Hluboko v oregonských lesích se ukrývá dobře vycvičený zabiják Aaron Hallam (Benicio Del Toro), který utekl ze služby u speciální vojenské jednotky. Když brutálně zavraždí čtyři lovce, zvláštní agentka FBI Abby Durrell (Connie Nielsen) požádá o pomoc L. T. Bonhama (Tommy Lee Jones). Ten jediný jí může pomoct. Bonham je v důchodu, a tak zpočátku váhá. Roky strávené u speciálních jednotek tím, že učil ostatní vojáky, jak zabíjet, nechal daleko za sebou. Ale pak si uvědomí, že vrahem je jeden z jeho bývalých „žáků“. Musí ho zastavit, a proto se vydá do lesů úplně sám. (TV Prima)

Lefty86

Narozdíl od Segrestora si myslím že trochu megalomanství by filmu vyloženě prospělo, takhle tam nebylo nic zapamatovatelného ani nic k něčemu. Na začátku jsem čekal hustou naháněčku v lese po zabití dvou lovců, ale pachatel hned zajat a odvezl se do města kde za sebou běhali a běhali a ...... ano běhali. nic víc film nenabídl 45% a to hlavně za Tommy Lee Jonese. ()

Rozjimatel

Myslel som, že takíto Rambovia vyšli z módy už v 80. rokoch. Friedkin, ktorý bol v 70. rokoch svetová klasa, sa dal na staré kolená na nakrúcanie takýchto plagiátov (tá podobnosť s prvým Rambom je okatá). Nereálnosť príbehu je priam komická. Nebezpečného zabijaka Aarona (Benicio Del Toro, nie práve v najlepšej hereckej forme), ktorý s ľahkosťou likviduje údajne najlepších agentov FBI (tí ale vyzerajú ako smiešne figúrky), väčšinu času prenasledujú len neozbrojený, ale charizmatický dôchodca L.T. (Tommy Lee Jones) a fešná agentka FBI Abby (Connie Nielsen). Však nikto iný ho predsa nedokáže zastaviť, iba L.T. Keďže Aaron zabil už viac ako 10 ľudí, L.T. ho zrejme chce vyhľadať a dohovoriť mu, aby to už nerobil, prípadne ho poštekliť pazúrikom, ktorý si na tento účel narýchlo zhotovil. Akčné scény, ktoré tvoria väčšinu filmu (na nejakú psychológiu už čas neostal), sú nakrútené remeselne zručne, dobre vyzerajú hlavne scény v lese. Škoda, že stupidita filmu je tak do očí bijúca. ()

efko

Benicio je výborná, ale nedocenená hviezda Hollywoodu, ktorá svoje kvality dokazuje aj v tomto filme. S nestarnúcim Tommym predvádzajú skvelú a do poslednej chvíle napínavú "honičku" pripomínajúcu hru mačky a myši. Ale kto je mačka ??? ()

Macik

Co to mělo být? Větší zklamání už jsem teda dlouho nezažil.. Jak Jones tak Del Toro jsou mojí oblíbenci, ale tohle co tady Fiedkin předvedl nemá obdoby.. Už můj spící otecko, kterej usnul po prvních 10 minutách a vzbudil se se závěrečnýma titulkama řekl: "to bylo nějaký jalový, ne" a taky že jo.. :-) P.S. čekal jsem od toho příliš, a proto jediný co mě uspokojilo byla scéna, kdy Jones stopuje Tora v lese.. Což je tedy docela málo od oskarovýcho režiséra.. :-/ ()

dezert

Na filmech, který neztrácí s ničím čas, něco je. A přesně to je případ Štvance. Sotva devadesát minut i s titulky je vyplněno v podstatě jen akcí a minimální charakterizací postav. Už od úvodní (velmi brutální) kosovské akce je jasno, že tady se pojede Friedkinova klasika - maximální realismus a syrovost, honičky (ta automobilová nápadně připomíná honičku Čínskou čtvrtí z Jade), relativizace hrdinství a souboj dobra se zlem, kdy dobro zvítězí jen při použití většího zla...všechno tu je. Friedkinův bezprostřední styl perfektně sedne k příběhu, kde se postavy neustále musí rozhodovat instinktivně a ve zlomku vteřiny. Pro racionalitu zde není místo (nejracionálnější je scéna výcviku probodnutí orgánů).  Vynikající finální souboj jen podtrhuje přímočarost celého příběhu a otcovsko-synovský vztah Jonese a Del Tora mu přidává na osudovosti. Neprávem přehlížený zářez (haha) ve Friedkinově filmografii. ()

Cement73

Drsný zabijaci, učiteľ a žiak tentokrát v úlohe štvanca a poľovníka... aj keď vďaka dobre vycvičenému žiakovi sa role aj menia. Dobre urobená fachová hollywodska robota. ()

Zombi

Velkou devízou tohoto rambovského akčňáku jsou živočišné rvačky s noži a obě hlavní postavy, které si jdou po krku. Syrovost prostředí, řezných a bodných ran, trochu omáčky okolo, trochu nelogičností, ale celkově je to fajnový akční film ze staré školy, určený hlavě chlapům, ženský si tohle asi moc neužijou. ()

Garch

Tommy Lee Jones je zde zároveň pacifista, starý stopař i bývalý školitel elitních jednotek v zabíjení a přežití. A snaží se chytit svého bývalého studenta, který dával dobrý pozor v hodinách tichého zabití. Něco tomu chybí, ale výkony herců to nebudou. Nevím, snad, naopak, přebývá natlačená snaha o akčnost, takovým starým stylem, který tu nefunguje. Každopádně, druhé shlédnutí je překvapivě o moc lepší, bez ohledu na to, že víš, jak to bude. ...PS Čtvrtá hvězda za specifickou chůzi a běh stopaře před penzí - Tommy Lee Jonese. ()

Strike

Na tento film je skvělý trailer, ve kterém je bohužel vše dobré ze samotného filmu. Proto velké zklamání. ()

thunnus

Spíš zklamání. Je to dost průměrný film. Jones i Toro mají docela charisma, bojové scény jsou působivé, ale film nějak (zvlášť ze začátku) postrádá tu správnou dusnou atmosféru a sem tam se najde i nějaká logická chybka. Co se mi ale líbí, je, že obě hlavní postavy nejsou jednorozměrné tedy černobílé. I záporák má svou rodinu, kterou má rád. Trochu mi ho bylo líto, mohl se i zachránit. Connie Nielsen je sice hezká, ale její postava je trochu zbytečná a dost povrchně napsaná. ()

Brejlil

Nejspíše pokus o Ramba pro 3. tisíciletí. Navrátilec z Kosova (nebo co za Balkán to bylo) využívá dokonalý výcvik a řeší si traumata svéraznou ekologickou aktivitou, snižováním počtu přirozených nepřátel jelenů. Ano, tomu lesu nemůžu upřít značnou působivost. Mohutné stromy, cáry mechu, vlhkost. Ale ten les byl jediný světlý bod filmu. Del Torova postava je divná, a nelze se s ní ztotožnit, ale co je horší, ani Jonesova postava nehýří přístupností. Celý film jsem čekal na nevyhnutelné a bohužel ani jak byl Del Toro zlikvidován, nebylo zrovna přínosem. Možná, že scénář nabízel něco více (to by asi vysvětlilo, proč do toho Jones a Del Toro šli), ale šance zůstala nevyužita. ()

Nightbreed

Nikdy nepochopím ako sa takému borecovi ako je Friedkin a ešte s tak geniálnymi hercami ako je Del Toro a skvelý Tommy Lee Jones podarilo vytvoriť takúto sračku. ()

husokachna

Tak hlavně je to strašně hloupý. Už když Tommy Lee Stopař vysvobodí vlka z pasti, aniž by byl dohryzán do krve, jsem si upravil práh debilitovnímavosti (terminus technicus) a nečekal extra realistickou podívanou. Takže bych překousl všechny ty nesmysly a to, že se postavy chovají a mluví jako z céčkovýho filmu. Ale ono tam není nic zajímavýho. Nudná naháněčka superstopaře a superzabijáka s minimální invencí a minimem napětí. Nepomáhá tomu ani fakt, že Tommy i Beni hrají, jak kdyby byli na nějakým fajn nenáročným fetu a první zmíněný se kroutí jako Travolta v Pomádě. Pořád jsem čekal, jestli se z toho něco vyvrbí a vyvrbilo se velký kulový a jak nudně to plynulo, tak nudně to skončilo. Skoro bych tomu dal i jednu hvězdičku, ale nějaký production values to má....ale docela jsem to teda přetrpěl. Dávám dva pazourkový nože perfektně vyvážený a připravený k hodu. PS: Když pan Lee Jones vyběhne z helikoptéry, vyblije se, utře si rukou pusu a pak tou rukou okamžitě obejme policistku, byla to jedna z nejzajímavějších scén filmu. ()

Klajnik

Jednoduchej námět mi nevadí. Mohl by mi být i sympatický kdyby fungoval. Zde však nefunguje, protože to vypadá jak levná televizní slátanina, co chce být buď vážným surovým thrillerem nebo béčkem o zmagořelém elitním zabijákovi. Ona odměřenost se k tomu moc nehodí, protože je to fraškovitý námět, který by měl být spíš over the top a bavit. Postavy by měly být výrazné a likable. Zabiják třeba mohl byt více psychologicky, emocionalně a morálně vykreslen jako zabiják, lterý ze samého zabíjení přepl do pradávného módu predátora a čistého přírodního zákona bez morálky dobra a zla, zatím co by po něm šel jeho učitel, válečný hrdina oddaný službě své zemi a taky nejspíš magor. Oba bez morálky, oba trošku jiní. Film každopádně trošku připomíná prvního Ramba, ale zpracováno je to podstatně hůř - osobně bych řekl, že je to film zbytečný, čímž ho považuji za zavržitelný. Celé to v té sestavě navíc blbě působí. Dědek (Jones), který zabijáka vycvičil, je nyní pověřen ho lovit a předvádí fyzické výkony jako týpek na vrcholu fyzických sil (Del Toro) a ačkoliv herec sotva běží, tak se mu daří držet krok a taky přežívá nepřežitelné. ()

snatch

Řekl bych, že je to velmi dobře natočená kravina (za dvě pro režiséra a za čtyři mínus pro scénáristu). Křížit Uprchlíka, Ramba není recept na úspěch.... T.L.Jones je výbornej a B.D.Toro (až na scénku s holčičkou v trávě) taky. Zato Connie Nielsen jsem tu rádoby tvrdou policistku nevěřil ani za mák. Pokud si tenhle film necháte uniknout, tak opravdu o nic zvláštního nepřijdete. ()

JohnFarst

Od jedného z režisérov "novej vlny" a hlavne od tvorcu kultového Exorcistu by som čakal niečo viac.. Treba uznať, že Friedkin sa snažil z plných síl čo je na niektorých scénach aj vidieť ale nedokázal udržať mieru napätosti a atmosféru živelnosti po celých 93 minút. Scény z lesa sú asi najlepšie čo tento film priniesol. Ich atmosféra je vážne hutná a dala by sa krájať ale zbytočne dlhé preseky do minulosti všetko kazia. Tiež Friedkinovi kvitujem, že sa aj v tejto digitálnej dobe snažil natočiť kvalitný oldschoolový triller, ktorý by pripomenul staré dobré 80. a 90. roky. Nakoniec, ono sa mu to aj podarilo aj keď asi nie v takej dokonalej forme akú si predstavoval. Del Toro je nevýrazný a všetko čo robí je len utekanie, hádzanie vystrašených pohľadov a zase utekanie. Očividne sa autori inšpirovali Rambom ku ktorému sa pár scénami aj hrdo hlásia. Lenže aj skoro 30 ročný Rambo vychádza z tohto súboja výťazne svojou inováciou žánru a nie len tupým opakovaním. Jones sa totálne vykráda a podoba jeho postavy s tou v Utečencovi je zarážajúca. Proste si zopakoval svoju najlepšiu rolu a k tomu si pribalil pár poriadnych škrabancov. Neurazí ani nenadchne. ()

Grafito

Podle mě malý, relativně nízkorozpočtový, ale Skvost s velkým S... pravda.. kromě del Tora a Jonese je prakticky všechno kolem jen kompars (včetně Connie Nielsen), příběh je Rambo I přes kopírák, ale tyhle dva borečci si se svýma rolema opravdu "zablbli" .. Friedkin dokázal ponurou deštivou atmosférou svoji třídu.. vynikající napínák na pozdní večer.. ()

Badel

kromě dobrejch soubojů na nože tam vlastně nic neni. naprosto zbytečnej film. navíc Jonesovi tu fyzičku nejde věřit. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin