O Spectre som stratil záujem hneď, ako bol obsadený neuveriteľne nudný Waltz. Samotný film je od začiatku prehliadkou zbytočne vysokého rozpočtu. Bondovky sa nikdy nedržali pri zemi, ale toto bolo moc. Dobrý však nebol ani scenár, ktorý sa ťažkopádne snaží prepojiť Spectre s Casinom Royale, Quantum of Solace so Skyfallom a Skyfall so Spectre. Tvári, že udalosti z predchádzajúcich bondoviek boli súčasťou čohosi väčšieho. Neboli. Proste vznikli v takom poradí, v akom vznikli, nijako spolu nesúviseli (až na detaily) a zrazu príde „nejaké“ Spectre a tvrdí, že v skutočnosti súviseli, len sme si to nevšimli. Aha. Scenár proste stojí za vyžmýkanú starú handru na umývanie zeme (polovica postáv zbytočná, Q sa trepal až do Rakúska len aby Bonda poprosil, aby sa vrátil?), viaceré postavy evidentne nerozmýšľajú (kebyže na konci napochodujem na miesto činu a policajtovi poviem „som Mallory, sekcia 00“, aj mne by uveril?). Bonusom scenára sú absurdné hlášky a kuriózne dialógy ("Ste drak, vznášajúci sa v hurikáne.“). Príšerne „pozliepane“ však pôsobí množstvo ďalších momentov. Napríklad fenomenálne odstrelenie vrtuľníka. Letiaceho. Z člna. Pohybujúceho sa. V noci. Revolverom (ak sa nemýlim).(21.11.2016)

Totální de(kon)strukce bondovského univerza. Aneb ve světě bez jistot zbývají akorát vyprázdněné rekvizity. Záměrně drhnoucí film, který pro mě spolu s Hackerem představuje nejzajímavější letošní experiment v rámci mainstreamové kinematografie.(5.11.2015)

• kiddo

Volaly osmdesátková přepísklost, devadesátkový patos a nultá rozblemcanost. Říkaly, že je načase pověsit to na hřebík.(12.11.2015)

Waltz je katastrofa, love story jsem neveril, akce ujde - ta ve vlaku, jedem dal.(9.11.2015)

Spectre je bondovka, ktorá sa tvári ako prepojovací diel predchádzajúcich dielov s Craigom, ale v skutočnosti nepamätá už ani na udalosti zo Skyfallu. Tam bolo naznačené, že 007 už starne, mieri so zbraňou horšie, a v súbojoch päsť na päsť volí rozum nad fyzickou silou. V Spectre je ale zrazu všetko po staru, Craig ako keby omladol a odstreluje s MP5-kou zloduchov na jeden výstrel na dialku 300 metrov, a mláti sa so svalomozgami od začiatku do konca. Aby nevzniklo nedorozumenie: Veľmi dobre sa na to pozeralo, ale film, ktorý chce vsugerovať, že to všetko spolu súviselo, byl mal dbať na celkový vývoj Craigovho pôsobenia v programe 00, a nie len na vyvesenie fotiek predošlých záporných postáv vedľa seba. Ako choreografie bitiek, tak aj auto naháňačky sú skvelé, nový Aston a Omegy sú epické, ale scenáristicky je to len pošrubovaná beznádej, ktorá chcela vytvoriť niečo nadrozmerné... Keby sa to uberalo skôr cestou Skyfall v znamení minimalistickosti a presnosti (dokonca by som riskol povedať v duchu realistickosti), tak by som bol spokojnejší, pretože dielom ako Casino Royal alebo Skyfall, Spectre týmto uhladeným spôsobom nesiaha ani po kotník. Dnes sa kinematografia uberá skôr smerom k naturalismu, a mňa to neskutočne baví. Už minuloročné predávanie Oscarov naznačilo, že je to tá správna cesta, a tento rok sa to len potvrdí. A to je dôvod, prečo Mendesov nový Bond nemá šancu zabodovať. Samozrejme lepší priemer. Ale s tým záporákom to scenárista jednoducho nemohol myslieť vážne, chudák Waltz nemal čo hrať... :( 70%(18.1.2016)

• - So svojou stopážou 150 minút je Spectre doteraz najdlhšou bondovkou. (Lucasion)

• - Zprvu nebylo jasné, jestli si Bonda opět zahraje Daniel Craig. Až později se herec rozhodl, že ano. Současně se také objevily zvěsti, že by hlavní roli mohl poprvé ztvárnit herec černé pleti, nejčastěji přitom bylo skloňováno jméno Idris Elba. (vyfuk)

• - Představitel hlavní role Jamese Bonda (Daniel Craig) utrpěl v Mexiku při natáčení akčních scén zranění. Následně musel podstoupit operaci kolena. Na dotaz,  zda film dotočí, odpověděl: "Ano." (Lucasion)