Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

andrii

"Manželství Mr. & Mrs. Dunne na elektrickém křesle." Skalp všem ideálním manželstvím. Svatební dort, který neměl být nikdy upečen. Kdo bez viny jsi, hoď kamenem (ehm, gumovým medvídkem)... Panenkovské šaty cukrového neviňátka R. Pike (úžasná Amy, učebnicový příklad dětské hvězdičky v říši divů) se převlékly do "carrieovsky" patologické, žíravé šarvátky. Zmizelá v ideálu dominance své, zaprodána důmyslné taktice a improvizaci velkolepé. Sešlápla plyn až na dřeň temných koutů hlubin oceánu nevyzpytatelné ženské duše. Plán rafinovaný, jízlivý, podvratný, nekontrolovatelný jest. Trefa do černého předstíraným úsměvům v první linii mediálního bontonu. One woman show "kočičí ženy" R. Pike, která je vždy o krok napřed. Ben Affleck „v uzamčeném pokoji“ živí sebeobranu psance svého (s)vědomí, (ne)zúčastněného flegmatika, udržuje tu rovinu ochromeného důvěřivce, stojícího stranou a přeci v centru dění. Pohledný miláček davů hledající motiv v kukátku toho všeho kolem. Specifika kamufláže, která opatrně kapou a rozkrajují touhu vidět a vědět víc. Samotný soundtrack se stává pastí, který vyznívá a doznívá romantickým spiklenectvím, který vás chytí jako mucholapka do nastražené harmonie vychytralosti. Nezvěstnost, která vás oškube podprahovým vnímáním. Zvrhlost, která se vymyká, ale zároveň je přitažlivá svými pravidly, svým scénářem rozvratným. Zmizelá představuje ty principy domény jako když sednete do rozjetého rychlíku, jako když vám vařicí láva stéká po zádech. Každý záběr podřezává větev vašim smyslům, které jsou uvrženy do stísněné kobky a zároveň se posouvá o třídu výš. Zmizelá s námi nejedná v rukavičkách, klade šeptavě nepříjemné zvraty. Diváci se dobrovolně stávají volavkami ďábelského intelektu, diagnózy manželské instituce a nemožnosti zmizení. "Chtěl ji vískat v jejích vlasech..Ano, skutečně chtěl. Pramínek vlasů ji chtěl ustřihnout potají. Chtěl zajít mnohem mnohem dál, aby zjistil, co si vlastně myslí..." Co jsme si to udělali? Prolog a epilog si ještě nikdy nebyly takhle blízko, symbolicky se protly a "uzavřely" knihu manželství, manželství kráčejícího bez rutiny na ostří perných dnů a nocí... ()

E=mc2

Fincherova správa o svete : Žijeme vo svete, kde muž je úplné hovno. Miesto, kde hlavným vinníkom v manželstve je chlap a žena je obeť. Média prepchané zaujatým a jednostranným feminizmom. Avšak napokon je prekvapivo chlap tou obeťou. Ešte viac než to, je tento film predovšetkým parafrázou na manželstvo a manželský život kde manželstvo je neuróza, psychóza a pretvárka v jednom. ()

URBAN

Sakra, mě bolí hlava!!! Dostal jsem totiž do sebe takové filmové momenty u kterých jsem čuměl doslova s otevřenou hubou a říkal jsem si: co to do prdele je? Jako dlouho ne a to příběh provázel spíše relativně obyčejné scénáře a převraty, oproti ostatním Fincherovým počinům a můžu říct že neexistuje film ve kterém by se toto v tomto množství objevilo. Navíc můžu říct že jsem od Davida Finchera dostal to co jsem potřeboval propracované vyprávění, dokonalou hudbu, která vše umocnovala a naprosto dokonalou souhru herců a to počítám i Bena Afflecka, který zde exceloval. No Fincher věděl proč si vybral zrovna jeho. Cladný a jakože bez výrazu a to se pro tuto roli zrovna hodilo, ale to se o ostatních Affleckových filmech říct nedá. A jeho manželka Rosamund Pike ta byla skoro dokonalá a její hlas jí dodával velké kouzlo pro její roli. Z vedlejších herců se mi moc líbil Neil Patrick Harris, spíše známý jako Barney ukázal co v něm opravdu je a myslím že tato role by mu mohla zajistit spoustu dalších. Ta jeho melancholická povaha mu v tomto filmu opravdu seděla. A stéjně jako všechny Fincherovy filmy potřebuje další shlédnutí a u tohoto filmu to platí hned dvakrát. ( 6.10.14/CinemaCity/14:00/Sčítání lidu:5/1000 ohodnocený film na ČSFD.cz a 650 okomentovaný film na ČSFD.cz ) ( 27.12.14/PC ) ( 1.8.15/Letní Kino Frýdlant nad Ostravicí/Sčítání lidu:100 a více ) ( 19.3.16/PC ) ( 22.3.18/TV ) ()

Stirek45

Technicky vzato, by si tento film zasloužil pět hvězdiček, ale na mě to bylo až moc dlouhé. Knižní předlohu mám doma, ale nechtěla jsem jí číst před viděním filmu, abych si vychutnala zápletku až do konce. Řekla bych, že děj filmu je dost dobře vymyšlený a skvěle obsazený. Ale musím říct, že největší zásluhu na filmu má spisovatelka, která prý závěrečnou třetinu přepsala, tak uvidíme až si najdu čas tuto knihu přečíst. ()

alchac

Takže zapomeňte na Základní instinkt, zapomeňte na Sharon a sekáček na led. Fincher zřejmě tajně melouchaří pro Vatikán, protože dokonalejší agitku na vstup do kláštera (resp. minimálně na celoživotní celibát) si snad ani nelze představit. Brrrr... ()

SeanLSD

Rozprávať by sa o tom dalo - a aj sa bude - dlho, lebo je to dokonale znepokojivá sonda pod povrch reality, na psychopatizmy a patológie čo sa tam skrývajú v životoch väčšiny populácie. Z tohoto pohľadu je STRATENÁ nebezpečne mnohoúrovňovou výpoveďou o spoločnosti (podobne ako FIGHT CLUB), ale z filmového hľadiska som sa nevedel zbaviť dojmu, že sa pozerám na do detailu prevedenú knihu a že prežívať to v nej (pravda v spojení s nejakým osobitým štýlom) by bolo asi ďaleko zaujímavejšie (presne na rozdiel od FIGHT CLUBU)... Na druhej strane by som sa k tej predlohe asi len tak nedostal, zrejme nikdy, takže ju pán Fincher prečítal namiesto mňa - a doslova prepísal do obrazu. Z nejakého dôvodu už od neho 15 rokov márne čakám dačo filmovejšie... ()

eisha3

Opět skvěle vydařená fincherovina s napínavou zápletkou, vybroušený filmový klenot, na který se bude i po letech vzpomínat. Atmosféra i soundtrack už tradičně bez chyby, výborný casting (Affleckova brada konečně našla své uplatnění) a pokud bude Oscar za scénář, bude hodně zasloužený ! ()

kocik1

Klasický thriller. Nic víc a nic míň. Hezky se na to koukalo, atmosféra byla správně odporná a konec setsakramentsky překvapil. Bohužel však negativně, nemohu si pomoci. Když pominu klasické klišé o tom, že policajti slupnou s olizováním všechno, co se jim předloží a s plnými bříšky už se jednomu nechce příliš přemýšlet a ověřovat, tak si teda nedokážu představit nikoho normálního, kdo by ve finále zůstal. Ptala jsem se svého chlapa a ten by zdrhal, až by se mu za patama prášilo. Tož asi tak. Nejsem proti překvapení a otevřeným koncům, ale neměly by popírat přirozené reakce a psychologii. 70% ()

tomeek

Velice sugestivní podívaná! Takový scénář se netočí často a jenom škoda, že takových filmů není víc. Spolu s Prisoners asi nejlepší film, jaký jsem v žánru letos viděl. 4,5* ()

nineweh

To je tak, když hlavní mužskou roli hraje váš nejmíň oblíbený herec, hlavní ženskou roli sice oblíbená herečka, ale postava je vypočítavá manipulující mrcha, a navíc film po první třetině ztratí tempo a tajemno a tak od půlky už jsem se dost nudila. A slibovaný úžasný mindfuck konec? Pche. ()

StanislachKo

Klasicky rozpačitý výkon Bena Afflecka nie je ničím výnimočným. Táto rola mu bola ale našťastie šitá tak nejak na mieru a teda sa dal prežiť. Skôr som nevedel uveriť Harrisovi jeho neurotického prominentného chudáčika. Čo sú jediné dve výhrady, ktoré som dokázal silou mocou vytiahnuť z päty. Inak hodnotím ako číre filmové majstrovstvo! Fincher má v mojich očiach momentálne najistejšiu réžijnú ruku na svete. Pike-ová má nomináciu na sošku zaručenú, dialógy sú napísané geniálne dynamicky, hudba, ktorú si človek možno len ťažko uvedomí, priam mrazí a záver neutíchajúco rezonuje. Nádhera! Inak milé požmurknutie na. Afflecka, ktorý už po druhý krát hľadá Amy. :-) ()

mr.filo

A nejhorším hercem filmu se stává ... wait for it : Neil Patrick Harris. Ano a taky to bylo největší zklamání filmu. Děj bravurní, reálie uvěřitelné, hudba tak akorát. A manželé fantastičtí, herecky samozřejmě. ()

octopuska

Není to špatnej film, ale nějak mě neoslovil.Možná je to i tím , že ústřední dvojice nepatří k mým oblíbencům, i když hrají slušně, tak nějak to celé šlo kolem mě. Pro mě asi nejslabší Fincherův film. ()

alisa.upir

Musím příznat, že film se mi líbil zejména kvůli tomu, že mi Amy připomíná mě samotnou. Což je trochu znepokojivé. Mimo to ale nemůžu přehlédnout fakt, že Ben Afflect je opravdu nejhorší herec, co snad existuje, neumí hrát a opravdu by měl mít zákaz hrát. Jeho výkon kazí celkový dojem s jinak úžasného filmu. ()

Radiq

Starej dobrej old-school thriller, ale obalenej do novýho hávu. A základem takovýho thrilleru je pořádnej psychopat(ka) a i když si to na vraždy moc nehraje, má to napětí a thrill, jakej jsem už dlouho u žádnýho thrilleru neviděl. Námět je totiž silně domyšlenej a není to žádná mozková terapie šokem. Tohle má postavy, který jednaj promyšleně a na základě inteligentního uvažování. Fincher si u mě zas jednou polepšil. ()

sir-dave

Film o kterém se dá dlouho povídat, rozebírat postavy, hodnotit herecké výkony, hledat chyby,.. Mě to ale ve zkratce přišlo především zdlouhavé, nepříliš napínavé a tím koncem to pohřbili. ()

panMartin

Na tenhle film jsem se strašně dlouho těšil, hrozně jsem ho chtěl vidět. Nakonec jsem se k němu dostal rok a půl po jeho premiéře. Fincher nezklamal. Film je velice chytrý, nevyzpytatelný, intenzivní, chytlavý a hravý. Výborný film o tom, jak je jednoduché někoho o něčem přesvědčit, pokud se to řádně promyslí. Závěr je už jen třešíňkou na dortu. Fantastičtí herci, režie, scénář, soundtrack, kamera - na tomhle filmu se prostě povedlo naprosto vše. Ben mile překvapil a Rosamund, to je Lady Bitch. Za tohle mistrovské dílo a zároveň dokonalou „šachovou“ partii, u které si člověk nikdy nemůže být jistý, kdo má zrovna navrch a jaký bude následující tah, ti moc děkuju a udílím naprosto suverénní plný počet. ()

vesper001

Kam zmizela ta roztomilá, rozesmátá holka v květovaných šatech? Všichni hledají Úžasnou Amy, ale chce doopravdy někdo, aby se vrátila? Já si přála, aby zmizeli všichni, takové panoptikum neuvidíte ani na orloji. Příběh si však nevšímavě hraje svou a ve finiši bez problémů promění nominaci na cenu Nejvyšinutější -end roku. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi