Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Oxytocin

Parádní thriller, který nabírá na obrátkách, připoutá člověka do křesla a budete si jen říkat... skončí to takto nebo takto? ()

PietroRose

Film má skoro dvě a půl hodiny a přesto u něho vydržíte. David Fincher netočí masově milionové filmy jako na běžícím pásu. Vždy, když se něčeho ujme je to něco perfektního a svým způsobem nového – žádné vykrádačky. Sedm, Hra, Úkryt, Podivuhodný případ BB a dovolil bych si k tomu přidat i Zmizelá. Rozdělil bych film na tři části – první, kdy nenávidíte Afflecka a litujete Pike, která to mimochodem zahrála perfektně, druhá část, kdy se to otočí a nakonec to skončí společným životem s dítětem na cestě. Nejlepší je naprosto patologický závěr. ()

Krys

Velice napínavý film, který neustále překvapoval. Možná místy už to bylo moc překombinované, ale i tak si tento film zaslouží dobré hodnocení. ()

PRASÁK

Tak tenhle film/kniha by měl bejt povinnou příručkou pro všechny ty naivní a děsně zamilovaný kluky, chlapy, milence a manžely, kteří si přihlouple myslí, že ta jejich vyvolená je bezmezně, upřímně a nezištně miluje... To budete koukat, čeho všeho jsou ženský schopny!!! Snímek natočil zkušenej a známej americkej režisér David Fincher, kterej se může pochlubit filmy jako: Vetřelec ³, Sedm, Hra, Klub rváčů, Úkryt, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, The Social Network nebo Muži, kteří nenávidí ženy. Film „Zmizelá” vznikl podle románu „Gone Girl“ (2012), kterej napsala americká spisovatelka Gillian Flynn (česky vyšel pod návem „Zmizelá” v roce 2013). V hlavních rolích se zde představí Ben Affleck (jako Nick Dunne), Carrie Coon (jako jeho sestra Margo Dunne) a Rosamund Pike (jako jeho zmizelá manželka Amy Dunne). A i když tenhle film vypadá na začátku jako tuctová kriminálka, nenechte se zmást a vydržte, protože pak to celý začne nabírat neskutečný a šokující obrátky! A malá zajímavost na závěr: herec Neil Patrick Harris (jako milionář Desi Collings) má ve filmu brutální heterosexuální styk s manželkou Nicka Amy. Jaký mu to asi dělalo problém natočit tuhle scénu? ()

TOMASINI

Jasně že to není stejné jako Sedm. Ale je už jiná doba. Líbila se mi ta jen náznaková linka napětí. Film je spíše krimi, než thriller a to se mi na něm líbí. Ben Affleck je civilní, což mám taky rád. Naopak Rosamund Pike je správně divná. Chyběl mi jen absolutní happy end :-) ()

mdf

Skvěle natočený,dobře zahraný gradující thriller,jak jde něco dost dobře vymyslet,aby jste někoho mohli dostat do vězení za úkladnou vraždu a jak ženská vynalezavost nezná mezí . ()

dendev

(KOMENTÁR OBSAHUJE SPOILERY!) Skvelé Herecké Výkony, Unikátna Réžia Davida Finchera, Skvelý Scenár a... TWISTY... Nie, vážne, celý ten film je, v podstate, mozaika udalostí, ktoré do seba perfektne zapadajú. Ben Affleck zvládol komplexnú postavu Nicka zahrať ÚŽASNE (Ľudia, Ku*va Fix, musíte uznať, že táto rola Affleckovi naozaj vyšla) a z Rosamund Pike budem mať už asi navždy Husiu Kožu, tá ženská dokáže byť fakt creepy... Jediné Vec, ktorá mi na filme vyložene vadí, je celá tá vec s Amyným tehotenstvom... Do Materinej Dúšky, z jej krvi, ktorú našli na dlážke (v kuchyni) predsa museli zistiť, že nikdy tehotná nebola... 80% + ZARADENÉ DO MOJEJ TOP 10 ()

PsychedelicQ

Velmi promyšlená psychologie, manželka-psychopatka mě neskutečně štvala, navíc žádný happy end, všechno jí pěkně vyšlo. Koukala jsem napjatá až do konce a film vypínala ohromená… velmi propracovaný a napínavý thriller. ()

veruna.b

Jedním slovem "fenomenální". Četla jsem knihu, která byla samozřejmě podrobnější, ale musím uznat, že se podařilo filmu zachovat stejně napínavý děj, kde se člověk dočká nejednoho překvapení. Opravdu jsem si film užila a casting je zde naprosto skvělý. Bena Affleca moc nemusím, ale tady mu to sedlo jako (jak je to s tím hrncem a prdelí?). Hrál hajzlíka a díky tomu pěkně dívákům motá hlavu od samého začátku, což je skvělé. Vlastně i neumím představit, že by jeho roli měl hrát někdo jiný. Rosemund P. je naprosto geniální herečka, zahrála chladnou manželku naprosto skvěle (dostala za tu roli Oscara??- jestli ne, tak by měla) . Vřele doporučuji, jeden z nej filmů! ()

JohnnyJohnny

Vůbec nechápu, že jsem se k tomuto filmu dostal až teď. Tleskám brilantnímu hereckému výkonu Rosamund Pike. Kdyby se na mě přítelkyně koukla stejně tak jako v závěrečné scéně Rosamund na Afflecka, tak ve vteřině balim kufry a do hodiny odlétám na jiný kontinent. Film, který mě bavil od první do poslední vteřiny. No a nemůžu opomenout Emily - vždycky žasnu, co ta příroda dokáže vyrobit :-) . ()

Markytkaaa

Já běžně filmy moc nekomentuji, nemám pocit, že bych k tomu třeba měla co říct. Ale Fincherovy Zmizelé přeci jen udělám vyjímku ... Rosamund byla dokonalá a všechny ty polohy jsem jí žrala do detailu. Ben už není Ben jako v Pearl Harboru (tam měl asi přežít spíš Josh, ale to je jiná pohádka ...). Je to takový odulý a poměrně otupělý Ben. K příběhu ... já mám ráda tyhle rodinný gulášky, tohle je ještě lepší v tom, že necítíte jen jedinou chuť ... že to není paprikový, ani chilli ... že je tam příjemně cítit paprika s chilli dozvuky. Jo, takže se nám nabízí pohled obou stran. Pohled muže manžela a pohled ženy manželky. Nic není černobílé, a vždy je vina tam někde uprostřed ... Fincher nám to ovšem velmi obratně dávkuje. Touha šokovat je tam víceméně patrná od samého začátku a na mě to fungovalo. Nedala jsem plnou ... Dávám plnou málokdy, a k tomu abych dala plnou mi zbývá ta pověstná třešnička na dortu. Ta sladká tečka, kdy nemůžete usnout, protože přemýšlíte ... jako jak jako? ... Tady to nebyla třešnička, spíš jen pecka bez chuti, ale na plné čtyři to byla fajné pecka :-) ()

mikinko51

Film by to bol výborný ... až na ten záver. Keď sa niekto správa racionálne, ide si za svojím a snaží sa očistiť svoje meno (Nick) začne správať posledné tri minúty ako idiot, jednoducho mi to nedáva zmysel .... ()

Jirkacek

Snímek Zmizelá z roku 2014 jsem si náhodou pustil asi dva roky po jeho natočení, jelikož mne zaujala škatulka mysteriózní thriller a také dvojice mých oblíbených herců v roli dvou hlavních hrdinů, které si střihli Ben Affleck a Rosamund Pike. Také jméno režiséra Davida Finchera dávalo záruku napínavého a snad mrazivého podívání s pořádnou dávkou sexuálního podtextu, což se mi také potvrdilo. Trochu jsem se bál neuvěřitelné délky filmu, která činila úctyhodných 149 minut a tak jsem si říkal, jestli se nebudu třeba půlku času nudit. Mé obavy se naštěstí úplně nenaplnily, i když se rozhodně nedalo říct, že by Zmizelá oplývala nějako zběsilou akční jízdou. Naopak, film vynikal rozvláčným dějem, díky němuž se režisérovi povedlo dokonale diváka vtáhnout do děje, který začal pohádkovým vztahem, pokračoval klasickými manželskými problémy, poté přišlo na řadu ono tajemné zmizení manželky, zoufalé hledání a vše vyvrcholilo naprosto šokujícím návratem domů. A když jsem si myslel, že už nic víc nemůže přijít, připravil nám Fincher ještě jeden elektrický zásah na závěr. Vše začalo v den pátého výročí sňatku, který uzavřel neúspěšný spisovatel Nick Dunne (Ben Affleck) a rozkošná, divoká a sexuchtivá Amy (Rosamund Pike). Nick popíjel ve svém vlastním baru, který mu koupila bohatá manželka o pár let dříve, aby měl nějakou zábavu a dokázal vydělat pár peněz, když se mu nedařilo na tvůrčí půdě. Rozmlouval se svou sestrou Margo Dunneovou (Carrie Coon), která v baru pracovala o tom, jak se vůbec netěší na oslavu výročí, protože si svou ženou už pár měsíců nerozuměli a přemýšlel o rozvodu. Pak odjel domů, kde našel prázdný dům a stopy po zápase, včetně rozbitého nábytku a krve v kuchyni. Záhy zjistil, že jeho žena Amy zmizela a tak nahlásil vše na policii. Vzápětí jsme se začali dozvídat z Amyiných deníků fakta o pěkném a divokém začátku jejich vztahu, následovala svatba, rodinné štěstí, stěhování z New Yorku do missourského maloměsta North Carthage, ale pak i vzájemné odcizení a manželčin strach z toho, že ji muž zabije. Opět jsme se přenášeli do současnosti, kdy se případ zmizení dostal na veřejnost, neboť Amy byla úspěšnou celebritou díky své matce Marybeth Elliotové (Lisa Banes), která svou dceru učinila už v dětství hrdinkou svých příběhů o Úžasné Amy. Případ vyšetřovala detektivka Boneyová (Kim Dickens) s kolegou Gilpinem (Patrick Fugit), která sice Nicka podezřívala, ale pořád na rozdíl od jiných věřila, že nic neudělal. Nick se ovšem stával stále více podezřelejší ze zločinu, nicméně stále nacházel oporu v sestře a dvojčeti Margo. Za pár dní vyšlo najevo, že Nick měl milostný poměr se svou studentku Andii Hardyovou (Emily Ratajkowski), čemuž se nelze při pohledu na krásnou ženu divit. Veřejnost rozhodně nestála na jeho straně, byl stále pronásledován reportéry z novin a televizí a nakonec se případ dostal i do celostátního sledování. Pak pro mne přišel první šok, neboť namísto mrtvého těla se na scéně objevila živá Amy, která se živila psaním vědomostních testů do časopisů a často hrála s manželem hru na poklad. Z jejího deníčku jsme se dozvěděli, že když odhalila manželovu nevěru, rozhodla se pomstít mu tak, aby byl odsouzen za její vraždu. Vše, včetně zápisků v deníku, pečlivě naplánovala a nyní se anonymně ukryla v zapadlém motelu. Přes její zdrženlivost se tam seznámila se sousedkou Gretou (Lola Kirke) a strávili spolu pár dní u televize a bazénu. Pak si Greta dovedla svého milence Jeffa (Boyd Holbrook), kteří odhalili její totožnost a Amy okradli o všechny peníze. Ženě bez prostředků nezbylo nic jiného, než se obrátit o pomoc na svého dávného oddaného obdivovatele Desiho Collingse (Neil Patrick Harris) se kterým kdysi chodila na střední škole a pak jej opustila. Naivní Desi ji ukryl ve své luxusní vile na opuštěném místě a doufal, že si Amy získá na svou stranu a opět spolu budou chodit. Mezitím se na základě podvržených stop utáhla smyčka kolem manžela Nicka, proti němuž se kvůli bulvární televizní show Ellen Abbottové (Missi Pyle) obrátil hněv veřejnosti. Nick pochopil záhy Amyin záměr a najal si špičkového obhájce Tannera Bolta (Tyler Perry). Podle dohody s ním zveřejnil nešťastný manžel v show Sharon Schieberové (Sela Ward) své vyznání zmizelé manželce a žádal ji o návrat, neboť ji prý stále miluje. Amy vše viděla a v její hlavě uzrál ďábelský nápad, který vyústil v brutální vraždu Desiho a vrátila se zkrvavená k manželovi, čímž mi připravila druhý šok. Vzápětí díky svému dokonalému přetvařování přesvědčila FBI, nikoliv však detektiva Boneyovou, že ji Collings unesl, trýznil a že ho zabila v sebeobraně. Manželé před americkou veřejností, která vždy milovala pěkné šťastné pohádky, dále hráli divadlo, ale i tak Nick chce od ženy odejít. Ta si ho však k sobě připoutala tvrzením, že spolu čekají dítě a tak jejich vztah plný nenávisti pokračoval dál, čímž mi režisér připravil třetí šok. Brr, hrozná představa žít v takovém manželství, celé noci bych nespal a pořád bych se bál, jestli mi moje ženuška něco neudělá. Zmizelá mne tedy naprosto šokovala a zařadil jsem si ji mezi oblíbené snímky. A protože se mne film zaujal, koupil jsem si jej v říjnu 2019 na blu-ray disku a pochopitelně jsme se na něj podívali ještě jednou. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale alespoň jsem si mohl více vychutnat samotný průběh filmu, který jsem si navíc už moc do detailu nepamatoval. Během sledování jsem se ujistil, že se režiséru Davidu Fincherovi povedlo v roce 2014 natočit velmi dobrý snímek s několika vynikajícími herci, mrazivými dialogy a napínavým dějem, který sice vůbec svižně neodsýpal,ale pořád jsem musel dávat pozor, aby mi něco neuniklo. A dobře jsem udělal, neboť ten závěr byl tak naprosto šokující, že mne úplně odzbrojil. Teď už však přišel čas na jeho hodnocení. Suma sumárum, snímek Zmizelá ode mne získal pět zmizelých hvězdiček *****. () (méně) (více)

trotlicek

Ona je krásná, ona je sexy a hle - ona je perfektní herečka. Upřímně - neviděl jsem letos zatím tak fantastický výkon v ženské hlavní roli jako tento. Navrhuju nominaci na OSKARA. Teď k celému snímku. Je mi 22 let, jsem svobodný, bezdětný. Ano - tohle je nevšední pohled na manželství. THIS IS REALITY. Ted nehovořím o podříznutí Barneyho alias obětního beránka za účelem "ukázat světu, že nejsem ta špatná já" - upřímně si to i zasloužil za ten jeho dětský výraz. Hovořím o těch věcech, situacích, vlastnostech manželského vztahu, které si nikdo nepřipustí, nechce je přiznat ani vidět, ale jsou, nastanou, nastaly. Je to TO, co z manželství dělá ten nejvyšší vztah dvou lidí, kdy každý z nich, pokud v manželství chce setrvávat, obětuje vše a zřekne se všeho ve prospěch fungování. Netřeba dalších slov. 100% za impozantní náhled do nitra manželů. ()

evita_

Ja ju NEZNÁŠAM....Tak hrozne sa nevyrovnať s neverou ako to dala ona, to sa len tak nevidí. Ja netvrdím, že on nespravil chyby. Spravil, a to obrovskú,, resp. obrovské. Ale to, čo z toho vyčarovala ona, to je proste neskutočné. Tu o jej dôstojnosti a zvládnutí situácie nemôže byť ani reči. Ona je jednoducho psychopat, ktorého treba do konca života zavrieť niekam, odkiaľ nemôže ujsť. Film ale fantasticky pracuje s názormi diváka, kde je od počiatku smerovaný k nenávisti k Benovi, lebo veď hajzel čo zabil svoju ženu. Ale veci nie sú vždy tak ako sa na prvý pohľad zdajú. A tu je to spracované ukážkovo.Ale na konci ma sklamal aj on. Nemal ostať. Za žiadnu cenu. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi