Hluboko v oregonských lesích se ukrývá dobře vycvičený zabiják Aaron Hallam (Benicio Del Toro), který utekl ze služby u speciální vojenské jednotky. Když brutálně zavraždí čtyři lovce, zvláštní agentka FBI Abby Durrell (Connie Nielsen) požádá o pomoc L. T. Bonhama (Tommy Lee Jones). Ten jediný jí může pomoct. Bonham je v důchodu, a tak zpočátku váhá. Roky strávené u speciálních jednotek tím, že učil ostatní vojáky, jak zabíjet, nechal daleko za sebou. Ale pak si uvědomí, že vrahem je jeden z jeho bývalých „žáků“. Musí ho zastavit, a proto se vydá do lesů úplně sám. (TV Prima)

Arccos

Hrozná záležitost. Klon Ramba s Vinnetouem, se slátaným a nelogickým dějem, který má vést jenom k tomu, aby Jones a ten druhý předvedli své přežití a souboje v přírodě. Souboje samotné jsou vyloženě směšné. Závěrečný biblický citát je korunou na celou tuhle blbost. Vysoká hodnocení některých kolegů nechápu, stejně jako účinkování Jonese v takové pitomosti. Později se dozvídám, že to snad šlo i v kinech - drzost roku. ()

HarlanWade

Poklidná, tichá, lehce se nesoucí, zatraceně profesionálně a uvědoměle natočená filmařina, která kombinuje prvky ponurého thrilleru a nenápadných, zato ve výsledku dost efektních akčních pohnutků. Naháněná na kočku a na myš, v níž role je vraha psána pro člověka, který se jí ujme s odpovědností - takovým člověkem Benicio Del Toro rozhodně je - věrohodným a chladnokrevným. Je hodně velká škoda, že takto chytře plynoucích dílek ve stylu Insomnie se netočí více. ()

subic

Skvělý Tommy Lee Jones v roli drsňáka a cvičitele nových Rambů, která mu sedí. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy taky kvůli dost drsným a krvavým scénám, které jsou v kině opravdu působivé. Nakonec dávám 3, protože po dalším shlédnutí v telce mi tam chybí nějaké bližší ztotožnění se s aktéry. Přeci jen je celkem podrobně vylíčena jejich minulost a její dopad na současnost, ale ještě tam něco chybí. ()

anyonecek

Film je zábavný s rychlým tempem a je tam krásná příroda, jedinej nedostatek a to bohužel hlavní je, že to byla uplná sračka. Jeden borec tam vymlátí s ukovaným nožíčkem nejlepší agenty, nemá z toho ani škrábnutí, ale nějakej děda co ho před X lety cvičil mu nakope zade. Je naprosto normální že člověk co je naháněnej celým městem si ve chvilce volného času uková nůž a jeho pronásledovatel si během jeho sledování udělá pazourek. Nemluvě o tom, že během sjíždění vodopádu ze kterého neměl ani jeden hrdina sebemenší škrábnutí si nějak záhadně stihnul nastražit pasti během očividně pár minutek. Tenhle film nemá žádnou logiku! ()

Demonn

Tak tady mám po delší době potřebuj komentovat :D. Tvůrci oprášili již stokrát zrecyklované schéma o elitním zabijákovi, který začal zabíjet a další elitní zabiják je samozřejmě ten jediný, kdo ho může dostat a za spáchání asi stopadesáti nelogismů stvořili tenhle nesmysl, který nemá ani hlavu ani patu. Přes 60% pro toto mi přijde jako hodně milosrdné a divím se, že Benicio a Tommy se propůjčili k něčemu tak otřesnému. Dávám 40% ()

PlysovyMacko

Benicio ako vojak, ktoremu z hroz co zazil prepne a brutalne zavrazdi par ludi. FBI si na pomoc prizve jeho ucitela. Dej je skratkovity a priamociary - chytia ho, ujde, prenasleduju ho - druha polovica je sama akcia a postavy az tak prepracovane nie su. Vizual je sedy, uprsany a zbran, ktoru ziak a ucitel pouzivaju je noz, cize sa reze a seka. ()

adamix

Utečenec 2.0, alebo nepriame pokračovanie slávneho trileru bez Harrisona Forda, v ktorom vytrénovaný Tommy Lee Jones a chladne nebezpečný Benicio Del Toro lovia jeden druhého ako rozzúrení tigri s naostrenými čepeľami vo vlhkej upršanej severoamerickej divočine pod taktovkou dnes už zosnulého režisérskeho esa Williama Friedkina. Štvanec je drsná trilerová jednohubka s dvoma hereckými pánmi, ktorí si tu dávajú na frak ako rovnocenní súperi. Film sa moc nesnaží zo seba urobiť niečo viac, na druhú stranu mu chýba väčšia komplexnosť jeho postáv (Torova rodina je tu len tak ako päsť na oko a nijako neprehlbuje jeho postavu človeka poznačeného vojnou majúceho skutočný vzťah k svojej rodine), ktorá by moje hodnotenie zdvihla aspoň o hviezdu vyššie. A postráda určitý jedinečný štýl, ktorý Friedkin aj v tých najzabudnejších filmoch aspoň sčasti dokázal načrtnúť. ()

Dass

Zbesila akcni honicka jak z 80. let. Nulove premysleni, jen slusna, ale misty bohuzel ponekud nepresvedciva akce. ()

smrtubohem

Štvanec je hodně silný kafčo, protože napětí se tu dá skutečně krájet. Kdo jinej může zlikvidovat Del tora, než jeho bývalý trenér. Boje s nožem naprosto nepřekonatelný a dechberoucí, on se Jones v tomto směru důstojně předvedl už v souboji se Seagalem (Přepadení v Pacifiku). Výroba zbraní za pochodu je vzdor prvnímu zdání reálná, avšak zvládnou to jen největší agenti a bojovníci. Oceňuju i hudbu, která dodává celý štvanici pořádný grády. Udělil jsem nakonec plné hodnocení, byť bych možná měl jednu hvězdu kvůli nepasující a poněkud zbytečné scéně v Bosně ubrat. ()

Domas88

Jako z vody uvařili dobře :) Není to sice nic geniálního :) takový odvárek Ramba :) T.L.Jones mi nevadi a Toro je taky týpek :) ()

Mamutol

První třetina filmu je dobře rozehraná, ale potom už to jde bohužel z kopce. Stopovačka ve městě je totální úlet a ukování nože z péra od auta na táborovém ohníčku už jsem nedával. Nastraženou past v obrovském lese trefil L.T. přesně na metr. Jak dlouho asi trvá takovou past vyrobit a kde vzal Aaron na výrobu ty lana ? Taky mě zaujalo, jak se dokázal zabiják Aaron rychle teleportovat tam, kde měl právě podle scénáře být. ()

Sekel

K Friedkinovu Stvanci je nutno pristupovat, jako k velmi vyhranenemu zanrovemu filmu, jako takovy je ovsem vybornym prikladem zrucne odvedene profese. Jonesuv L.T.Bonham, totiz skutecne cvicil americke brance na boj nozem zvany Kali a jeden z jeho zaku se skutecne dostal na druhou stranu zakona a on byl pozvan, jako konzultant. Potom se skutecnost vyvijela asi jinak, nez dej filmu, ale zakladni plot tu je. Nejlepsi na filmu je technicka stranka a hlavne bojova choreografie, jez je z vyjimkou posledni bitky (ktera je precejenom prilis dlouha a prilis krvava) plne fungujici technikou zabijeni. Zadne kung-fu ktere dobre vypada, ale v praxi proste nejde uplatnit, zadne draty, nic takoveho. Zkratka efektni likvidacni styl skutecne trenovany u armady. Bohuzel se neda takto skvele psat o scenari, ponevadz neco tak deraveho se jen tak nevidi. Kupodivu i pres to stoji tento film za to. Tri hvezdy za technickeho poradce. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin