Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

Jadran

Veľmi dobrý mysteriózny thriller, výborné herecké obsadenie. Ben Affleck a Rosamund Pike sa dokonale vžili do svojich postáv a popravde, neviem si predstaviť ako by to dopadlo, keby namiesto nich hral v hlavnej úlohe niekto iný. U mňa je to za 5. ()

farinelli77

První hodina je příšerně dlouhá a nudná! Už jsem chtěl film vypnout, ale naštěstí se konečně začalo něco dít. Čekal jsem ale trochu víc. Film působí tak nějak studeně. ()

Nag0

Fincherov cit pre zobrazenie tých najodpornejších ľudských pohnútok ma opäť prekvapil. Scéna kde sme sa zbavili Barneyho (ktorý mi tam pasoval ako päsť na oko) mi skoro poškodila sánku. Kapitola sama o sebe, slečna Pike, a jej démonickosť tiež nemala obdoby za posledné roky. K tomu soundtrack akoby z postapokalyptického sci-fi tomu tiež úžasne sadol, takže je toho len málo čo vytknúť, možno len hlavná postava s ktorou by sa dalo fakt stotožniť. ()

terez_p

Je dobrý, že si spisovatelka sama napsala scénář, jinak by to bylo o ničem. Knížka je lepší, o tom žádná. Ale to, co z toho udělal Bůh Fincher, je taky dobrá kvalitka. Amy je asi ta nejgeniálnější a nejdokonaleji napsaná postava, jakou jsem měla tu čest vidět a číst o ní... napětí od začátku do konce. ()

Lubess.Knopp

Absolutně nemůžu říct ,že to je špatný film ....Jen prostě nesnáším filmy s takovou negativní tématikou ,která hledá sociopaty ,vrahy , manipulátory ...Tyto příběhy možná jsou z reálného života ,ale mám za to ,že jen pohoršují lidi a lidskou mysl od normálních věcí ...Rozhodně vás to donutí přemýšlet ,ale o jakých věcech to je jen na vás..Nevím asi ještě nejsem dospělej nebo tak něco ()

Evca49

Ukázkové mysteriózní drama, které je takové jaké má být. Napětí se táhne celým filmem. Jednu výtku ale přece jen mám a to, že byl film až přehnaně natahovaný. Scénárista mě radši věnovat větší část postupnému rozlouskávání odchodu Amy a jejich minulosti s Nickem, než protahování příběhu po tom, co vlastně už bylo vše odhaleno. ()

Kateeerina

Chytrý film, který vás vtáhne do děje. Benův prkenný výraz se tentokrát maximálně hodí k jeho postavě, Rosamund výtečná. Ou je, ne vždy jsou věci takové, jak se zdají... ()

Yony

Výborná věc, u které jsem se opravdu nenudila. Ten film, u kterého se bojíte odejít jen na vteřinu abyste o něco nepřišli. Zajímavé zvraty v momentech, kdy už jsem je nečekala. Vynikající mrcha v hlavní roli. Ta ženská, která u mí přejít z anděla v psychopatku mávnutím ruky a všechno jí věříte. Poslední půl hodinky jsem čekala na závěr a jen doufala, že to Fincher nepřepálil. A podařilo se. Závěr, který dokreslil a pěkně zaoblil to všechno, co do diváka za celou dobu filmu dostal. Velmi uvěřitelně představený svět, kde média ovládají davy, mě zase a znova zamrazil, i když je to téma propírané ve spoustě snímků. Pořád má co dát. Tady jde jen poděkovat tvůrci za filmový zážitek a doporučit dál :) ()

gejby89

Jeden z tých lepších filmov, ktoré som videla. No jednu hviezdičku dám dolu za ten koniec!!! To čo bolo?! Ale zase na druhej strane, originálny nápad, takto to ukončiť. ()

Tereza11

Začátek působí jako tuctová kriminálka (filmů o zmizelých sem viděla nesčetně),ale tohle režíroval mr. Fincher :-)tak jsem zůstavala klidná.... Dokonale propracovaná mozaika dojmů které jsou divákovi dávkovány postupně se značnou gradací...nestíhám se divit... Napínavé a přesto patetické...satirický přístup.... Rosamund Pike podle mě životní role...tohle už bude těžko překonávat... Konec? seděla jsem u něj s otevřenou pusou.. ()

ciapok

David Fincher ... je frajer, ale toto zrejme robil nejaký jeho asistent. Asi niekto, kto je posadnutý jeho prácou a má doma 5000 jeho fotiek ()

A_Shearer

Fuj, to bylo odporný. Affeck tradičně celkem prkennej, ale Piková by si za to zasloužila oskara, už dlouho mě z žádná ženská tak upřímně neděsila tim nádherně nevinnym kukučem a perverzním chladem. Musim říct, že na mě to fungovalo, i když ten konec byl už hodně na efekt (a jako trest za nevěru a trochu toho lhaní krapet vostrej). ()

mountparagold

Fincher je späť! Jeho neskoršie počiny ma rozhodne neoslovili tak ako prvotná tvorbá typu "Sedem" alebo "Hra", no pri tomto kinematografickom kúsku som mal opäť ten klasický "fincherovský feeling" a do poslednej sekundy som bol v emočných rozpakoch, ako sa so mnou film hádzal sem a tam. Veľmi ma prekvapila Rosamund Pike, ktorú som doposiaľ vídal len po boku Simona Pegga v úlohe "krovia", ale, a to hlavne, som konečne prišiel na chuť Affleckovi, keďže mi nikdy nebol obzvlášť sympatický, ale tu som mu veril každú mimiku tváre a takmer som s ním zdieľal jeho rozpoltenosť i zúfalstvo. ()

Figee

Pro mě jeden z největších filmových zážitků roku 2014, nejen díky skvělé režii, ale především také díky brilantnímu obsazení hlavních postav. Věřím, že ne každému musí být hlavní postavy sympatické, ale mě osobně Ben Affleck a Rosamund Pike totálně dostali. Během filmu jsem neustále přehodnocovala své názory na to, jak to vlastně celé je a jen málokdy se trefila. Za mě bravo, Fincher tyhle žánry prostě umí. Jen jeden spoiler na závěr - do děje mi tolik nesedělo, jak perfektní plán se všemi detaily jinak velmi obezřetná Amy dokázala vymyslet, a potom ho nechala celý zkrachovat na tom, že zůstane v motelu se svými novými pofidérními přáteli, i přesto, že jí zpod starých hadrů vypadna pořádnej balík bankovek. Ale chápu - něco se zkrátka pokazit muselo, aby se děj mohl vyvinout dál, nicméně tohle bylo vážně průhledné. ()

tetka betka odpad!

Nedá mi to neokomentovať. 2,5 hodiny som čakala, kde je tých 85% z čsfd??????? Ja som odsledovala ešte aj titulky, či za nimi ešte nie je nejaký nepredvídateľný dej, že nie je možné, aby taký exkrement mal také vysoké hodnotenie. Jedna absurdita za druhou počas celého filmu. ()

Kaylar

V tomto případě jsem dříve četla knižní předlohu, než jsem viděla film. To bývá povětšinou ošemetná věc, jelikož divák má nějaké své představy o tom či onom a film mu je často pořádně "překope". V tomto případě se však filmová adaptace podařila, vše je přesvědčivé a divák může sám postupně a po kouscích odkrývat všechna (i nepěkná) tajemství manželského páru Amy a Nicka. Kniha má samozřejmě větší možnosti, jak nahlédnout do psychiky hrdinů, avšak film za ní nijak nezaostává - pouze tak činí vizuálním způsobem. Dle mého názoru se film povedl. ()

Nazzy19

Neskutočná zápletka. Toľko psychopatov na jeden film sa často nevidí. Ale! Je tu jedno ale, ktoré musím vysloviť. Neila Patricka mám rád, no jeho postava tu byť vôbec nemusela. Film mohol ďalej rozvíjať "vraždu" manželky. Popridávať ďalšie otázniky, udržiavať diváka v napätí. Škoda, že bolo všetko postupne odhalené už dávno pred koncom (približne v polovici). Vedel by som si predstaviť ako záverečnú scénu práve spomínané odhalenie a priznanie Amy. Niečo na štýl Shutter island (s výborným Leom :-). Verím, že by mi behal mráz po chrbte, keby film sledujem v neistote, čo sa naozaj stalo a na záver by mi Amy vyrozprávala skutočnú pravdu. Po skončení by som ostal 5 minút s otvorenými ústami. No v skutočnosti som neostal v tejto polohe... To je moje "ale", ktoré som musel napísať. No a aj preto 4 hviezdy. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi