Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2015, 150 min

Esenciální bondovka, mohl bych k tomu mít spousty výhrad (všechno, co lidi hejtují, je objektivně pravda), ale tady rozum prohrává na body, jelikož když se v tom rozvláčném stylu pomalu začnou ze stínů objevovat všechny důležité propriety, a vy je nadšeně odškrtáváte, vyrýsuje se to v závěru do plnohodnotného epilogu jedné herecké dekády, která došla komplexnosti jako máloco.(15.11.2015)

• Le_Chuck

Bond kruto potrebuje reštart. Na režisérskej stoličke jednoznačne, lebo to čo Mendes vyvádza je na facku (karta nešla ani Hoytemu). Šeď, šeď, rutina, stádo kecov, záporák čajový a memorable moments=0. Skyfall je oproti tomu úplná pecka. Tam aspoň tú emo vatu vypĺňal špičkový vizuál. 50%(23.1.2016)

Nadsázka a absolutní styl! Bond se vrací do ranné Conneryovské éry a já se bavil.(7.11.2015)

• - S organizací SPECTRE jsme se mohli setkat již v úplně první bondovce Dr. No (1962) se Seanem Connerym jako Jamesem Bondem, kde je hlavní padouch Dr. No (Joseph Wiseman) členem této organizace. (vyfuk)

• - V březnu 2015 se spekulovalo, že o píseň k filmu se postarala zpěvačka Paloma Faith. Paloma opravdu v březnu nahrála v relativní tajnosti skladbu v nahrávacím studiu v Los Angeles, krátce po svém vítězství coby nejlepší britská zpěvačka roku Brit Awards. Samotná Paloma se v dobu netajila tím, že by píseň pro Bondovku ráda nazpívala. Nakonec Paloma v rozhovoru prozradila, že jí kontaktovali sami tvůrci filmu, aby jí řekli, že píseň zpívat nebude. Onou tajně nahranou skladbou, jak se později, byla píseň 'The Crazy Ones' k jinému filmu, a to k filmu Už teď mi chybíš (2015) s Drew Barrymore a Toni Collette. (Patw)

• - Během hackerských útoků na studio Sony Pictures byla ukradena také jedna ze starších verzí scénáře pro tento film. (Claude Speed)