Hluboko v oregonských lesích se ukrývá dobře vycvičený zabiják Aaron Hallam (Benicio Del Toro), který utekl ze služby u speciální vojenské jednotky. Když brutálně zavraždí čtyři lovce, zvláštní agentka FBI Abby Durrell (Connie Nielsen) požádá o pomoc L. T. Bonhama (Tommy Lee Jones). Ten jediný jí může pomoct. Bonham je v důchodu, a tak zpočátku váhá. Roky strávené u speciálních jednotek tím, že učil ostatní vojáky, jak zabíjet, nechal daleko za sebou. Ale pak si uvědomí, že vrahem je jeden z jeho bývalých „žáků“. Musí ho zastavit, a proto se vydá do lesů úplně sám. (TV Prima)

movie

Léta 90tá byla pro Friedkina (až na výjimku 12ti ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ) plná průserů a průměrů, ale se ŠTVANCEM se vrátil v plné formě. Zarostlý stopař T.L. Jones tu má jednu ze svých nejlepších roli (daleko za Uprchlíkem), Friedkinova režie je chladná, ale zatraceně profesionální. "Když se do dvou dnů nevrátím, sem mrtvej ..." A pak už následuje jen série choreograficky úžasných bitek (daleko za nudným asijským stylem), které mě vytřely zrak. Parádní! A navíc krásně nasnímaná příroda. Aaaaa ... ()

Boss321

Průměrný thriller, kterému by rozhodně slušelo více akce. FIlm začne být pořádně zajímavý až v poslední půl hodině, kde Tommy Lee Jones nahání skvělého Benicia Del Tora. Bohužel, když ještě uvážím, že na režisérském křesle sedí William Friedkin, tak jsem čekal něco lepšího. Na druhou stranu chválím, že snímek má rozumnou stopáž..... ()

dobytek

Kdyby pod tim byla podepsaná nějaká režisérská nula, tak asi řeknu, že je to jako OK. Ale i když Friedkin zrovna neni zase až tak známej a oblíbenej, tak já osobně ho považuju za režiséra z takový tý nejvyšší ligy. Takže mě dost překvapilo, jakou banalitu tentokrát natočil. Jako je tam dost akce, neni to nudný, ale na poměry Friedkina je tohle prostě málo. Jinak Friedkin se nebojí ve filmech ukazovat krev a násilí. To všichni víme. Ale když se tam hlavní postavy řežou nožema takovym způsobem, že z každýho vyteče asi kanystr krve, ale jsou pořád úplně v pohodě, tak už to vypadá spíš komicky. Vylezla z toho taková Béčková variace na Uprchlíka s Harrisonem Fordem. ()

gudaulin

Kleopatra napsala, že formátu Benicia Del Torra a Tommy Lee Jonese je tato záležitost nehodná. Kdybych byl špičkově placený herec Hollywoodu, taky bych se každou chvíli budil v noci hrůzou ze spaní, jak zchudnu a místo výletů na nejproslulejší letoviska světové smetánky budu trudně trávit svoji dovolenou na Beverly Hills. Ve skutečnosti je přítomnost těchto dvou áčkových herců jedním z mála kladů, kterými se tahle akční podívaná může pochlubit. A především je to doklad úpadku režiséra Williama Friedkina, který kdysi dokázal natáčet špičkové akční snímky s chytrým scénářem a myšlenkou. Řemeslo sice nezapomněl, takže své hrdiny dokáže vést pevnou rukou, jenže scénář patří k tomu typickému žánrovému braku, u kterého je nutné vypnout mozek, aby se přehlídla spousta nelogičností a hloupostí. Štvanec je zároveň hodně krvavý, tak, aby se uspokojila divákova žízeň po brutalitě. V reálném světě by pochopitelně pronásledovatel o více než o generaci starší nemohl držet krok s mladým válečníkem a už vůbec by nemohl volit takový způsob boje, který oba herci ve finále předvedli. Celkový dojem: 25 %. ()

choze

Tak takhle vypadá RAMBO pro nové tisíciletí? No nevím, tenhle snímek opravdu nebyl určen mě. Nepříjemně chladný a realistický (i když příjemně surový) akční thriller, který bych do kin snad ani nepouštěl. Benicio není Sly a to nemyslím jako lichotku, o moc sympatičtější mi nebyla ani Jonesova postava a Friedkinův old school styl mi vůbec nesedí, je to dost depresívní a nijak zvlášť záživné (i u Friedkinova VYMÍTAČE a FRANCOUZSKÉ SPOJKY jsem se přiměřeně nudil). Nicméně to má docela temnou atmosféru a leccos se povedlo, třeba výcvik v bleskurychlém probodnutí všech důležitých orgánů nebo souboje s noži, obzvlášť ten závěrečný, kdy se hrdinové doslova rozsekají na hadry. ()

Segrestor

Tomuto filmu chybí jistý megalomanský patos (což je dobře) a zůstává tak jen syrová hrubá kostra, která ale unese nebývalé množství vaty. Ono totiž kilo vaty je stejně težké jako kilo železa, víte? Stejně tak kilo peří. Tenhle film potěší zejména příznivce Benicia Del Tora a nejspíš i ty, kteří si potrpí na dlouhé naháněčky ve filmech typu Bourne & Spol. Tady ta naháněčka dostává slušný prostor a jak se pak (SPOILER) hrdinové ke konci šermuji rybičkama, musel jsem jít s hodnocením mnohem víš, než jsem původně zamýšlel znuděný v půlce filmu. ()

Gilmour93

Než pravíte "Benicio", otevře si drobnou kovářskou dílnu, vám otevře stehenní tepnu, propíchne plíci a zmizí jako prd ve větru. Ten člověk má trauma a dostat z něj ho může jen jeho osobní "Trautman" T.L.Jones.. Friedkin tradičně syrový, naturalistický, ničím se nezdržující a nabízející jeden z nejlepších filmových soubojů na nůž (a pazourek) v historii. Řeknu vám, vydat se do oregonských lesů na houby musí být pěkně o hubu.. ()

genetique

Od filmu som čakal určite viacej, je to akési spojenie niektorých typov filmov dokopy. Napríklad po psychologickej stránke mi to pripomína prvého Ramba (avšak slabšie) a po thrillerovej Šerifov (no tiež slabšie), čo umocnil fakt, že si tu zahral Tommy Lee. Tu musím však vyzdvihnúť jeho fyzický výkon, vzhľadom k jeho veku. Hlavnou chybou filmu je klesajúce napätie. Prvá polovica super, príroda krásna, napätie na jednotku, časť v meste bola už otrasná, za ňu by sa mali hlavne scenáristi hanbiť. Až mi rozum zastával, keď T.Lee stopoval po New Yorku Tora podľa odtlačkov topánok. Ale každopádne som sa nenudil, čomu dopomohol fakt, že nie celý film bol čisto o naháňaní. 70%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný dobrodružný film. Má výborný príbeh o špičkovom vojenskom zabijakovi špecializovanom na likvidácie z blízka, ktorého vojna veľmi ovplyvnila po psychickej stránke a tak musí zabíjať, čo si odnesú hlavne nevinní a tak po ňom ide nielen FBI, ale aj jeho bývalý vojenský inštruktor. Spracovanie je ale iba priemerné, čo je veľká škoda. Ešte spočiatku to vyzerá dosť nádejne, úvodná akcia v Kosove, alebo likvidácia poľovníkov, ale keď do deja vstúpi plno postáv, tak sa už vytratí počiatočné čaro, aj napriek krátkej dĺžke má film miestami pomalšie tempo a iba pár výraznejšie zaujímavých scén. Aj takto sa na to dá po celý čas bez problémov pozerať, ale ten potenciál bol omnoho väčší. Za to môže hlavne to, že sa väčšina filmu odohráva v mestskom prostredí s množstvom postáv, aj keď pritom tento zabijak jasne patrí do divočiny. Ale zase celkom ma zaujalo, ako sa aj v mestskom prostredí dá prispôsobovať okoliu. Akcie tu moc nie je, čo ma mrzí, ale aspoň tá je celkom slušná. Nájdu sa tu dva celkom uveriteľné súboje jeden na jedného na nože, nejaké tie prenasledovačky a aj pár krvavých likvidácií a práve to ma najviac mrzí, hlavný záporák je tu špecialista na zabíjanie nožom, ale nanešťastie tu toho moc nepredvedie. Najviac sa mi páči úvod v Kosove, ktorý síce pôsobí pomerne lacno, ale inak je celkom zaujímavý a aj záverečné prenasledovanie v meste. Ale najlepšou časťou celého filmu je aj tak výcvik, ktorý pôsobí nadmieru efektívne. Herecké obsadenie je na tom dobre, Benicio Del Toro a Tommy Lee Jones v hlavných úlohách, ale nesklame ani zvyšok. Réžia pôsobí len priemerne, bežný štandard síce splní, ale inak ma ničím nezaujala, ale aspoň technická stránka je bez problémov. Škoda, tento film mal veľký potenciál, ale mám z neho pocit, že tvorcovia sa nevedeli moc rozhodnúť, akým smerom sa majú vydať a tak to urobili po všetkých stránkach priemerne. Keby pribudlo akcie na nože a dej by sa presunul čo najďalej od civilizácie, tak by to bolo úplne ideálne. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 62%. ()

mysicka

Dekuji tvurcum, ze se nepousteli do "vysvetlovacich" scen proc ten dela to a ten zas tohle.. Nicmene nebyt me srdcove zalezitosti - Benicia del Tora - rychle bych na ten film zapomnela... ()

3DD!3

Výborný thriller se skvělými hereckými výkony. Tommy Lee Jones i Benicio Del Toro předvádí to nejlepší co umí. Zápletka je hodně old-schoolová, ale vůbec ne špatná. Učitel musí zneškodnit žáka, který se vymkl kontrole. Bezvadné jsou surové boje na nože mezi oběma protivníky. ()

Le_Chuck

Vezmem to od zadu. Prečo dostal odo mňa film až jednu hviezdu? Ešte že som film nevidel v kine, lebo asi by ma roztrhlo. C-čko s A-čkovými hercami so scénárom jasným ako slnko a kixami, ktoré su priam do neba volajúce. Vzhľadom na to, že sa film tváril úplne seriózne, nemôžem ich považovať za účelové. Postavy boli plytké a nedal sa k nim vypestovať prakticky žiadny vzťah, takže človek len sledoval ako sa naháňaju dvaja týpci v nulovej atmosfére a čaka aka chujovina bude následovať. Dvakrát zle. 30% ()

Kaka

Pro fanoušky čistokrevných akčních filmů rozhodně zajímavý přírůstek. Friedkin v podstatě naprosto rezignoval na jakoukoliv dějovou konstrukci a příběh uhání kupředu jako splašený vlak naprosto jednoduchým a tím nejlineárnějším možným způsobem. Na čem si však tvůrci dávají záležet je syrovost a chlad prostředí, absolutní minimalizace vizuálních efektů a celkový velmi strohý a obyčejný styl režie, ve kterém skvěle vynikne živelná bojová technika "krav maga", kterou se tu tvůrci prezentují. Bitky jsou neskutečné a na Friedkina nebývale přehledně natočené. Pokud pomineme úvodní kulisovitou a nevěrohodnou akci z Bosny, divák co moc nečeká nezůstane neodměněn. ()

Lavran

Lesní muž a samorost kontra vyšinutý a traumatizovaný válečný veterán - toť skutečně neotřelé téma! Už jen ten apokalyptický a umělý "válečný" prolog působí jako pěst na oko. Zbytek je jen poměrně pohledný videoklip s precizní a naturalistickou finální bitkou a kupou idiotských scén ve stylu McGyvera, které nám dávají šanci vidět i takové věci, jako je pronásledovaný Del Toro, který si ukuje uprostřed divočiny nůž a v pohodě pokračuje. Tommy Lee pro změnu běhá po střeše tramvaje pod dráty vysokého napětí, zachraňuje divokou zvěř, atd.... Naštěstí je to celé svižně natočené a nestačilo mě to uštvat. ()

Eddard

Benicio Del Toro JE Rambo! Takový titulek by klidně mohl stát na plakátu tohohle filmu, který není ničím jiným než nenápadným remakem staré klasiky jednoho odpesaného - nyní uspěšně comebackujícího - svalovce. Jak jinak se dívat na příběh vojáka, experta na guerilovou válku, který se z války z Kosova vrací s traumatem jak bič a schopnostmi vybíjet desítky na něj poštvaných agentů s pomocí nože, vyrobeného z kamene? Když k tomu ještě zarostlý Lee Jones přidá hlášku: "Kolik na mojeho chlapce ještě hodláte poslat mužů, aby je zabil, než poznáte, že je to zbytečné?" Začne se v jistém smyslu úsměvná "podobnost" klubat v hlavě i člověka, který jedničku Ramba o týden dřív neviděl. Předvídatelná zápletka, slušné akční scény a jedna opravdu krvavá řezačka v závěru, za kterou přidávám druhou hvězdu. Je to ztráta času, ale úplně zavrhnout to nemůžu. 40% ()

Tyler

Přes některé logické nedostatky a nevěrohodný úvod v Kosovu nemůžu "Štvance" hodnotit jinak než čtyřmi hvězdičkami. "The Hunted" je totiž krvavý thriller ve starém duchu, který se nezatěžuje přílišnou psychologizací a jde rovnou a drsně na věc. William Friedkin na režisérské stoličce dokázal, že pořád umí, a že by se od něj mohla spousta mladých tvůrců učit. Ústřední duo "Štvance", Tommy Lee Jones a Benicio Del Toro, jsou neselhávajícími tahouny filmu a nemám jim co vytknout. Navíc je na nich vidět, že do tréninku a akčních scén šli pěkně po hlavě - a že se lecčemu přiučili. Jen se podívejte na Jonesův přirozeně napružený pohyb v lese...A když už jsem zabloudil do lesa - proč nezmínit výtečnou atmosféru, kterou se "Štvanec" pyšní?! A to především právě v divočině, ve městě film malinko ztratí na tempu. Naštěstí v něm nezůstaneme až do konce...P.S.: Musím vyzdvihnout bojové scény muž proti muži - v dnešní době přesycené různými asijskými styly, které filmaři zobrazují jako líbivé tanečky (a mnohdy je tím degradují), působí přímočaré, naturalistické a v tom nejlepším slova smyslu špinavé bitky jako velmi vítané osvěžení...Celá léta jsem neviděl tak působivé souboje, ze kterých přímo tryská očividná věc - že ti dva si jdou opravdu po krku. ()

castor

Syrový (v podstatě komorní) thriller, přehnané momenty, ale i slušná (a poctivě natočená) akce. Veterán William Friedkin se může stále pyšnit fungujícím řemeslem, soustředí se na tísnivou atmosféru a s předvídatelným dějem v zádech představuje letmo dva muže (oscaroví Benicio Del Toro a Tommy Lee Jones), kdy jeden z nich prošel ostrým výcvikem toho druhého. Jenže poslední nasazení (akce z Bosny je rozpačitá a diváka vůbec nevtáhne) se zvrtlo a přeskočilo i něco v hlavě nejlepšího žáka, ze kterého se nyní stal v oregonských lesích lovec – lidí. Ve výsledku svižná, staromódní podívaná, která kašle na přeplácané digitální efekty a která sází na skvělou práci kameramana Caleba Deschanela. Poctivé tři hvězdy. ()

Don Jebal

Rozpočet: 55 000 000 $ Otvárací Víkend: 13 482 638 $ (v 2 516 Kinách) Tržby USA: 34 244 097 $ Tržby ČR: 54 634 $ Tržby Celosvetovo: 45 496 534 $Možno to bolo tým že som očakával,že to bude viac na štýl RAMBA 1,kde sa veľká časť odohráva v lese a sú nastražené rôzne pasce a podobne.Tu to je tiež,len oveľa menšom merítku,čo mi vôbec nevyhovovalo.Film vyzerá starší ako v skutočnosti je,tipoval by som mu 90-roky a nie pár rokov po miléniu.Akcia je celkom slušná a hudba komorná,veľmi drsné no zároveň aj miestami nezaujímavé,čo je dosť prekvapivé nakoľko sa furt niečo deje. ()

ClintEastwood

Pro fanoušky žánru akční lahůdka, pro ostatní lekce anatomie, ve které je krve jako od Tarantina. Tak trošku hybrid prvního Ramba a Predátora, s charismatickou hereckou dvojicí (učitel - Jones, žák - Del Toro) a vynikající závěrečnou skladbou legendárního Johnnyho Cashe (The Man Comes Around). ()

MM_Ramone

Dlho sa mi darilo vyhýbať sa akčným filmom s podobne plytkým scenárom akým disponuje "The Hunted". Verím, že mladí chalani, ktorí sa ešte nezačali ani holiť, na to čumia s otvorenou hubou. Ja sa však stále musím pýtať, čo primälo Tommy Lee Jonesa a Benicio Del Tora prijať úlohy v takomto nezmysle. (Zrejme honorár) Dve hviezdičky dávam práve za účasť týchto dvoch hercov, za nespočet bodno-sečných rán, ktoré si uštedrili v záverečnom súboji a krátku minutáž, pri ktorej je to s potlačením veškerej logiky stráviteľné. A ozaj, ešte za dve skladby Johnny Casha, ktoré sú súčasťou soundtracku. ** ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin