PollyJean

Jeden z klenotů prvorepublikových komedií. Jen jsem u obou studentských filmů mívala občas traumata z představy, že by se tímhle sekernickým způsobem vyučovalo dodnes. ()

J-o-k-e-r

Předchůdc 'Marečka', na svou dobu jistě prvotřídní študácká komedie, a zcela jistě klenot československé komedialní scény. Film o skvělych hereckých výkonech (J.Plachta, J. Marvan, L. Pešek, R. Hrušínský, ...) a jednoduchém humoru.. ()

mkubalikova

"Kam hledíš lotosový květe?" "Zklamal jsi mě, šejku Peterko!" Na gymnaziální léta vzpomínám neskutečně ráda, měla jsem výborné profesory i skvělé spolužáky. Tenhle film mi to pokaždé připomene... Je to tak, student má také srdce! :-D 100% ()

Autogram

Na to, koľko je tam slávnych a dobrých hercov, sú ich výkony veľmi naivné, až to bolí. Ak to bol režisérsky zámer, tak ma to nechytilo a nechytil ma ani jednoduchý príbeh so sladkým vyvrcholením o dobrom srdci študenta. Dospelo vyzerajúci chlapci sa správajú raz ako 10-ročné deti, neskôr zase ako 50-roční džentlmeni. Film pre mňa nebol žiadnym zvláštnym zážitkom, ale aspoň som videl, aká bola inšpirácia ku geniálnemu Marečkovi, ktorý tento starší film preskočil o dve hviezdy. –– No tak, Mazánku, jste přece rozumný chlapec, nedělejte hlouposti a podejte mi pero. ()

P1tr

Velice příjemný černobílý film s perfektními hereckými výkony a vtipy, které nikdy nepřestanou fungovat. ()

Aqualung

Napálil jsem plný počet hvězdiček.Tohle krásné dílo jistě zaslouží třeba deset.Kdo se někdy pokoušel zdolat gymnazium a měl přitom štěstí na kantory, tak určitě zažil něco podobného.Mistrovské výkony známých herců jen podtrhly to, co každý, kdo studoval jistě zná.Jen ty ženské tam měly být o něco víc vidět. ()

giovanni3

Co psát k takovéto ozkoušené klasice? Skvělí herci, fůra zábavy a pohled do študákovy duše v 40.letech, kdy studium byla čest a vůbec chování lidí bylo naprosto někde jinde jak dnes. 5z5 ()

Liqid

Nesmrtelná klasika. Kdo něky chodil do školy, tak ví, jaké to je si zavzpomínat při tomto filmu na svá studia. Prostě, co se dostane Fričovi pod ruku, se promění ve zlato. Typické předválečné obasazení a některé hlášky dělají z tohoto filmu legendu. ()

Ironfood

Asi by to bylo za 5*, kdybych neznal Školu, základ života, která mi přijde minimálně o půl hvězdičky lepší. V Cestě je dle mého názoru o něco méně humoru a o něco více hluchých míst. Navíc František Vnouček v roli učitele Voříška mi místy přijde dost nesnesitelný... ()

Hortenzia

milujem staré české čiernobiele filmy,navyše tento má v sebe neuveriteľné čaro...je zábavný, milý a môžem ho vidieť aj päťdesiatkrát a nikdy sa mi nezunuje ()

Houda666

Krásny film. Keď som rozmýšľal, prečo sa mi tak páči, jediné čo ma napadá je, že je tak neskutočne milý :). Za všetko hovorí záver filmu: „Chtěl jsem vás totiž pane kolego o něco požádat. Napsal jste knihu o tom, že student má duši. I prosil bych vás, moc bych vás prosil ... tady máte takové docela malé místečko, kdyby jste tam připsal, že student má také srdce.“ Hodnotenie: 90% ()

OughJay

Asi jsem se narodil až příliš let po vzniku tohohle 'školního' filmu, abych ho dokázal ocenit 5 hvězdičkama. Kvalitu tomu nemůžu upřít, ale pro mojí generaci (90) už to nejspíš nemá až takový kouzlo. Viděl jsem daleko víc českejch komedií, i starších, a přišly mi vtipnější. Některý situace ze školy mi přišly dost známý, přesto z nich nečíšilo nic extra. Je mi to líto, ale já viděl průměrnej film s některejma nadprůměrnejma hereckejma výkonama (Pešek, Plachta) a nic víc. I z toho důvodu je podle mě Cesta do hlubin študákovy duše na csfd dost nadhodnocená. Nemůžu se ubránit dojmu, že někteří to viděli a aby neurazili a aby vypadali jako znalci, tak hodnocení napálili co nejvejš, ačkoliv je to třeba vůbec neoslovilo. ()

Maynard.

Škoda, že je podobných filmů jako šafránu... Nechápu, proč je tak málo filmů ze školních lavic. Tahle patří mezi ty nejzdařilejší, o tom není ani pochyb. Kulík, Mazánek a Peterka jsou nezapomenutelné postavy, kterých se chopili ti největší čeští velikáni. Nechtěl bych samozřejmě nikoho vynechat, ale tito tři borci mě prostě rozesmávají nejvíc... Člověk se jen nestačí divit, jak to na našich školách chodilo dřív, kdy měli učitelé obrovský respekt a úctu, kde sou ty časy :o). Škoda jen, že se podobné tématiky chytil jen málokterý režisér... A to je to při tom stále aktuální téma, na které by se určo nejeden študák, či bejvalej študák (což sou vlastně všichni) podíval. Budˇjak buď, tohle je prostě stará osvědčená klasika, která narozdíl od železa nestárne :o) ()

Arkanoid

Milý a vtipný film o trampotách medzi študentmi a učiteľmi z dôb, keď si jeden druhého vážili. Všetci herci dostali role na telo a tiež potrebný priestor pre svoje postavy. Každý študent aj učiteľ musí dať plnú paľbu! ()

SG-1

"Tričko jste neměl vyprané, trenýrky nenosíte, slečnu nemáte a chcete ode mne chvalitebnou z tělocviku." -profesor Tuřík- ()