insurgentes

Ten profesor nebyl tak trochu kripl? Jak může taková osoba vychovávat, když sama zůstala na úrovni pětiletýho dítěte? Ty ideály našich předků byly zkrátka trochu ujetý, tak neni divu, že je ujetá i současnost. Naštěstí dneska tyhle píčoviny točí Vorel, tak to nejni takovej průser. ()

herr_carter

Škola základ života má pro mě daleko humornější náboj, i tak se tady ale jedná o 5* záležitost, takoví herci už tady prostě nikdy nebudou, nevěřím tomu...............moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

klúčik

Výborný film, ktorý patrí k základom českej kinematografie. Videl som ho mnohokráť a vždy som sa schuti zabavil. Hodnotím 85%. ()

iXtr3m3

Cesta do hlubin študákovi duše a Škola, základ života, to sú dva predvojnové snímky, ktoré... no nič, nemám slov :-) Ale že si ich dokážem pozrieť aj ja, mladík, ktorého ani rodičia neboli ešte na svete, keď sa film natáčal, tak to asi niečo o kvalitách filmu hovorí... ()

Kuny27

no taky dost povedená komedie plná humoru, ale mě osobně se zdá o trošilinku horší než Škola základ života, ale i přesto si myslím že si zaslouží top 50. prostě ůžasný ()

KoRner

Trošku precenený film, ale na dobu je to fakt podarené a klasika je klasika. Najmä pohľad na predvojnové školstvo keď sa študenti učili ešte francúzštinu, narozdiel od študentských filmov, ktoré prišli potom. Hlavne Marečku, podejte mi pero mi pripadalo ako pokračovanie tohto filmu. ()

xaver

Klasická komedie, která navždy zůstane jednou z největších perel v náhrdelníku české kinematografie stejně jako nezapomenutelné výkony hlavních protagonistů. Když divák tento snímek sleduje dnes, tak se musí nechtěně ptát, kam směřuje dnes naše školství? Odpověď by mohla být velice lapidární. ()

Zagros

Moc nemám rád slovo klasika, ale na tuhle komedii se hodí dokonale a není mnoho lepších českých a československých komedií. Proč se mi tak líbí? Je výborně zadaptovaná ze skvělé předlohy. Je senzačně obsazená a zahraná a to platí bezezbytku o všech postavách. Je plná vtipných hlášek a výtečného neurážlivého humoru. Je nadčasová, ani osmdesát let od vzniku ji neubralo nic na kvalitě. Naše školství se také moc nezměnilo a pořád se v tom dá krásně najít i srovnání se současností. Drobné nedostatky komentovat nechci a rád dám silné čtyři hvězdy. ()

pipapaja

Starý film, který patří do zlatého fondu české kinematografie mě prakticky vůbec nezaujal jelikož příběh je docela trapný jednání postav nelogické a scénář také za moc nestojí. Na druhou stranu herecké výkony mladých pánů herců jsou vyrovnané a pár vtipů je docela dobrých. Pro mě docela šedý průměr. ()

Paity

Postupně opouštím řadu filmů z 20. a 30. let minulého století. Tenhle ale zůstává u mne mezi těmi nej napořád. Pustím si ho rád i dnes a to z něj dělá excelentní film, který dává nahlédnout do študákovi duše. Skvělé výkony armády skvělých herců. To je tento film, u kterého se budete i po 70 letech stále skvěle bavit. ()

Merkin

Oproti Škole, základu života se jedná o slabý odvar, ale každopádně mě také inspiroval k tomu si vést zápisky z hodin a možná někdy v budoucnu vytvořit podobou sbírku :) ()

ti88na

Nádherná a zároveň vtipná komédia, ktoré mi neuveriteľne spríjemnila jedno sobotné odpoludnie a pozitívne ma naladila. Školské prostredie je veľmi vďačnou témou, každému tak dôverne známou a mnohé veci sa skrátka nemenia ani po niekoľkonásobnej generačnej výmene. Dejová linka s profesorom biológie Rabiškom bola veľmi krásna a dojemná, mnoho hlášok a vtipných momentov, z ktorých zjavne čerpali aj o niekoľko rokov (Marečku, podejte mi pero). Skvelé herecké výkony, to je snáď už samozrejmosť v tomto krásnom medzivojnovom období, potešil Rudolf Hrušinský, ktorý vo svojich 18 rokov vyzeral ako mladý DiCaprio :) Neviem ani posúdiť či sa mi viac páčil tento film alebo Škola, základ života! Oba sú bravúrne a budú patriť medzi moje obľúbené. ()

Ještěřák

Zub času sice kousal, cosi snad i ukous, ale brzy se teda zlomil. Co po něm zbylo? Hlavně hromada milého a decentního humoru + kvalitní až vysoce kvalitní výkony těch nejlepších meziválečných herců. Ani se po tom filmu nechce věřit, že za rohem klepalo na dveře něco tak hrozného, jako válka.. Čtyři hvězdy s tím, že mám konečně objasněnýho toho Mazánka. ()