Ripper Street

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2012–2016), 39 h 30 min (Minutáž: 58–130 min)

Tvůrci:

Richard Warlow

Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, MyAnna Buring, David Wilmot, Charlene McKenna, David Dawson, Clive Russell, Amanda Hale, Gillian Saker (více)

Série(5) / Epizody(36)

V tomto britském historickém seriálu s kriminální zápletkou nás tvůrci zavedou do tajuplného Londýna do viktoriánského období na konci 19. století na místo zvané Whitechapel, které se stalo známé řáděním fantoma přezdívaného Jack Rozparovač. Sledujeme zde policejní práci detektivního inspektora Edmunda Reida a jeho týmu, kteří se snaží chránit chudou populaci East Endu před vraždami a organizovaným zločinem, a to vše v zájmu vyššího dobra... (Trajektt)

A.lis

Po první sérii můžu jenom pět chválu. Antré seriálu bylo napínavé, zajímavé a pointa překvapivá. Ostatní epizody měly kvalitní zápletky, skvělé kostýmy, kulisy. Seriál věnuje přiměřený prostor osobnímu životu hrdinů a nutno říct, že osobní problémy nejsou otravné, mají hloubku a jsou řešeny tak nějak uvěřitelně. A musím také vyzdvihnout herecké výkony - výkony ústředního mužského tria jsou skvělé a dámy, ačkoli by si zasloužily víc prostoru, si také zaslouží pochvalu. ()

tulrika

Pro mě srdcová záležitost. Vychutnávám si tu atmosféru a dobu, kdy mohla policie lidi legálně tlouct. Těším se na každý další díl... ()

pesbara

už mi chybí jen poslední díl druhé série, ale zvyšuji na 5. Je to jízda. Policejní tvrďáci používající ty nejmodernější metody, ale zároveň se ještě nemusí bát dát někomu do huby. Jsou tvrdý, ale všichni mají srdce na pravém místě, prostě být pod jejich ochranou, spal bych klidněji:o)Z každého dílka je znát určitá míra kalkulu, tady je to kompilace všech současných Kriminálek a Sherlocka, ale díky pověstné Britské dovenosti kalkul zafungoval a přiskočila jiskra, prostě stojí za to se podívat. ()

lajkus

První díl byl skvělí... Pak jde většina věcí do sraček... Dostal jsem feministicko-nerasisistickou-rovnostářskou kravinu snažící se uplatnit morálku 21. století do špinavého Londýna konce 19. století... Svět ve kterém se dějí podivné náhody, používá se vyšetřování typu americká kriminálka, kdy se americký přizdisráč podívá jednou na mrtvolu a hned ví co měla včera k večeři.... Neskutečně rychlé tempo, které se nejčastěji projevuje rychlou chůzí někam, dialogy jak rozhovor Kanta a Matthew McConaugheho z Nočního případu od lidí co zrovna vylezly ze septiku... Co to zachraňuje je prostředí, kostýmy, ústřední trojice, kterou mam ale raději když někoho propíchne kordem, nebo někomu dává přes hubu v cele na policejní stanici.... Zatím viděny 4 díly uvidíme, možná přidam či uberu dle nálady.... ()

v0jt1s3k

Po shlédnutí závěrečných 4. a 5. sériích musím nahodit i pátou hvězdu. Na to, že toto období nemusím (kromě některých Holmesů), tak Ripper Street si mně dokázalo připoutat perfektně. Přechod pod Amazon se bohužel trochu podepsal na kvalitě, ale zkrácení sezón na 6 dílů byl správný krok. Hold partě kolem inspektora Reida :) ()

Agnostik

Angláni prostě umí!Výborný strhující krimi seriál z viktoriánského období ze stoky londýnské čtvrti Whitechapel těsně po vraždách Jacka Rozparovače. ()

Dulamasaka

Práve vďaka takýmto skvelým seriálom zanevieram na slovenskú produkciu. Výborné obsadenie, dokonalá hudba a priam dych vyražajúce vykreslené prostredie temného viktoriánskeho Londýna. Po prvom dieli máte chuť pozerať ďalší a ďalší... neporovnávam ho so Sherlockom, iba vychutnávam to, čo mi BBC opäť ponúkla. Výborné! U mňa po siedmich dieloch - 5 hviezd! Vrelo odporúčam :) ()

Blahis

Pro mě rozhodně nejvetší překvapení tohoto roku. Excelentní herecké obsazení a výkony. Po dlouhé době něco, co tu dlouho nebylo. ()

Mischak

Shlédnuto celé. Další výborná záležitost o minulosti s takřka moderními zločiny. Trochu uspěchaný děj sem tam, ale hlavní hrdinové vás nenechají na pochybách, že stojí za to podívat se i na další díl. Nicméně, i když je seriál precizní, baví a mohl by se pyšnit i jinými superlativy: něco mi tam chybělo, jen nemohu přijít na to, co. ()

AnčaRambo

silně mi to připomíná Sherlocka Holmese (režie Guy Ritchie) - stejná atmosféra,hudba,zápasy a sázky,přátelství hlavních postav,vraždy a jejich geniální vyřešení! ()

pegas10

Naprostá bomba. Nemůžu se dočkat 2. série. Na tenhle seriál jsem se díval zároveň s Hanibalem. Zatímco Hanibala jsem po 4. díle opustil, v případě Ripper street jsem se nemohl dočkat dalšího dílu. Škoda že jsem napočítal jen do osmi. +++Naprosto úžasně charismatičtí hlavní hrdinové a skvělý soundtrack. 95% ()

GiorgioB.

Ripper Street je příjemné sledovat, Londýn roku 1889 se tvůrcům povedlo předvést moc pěkně. Zároveň u mě nevyvolal akutní závislost (jako např. Breaking Bad), dva díly denně obvykle docela stačily, člověk se baví a neztrácí nadhled, takže s úsměvem přemýšlí, co všechno mu tohle dílko vlastně připomíná... Tak třeba filmového Sherlocka Holmese z roku 2009 (úvod pilotního dílu, hudba), Případy detektiva Murdocha (ačkoli RS je jistě o poznání serióznější záležitost), taky Nicholase Le Flocha, kterého sleduji souběžně a baví mě žasnout, jak forenzní věda mezi koncem osmnáctého a devatenáctého století znatelně pokročila. A nezjišťoval jsem dosud přesně proč, ale při pohledu na Jerome Flynna mám občas na okamžik pocit, že koukám na úplně jiný seriál... (tak už jsem si to zjistil, je to Hra o trůny, jak jsem jen mohl zapomenout, nedokoukaný skvoste televizní zábavy!) ()

Buzzo

Plných päť a to je ešte málo faaakt pecka, čo robia tie naše milované televízne stanice? Prečo nevedia kúpiť a vysielať niečo takéto namiesto tých shitov ako Sultán a podobne, akurát som začal s druhou sériou a neviem sa odtrhnúť. Herecké obsadenie nemá chybičku Homer - bomba, strašne sa mi páči to obdobie do ktorého to je zasadené tie kostými prostredie, to akým spôsobom robia ohliadky tiel ako vyšetrujú proste krása fakt krása! ()

pyschtta

Po poslednej časti som zvažoval či neuberiem jednu hviezdu. Pokus o iné ako klišoidné finále, ale vôbec nevyšiel!!! ()

kamic

Nejhorší čtvrť viktoriánského Londýna krátce po opadnutí paniky po řádění Jacka Rozparovače. Všude špína, beznaděj, vysoká kriminalita a mezi tím skupinka policistů, co se snaží deštníkem zastavit tsunami. Co více si divák může přát. BBC pojala seriál vysoce autenticky, hlavního hrdinu si nelze než oblíbit. Na šťastné konce se tu nehraje. Nejvíce mne dostaly dva díly se Sloním mužem Johnem Merrickem. Rozhodně doporučuji nejen zájemcům o britské historické reálie. Hodnoceno po 2. sérii. ()

Mat3s3

Seriál o Jacku Rozparovači bez Jacka Rozparovače, a jak to již v poslední době s britskými seriály bývá: paráda! Skvělá atmosféra dekadentního Londýna a jedné z jeho přísnějších čtvrtí. Sympatičtí herci (s divadelní praxí, což se počítá…) se zvučnou angličtinou mají v hlavních rolí do neviňátek daleko, což jim samozřejmě přihrává další body. Moc pěkný seriál, který by si zasloužil daleko větší pozornost. 1. série: 90%; 2. série: 95% ()

005

Výborně!!! Seriál pokračuje 3 sérií a ta je opět perfektní. 3.série začíná v poklidu. Staří známí se nám zde představují po čtyřech letech. Konec druhé epizody přináší krásný zvrat, který tuto sérii startuje na plné obrátky. Nedovedu si představit jiného herce v roly Edmunda Reida (Matthew Macfadyen), kterýmu bych to věřil (objev ztracené dcery a její okamžitá ztráta). Adam Rothenberg je naštěstí stejný jako v předchozích řadách a vypadá to že míň chlastá. Je s podivem, že tento seriál ještě nezakoupila Česká televize. ()