Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Quen11

Gone Girl, alebo ako vyzerá romantický film po "Fincherovsky". Po dopozeraní som mal pocit ako keby som videl dva filmy. Z toho ten prvý bol slabší, tým myslím prvú polovicu, ktorá je trochu jednotvárna a suchá. Ale potom príde plot twist a naberie to tie správne obrátky. Už dlho sa mi nestalo že by som tak netrpezlivo čakal ako príbeh dopadne. Rosamund Pike bude pri najhoršom aspoň nominovaná na oscara a "Batffleck" bol veľmi uspokojivý. Za spomenutie stojí aj soundtrack ktorý mi viac krát privodil zimomriavky. Konečne mám ten správny film na valentína. ()

Cushing

Ač jsem dosud měl D. Finchera za přechváleného filmaře, tady musím říct: komu čest, tomu čest. A autorka knihy (kterou nehodnotím, neboť nečetl), napsala znamenitý scénář. Zaschlá krev pod nemocničními hadry, jak už si někteří všimli, je samozřejmě nesmysl, ale film to nezkazí. ()

rowdys

Z knihy som videl akurát tak obálku a tak som podľa premisy čakal fincherovsky chladnú sondu do mŕtveho manželstva s krimi twistom a nie to-čo-to-nakoniec-bolo (Affleck na svojom volve nemá spoiler, tak nebudem mať ani ja v komentári). V konečnom dôsledku je ale film skôr satirou na jebnutý svet médií, než psychohandrkovaním medzi Amy a Nickom a o to viac mi tým imponuje. Zodiacovské napätie tu nesie až poradové číslo 2, pretože toto je v prvom rade dramatický Fincher tak, ako sme ho videli v Sociálnej sieti, ktorý s žurnalistickou precíznosťou predostiera divákovi fakty, ktoré pred ním ležia a nedáva otázku, ale oznamuje, že vzťahy časom chladnú a to na riadne vyhrotenom príklade. Každý padá na riť z Rosamundy, no mňa najviac potešila Kim Dickens, ktorá si už zaslúži poriadnu celovečernú rolu. A NPH by mal ostať pri komédiách, bol tu ako päsť na oko. Gone Girl nie je Fincherov najlepší film, ale je z toho najlepšieho, čo tento rok zatiaľ dal. ()

Pavlínka9

Po posledním záběru z filmu se po mé levici ozvalo - "No,to si děláš prdel!" :D Můj nejlepší přítel prostě nedokázal uvěřit jak bravurně tento film končí a hlavně - otevřený závěr dává o to větší prostor fantazii, že můj doprovod byl po dobu dalších 30minut zcela v šoku :D :D David Fincher je mistr a v tomto filmu pro mě předvedl přesně to, co jsem od filmu očekávala :) Je to bravurní snímek od začátku až do konce a všechno je na tom neskutečným způsobem vymazlené a nenašla jsem jedinou chybičku (tedy mimo odrazu v brýlích jednoho ze člena štábu), ale v průběhu promítání jsem cítila plno emocí, jaké se u Finchera objevují zcela pravidelně a pokud né - tak je něco špatně. Nasranost, vyděšenost, šokování, otázky typu - "To nemyslí vážně! To je taková svině!" :D Nechápavé pohledy apod...Je to film o vypočítavosti, nenávisti a ztráty...Je to krásná ukázka americké pospolitosti, přetvářky a touhy žít život po svém a hlavně dál a sám...Silnou hybnou silou ve filmu je také bezbranost, kdy jen štěstí, že hlavní představitel byl tak silný, že se již neoběsil ve vlastní koupelně...Ve chvíli, kdy se na scéně ukázal Neil Patrick Harris to nabralo ještě další grády a plán se měnil...jede se dál :D Hlavně když máte dobrý kamerový systém a řezák :D :D Speciální kalendář, který bych na zdi rozhodně mít nemohla, zakrvácená osoba před barákem a speciální sprcha se svou ženou - to jsou momenty, které mi utkvěly v paměti...Hned od začátku co film začal jsem začala mít podivný pocit, jelikož celý film na mě působil poněkud zrychleným dojmem - jako když si na dvd pustíte rychlost o 0,5 rychlejší. Ale byloto skvělé - jelikož tam bylo vše jasně a svižně ukázáno - nebyla tam ani minuta navíc. A hudba - Fincher a hudba - polovina filmu je u něj postava na hudbě, jelikož je to mistr děsu a obav....Ben Affleck byl precizní, Rosamunda Pike také a Fincher odvedl pro mě zatím jeho nejlepší práci. Komentář, který jsem tu objevila a také vypovídá hodně o tom, co si o tomto filmu myslím je od uživatele DjKoma, který poukazuje na celou hlavní zápletku... ()

Kmotr76

Díky skvělé režii a hudbě má film perfektní ponurou atmosféru, díky které nepravděpodobnost a překombinovanost děje snadno přehlédnete. Určitě to nebije do očí tak, jak by mohlo. Kdybych si těchto menších problémů s dějem nevšiml vůbec, nebo by ve filmu nebyly (knižní předlohu jsem nečetl, takže těžko říct, do jaké míry je jí příběh omezen), hodnotil bych možná ještě o stupeň líp. ()

venison

Knížku jsem přečíst před kinem nestihla a jsem tomu ráda, protože příběh pro mě byl jedno velký překvápko.. Zpočátku pozvolný, akce téměř žádná, ale i tak šíleně našlapanej napínák :-) Ani ten Ben Affleck tam moc nevadil a toho hlavního moulíka si střihl přesně.. Po geniální "Hře" a dokonalé "Sedmičce" se rozhodně "Zmizelá" řadí mezi moje nej thrillery z dílny Mistra Finchera.. Škoda, že film můžu poprvé vidět jen jednou.. Ale i tak si to šlehnu znovu a budu vychutnávat detaily :-* Vyražte do kina - doporučuju! ()

noriaki

Fincher je zpátky. Po třech slabších filmech (ne, ani Podivuhodný případ Podivuhodný případ Benjamina Buttona mě nijak neoslnil) a jednom, jenž si z úcty k vynikající švédské předloze odmítám pustit, konečně natočil snímek kterému znovu nemůžu vytknout téměř nic. I ten Ben Affleck byl dobrá volba, protože se do role nedůvěryhodně vypadajícího truchlícího manžela snad narodil. A možná se do ní opravdu narodil, protože všechny své postavy hraje tak, jakoby je jen předstíral. Rosamund Pike naopak ukazuje, jak hluboká je propast mezi špičkovým hercem a hercem který není špatný. Ať už si o ní myslíte cokoliv, po tomhle partu si to o ní budete myslet o to intenzivněji. Doporučuji se zaměřit i na Carrie Coon. Síla snímku ovšem leží ve scénáři a hře s očekáváním diváka. Fincher je staromilec. Příběh má sice paranoidní kostru, ale drží si svou vnitřní logiku. Nelže, nezamlčuje, nepředstírá. Jen ta jedna Čechovova puška ne a na vystřelit. Kdyby ano, nabídla by úlevu a konec na který celé kino podvědomě čekalo. David Fincher ale netočí pohádky. Top 10 za rok 2014. ()

uiu

SPOILER ALERT. Líbila se mi po dlouhé době narace nedůvěryhodného vypravěče, dokonce obsazení prkenného Bena Afflecka, ale ve výsledku to pro mě není pětihvězdičkový film, který bych si pustila znovu. Příběh začne tím, že Nick přijde domů z baru a jeho manželka není doma, v obýváku je rozmlácený stůl. Ještě na začátku zjistíme, že vztah Nicka a Amy byl zvláštní, neboť vždy na své výročí hráli hru se stopami, aby našli dárek. Takže divákovi, který nezná pointu, asi dojde, že je to jen součást hry, kterou ale Nick přesně nechápe. Život Amy a Nicka je nám představen několika zápisky v Amyně deníčku, abychom ani ne v půli filmu zjistili, že vše je jen chytře promyšlená lest psychotické narušené manželky. Když Amy zjistí, že je jí muž nevěrný, zinscenuje svou vraždu s důkazy vedoucími k manželovi spolu s deníčkem, ve kterém popisuje strach z manžela a jeho útoky. Chvíli se schovává, ale jakmile přijde o všechny peníze, musí zavolat dávnému příteli a její plán je kelu, Je na čase vymyslet plán B - ještě horší a sociopatičtější. Na začátku divák nesnáší Nicka, na konci nesnáší Amy. Ponaučení? Neberte si bohaté holčičky, co jen sedí doma na zadku a přemýšlí nad pomstou. ()

ywo666

Ja viem o čo sa David snažil. A celkom mu to išlo. Rosamund Pike to zahrala ideálne. Napriek tomu, že je to spravené kvalitne. Nezožral som to. Nenudil som sa. Prekvapili ma niektoré zvraty. Potešila ma práca s postavami. Ale na konci som to proste nezožral. 4* dám. Ale na rozdiel od ostatných filmov je možné, že to vyšumí úplne do stratena. A zaujímalo by ma ako sa Ben Afflect stal elitným hercom. Ako mne príde stále rovnaký. Ani dobrý ani zlý. Ale teraz je obsadozovaný v veľkých hitoch a poluje na oskarov. Good job na priemerného herca. Vo filme som najviac nenávidel postavu Missi Pyle a naopak moje sympatie si získal Tyler Perry. Tento fakt ma šokoval viac ako záver filmu. Poučenie na záver? Ľudia sú kurvy a nesmie sa im veriť ani slovo. 75% ()

geklon

Paranoidní pokus šokovat. Fincher se snaží vystoupit z vlastního stínu. Affleck Afflekem, Pine výtečná. Výborný casting. Treznor lehce teatrální. Nevyrovnaná 150 minutová fincherovská odysea. Rovina s Afflekem, je strašně nudná, levná. Zdlouhavá, samoúčelná. Ta druhá s Pike je napínavá, atraktivní a důmyslně rafinovaná. Výborná sonda do životů střední americké třídy. Jako filmová adaptace knižní novely, vážně nevyrovnané a schizofrenní. ()

tomxxx

Kdyby mě Fincher nedokázal tak strhnout zpracováním děje a ze začátku atmosférou, bylo by hodnocení daleko nižší. Scénář, tím pádem knižní předloha, má hrozně děr a docela bijí do očí. Chování postav je často nelogické. Nechci, aby to vyznělo zaujatě, ale je hrozně vidět, že to psala ženská. ()

Bobik9

Silný psycho zážitek, jehož vrchol přijde zhruba po hodině filmu. Potom je to už jen očekávání, jak se to celé vyvrbí, ale konec jako takový byl celkem zklamáním. Nicméně David Fincher to znovu dokázala připravil napínavý zážitek, který ozvláštní filmový večer. Ben Affleck (ač nejsem jeho fanoušek) je velmi dobrý a Rosamund Pike je naprosto dokonalá pro tuto roli! K tomu "Barney", který mě velmi potěšil. Už se moc těším na Fincherův další projekt. Toto byla síla. ()

elanius

(23/2015) / Takmer dokonalo remeselne zvládnutý Fincher, bohužial, totálne bez srdca. Sterilná nuda. Samozrejme stále lepšie ako polovica USA produkcie :). ()

anglanek

Pro me jedno velky zklamani a to mam zamotany,vychytany a promysleny podvodníky rad ale tohle bylo az za hranici prekombinovanosti az jsem si rikal,ze uz by mohl byt konec.....pro me jeden velky nesmysl ale jen kvůli nemu davam tri hvezdy. Hrat tam někdo jiny,tak bych to videl na Ceckovej film ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi