Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

zekon

Nesympatický Craig opět na scéně. I tentokrát se to dá vydržet oproti předminulým hnojům, ale když oni to klišé berou opravdu tak neskutečně vážně. A horšího herce pro Bonda si fakt vybrat nemohli. Nuda, klišé, žádný dojem a hlavně maglajz postav a historie. 150 minut si tohle rozhodně nezasloužilo a srazilo to film hodně dolů. ()

werny

Možná by to chtělo maličko zkrátit. Bylo tam pár nudných pasáží. Líbily se mi honičky v Římě...škoda auta :'( a celkově děj v Rakousku...od rozhovorů s dr. Swanovou až po klasickou bondovskou honičku v zasněžených Alpách. Parádní pasáže ve vlaku v Maroku....jak jsem četl výše, zaujalo mě zaké Bondovo čekání na opuštěné zastávce v poušti. Bohužel vymydlení centrály Spectre v poušti bylo moc jednoduché. Myslím, že tvůrci filmu tímto Spectre dost degradovali....ale co...film mě bavil...a že nedosáhl kvalit Skyfallu....no co... film na 80% doporučuji, bavit bude každého. ()

Nemezzis

Velkolepej rozjezd, kde se to speciálníma efektama jen hemžilo a co hůř bylo to poznat. Jedna z top honiček v luxusních autech(aston martin vs jaguar) nočním Římem, byla skvěle zpracována. Hodně nesympatickej Bautista a o nic lepší Léa Seydoux. Film táhne Craig + prostředí opět za jedna.Co se týče hlavního záporáka, tak Christoph Waltz je bezesporu kvalitní herec, ale měli si s ním víc pohrát, asi to dobře sami vědí,(spoiler) když ho nechali žít. Délka filmu příliš zdlouhavá na tak jednoduchou zápletku, ale co se týče drobnstí, tak ty opět převišují průměrný akční film. ()

Domitri

Tak úplně ten negativní ohlas na to nechápu... Příběh byl perfektní.. vlastně to tak nějak načalo tím čím celej Bond začínal... tím teď myslím Spectre i toho kdo to vede... možná.. mohlo to být kratší, protože některý scény byli až moc zdlouhavý... ale nejhorší Bondovka s Craigem to nebyla... Bondgirl byla jedna z nejlepších... ()

gatuso

Verbal to vystihnul dobre. Bondgirl snad ta nejhorsi ever, ne snad ale urcite, remeslne solidni, scenaristicky wtf, Waltz me prijde, ze hraje snad v kazdem dalsim filmu po Hanebnych panchartech porad tu stejnou mimiku a gestikulaci jako plukovnik Hans Landa..jinak slabe, snad nejslabsi bondovka s Craigem. Symbolicke, jeho posledni. ()

JaryKury

Kdyz jsem se po tydnu snazil vpomenout o cem film vlastne byl, nejak to neslo. Sakra jak nekdo takovej co natocil Skyfall, dokaze tak hrozne podat jeho pokracovani. Nemastny, neslany a snad i nefilmovy. V zaplave zajimavych hercu a mozna i dobreho pribehu se stalo klubko zamotanych deju. A cim vic se snazite ho rozmotat, tim vic to nedava smysl. Po dobrem zacatku uz nema film co poradneho nabidnout a tak sledujeme jak jede jednoduse na jistotu "Ceckoveho" akcnaku. Ok, v tom pripade dejte novou krev a jedem na dalsich 10 let dopredu znova. Jestli by to melo pokracovat timhle, tak ztrati Bond nejakeho toho fanouska. Pro me 46% ()

Dupac

Jestli se to pořád ještě dá považovat za film Sama Mendese, tak rozhodně jeho nejhorší. Roztěkaný scénář se spoustou švů (kam se proboha poděla Monica Belucci?!), replikování několikrát viděného, místy komiksová (rozuměj totálně přepálená) stylizace a příklon k brosnanovské éře. Což nepotěšilo. ()

trojkolka

To že je v Bondovkách možné úplně všechno, to už jsem si zvykla (i když padat spolu s budovou a dopadnout na zadek na sedačku se mi zdá už trošku moc), ale tentokrát mě to trošku nudilo. Bond girl bohužel taky nebyla žádná krasavice a Craig to kouzlo asi někde po cestě těmi pustoprázdnými destinacemi ztratil... ()

amanda7

Po prečítaní komentárov som ani nemala chuť si pozrieť poslednú bondovku a tak som čakala až na devko. Musím však konštatovať, že asi preto, že som to čakala také zlé ma to celkom prekvapilo. Neviem ale ja som sa celkom zabavila nebolo to síce také dobré ako Skyfall ale ani zďaleka také hrozné ako som čakala po komentároch. Jediné sklamanie bola Monica, ktorá sa tam naozaj mihla len na chvíľu po obrovskej propagande a potom ju nahradila bondgirl Lea Seydoux (zatiaľ asi najslabšia bondgirl). Neviem prečo ale táto baba je mi nesympatická a vôbec mi neprišla sexi. ()

Alvin

U Bondovek je spoleh, že se vždycky najde dost peněz, aby to vypadalo velkolepě. Jenže v dřívějších dobách byl ten rozdíl oproti ostatní akční produkci asi výraznější, protože dneska už umí s vrtulníkem deset minut kroužit nad Mexico City kdejakej Jason Bourne. Dřívější Bondové taky byly o poznání vtipnější. Tentokrát tam byly snad dva možná tři momenty, kde jsem se zasmál. Q byl dobrej, M ucházející, C slabým odvarem Moriartyho. 007 a bond woman jako obvykle odsouzeni do role "nebezpečně nudní" a "určeni k romantickému vzplanutí". Den po shlédnutí bych asi ani nezrekonstruoval ani celý příběh, protože to bylo takové chaotické poskakování z místa na místo, prostě aby to dobře vypadalo a furt se něco dělo. Minule se ještě dala pochválit titulní skladba, ale ta současná může směle zamířit na výběr Romantic Hits Vol.24. ()

gezko

Takže Spectre vlastne neni ani o SPECTRE, ale o osobnej pomste? Tak tom som pravdupovediac nečakal. A nečakal som ani, že to bude krok späť od výživnej Skyfal. Ten krok späť je viditeľný vo viacerých aspektoch. Prvým je návrat ku klasickej Bond schéme - niečo sa zomelie na začiatku, dlhá pesnička, návšteva Q, a potom záchrana sveta. V predošlých troch častiach to tak nebolo. Chápem, že v tých troch Bondovkách sa Bond, ako cynický zatrpknutý agent 007, vlastne len tvoril a teraz je už hotový, ale... Druhý VTF je zaľúbený Bond. A to ešte do tej asexuálnej pani s jedným stálym bezkrvným pohľadom? To Vesper Lynd aka Eva Green bola luxusná bohyňa. A čo ma najviac dorazilo bol Ernst Stavro Bloofled aka Chistoph Waltz. S tým jeho sústavným priblblým úsmevom by ho človek skôr pozval na Kofolu, než sa ho bál ako najväčšieho zločinca na svete. Christoph je pritom dobrý herec, ale taká silná a dôležitá postava si vyžaduje predsa buldočí výraz a nie komický. Ale zase netreba byť len negativistický. Ako klasik Bond film to bolo v línii celej série. Film bol dostatočne akčný, dobrý, remeselne precízny, ale úrovne Skyfalu sa nepriblížil. Preto slabšie 4*. Na záver si nemôžem odpustiť až príliš okatú podobnosť Hinxa (Batistuta) a Jaws (záporák z Mooreových bondoviek zo 70 rokov). Ten tiež nič nehovoril, len vyraďoval :D ()

Johgas

Nezajímavý film. Bez špetky humoru a nápadu. Tohle bylo poprvé, co jsem si v polovině filmu říkala, ať už toho Jamese proboha zabijou a všichni budeme mít klid. 2 hvězdičky - jedna za Monicu a druhá za relativně slušnou rvačku ve vlaku. Doufám, že další série nebude pokračovat v nudě, žádných nápadech a v tom, že si všechno bere smrtelně vážně, bez jakékoli nadsázky. V důsledku čehož akční scény působí trapně místo vtipně. ()

Matulko_

Craig skvelý, zábery krásne, bondovské tradície dodržané, pre mňa žiaľ príliš epizódne posúvanie od stopy ku stope, ako keby som hral nejakú adventúru. Po druhom pozretí príde asi aj štvrtá hviezdička, zatiaľ sa to ale u mňa ku Skyfall rozhodne nepribližuje. ()

DannyBurino

Já tenhle film miluju. Měl jsem celkem velká očekávání a ta se z velké části naplnila. To jak tenhle díl perfektně napojuje ostatní díly je neuvěřitelné. Úvodní song byl krásný, vlastně je můj nejoblíbenější a konečně se nám tam vrátil Blofeld a byl překvapivě dobrý ( hlavně s tou jizvou ) sice měl pár much, ale mě prostě sedl a ten zvrat že je to jeho zlí ( nevlasní ) bratr mi dost připomněl hru Metal Gear Solid. Samotná akce byla super i když sem tam se mi zdálo že Blofeld si neumí najmout lidi co uměj střílet a Bond postřílí základnu plnou padouchů ak47 v jedné ruce? A prakticky se nebude krýt, Blofeld by si měl vážně hledat lepší lidi. Bitka ve vlaku byla cool, ale konec byl trochu zklamání. ()

fabregas1

Není to úplně to na co jsme zvyklí. Jakoby režisér neměl jasnou vizi co vlastně natočit. Spectre považuji za další bondovku, která se odklonila od zavedeného kurzu, ve které se víc mluví než jedná. Rvaček, přestřelek a honiček je docela málo a hlavně to nemá šťávu. Danek asi pochopil, že je čas odejít. ()

Naby

Celkem zajimavej, pekne udelanej film se opet zvrhnul v blosti bez napadu, nebo alespon naznak fyziky. Pokud se teda chcete divat na sexy postavy s trapnakovym pribehem bez fyziky, tak smele pokracujte. Jinak film klidne preskocte. Celkem 2,5* ()

rationibus

Asi to funguje tak na striedačku - dobré Casino, slabý Quantum, super Skyfall, slabý Spectre ... takže ak nepotešil tento film ani napriek zaujímavým lokalitám, dobrým hercom, sľubnému režisérovi aj scenáristom /a veru nepotešil a nezaujal/, môžem sa snáď aspoň tešiť na ďalšiu bondovku v roku 2018. Iné veľké plusy nevidím. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům