Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

TONYNKO

Toto je dokonalosť sama. Tak vizualne úžasný film ako Transformers a ešte s tak neskutočne hlbokým dejom ( vážne nechápem ako si niekto môže myslieť že sa jedná o blbosť ktorá dospelejším divákom nič neponukne ) som nevidel. Perfektný Garfield ktorý od minuleho dielu postúpil v herectve, výborná Stone ktorej patrí obrovský zvrat v závere ktorý asi v žiadnom inom superhrdinskom filme neuvidíte a hlavne výborný DeHaan ktorého Harry je velmi sympatickou postavou až tak že vám ho je v záver lúto. Electro tu je síce hlavne kvoli tomu aby sa predvádzal vizuálne ale aj tak má svoje miesto v príbehu. Úžasný filmový zážitok už sa tešim na Blu Ray. 10/10 ()

sabber

bože proč?na spideyho jsem se docela těšil,že nějakého zmutovaného zmetka zmastí ve velkém stylu a u toho bude ještě hláškovat jak o život,ale dostal jsem teenegarské romantickomelodramatické cosi s pár akčními scénami,neusnul jsem v půlce filmu jen díky kávě a naději na velkolepé finále.Na co je tam ten příběh o jeho rodičích?ten je naprosto zbytečný,proč tak zdlouhavě nastíňovali electra?a co ten milostný románek se stacy?že by další stmívání ale tentokrát s pavoukem?už chápu proč se to holkám tak líbilo.Ty zbytečné vedlejší dějové linky měli jako nastínit Peterovo psychické rozpoložení?Existují herci kteří dokáží své emoce zahrát za 30 vteřin a to jen záběrem na jejich tvář a nepotřebují na to hodinu filmu,jo já zapoměl že hlavní hrdina hraje jako kdyby mu držku znásilnil roj včel a jediný dobrý výraz má když si obleče masku spideyho.To chtějí natočit ještě 3 a 4,už to vidím,celý třetí díl se bude truchlit a bude psychicky na dně,a možná ve čtvrtém díle se konečně dočkáme pořádné arachnorubačky.Snad do vydání dalšího dílu na dvojku zapomenu a s nadějí v srdci si pustím dalšího spideyho. ()

L.O.T.R

Neviem pochopiť len jednu vec, prečo k tomu pristupujú ľudia tak negatívne ? Ja som si tento diel užil ešte viac než prvý. ()

Houďák

Opět jsem se skvěle bavil!!! Tisíckrát lepší, než předcházející série. Andrewu Garfieldovi sedí Spider Man jako prdel na hrnec a opravdu nechápu jak jsi se mohl neskutečně nudit MARTINE! ()

KT_2011

Je s podivem, že po (novém) prvním díle se od víceméně stejných lidí dočkáme něčeho takového. Je to tak špatné, až je to směšné :-( V tomhle příběhu snad nedává smysl nic. V jednu chvíli říká ze starého videa Parker senior, že musí odjet, aby se OSCORP nedostal k jeho DNA a jak je mu líto, že musí ve městě, kde OSCORP sídlí zanechat svého syna! Je to tak blbé, že to ani směšné není :-( ()

hajner

Celkom prúser. Neviem si vysvetliť prečo pokazili celú tú skvelú ideológiu ktorú budovali v prvej časti. V tejto dvojke sa to zvrháva do akejsi o pár rokov mladšej verzie prvotného spider mana s otravným Tobey Maguirom v hlavnej úlohe. Vcelku sklamanie jednotka bola temnejšia precítenejšia a rozhodne lepšia. ()

Houston1

nechapem hodnotenia ktore tu niektory davaju.Spiderman je komiksovo mlady a v obleku spidermana pekne uleteny fagan co zatial dvojdiel Amazing Spiderman do bodky naplna.Raimiho verzia s Maguirom ktory uz aj ako herec na pohlad posobi ako postihnuty z psychickymi problemami sa komiksovej verzii velmi vzdaluje.u mna jednoznacne ale jednoznacne vedie Webova verzia.sympaticky hlavny hrdina,este krajsia hrdinka..(keby na konci prveho dielu vystrela kopyta Kirsten Dunst nevyronim ani slzu!!!.U mna je to za 5 hviezd a dufam ze sa dalsich dielov dockam. ()

hujerita

a už som aj zabudol o čom to bolo, a kto to točil, ale viem že neviem čo to bolo za herca ten spider-man. Zbytočné tak isto ako aj prvý Amazing spiderman. Jediné čo bolo na tom amazing bol koniec a doteraz nechápem ako som to mohol dopozerať. Hrôza a děs. ()

BobSenClar

Nechápu,proč tenhle film má takové chabé hodnocení.Nu co,aspoň se jednou můžu ukázat jako člověk,co dokáže jít proti proudu.Musím napsat,že jsem neviděl moc snímků,kde by byla tak propracovaná návaznost děje s hudebním doprovodem.Smekám před Hansem Zimmerem,kluci si to uměli dobře rozjet.Soundtrack už mám doma a těžce na něm ulítávám.Co se týče filmu,byl jsem totálně sežrán dějem,triky,výkony herců.Během filmu jsem si říkal,jestli to bude mít blbý konec,tak za plný a překvapili.Mělo to bolavý konec.Toho ci cením.Řadím mezi ty hodně povedené komixové filmy.Marveláci taky umí tvrdší akci co nekončí jak z růžovky.90% ()

Lyshitski

"Spoiler" Stejně jako u prvního dílu Amazing Spider-Mana, je nutno hned ze startu podotknout, že jsem velkým fandou pavoučího muže a to především v jeho komiksové podobě. Po skvělém a mnou vychvalovaném prvním dílu zde máme díl, u kterého jsem byl trošku skeptický a to především z důvodu, že jsem měl velká očekávání a obával jsem se velkého zklamání. Režisér Marc Webb má naštěstí stejně jako hlavní hrdina jím ztvárněných filmů, hodného strýčka Bena, který mu již od mala tloukl do hlavy, že s velkou mocí přichází také velká odpovědnost. A naštěstí pro nás, zaujaté fanoušky, si toto pan Webb zapamatoval. Ve druhém dílu dostáváme to, co jsme dostali v dílu prvním a ještě mnoho navíc. Bitvy s Elektrem jsou skvěle natočené a příběh sám o sobě úžasný. Spletité vztahy mezi Petrem Parkerem, Gwen Stacyovou a mladým Osbornem jsou přesně takové, jako v komiksu. Velice mne zajímalo, jak se režisér vypořádá se skutečností, že Gwen Stacyová je zabita Green Goblinem, kdy je nutno říci, že i zde se pevně držel předlohy a nezklamal. Jedinou vadou na filmu je tedy fakt, že skvělá Emma Stone mi bude v roli Gwen chybět. Film viděn v kině a mně nezbývá než dát pavoukovi 97%. ()

SpeedShot

Díky za opravdové pokažení série Spiderman, kvůli opravdu tragicky/parodicky příšerným dílům Amazing Spider-Man režiséra Marc Webb.... ()

Kerano

Hudba a efekty jsou snad to jediny co je na tomhle skvostu nejlepší... ohledně všeho ostatního - příběh, herci a to co předvadějí ... špatny :( Škoda 142 minut času... Hvězdička pravě jen za efekty a hudbu celkově je to odpad... ()

Shakal4972

Nemôžem súhlasiť s mnohými komentármi. Ak zoberiem v úvah aké "braky remakeov" väčšinou z Hollywoodu vyjdu, je táto vetva Spidermana príjemným prekvapením (aj keď som nemal nič ani proti tej staršej). Bežný divák sa nemôže sťažovať na nedostatok akcie, napätia, efektov ani minutáže. Poslabší scenár tieto plusy hravo prekryjú. Dávam * za úžasnu Emmu Stone a Jamie Foxxa, * za vizuál a ** za to, že ma aj pokračovanie dokázalo udržať v pozore od začiatku až po koniec. ()

tmwork

Tak tohle jsem rozhodně nečekal. :o Komiks je má má křišťálová studánka, kterou tento Spiderman ošklivě zakalil. Tolik klišé ve dvou hodinách musí ubíjet snad i obyvatele USA. Stále se musím ptát: "Irenko, proč?" Jako film pro náctileté, kteří se jdou zašít do kina, aby se mohli líbat a ošahávat, asi dobrý. Je tam akce pro kluky, romantika pro holky a když vás přestane bavit to tlachání, může začít s líbačkou a ti starší i s nějakými smělými či nesmělými doteky. Vždyť vám nic neuteče a kdyby snad jo, není to nic kvůli čemu by jste na to měli jít podruhé. Až mi někdy bude smutno, pustím si posledních pět minut a společně se Spidermanem se postavím za své ideály a budu křičet z plných plic: "Přeji si také světový mír." P.S. Mám pocit, že tolik podceňovaný Daredevil s Benem a Flekem si zaslouží, abych se mu omluvil. ()

Filmyx

Dve hvezdy jen za ty nenudne sceny, kterych bylo opravdu poskrovnu. To neni akcni fantazy film s romantickym prvkem, ale utahana radoby zamilovana s*ajda s letmym otrenim o spidermana (krome vsech jeho tisickrat ohranych scen s gwen). A predstavitele petera a gwen jsou navic na tyto role az okate stari. ()

peto9110

Film ma jednoznacny problem : chyba mu viac akcie....Avsak ludia ktori citali komixy si uvedomia ze tuto komiksovu adaptaciu Spideyho vystihli lepsie ako Raimiho. Pozitivne hodnotim hlavne vyber hercov (Garfield, Stone, Foxx, DeHaan), romanticku liniu (aj ked pri hlaskach ako it's complicated sa cloveku dviha tlak) a aj akcne sceny ktorych mohlo byt viac. Za mna 75%. ()

kratajirka

Romantická romantika. Kéž bych měl takové nadšení z dalšího pokračování jako z připravovaných Avengers nebo Fast&Furious, ale na třetí pokračování "úžasného pavoučáka" se nějak netěším. Nebýt té hudby a Emmy Stone - já bych to snad ani nedokoukal. Za efekty dávám 1 - to by ani jinak nešlo. Příběh byl obrovsky slabý. Hudba více než dobrá. 40% ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)