V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Mol

IN MY LINE OF WORK THINGS TEND TO HAPPEN WHEN IT GETS DARK!! No tak já nevím. Docela jsem se v tom filmu ztrácel a chvílemi nevěděl, o co jde a celé ztvárnění posmrtného bloudění, je spíše trapné, než děsivé. Navíc ubití hlavního záporáka houpacím koněm je tedy i na mě moc. Zívačka před spaním. ()

Xpensive

Pro mou malou dušičku děsivý zážitek, některé "vtipné" scény to ale dost shazovaly (možná schválně, pro odlehčení atmosféry?). Každopádně s celkem nedávným Conjuring se to nemůže rovnat, ale i tak fajn zážitek. ()

klida

Komusi se patrně zželelo vyhodit do popelnice hollywoodských technických služeb vystříhaný materiál z jedničky, k tomu bylo přidáno něco humorných a (chci věřit že úmyslně až) parodických scén, a tak vznika dvojka. Její kvalitu svým způsobem předznamenaly děsivé zvuky ohlušující kino ještě před začátkem csfd projekce. ()

Nivenx

Tak konečně jsem se k druhému dílu Insidious dostal a jsem spokojený a můj dojem je velice podobný, jako u prvního dílu. Docela jsem se bál, jaký příběh nám Wan připraví, ale nesklamal. S příběhem jsem nad míru spokojený a co je ve filmu nejhorší je, že v atmosféře a děsu nepoleví od první klapky ani na chviličku a neustále se otevírají dvěře, či hrdinové stále někam koukají a zkoumají. Několikrát to ve mě nějak cukalo a film mě nepustil než jsem se dodíval. Zda je první díl lepší, či ne Vám neodpovím, jelikož v prvním díle to až tak infarktové nebylo, ale astrální svět byl mnohem silnější a drsnější. Ve druhém díle je spousta lekaček, děsivosti a neustálého strašení až může být i lidem s lehčím žaludkem hodně špatně. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku. Veliká spokojenost a doufám, že po rychle a zběsile se Wan vrátí zase do hororových vod, jelikož tam mu to sluší nejvíce a jeho stará škola děsu nenudí a vždycky působí. 90% ()

URBAN

Příjde mi že Insidious je série u které šlape James Wan vedle, ale to je jen můj názor, jelikož je to většinou hodnoceno kladně. Nicméně je to natočeno skvělé, ale něco mi tam chybí, ikdyž by se ani o příběhu nedalo říct že je špatná, totéž ani o hercích. Je to jen horor, který rád zkouknu, ale nic mi nedá a tak něják mě ani koc nebaví. ( 11.8.16/MAC ) ()

Deyw

Nadstandart, avsak to nebylo tak silny jako jednicka..vic se zameruje na pribeh, kterej je OK, min hororu coz neni OK, neni tu takovej tah na branu jako v prvnim dile..ale zadna sracka to taky neni..je to proste jiny nez jednicka. ()

chelseaman22

Tak hlavní roli si vystřihlo chodítko, jež je ověšeno tolika pouťovými světýlky, že rodinná pokladnička se musí prohýbat pod výdaji za baterky z králíkem. Pokud chcete mít potomka a zároveň nechcete, aby u něj (nebo u vás?) propukla epilepsie, tak mu tuhle potvoru na čtyřech kolech definitivně nestrkejte pod vánoční borovici! Byť velký hororový srab jsem si zachoval tvář - pouze čtyřikráte jsem úlekem vyskočil vstříc stropu multikina a jednou jsem kolegyni šlápl na dolní levou končetinu (tímto se omlouvám, máš u mě bod). Přetěžko se hledá nějaké hluché či nejapné místo, jež bych s chutí vygumoval, a proto jako v Prostřeno! dávám 9 bodů! 90% Celosvětový výdělek 15. 11. 2013: $148,767,571, což je 29,75 násobek budgetu ()

TheBalrog

nevím proč.. ale celý film fakt jako výbornej a posledních 15 minut jsem prostě hrozně protrpěl a nebylo to tím že bych se bál. Ale přestalo mě to bavit a už jsem se nedokázal na to soustředit. Třeba u V zajetí démonů jsem byl připoután pevně celou stopáž filmu a proto musím říct že VZD je o level výše. Jinak biják samozřejmě kvalitní... ale mě osobně něco asi chybělo.. ale jako horor ho rozhodně doporučuji protože měl úspěch.. jak jsem to poznal ?? Moje přítelkyně měla polovinu stopáže ruku před očima :-D :-D A pak mi tvrdila že se nebála a přitom nehty z jejich rukou mám obtisklé v ruce ještě dva dny po představení :-) ()

Khumbac

Vím už teď, že snadno zapomenu o čem ta dvojka vlastně byla. Josh si nyní vzal na astro-cestu další dva kámoše a bubáků tam bylo nakonec tolik, že ani nevím ktery byl který. U jedničky i dvojky to drží vše vlastně Josh.../když se ten herec jen trochu zamračí tak už vypadá jak vyšinutý/ - role psychopatů mu budou sedět. I přesto se na díl číslo 3 těším. Dodatek: Osudovka. Zapoměl jsem, že jsem to videl dva roky zpátka a koukal jsem se na to znova a zbytečně...vubec jsem si nepamatoval, že jsem to viděl. ()

TomStall

A zase jsem tomu Wanovi naletěl, Insidious all over again.. Nejstrašidelnější zážitek z filmu byl fakt, že nám v obýváku probleskuje žárovka :( Teď mi ještě vysvětlete, kdo za Wana natočil Conjuring! ()

Triple H

Veľmi dobre a zaujímavo rozvinutá zápletka z jednotky a hustá atmosféra k tomu. Wilson sa celkom vytiahol - dosť všestranný herec. ()

filmmovier

Už to nebylo úplně ono, ale pravda je, že Insidious: Kapitola dvě si dokázala udržet vysoký standart a přidat i nějaká ta překvapení, třeba nacistickou matinku, efektivní lekačky, kterých sice ubylo, ale zato je jejich účinnost silnější a opět - stejně jako předchůdce - dokázal přijít s nechutně luxusním otevřeným koncem, který mě utvrdil v tom, že hrozně moc budu potřebovat vidět trojku (osobně doufám v návrat Darth Maula, ale spíš to bude nějaký působivý nováček). Atmosféra nijak neubyla, pořád je pěkně hustá a i když se tentokrát husí kůže dostavila asi jen dvakrát a dohromady asi na půl minuty, něco mi říká, že na Insidious 2 jen tak nezapomenu. Provázanost s jedničkou je udělaná skvěle, nemá to žádné výrazné díry, ale děj je už slabší a občas působí lehce překombinovaně, ale nijak neruší a pořád je to vkusně napsané a pointy fungují, takže nic co by rušilo a film výrazně strhávalo. Jinak opět skvělé úvodní titulky a baba se docela slušně předvedla, i když přízraky z jedničky byly na mnohem děsivější úrovni. Sice to už trochu zaostává, ale jako celek to působí jako naprosto dokonalá hororová podívaná se sympatickými postavami a skvělými krotiteli duchů. Takže i když u této prostřední části jít výš nemůžu, ty čtyři jsou zatraceně silné. Insidiousy jsou horové klenoty, kterých se v tomto žánru začínám dost cenit a jejich cena se bude určitě postupem času zvyšovat. K tomuto příběhu mám pevné pouto, je to prostě špička žánru. 87,5%. ()

maxxxim odpad!

No, čo vám poviem, pozrel som aj druhú časť a neviem načo. Trochu veľa dverí tam bolo na mňa, v jednom momente mi prišlo slabo, keď som si predstavil, že by som ich mal zamykať na dva razy. Absolútne bez atmosféry, to sa už nenájde nikto, kto by vedel natočiť reálny horor, ktorý by neznudil po piatich minutách? ()

Motinski

Prvý Insidious nastavil laľku vysoko, no pokračovanie sa mi páčilo ešte viac. Wan je jediný režisér súčasnosti čo strašidelné scény naťahuje až dovtedy, kým idem napätím vyskočiť zo stoličky. Obrazovo už film nepôsobí tak chladno a príbeh je prekombinovanejší. Dvojica Pat a Mat otravnejšia ale to je len chybička krásy. Parker Crane sa týmto stal jednou z mojich obľúbených hororových  postáv. ()

Doudis19

Do Bratislavy jsem nemusel, stačilo do rodinného kina v Kolíně ;-). Cesty rovněž nelituju, už to není takový boom jako jednička, a ve většině případů se o hrůzu a strach stará borec Wilson, ale i tak Wan strčí do kapsy naprostou většinu hororů/thrillerů několika posledních let. Trojce bez jeho tvůrčího genia příliš šancí nedávám. ()

kinghome

Konečně si Wan řekl, že nemusí dělat všechno tak béčkově a staře. Závan osmdesátek jde vidět na začátku při názvu a při pár přeřvanejch lekačkách, ale jinak je to konečně plnohodnotnej áčkovej horor, který využívá skvěle makeup a masky k navodění atmosféry. Největší tahoun filmu je určitě Patrick Wilson, který hraje božsky a zlá role mu úžasně vyhovuje. Věřil jsem mu všechno, a když se začal měnit,stárnout a začali mu vypadávat zuby, tak jsem byl posranej a natěšenej zároveň na to, co se stane dál. Tohle je Wanův nejlepší horor od dob SAW. Kam se hrabe Conjuring, který je šíleně nadhodnocený a Insidious 2 nesahá ani po kolena. Jsem spokojenej, ale pořád mi na Wanovejch filmech něco vadí. Nevim co to je, ale asi mám blok a nemůžu dát plnej počet. 85% Rozmyslel jsem si to, film si zaslouží 5* ()

psajko

Skvělé pokračování hororového příběhu. Konečně jsem se po dlouhé době dočkal toho pocitu kdy po vás "leze mráz". Atmosféra děje vás úplně vtáhne do sebe a připadáte si jako byste byli přímo v dění. Ve filmu se vám nedostane jenom strachu, ale také menší zábavy - nikdy bych nečekal, že do hororu lze zavést prvky komedie. A otevřený konec děje? Oh my God! Nezbývá nám než čekat na další pokračování, které se snad ponese ve stejně dobré duchu. ()

Honzek

Takže asi takhle. Ke shlédnutí je třeba mít po ruce náhradní spodní prádlo a lampičku. V případě, že se chystáte do kina, tak alespoň osobu blízkou po levé či pravé ruce. První díl byl dobře vyvedený horor na téma, které se zaobíralo vymítáním. Když jsem se po shlédnutí dozvěděl, že z tohoto díla má být trilogie, trošku jsem znejistěl, ale z toho mě dostal hned díl druhý. Ten se věnuje nejen vymítání, ale ukáže vám doslova temnotu a smrt. Podobné dílko jsem neměl možnost do téhle doby vidět. Nechci příliš prozrazovat a proto to uzavřu tím, že tohle, pokud máte rádi hororový žánr, prostě musíte vidět! A že James Wan je jistá záruka, vám tady potvrdím. Málokomu se podaří druhým dílem překonat původní a tady se to alespoň v mém pohledu stalo. Seděl jsem, ani nedutal a mráz mi běhal snad i po zadnici. Jediná smutná zpráva na tom všem je, že třetí díl uvidím nejdříve v roce 2015. Tohle prostě byla božárna a James se pomalu ale jistě dostává v mém podvědomí k lidem, jež je třeba nebrat na lehkou váhu - v mém žebříčku oblíbených režisérů se dostal na druhé místo hned za Quentina (měl jsem totiž možnost vidět veškerou jeho tvorbu až na jeden snímek, který je velmi těžko sehnatelný). Je to prostě frajer! Máte mé maximální doporučení. A mě nezbývá, než si hodit sprchu, protože jsem čekal mnohem menší parádu a bohužel jsem si nevzal ke sledování náhradní trenky! Jo a abych nezapomněl.....něco za vámi stojí! ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012