Terezinka198

I kdyby ten film byl starý už 100 let, tak se u něj pobavím více, než už těch nynějších komedií, které jsou tak "cool" a "in". Opisování z papírku připevněného na zádech profesora, nebo prchání ve dvou či dokonce sbírka zabavených věcí studentů, včetně not Vaňka. Zde je vidět, že film nebyl točen kvůli penězům a slávě, ale pro pobavení lidí. ()

FunThomas

Co víc dodat k tomuto klenotu českého filmu. Mistři českého herectví vedou film k ladné dokonalosti. Krásný humor a skvěle vystižené prostředí školy. ()

waits

"Ale, to je veliká krása! To je ozdoba vaší sbírky! (zábět na indiferentní tečku v hmyzí krabičče).....Věříte, že ještě nemám ani státní zkoušku? Máte. Právě jste ji udělal. Profesor (zděšeně): Ale to není možné! Nemám ještě všechno dostatečně prostudováno!" Cesta do hlubin má trochu víc hluchých míst než Škola, základ života, profesora Voříška by za jeho blazeovaný projev divák nejradši kopnul, ale, marná sláva, vždycky mě tenhle film dobře pobaví. ()

sedlo03

Nejlepší český film všech dob, aspon pro mě, kultovní hlášky, geniální kamera bezchybné výkony, vše, co potřebuju u filmu, abych se bavil. ()

Maryinka

Cesta do hlubin študákovy duše je neuvěřitelně milý film, který pohladí na duši. Exceluje zde mnoho hereckých person minulého století, mě obzvlášť zaujal perfektní Ladislav Pešek (ačkoli jako septimán opravdu nevypadal) a nečekaně pohledný Rudolf Hrušínský. Češi jsou ve vyprávění příběhů ze školního prostředí opravdu přeborníci, tolik hlášek a legračních scén vměstnat do jednoho díla, navíc teprve deset let po vynálezu zvukového filmu, to je opravdu kumšt. ()

Vesecký

Tenhle film se prostě nedá hodnotit jinak. Je to ovšem komedie se spoustou nádherných skečů (věta kosinová, takhle se prchá, Mazánku, studentský věneček, šejk Peterka), ale zároveň je to také film plný lidskosti a plný mravních ponaučení, zde především v podání nového profesora Voříška - Františka Vnoučka. Těžko říci, který z oněch dvou Fričových studentských filmů je lepší, každý má své kouzlo. ()

petikacka

Černobílá klasika študentů reálného gymnázia a jejich profesora Matulky, profesora přírodopisu...Baví mě to pořád stejně po všechny ty roky, kdy to sleduju :-)))Za mě 100% ()

Chudobka

Studenti Kulík, Mazánek, šejk Peterka, Vaněk...Klasika. Parádní hodina francouzštiny, která mi vždycky připomene hodiny tohoto krásného jazyka na gymplu. Vypadalo to podobně do té doby, než nás zachránil laskavý pan profesor se smyslem pro humor (nezapomenutelný Oněgin), kterého jsme milovali. ()

Dominik.Klem

Bohužel jsem na zmiňované škole studoval. Díky čemu se mi do hlavy valí všemožné hrůzostrašné vzpomínky na hodiny chemie a zeměpisu. Ale i přes své PTSD musím hodnotit plným počtem. ()

joker2

Citlivý film o studentech pomáhajících profesorům. Film ukazuje zajímavé prostředí městkých škol v první republice a hraje v něm řada později i před tím úspěšných herců. U mě však přesto vítězí Škola-základ života. ()

H4N1CK4

Přestože hodně lidí hodnotí tento film lépe než Školu základ života, já musím nesouhlasit. Právě ty vyzdvihované pasáže, které popisují dojemné osudy profesora Matulky a studenta Vaňka a které dodávají onen "sociální náboj", film v mých očích sráží. Je tu na mě trochu moc sentimentu a kýče, a když studenti skandují v autobuse "My jedeme za Matulkou!", musím přepínat:) Ale nic to nemění na tom, že je to jedna z našich nejlepších komedií, která zaručeně pobaví! ()

RadimFišer

Bohužel jsem to viděl tolikrát, že mě to již nudí. Přesto trvanlivost tohoto díla je nepopiratelná. Navíc doba ztvárnění přidala na atmosféře, kterou jsem cítil. Doba oslabení kultury a přesto toto? Ano, v té době 5 hvězd. Vážnost filmu z něj sálá na délky polností. Doba, kdy ještě učitelé měli svoji úctu. Respektuji naši dobu, dobu na kterou jsme patřišně hrdí. Jsme s to dát 4 plnohodnotné hvězdy. ()

Jeremiah

Škola by měla utvářet člověka. Ze školy bychom si měli odnášet nejen znalosti, ale také životní a společenské zkušenosti, tj. život v kolektivu vrstevníků, disciplínu. Ale měli bychom se také naučit nějakým neškodným lumpárnám, taškařicím a alespoň trochu rozeznat charaktery některých lidí. Toto vše spoluutváří vedle studujících i páni učitelé, na kterých by mělo být, aby dokázali ten studentský "živel" zaujmout. Jeden z nejlepších tzv. "školských" filmů. Líbilo se mi to, a to nejsem žádný velký příznivec předválečné kinematografie. ()

Gastovski

Sláva! O hodně lepší než Škola základ života! Není to už tolik utahané, vtipných okamžiků je tu až dost a děj poskládaný do drobných epizodek je opravdu povedený. Studenti a profesoři bezchybní! ()

Petrus1

Tady řádí ta samá herecká dvojice jako ve filmu Škola základ života, akorát s jinými jmény, seržant Kulík a šejk Peterka. A opět si myslím, že tu lepší scénku zase“vyžřal“ R. A. Strejka, mám na mysli Větu Kosinovu: „Peterka – Co je, co je mu? – Seš vyvolanej, nějaká Věta Kosinova – Co? – Kosinova – Kozinová věta zní: Lomikare, Lomikare, zvu tě na Boží súd - Ale, no, tak dále – Hiň sa hukáže – Tak, hukáže. Já ti taky hukážu, ale v konferenci! Počkej, plést si matematiku s dějepisem!“ Pro mě o něco slabší než první z dvojice študáckých komedií, ale i tak naprosto vynikající. ()