Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nirvana91
  ***

  Mierne naivné s občasne vyrieknutými hlbšími myšlienkami. Ale povedzme si na rovinu, kto v tom veku naivný nebol. Doba, v ktorej sa nám odohráva pred očami život mladej Carrie, nahráva seriálu do karát, lebo bez toho fancy oblečenia a pohodovej hudby, s niektorými podarenými cover verziami, by to bol len taký podpriemer.(27.4.2013)

 • Cappuccino
  ****

  Ak by som to mal zhrnúť a podtrhnúť, The Carrie Diaries v podstate nemajú cieľovú skupinu. Dnešnú mládež budú skôr priťahovať žánrovo príbuzné seriály zo súčasnej doby ako O.C. California alebo Gossip Girl, keďže nepoznám príliš veľa teenagerov, ktorých by brala kultúra rokov 80tych. Takže, na čo osobne by sa dalo potencionálneho diváka zaujať? Existujú dve skupiny, ktoré sa môžu i nemusia vylučovať alebo spájať do jednej. Prvou sú fanúšikovia talentovanej AnneSophie Robb a druhou priaznivci pôvodného seriálu Sex v meste. Ja osobne sa radím do prvej kategórie, pričom počas sledovania pilotného dielu som ani netušil, že sa tak trochu jedná o seriálový prequel k Sexu v meste. A na počudovanie, "zažral" som sa do neho. A to dokonca natoľko, že som prvú sériu stihol "zhlnúť" behom troch dní. Jednotlivé diely mali klesajúcu a stúpajúcu tendenciu, pričom všetky sa pohybovali v rozmedzí medzi troma až štyrmi hviezdami. Určite by som však ale netvrdil, že sa jedná o čisto dievčenský seriál. Môže vás zaujať hudba, móda a štýl 80's (ak ste v tej dobe vyrastali, seriál vám môže dokonca slúžiť ako pripomienka na osobnosti typu Andy Warhol alebo Madona), hlavná herecká predstaviteľka AnnaSophia Robb a či zvyšné postavy (mňa osobne najviac zaujala dvojica z Interview - sympatický Bennet a exotická Larrisa). Na svoje si taktiež prídu milovníci New Yorku a novinárčiny ako takej. Scény niesú príliš dramatizované a v podstate by sa The Carrie Diaries dalo označiť za oddychový seriál. Uvidíme čo prinesie druhá sezóna. __ Druhá séria našťastie vôbec nesklamala, dej sa vyvíja dopredu, postavy dospievajú a volia si svoje životné cesty. Ďalšie sezóny by podľa mňa boli už len naťahovaním príbehu, takto to skončilo v tom najlepšom.(26.12.2013)

 • Tom Riddle
  ***

  The Carrie Diaries je zvláštní úkaz. Cílovkou by pochopitelně měli být především fanoušci Sexu ve městě, Deníky se od nich ale liší prakticky vším, ať už feelingem, humorem či otevřeností, a tak zůstává prakticky jediným společným jmenovatelem Carrie Bradshaw, případně Manhattan. Osmdesátkový prequel o dospívání sexuznalé novinářky je víc než cokoli jiného nekonfliktní teen vztahovkou, která potěší sympatickým obsazením (AnnaSophia Robb je samozřejmě hvězda, ale velice rád jsem viděl i Freemu "Marthu Jones" Agyeman či Katie "Morsmordre" Findlay) a strašně pohodovým soundtrackem, pobaví fajn (byť všedními) příběhy a roztomilou módou a stylem, stejně tak všeljakými mylnými domněnkami (počítače vyjdou z módy, Golden Girls se určitě nechytnou!), ale zároveň taky zklame hardcore fandy "Sexu." Technicky vzato se o prequel jedná, bohužel to, co by mělo být jeho největší devízou, je taky největším kamenem úrazu. Carrie ze "Sexu" vyrůstala sama jenom s matkou, otec je opustil, když bylo Carrie pět let, Deníková Carrie vyrůstá s otcem a s mladší sestrou, a její matka zemřela na rakovinu. Dospělá Carrie se znala nejdřív s Mirandou a Charlotte, náctiletá ale nejdřív poznává Samanthu. Kiksů je v seriálu bohužel víc, a proto, i když jsem na hraně mezi 3 a 4, a i když nakonec neuskutečněná třetí sezóna měla obří potenciál, musím z povinnosti SATC fandy zaokrouhlit dolů. 70%(11.6.2015)

 • Rosaviva
  ****

  Fakt nejsem příznivec Sexu ve městě, ale protože jsem četla knížky, podle kterých je tenhle seriál napsaný, tak jsem se rozhodla tomu dát šanci a světe div se, ono se to dalo. Není to sice žádná bomba, prostě takový normální oddychový seriál pro teenagery, což mě ale rozhodně neodradí. Líbí se mi na tom hlavně móda, písničky a 80. léta. Nikde to zatím nebylo oficiálně potvrzené, ale asi můžu s jistotou říct, že tenhle seriál další sérii nedostane, no škoda, klidně bych se na dalších třináct dílů podívala. 4*(9.4.2013)

 • Rover
  ****

  Ha, až po zhlédnutí první série zjišťuju, že je to prequel k Sexu ve městě. Myslím, že jsem měl výhodu, že jsem to nevěděl - mohl jsem k celému seriálu přistoupit zcela bez předsudků. A vyplatilo se. Carrie Diaries táhnou především charaktery jednotlivých postav. Nenapadá mě jediná, která by mě nějak více otravovala (snad jen Kydd). Skvělý je, jak je dnešní móda tak podobná tý osmdesátkový, a to i v hudbě. Líbily se mi kulturní odkazy na tehdejší New York, coming outový příběh nebo Dorritt a Miller. První série tedy za 4*. Druhá řada se veze na kvalitách první, které bohužel nepřekonává. Postavy se stávají spíše karikaturami sami sebe a scénář si slušně pohrává s inteligencí diváka. Twist střídá twist často zcela nelogicky a důvěra v přirozený vývoj seriálu je vážně narušena. Přesto Carrie Diaries nenudí a nabízí množství legračních, ale i dojemných situací. Druhou sérii hodnotím 3*.(13.8.2013)

 • - Představitelka Carrie Bradshaw AnnaSophia Robb nosila při natáčení paruku, protože natáčení vlasů zabíralo moc času. (Weasley)

 • - Seriál je vytvořen podle knižních předloh "Deníky Carrie B." a "Deníky Carrie B. - Léto ve Městě". I přesto se ale seriál knižní předlohy drží minimálně. Autorkou knih je stejná spisovatelka Candace Bushnell, která napsala knižní předlohu k seriálu Sex Ve Městě (od r. 1998). (Patw)

 • - Dvanáctý díl první série "A First Time for Everything" je věnován zpěvačce Madonně, která v té době právě začínala. (Patw)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace