Kivis

Film, který mě nepřestává a snad nikdy nepřestane bavit. Navíc ho v televizi dávají v přiměřeném množství a v nevtíravých časech, takže člověku nezačne lézt na nervy (jako svého času třeba S tebou mě baví svět). Školní humor je prostě vděčné téma. Na povrchu se sice mění, ale to jádro vztahu učitel - třída - jednotliví žáci zůstává stejné. Neříkám, že to v současné době není o něco vyhrocenější, pozice kantorů se určitě změnila. Spíš tím chci říct, že i když v médiích často slyšíme, jak jsou učitelé žáky šikanováni, tak by se na českých gymnáziích stejně našla spousta tříd, které by v krizových situacích za svého učitele bojovaly... tak jsem si trochu zauvažoval a odbočil, i když by na zdůvodnění hodnocení asi stačila první věta:o) Ale takhle je snad ještě jasnější, co se mi na Cestě do hlubin študákovy duše líbí. ()

rhard

S Ladislavem Peškem jsem opravdu dost zasmál.Cesta do hlubin študákovy duše je jeden z nejlepších českých filmů a to je to z 39! ()

Chlo0opek

Jidřich Plachta v roztomilé roli, jak na míru mu ušité. Občas úsměvné dialogy, ale i různé situace jsou vtipné. Mladý Ladislav Pešek panu Plachtovi herecky dobře sekunduje. Lehce slabší, ale 4* stejně dám. ()

jonnybe

Joo to jsem si spravil chuť. A to jsem nečetl Rudého ďábla . Ano doba se mění, ale lidi jsou stejní. Nevím jestli by to dnes vyšlo takhle zlobit, ale humor a i patos to má. A sakra jakej. Když se zlobí s vkusem (žejo Amíci) tak to prostě musí fungovat. A teď za Matulkou. ()

Otan

Já jsem (ne asi ),ale určitě někde jinde,protože ať koukám sebe víc po mích oblíbených uživatelích,drtivá většina dává plnej kotel.Takže mi něco důležitého uniklo,možná celý film a to už po několikáté,zřejmě už to nedoženu.To co jste objevili v tomto filmu a co vám dal,vám beze srandy závidím. ()

reccal

Nádherné dílo o radostech, starostech, úctě a dalších každodenních "všednostech". Lehkému a ještě nevulgárnímu humoru vévodí šejk Peterka:) ()

chicotomas

Hezká stará česká komedie ze studentského prostředí. U Školy základ života jsem se nakonec možná zasmál více, ale Cesta do hlubin študákovi duše má zase propracovanější a vícevrstevný děj. Opět skvělé herecké výkony! ()

iveta234

Přesně vypovídá danou dobu, myslím, protože to znám jen z vyprávění, že tak to chodilo....Výborné herecké obsazení. ()

skok01

Opět jedno z povedených a kvalitních klasických československých filmových děl. Komedie ze studentského prostředí. Film jako klasické dílo (dílo ze skupiny „filmů pro pamětníky") má vynikající scénář, výpravu, režii, hudbu a skvělé herecké obsazení snad ve všech hlavních a téměř i většině vedlejších rolí. Ve filmu z plejády našich prvorepublikových excelentních herců vyniká v jedné z hlavních rolí nezapomenutelný Jindřich Plachta na vrcholu své kariéry v roli přelaskavého profesora Matulky a dále také Ladislav Pešek coby mladý student Kulíšek. Ve filmu se také blýskne filmová komediální hvězda Ferenc Futurista. Film je opět vzhledem k době natáčení a výroby filmu charakteristickým filmem s nosnou myšlenkou a poučným obsahem. Film velmi věrohodně popisuje různé lidské charakterové vlastnosti navrch korunované prvorepublikovým mužským gentlemanstvím. ()

J.J.1972

na ČSFD je pre filmy ako tento veľmi malá možnosť hodnotenia hviezdičkami...... ten by si zaslúžil tak cca 25 hviezdičiek..... Úžasné výkony J.Plachtu, J.Marvana, L.Peška, F.Filipovského i ostatných. Ale priznajme si - málokto si v triede v prvej lavici všimol mladučkého J.Kemra, že? Zaujímavé pritom je, že medzi žiakmi v triede boli rozdiely aj takmer dvojnásobného veku, napr. Pešek (33) a Strejček/Strejka (31) vs. Hrušínský (19) a Kemr (17). Na celkovom dojme to ale (aspoň mne) vôbec neprekážalo. ()

DirtyDozen

Filmem jsem ztratil 2 hodiny učení, které by mi celkem pomohly, na druhou stranu mě film bavil. Navíc jsem si doplnil žebříček nejlepších filmů. ()

adako

Taký milý a príjemný filmík som dávno nevidel, úplne vyžaruje radosť. Prirodzene a bez námahy, bez silenia si len tak plynie. A okrem toho že pekne ukazuje ako to vtedy vyzeralo (myslím spôsob reči hlavne), geniálne sa hodí aj na dnešok. Ako čerstvý absolvent gymnázia to všetko spoznávam, už som si aj v duchu spájal jednotlivých profesorov s tými ktorí učili mňa. Tie situácie a charaktery sa zdajú byť dosť odlišné od dneška, ale podstata je stále úplne rovnaká. Roky mu vôbec neuberajú na atraktivite, práveže sa tu k slovu dostáva nostalgia, predsa len to bola asi jediná doba v minulosti na ktorú sa dá s prižmúrením pár očí pekne spomínať. ()

the_weaver

Síce jednoduchý, ale ľudský príbeh o vzťahu medzi študentmi a pedagógmi. Podobne je to i s humorom v tejto komédii - nie je ho tam moc, ale je aspoň ľudský. ()

kodwin

Milé - tohle jedno slovo pro mě charakterizuje tenhle starý český film. Ale nějak se nemohu obránit dojmu, že to je trochu málo. Česká kinematografie určitě vyprodukovala lepší komedie, proto je s podivem, jak dobře si tohle dílko Martina Friče vede v místním žebříčku. Možná nostalgie, možná herci, možná pozitivno, které film produkuje. Každopádně já jsem (zatím) žádné velké kouzlo neobjevil. ()

Tezuka

Sledovat tuhle školní komedii je fakt dar, atmosféra konce 30. let na gymnáziu plném rozverných studentů v čele s ukrutnou septimou, je k nezaplacení. Skvělé herecké výkony učitelů i žáku, především Ladislav Pešek jako Kulík a František Filipovský jako třídní šprt Mazánek. Vypíchnout musím především to, jak elegantně se studenti dokázali vymluvit ze svých průšvihů a ještě při tom udělat z učitele úplného debila :D No a vše to podtrhly ty skvělé hlášky s Ladislavem Pohrobkem a Kozinovou větou. Magnificent! ()

pájap

Tati prohravame v poločase... Kolik??? 5-0...alou domů, bude rozdileni cen. 😂😂😂😂😂😂A to se jmenuji Peterka.... Proč nečtete???? ()

Nataniel73

Veľmi pekný a hlavne vtipný výlet do študentských čias, na ktoré asi väčšina z nás spomína s úsmevom a istou nostalgiou. Za najlepšie postavy filmu považujem skvelého komika Kulíka (asi každá trieda má svojho šaša), žlutého ďábla Peterku a dobrosrdečného profesora Matulku. Tento film je tak dobre napísaný a hlavne zahraný, až má divák pocit, že v tej triede sedí s ostatnými žiakmi a účastní sa každodenného školského divadla. Moje najobľúbenejšie scénky sú spojené s prísnym profesorom francúžštiny, ktorého by som ja osobne netúžil vidieť deň čo deň v triede, ale ktorého bravúrne stvárnil Miloš Nedbal. Jeho kolega Jaroslav Marvan ako učiteľ matematiky je kapacita sám o sebe a v tomto filme len potvrdil svoje herecké majstrovstvo. "Co to má znamenat Kulíku, kdo vám poručil vstát? Psst, dvě minuty ticha za propadlé. Jaké pak ticho? Všichni ven."....."Já jen jsem se chtěl zeptat jestli se podařilo Ahmedovi uniknouti? Já ti dám Ahmeda!" Klasika, ktorá nestárne si 85% určite zaslúži. Jeden z TOP 100 filmov aj u mňa. ()