Liga spravedlivých: Záchrana světa

• USA Justice League: The Flashpoint Paradox
všechny plakáty

V této napínavé adaptaci komiksu z roku 2011 cestuje Flash v čase s cílem napravit klíčové události v životě své rodiny. Jenže to způsobí řetězovou reakci a dojde k vytvoření katastrofální roztříštěné alternativní reality, ve které Liga spravedlivých nikdy nevznikla a Superman není k nalezení. Uprostřed nového světa pustošeného nelítostnou válkou Wonder Woman a Amazonek s Aquamanem a Atlanťany se Flash musí spojit s mnohem krutějším a násilničtějším Batmanem i vládním agentem Cyborgem, aby se společně pokusili obnovit Flashovu původní časovou linii. (HBO Europe)

mark9th

Pre deti nie príliš vhodné, ale pre nás dospelých ako spomienka na detské časy poteší. Veľmi pútavý príbeh, pretože obľúbených hrdinov vidíte zrazu v inom svetle alebo lepšie povedané ''svete'' . ()

savatage

Nebylo by to špatné, kdyby tvůrci více dali důraz na jednotlivé postavy. Bitvy mi přijdou nepřehledné, chaotické a komiksy neznalý divák, se bude ve filmu špatně orientovat. Některé postavy se tam objeví jen na chvíli a vy nevíte, kdo to je a je vám to v důsledku nakonec úplně jedno. ()

MiTrAnDiR

Uz Davno som nebol tak nadseny ako pri pozerani tohoto animovaneho filmu.Veeeela priestoru pre dobrych i zlych hrdinov od DC comics ()

spawnxp

Inu, klasika: cesta do pekla bývá dlážděna dobrými umysly. Příběh dobrej, ne úplně dětskej. Animace DC standard. Poctivý 4/5 ()

Pandos

Četl jsem předlohu a zdá se mi to celkem povedené, dojem ale kazí výtvarné ztvárnění některých postav. Například Aquaman vypadá opravdu příšerně, ale jinak je to celkem vtipné a svižné. 80%. ()

FantoMaSk

Tak tohle je veliká paráda ... Flash, zdánlivě nejslabší článek Justice League a postava, u které bych si nikdy nemyslel, že by dokázala utáhnout vlastní film, to rozjíždí ve velkém stylu, a připisuje si dost možná dosud nejlepší DC animák. Daleko temnější kontury, než jsou v animácích obvyklé, nezvykle hluboký příběh, spoooousta superhrdinů a akční scény, za které by se nemusel stydět ani hraný origin . Jasných 5, letos nejlepší DC animák, a vedle Wonder Woman a Red Hooda nejlepší animovaný komixový film, jaký jsem kdy viděl. Díky za to. ()

cici24

Když se na to dodíval, tak jsem byl úplně nadšený. Flash šel tak mimo mě, resp je ve stínu ostatních, ale co předvedl tady, tak to rozhodně stačí na samostatný film. V záplavě hrdinů nebo padouchů jsem se lehce ztrácel, ale vůbec mi to nevadilo, jelikož krutost v alternativní realitě Aquamana a Wonder Woman mě ohromila. Krásný epický konec byl vyvrcholením celého filmu, kde jsem si vzpomněl na konec Terminátora 3, kdy některé věci se neodvratně stanou. Opravdu vynikající!! ()

kolly13

Přemíra superhrdinů je balancována brutální řežbou a fatalistickým pojetím. Tohle se mi fakt líbilo, jen kousek od plna bodů - asi troška méně patosu a více stavění na myšlence. ()

Merenre

Epický nářez...filmoví infantilní avenžři i nedotažená liga proti tomu vypadají jak směšný odvar. Třeba se jednou dočkáme i "hrané" verze a třeba ji dokonce někdo nezmrší. ()

M.i.r.a.s.

Temná atmosféra, brutalita podle mě asi nejlepší DC animák. Neměl jsem od toho velká očekávání, nejsem flashův fanda, ale považuji to za milé překvapení ()

Hall900

Wow!! Výživně.Původní komiks jsem sice nečetl ale tenhle animák funguje samo o sobě bezchybně. Kéž by takhle našláple vypadal i cpřipravovaný celovečerný Flash!! ()

Batman

Nejlepší animovaný film co jsem viděl.Příběh se dá popsat jediným slovem geniální.Animace se taky hodně líbila a dabing nemohl být lepší.100% není co řešit. ()

Khanemis

Další povedený film (adaptace komiksu) od DC. Tentokrát celkem neobvykle zaměřený na Flashe a jeho problémy. Fascinuje mě, jak se v poslední době staly superhrdinské animované filmy dospělejšími než jejich hrané protějšky. Často probírají daleko závažnější témata a nešetří (většinou vhodně použitou) krví. Létají tu useknuté končetiny, škrtí se tu lidi, zabíjí děti...a přitom je to stále film plný jedinců v barevných kostýmech Není tomu tak dávno, co v podobných filmech nemohly být použity ani skutečné střelné zbraně a tak každý chlápek s pistolí střílel lasery.Rozhodně posun k lepšímu. Ale abych se neztratil ve vlastních myšlenkách. Flashpoint Paradox je velmi dobrý film. Alternativní vesmíry/časové linky jsou populární téma, ale zde s tím pracují na výbornou, přesně dle své předlohy (ačkoliv několik změn a zkratek se tu najde). Sympatické je, že k jednotlivým hrdinům autoři přistoupili individuálně, takže to není jen otočení dobráků na zloduchy přes kopírák (jako třeba Crisis on Two Earths), takže divák nikdy neví co čekat. Myšlenka na pozadí alternativního Batmana je opravdu skvělá, stejně tak u Supermana, jen škoda,že ten nezískal více prostoru. Což mi připomíná, že je veliká škoda, že se klasicky ve snaze nacpat do příběhů co nejvíc všemožných hrdinů se na mnohé nedostal patřičný čas a tak se mnohokrát stane, že i jinak velká jména DC vesmíru jsou zabita během pouhých pár desítek vteřin na obrazovce, což nepůsobí přirozeně. Animace je jako vždy výborná, miluji jak si umí v animovaných filmech často vyhrát kreativně s akcí plnou úžasných nápadů, zatímco v těch hraných s ohromnými rozpočty člověk dostane jen nudnou nálož generického rozbíjení mrakodrapů (ano, koukám na tebe Man Of Steel). Na místní grafickou stylizaci jsem si musel chvilku zvykat, ale nakonec vcelku sedla. Namluvení je tradičně výborné. Rozhodě doporučuji. ()

66pepo66

Ale áno, nakoniec to bol dobrý animák. Popravde, pozrel som si to hlavne kvôli seriálovému Flashovi kde sa začalo v mid-season finale časti rysovať niečo v štýle flashpoint paradoxu, ale som zato celkom rád. Hoci som fanúšikom Marvelu, tak musím uznať, že príbeh bol super, vykreslenie alternatívnej reality taktiež. Sledovať ako sa hrdinovia, ktorí si normálne pomáhajú a držia spolu navzájom berú životy bolo dosť zaujímavé, no miestami snáď až brutálne. Príbeh ma však zaujal a nenudil som sa ani na chvíľu. Takže za mňa veľmi sympatických 90%. ()