Stannley_B

Film, po jehož shlédnutí jsem si chtěl koupit pistoli a vystřelit si mozek z hlavy. I Želvy Ninja mají reálnější zápletku, než je v tomhle CrackHeadu. On je týpek s vrtulníkem a zálibou v lehkým sadismu a ona je zase úplně vylízaný tele, který si do třiadvaceti myslí, že děti přináší čáp. A tohle dohromady nám dává kasovní trhák, na kterej vezmou borci svý krásný polovičky jen z toho důvodu, že je za to pak možná večer holky pustí do áčka. Teda jen v případě, že jim nekoupí před představením velký menu se sýrovým a nachos se Salsou. ()

Priaxxa

Na obranu filmu musím říct jediné – poprat se s původní literární předlohou, jež musela být vydána v nějakém pomatení smyslů nakladatele, určitě nebyl jednoduchý úkol. Rozhodně mě film zaujal víc, než knižní předloha (tu jsem vyhodila do koše s nápisem brak a další díly jsem pro jistotu nečetla vůbec). Nezdravý vztah podivného, manipulativního a majetnického pana Greye a naivní, stále utrápené husičky Anny s jedním výrazem pro mě osobně není něco, co bych opěvovala a vlastně tak nějak celkově nechápu posedlost a vlnu vzrušení, která je s tímto dílem spojena. Jamie Dornan a Dakota Johnson na mě vůbec nepůsobili – chemie mezi nimi byla asi tak na úrovni mého mrazáku – fakt jsem jim to nevěřila, bohužel. Jednu hvězdičku dávám hudbě, která je pro mě asi na celém filmu to nejlepší (mám dokonce OST, přestože film mě nevzal) a druhou za to, že se vůbec někdo odvážil tuto frašku na literární dílo zfilmovat. ()

Brigitte

No příšernější herečku do hlavní role už obsadit nemohli... Příběh je hloupý a naivní, stejně jako Anastasia, která se může uvzdychat k smrti, jen když jí někdo plácne přes zadek. A nějaká erotika? Hm? Hvězdu dávám jen pro ten okouzlující a charismatický úsměv a oči pana Greye. ()

Lady ButterFly odpad!

Přečetla jsem knihu a je to jedna z nejhorších a nejzbytečnějších s*aček, kvůli které bylo pokáceno množství stromů, pro které se mi chtělo plakat. A tak jsem si říkala, že zkusím film. Že to třeba bude aspoň o něco lepší - jako oddychovka. Na poprvé jsem film vypnula po 20 minutách. Podruhé jsem ho dokoukala s tím, že jsem si připadala jako člověk trpící Touretteovým syndromem, jelikož jsem se neubránila a každou chvíli vykřikovala hodnocení, a to opravdu nebylo nijak lichotivé. Herecké výkony otřesné!!! Dornanovi opravdu někdo věří sexuálně dominantního chlapa?! A Dakota?! Příšerné tele, kterému by nevěřil pannu, nebo aspoň tu naivku, snad nikdo, komu funguje alespoň část mozku. Jediné, co by se snad filmu dalo pochválit, je hudba...ale ta to fakt nezachrání jako celek. ()

kataklysm odpad!

50 ODSTÍNŮ ŠEDI (rudé) Toho dne byl krásný, teplý červánkový západ slunce, protkaný občasným příjemně chladivým poryvem větru. Vysoké domy se pomalým tempem dostávaly do temnoty noci a obyvatelé těchto obydlí se chystali na pohodový čtvrteční spánek, před rosničkou propagovaným horkým víkendem. Horko ovšem bylo i v ten o večer v jednom luxusním pokoji, neméně honosném domě. Elektrizující dotek jeho mužné dlaně, posetou mozoly z prupisek a oblékání kvalitních obleků, ji dokonale připravil na nadcházející chvíle. Pohladil ji po tváři tak jemné jako samet a ona jako pod vlivem špatných návykových látek, přitiskla své dokonalé tělo na to jeho. Polibky byly pomalé, smyslné tak jako by měly být poslední. Muž však vzal svou roli lovce za správný konec a po něžných dotecích ji uchopil oběma rukama za nádherně tvarovaný zadek a posadil na slonovitě zbarvenou kuchyňskou linku. Temně modrá sukénka odkryla stehna výsostné krásy, tak uhrančující část ženského těla. Mezi vášnivými polibky, jeho ruce hladily ty nádherné nohy a postupně posouvali k jejímu pasu, přičemž ona mu nenápadně jako tygřice drásala košili, kterou nosí jen bohatší část obyvatelstva. Vzduch v místnosti dosti zhoustnul a chtíčem byl nasáklý každý neživý předmět. Žena v opojení touhy rozepla poklopec, muž na kratičkou chvíli přestal s polibky a doteky. Kalhoty sjely k zemi zároveň s trenýrkami vyšší značky. Tohle byl moment, kdy padl další dlouhý, vášnivý polibek. Jemná ruka ženy opatrně, ale velmi jistě uchopila naběhnutý penis muže, kterého si vysnila ve svých masturbačních touhách. Pohybem ruky dala muži najevo, že je ten správný moment vniknout do její nachystané, vlhké lastury. Dnes k tomu byl tenhle večer určený. Ještě před pár dny se tito dva lidé neznali, každý si žil svůj život, on bohatý muž a ona pouhá průměrná žena s velkými sny. Od první chvíle kdy se poznali, oba věděli že k této situaci dojde. Muž pomalu vniknul do ženy, která svým silným vzdechem dala najevo svou rozkoš a oddanost tomuto aktu. Venku, již vládla noc, kde měsíc osvětloval potemnělá obydlí civilizace a plíživé ticho narušovaly jen roztoužené vzdechy smyslného sexu. Tu se v dálce na obloze objevilo světýlko, které tu a tam poblikávalo. Každou vteřinou se však zvětšovalo a člověk by si mohl myslet, že padá hvězda. Žena se hbitým pohybem sesula na kolena, hladíc vypracované břišní svalstvo svého hřebce, aby provedla onu neuvěřitelnou rozkoš, kterou mají muži v top žebříčku sexuálních činností. Její plné rty obepnuly jeho veliký žalud, až mužem otřásla vlna slasti, ukončená vzdechem rozkoše. Její ústa lemovala penis a občasné rejdění jazyka dohánělo muže k šílenství. Žena si to vskutku užívala. Náhle ve středobodu úžasného orálního působení zacítila štiplavou bolest na tváři, jako by ji tisíce perliček zasypalo obličej. V ten samý moment otevřela oči a jejím tělem, jako blesk projela bolest a nesnesitelný hvízdot v uších. Bylo to pár vteřin než se vzpamatovala aby zjistila, že se nachází v jiné části místnosti, pohozená v sutinách. Všude se vznášel prach a nemohla se nadechnout. Bránil ji v tom penis svého hřebce, který s rdousivým výrazem vyplivla před sebe. Hned vzápětí se ji naskytl hrozivý pohled. Její nádherné nohy utrpěly trauma, kosti trčely do stran, mezi nimi již ovadlý úd a prach zalila kaluž krve. Zděšení hodného pekla, dohnalo kdysi krásnou ženu do tmavých mdlob. Vášnivá atmosféra, nádech erotična bylo ze vteřiny tu a tam. Muž s těžkým dechem opírajíc se o zbytek kuchyně, prokoukl místnost aby spatřil realitu. Uviděl obrovskou díru ve zdi, jako při výbuchu bomby. To co zde narazilo, smetlo kuchyň, obývací stěnu a především jeho objekt lásky. Zamžoural očima a na konci druhé místnosti ji zahlédl v tratolišti krve, nehybnou. V tom si uvědomil, že mu jde od končetin teplo, přičemž pohlédl dolů a spatřil vodopád krve z části těla, kde kdysi bývala jeho chlouba. Jako když prásknete bičem, dostavila se bolest potlačovaná počátečním šokem a muž se skácel k zemi do svíjejícího se chuchvalce bolesti. Na několik minut se vše ponořilo do téměř hrobového ticha, kromě bolestivých vzlyků zkráceného playboye. Z venku se začínaly ozývat houkačky bezpečnostních složek a tak měsíční svit začal nabírat na dramatičnosti. V tom se v sutinách hnízdečka lásky něco pohnulo. Nejprve jen pár malých kamenů, ale pak se dala do pohybu celá hromada sutin, až se s obrovským rámusem sesunula celá hromada. Prach pomalu opadal k zemi a na sutinách se zjevila mohutná postava. Poloha měsíce se jakoby ze zvědavosti změnila do pozice tak aby svým svitem odkryla něco, co nikdo jakživ neviděl. Krvácející muž v bolestném úšklebku pohlédl směrem k rozvalinám a jeho výraz nabral další stupeň zděšení. Dva půlmetrová masa svalů vešla do úplného měsíčního světla. Mírný noční vánek rozevlál dlouhé černé havraní vlasy, které vystupovaly z obří bílé hlavy s černými malůvkami na tváři alá Kiss, ale mnohem temnější a děsivější. Jeho obrovské, svalstvem vystavěné tělo mělo bílou smrtící barvu jako smrtka. Na pravé ruce měl omotaný velký, těžký řetěz ke kterému přidělaný hák, používaný na jatkách na věšení krav a býků. Zřejmě tahle bytost byla i oděná, ale přílet z vesmíru skrz atmosféru a masáž o stěnu mrakodrapu udělala své. Žena se zrovna začala probouzet z bezvědomí a v tom postava udělal další krok, tak jako když dítě dělá první krůčky. Ale v jeho cestě, ještě před několika chvílemi roztoužená žena, kterou hnal chtíč. Obří noha prošla s výstřikem krve zadní stranou lebky, přes praskající páteř až po pánev, která se pod tíhou rozpůlila. Tlak v těle nahrnul vnitřnosti na přední část těla a ta se rozervala s čvachtavým zvukem do místnosti. Veškeré vnitřnosti se roztekly po zbytku pokoje, jako když vylejete vodu z kýble. V tu chvíli obr promluvil těžkým hrobovým hlasem „ Kurvadrát, to byla šlupka“ a se škodolibým úsměvem se podíval směrem ke zkučícímu muži. „ne, ne, prosím…“ znělo prosebně, ale rychlost jakou oplýval neznámý příchozí, byla neskutečná. „Vyhnij mi z vočí planďáku, Velkej Šéf se stavil „ a v tomto momentě kdy to obr vyřkl, nakopl muže tak, že ho přerazil vejpůl. To dole před dům dorazila policie, sanitka, hasiči kteří mohli být svědky toho , jak z vyšších pater mrakodrapu padá k zemi zmrzačené tělo muže a záhy se láme na další části o zábradlí…pokračování tohohle příběhu již nemá smysl, hlavní hrdinové jsou po smrti. Samozřejmě by jsme mohli pokračovat dále s příběhem o záhadné vesmírné bytosti co tohle způsobila, ale to snad někdy příště. () (méně) (více)

Vlad

Pripisovat reziserke, ktora dovtedy natocila az jeden zivotopis o Lenonovi a par trapnych kratkometraznych somarin, zamer pachat vsetky tie uz vycitane negativa "umyselne" je naivita. Obsah filmu nema zmysel komentovat ale len tak na okraj: film ktory sa toci okolo erotiky a sexu ale ktory nie je schopny tuto erotiku zobrazit (ani len jedna full frontal nude scena) ma byt o com?! Este aj ta polo-nude scena s "bobrom Dakoty Johnson" je umely vysledok post-editingu! Nie, nebol to zamer tvorcov "umelecky" obist to nizke, primitivne a rozpravacsky nezaujimave ale obycajna bezhranicna trapna anglosaska prudernost. Z kazdeho zaberu je badat ako sa kamera boji zajst kam by nemala a ako nasilu je zakryte vsetko to fuj-fuj realne-sexualne a nemravne... Ked som pruderny chumaj, tak netocim filmy o sexe ale o platonickej nenaplnenej laske alebo rono nejaku militanto-feministicku agitku bez celej tej sracky okolo... ()

attica odpad!

Celé zle, chémia medzi postavami ani trošku nefunguje, herecké výkony sú slabé a je to len nekonečná nuda.Predloha nie je žiadne extra dielo ale film to pochoval úplne. Na pokračovanie si nechám zájsť chuť. ()

Minikax

Ok az take zle to nebolo ale raz staci . Aspon ze na pána Greya sa tak dobre pozera. Nuz ale co zeny na tom filme tak zboznuju nechapem 🤷🏼‍♀️ ()

tma8

Knihu som prečítala dosť rýchlo a tešila som sa na film. Všade kam sa pozriem, každý na to má zlý názor. Ja to však hodnotím veľmi pozitívne. Náhodou je to veľmi pekný príbeh - psychologicky ladený, keďže je to vlastne štúdium akejsi zmätenej duše. Deje sa to v reálnom živote a je fajn, že niečo také vyšlo. Herec sa mi páčil, herečku veľmi nemusím, taktiež jej nahé scény - ale to má asi niečo dočinenia s tým, že ja sama som ženou :-) .. Aj hudba je veľmi pekná, má to niečo do seba. Erotiku som tak neriešila, keďže ja sa na to dívam z tej psychologickej pozície deja. Nebolo tam nič veľmi nevkusné, všetko sa dalo pozerať. BDMS je teraz v móde a pritom sa z toho každý posmieva.. je mi to ľúto, no ja som 50 odtieňový fanúšik a som s tým spokojná :-) ()

gabriela.suc

Na to, že to má být film o sexu, dost nuda. Audiokniha ve mě vzbudila větší zájem, než tento film. Anastasia mi ani nepřišla moc hezká, ale o něco později se na ni dalo i koukat. Grey je celkem jedlý, ačkoliv ne úplně můj typ. Do role se hodí. Jinak co se týče obsahu děje tak celkem nuda - potkají se, on ji chce, ale nechce (chvíli ji odhání a pak zas nahání), ona mu nechce kývnout, ale stejně ho chce, ale i přesto nakonec odejde, protože ona chce romantiku a Grey nemiluje. On tvrdě šuká. Přitom stejně za celý film ji třikrát svázal, a jednou bičoval.. ? nuda ... Ona odchází. Gery je smutný. Pokračování příště. (Snad tam bude víc toho ,,šukání''.) ()

K4sum1

Koukla jsem se na to sice až teď (knihy si přečíst neplánuji), ale dá se to. Na můj vkus až moc dlouhé. Oblíbené scény: Probírání kontraktu, závěr. ()

Keywee

Po přečtení knižní předlohy jsem od toho příliš nečekala a příliš nedostala. To je ale o osobních preferencích a vkusu. Některé dámy to určitě nadchlo :) Klasická červená knihovna, která se snaží hrát si na erotické drama...a není ani daramatická a ani erotická. Ale jako PMS film na páteční večer s vínem a popcornem to rozhodně nezatracuju :) ()

SerenaGG

Hodnotím vysoko kladne, keďže podobných námetov na súčasnej filmovej scéne nie veľa. Film zaujme protikladmi, kde asi každú ženu zaujme typ muža, ktorý je navonok tvrdý ale zároveň vo vnútri veľmi jemný a láskavý a preto je pre ženy film plný romantiky, aj keď to na prvý pohľad nevyzerá. Herci z môjho pohľadu na veľmi profesionálnej úrovni a je vidieť, že to medzi nimi iskrilo aj počas natáčania v konečnom dôsledku sa pocit prenesie aj na diváka a film je plne uveriteľný. ()

viax

Tak tohle je totál překvápko. Četla jsem spoustu negativních hodnocení, byla jsem hodně zvědavá, co všechny tolik pobouřilo. Netuším doteď. Film je velmi slušně zpracovaný, projevy, emoce, hudba, vizuál — prostě to ladí, hlavní dvojice na sebe výborně reaguje. Líbí se mi. ()

Tereza.Ondr

Když jsem se na tento film podívala v 15ti, tak se mi moc líbil, ale když se na něj podívám teď...Nechápu co se mi líbilo. Celý průběh filmu se mi zdá jednoduchý, hlavní postavy a jejich herecký výkon nic moc..To ovšem nemohu říct o dalších dílech této trilogie ty jsou o trochu lepší jak děj tak i vyspělost hlavních postav. ()

MamaChola odpad!

Hybrid primitivního pornopříběhu a červené knihovny končí vysemeněním do emočních sfér narušených jedinců, kteří už to prostě neumějí dělat jinak, než že je jeden prostě zlej a ten druhej prostě hodnej (jako u policajtů). Od té doby, co víme, že existuje něco jako sado-maso (a že to víme už 280 let), nás asi nebude šokovat, že existuje něco jako sado-maso. Dokoukala jsem to do konce, abych se ujistila o tom, že to opravdu odpad je. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva