Bilky

Áno, tento film nás fšetkých prežije a môžme len sledovať koľko filmov z neho čerpalo a stále čerpá! Krásne zobrazené xaraktery (aj keď trošku sxématicky) a hlavne zahrané s ľahkosťou a bravúrou! Snáď najväčšia hustota čes.hviezd na m2! :) ŠKOLA - ZAKLAD ŽIVOTA je trošku hlbšou sondou ako to má tento film v názve ale je trošku kostrbatejšia ako tento voľne inširujúci sa snímok. Oba filmy fšak dávam na jednu úroveň a prajem aby aj o 60rokov bavili ďalšie generácie... Najbližšie sa k nim dostalo MAREČKU PODEJTE MI PERO! aj keď to je troška iné kakao ;) ()

rafix

Nádherná předválečná veselohra, která pobaví i tak o dlouhé době. Vždy mě pobaví, kdy jí vidím. ()

Tinaa

Geniální český film díky geniálnímu kvalitnímu humoru. Film pro několik generací. Hodně jsem se u toho příjemně nasmála. Žádný nucený děj, zápletka, odflinklý námět, nic takového. ()

Reiner

Skvělý herecký výkon J.Plachty, L. Peška aj. Marvana. Jsem velkým fanouškem československých filmů do roku 1945 a tento patří mezi jasné favority. Nenechte si ujít vtip, jaký se dnes již nevidí.***** ()

honzic

Kultovní film se skvělým Peškem, Plachtou, Marvanem, Filipovským a dalšími herci v režii Martina Friče, který pohladí po duši a zahřeje u srdíčka. Hodnocení: 90 % ()

lobo87

Skvost českej komédie a spolu s Škola, základ života je to to najlepšie, čo kedy vzniklo o študentoch a ich živote. Najsympatickejšou postavou Jindřich Plachta, potešia však aj ďalší, rovnako ako réžia velikána Friča. Nemôžem si však pomôcť, ale Škola, základ života sa mi páčilo o štipku viac... 75% ()

kobras5

Po dějové stránce vše funguje dokonale, bohužel faktem zůstává, že alespoň pro mou maličkost zůstala jakákoliv myšlenka skrytá a stal se z něj ničím nezajímavý snímek. Je sice příjemné vidět, jak můžou žáci pubertálního věku "dospět", ovšem k realitě dnešní doby to má velmi daleko (bohužel). 75% (viděno česky). ()

blondboss

"Hmm, no to sme toho zas dnes probrali..." To je len jedna z mnohých hlášok tejto legendárnej komédie zo školského prostredia, ktorá sa nezmazateľnými písmenami ukorenila v dejinách česko-slovenskej kinematografie. Brilantný kúsok, hlavne tá scéna s ťahákom na chrbte matematikára. Jednu hviezdičku dávam dole hádam kvôli tomu, že existujú ešte aj lepšie filmové skvosty onej éry. 85 % ()

DR.SZ

Nezapomenutelnou veselohru jsem si po dvou letech připomněl, a stálo to zač! Martin Frič vytvořil snad nejlepší komedii všech dob prošpikovanou tisícero hláškami, plejádou herců i dobře (v té době navíc neobvykle) zvolenou atmosférou ze školních lavic. Na tak dávnou dobu - 30. léta 20. století - se snímek jakožto komicky laděný náramně vyplatil. Chybičku byste v něm ani nehledali, jelikož se smějete od začátku do konce. Tento opatrný prvorepublikový, leč svědomitý humor je opravdu lepší než ten za socialismu. Ale díky lehké rozkouskovanosti se mohlo jednou státi, že zevřete oči ...94%. ()

MiniMer

Kdybych přemýšlela nad desítkou nejlepších českých filmů, tenhle by se tam určitě vešel. Kdybych přemýšlela nad desítkou nejlepších studentských filmů, byla by Cesta do hlubin študákovy duše pravděpodobně na prvním místě. A taky díky tomuto filmu za přezdívky pro spolužáky. ()

Eire

Spolu s Marečkem a Škola základ života - absolútna CS klasika a KULT. Teda aspon pre mňa určite. Aj keď filmu už ťahá na osemdesiat.... Možno ešte Vrať se do hrobu, alebo Sneženky a machři spadajú do tejto kategórie... Z novších kúskov je to už len OBECNÁ ŠKOLA a to je asi TOP zo školského prostredia. ()