Liga spravedlivých: Záchrana světa

• USA Justice League: The Flashpoint Paradox
všechny plakáty

V této napínavé adaptaci komiksu z roku 2011 cestuje Flash v čase s cílem napravit klíčové události v životě své rodiny. Jenže to způsobí řetězovou reakci a dojde k vytvoření katastrofální roztříštěné alternativní reality, ve které Liga spravedlivých nikdy nevznikla a Superman není k nalezení. Uprostřed nového světa pustošeného nelítostnou válkou Wonder Woman a Amazonek s Aquamanem a Atlanťany se Flash musí spojit s mnohem krutějším a násilničtějším Batmanem i vládním agentem Cyborgem, aby se společně pokusili obnovit Flashovu původní časovou linii. (HBO Europe)

Pythonator

Tak tentokrát je tu jasná hlavní postava a není to ani Myšimuž ani Supergay - je to Rychlonožka. Scénář je velmi zajímavý a film má spád a nenudí. Opět se změnil styl animace, což asi není příliš ku prospěchu. Wonder Woman má sice megakozy, ale jinak je přitažlivá méně, než v předchozích filmech. Zato je tu velmi přitažlivá akční reportérka v terénu Lojza Lejno. No a nejvtipnější je, jak jsou tu všichni mužští hrdinové zobrazení s neuvěřitelně nabušeným širokým hrudníkem a přehnaně úzkým pasem. Tento film musí být pastva pro gaye a jiné pošuky, co tráví svůj čas v posilovně. Mimochodem, podle všeho je sám Rychlonožka v této alternativní budoucnosti sám gayem - přinejmenším si to myslí jeho matka. Takže se odvažuji vyslovit hypotézu, že se jedná o nejteplejší film s Ligou. Ale stejně je dobrý. ()

Yamatosan

Z odstupu a po dalším shlédnutí musím hodně zvednout hodnocení. Temný alternativní svět je zajímavý a nabízí řadu chuťovek (Waynovic, Supák atd.). Trochu škoda, že neodolali a ládovali to tam jak kočkopes do dortu, takže se tam musel mihnout skoro každý maskovaný hejhula z DC světa... I tak silná záležitost, Rkový animák! ()

machy15

Tradičně povedený animák od "warnerů". Předešlé Justice League se mi velie líbili a The Flashpoint Paradox na tuto kvalitu navazuje, možná jí i stanovuje novou hranici. Flash si vyčítá, že jednou jedinkrát někam nedoběhl včas a ukáže se to jako velice důležitý děj, který by změnil celý svět. Skvělý záporáci v podobě Aquamane a Wonder Woman. Klaďasové v podobě "neschopného" Cyborga a nového Batmana. Doporučuji všem shlédnout. za mě 85%. ()

SNCIS

Flash a cestování časem - filmeček opravdu pro dospělé. Animace velmi dobrá. "Všechno se nějak změnilo, myslím že to nějak souvisí s tím že jsem." - "Gay?" - "Co?!" - 80%. ()

Fiffty

Prvý animovaný film čo som od DC videl a musím povedať, že veľmi podarený. To čo všetko sa začalo odohrávať po Flashovej záchrane matky som nečakal ani náhodou. Nejaké veľké očakávania som nemal a hlavne preto som veľmi milo prekvapený a len som sa utvrdil v tom, prečo je práve Flash jeden z mojich najobľúbenejších superhrdinov. ()

Welington

Liga spravedlivých – Záchrana světa je hodně nelítostný animovaný snímek a strhne opravdu už od samého začátku. Pravda je, že na začátku se film rozjede vlastně klasicky, tak jak bychom očekávali, kde se objeví celá týmovka a zachrání situaci, ale než by stihl člověk vůbec zaváhat, je tu něco nového a neočekávaného a paradox je rázem na světě. Krutý a nelítostný svět naruby, hrozící válka, apokalypsa a to jen díky malé změně. Z něčeho očekávaného se stalo neočekávané, akcí přeplněné a emocemi skrz naskrz prosáklé animované dílo, jenž jedinečností zavrtává otrlého fanouška, jako jsem já, do židle. ()

drkaldj

Téměř klasický flashpoint (v tomto případě ten nechtěný). Hromada postav které si vychutná nejen každý fanoušek. Temná atmosféra tak jak se přesně pro tenhle typ příběhu hodí. Snad bude filmový flashpoint alespoň z části tak dobrý. ()

Cinemaman

The Flashpoint Paradox, je jedna z nejdůležitějších údálostí v komiksovém vesmíru DC a zde je první adaptace tohoto legendárního příběhu ve formě klasického animovaného filmu, jak jsme od DC společně s WB zvyklí a stojí to opravdu za to. Na krátkém časovém úseku 78 minut vše šlape jak má, ano najdnou se zde chybky a film rozhodně není dokonalý, protože materiál by snesl ještě o nějaký ten čas delší stopáž, ale  příběh funguje dostatečně i tak s plným ač krátkým vysvětlením, proč postavy jsou jiné než známe,  což se o základním komiksu z roku 2011 říct nedá a tam člověk musel číst i všechny ostatní podsérie. Takže pokud máte rádi superhrdiny a hlavně Flashe není jediný důvod se na to nepodívat. PS justice league je v názvu navíc, v první řadě je to osobní příběh Flashe zasazený do velké údálosti. Snímek si zaslouží krasných 8/10, ale kvůli mé oblíbenosti Flashe a přidávám bodík na 9/10. Absolutní povinnost, pro fandy. ()