Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Dreaker.24

Tak tohle mě hodně překvapilo, nikoli kvalita Fincherových krimi, ale to že to už od půlky filmu bylo tak, jak bych to určitě nečekal. Ben Aflek dobrý, ale v obsazení příjemně překvapí hlavně nominantka na oscara Rosamund Pike (škoda že ne držitelka). ()

Steny94

Jeden z najlepších, ak nie úplne najlepší film tohto roku. Fincher znova dokázal z úspešnej knižnej krimi predlohy natočiť napínavý, originálny a ohromujúci snímok, tak ako to zvládol aj s The Girl With The Dragon Tattoo. Predlohu som nečítal a teda som od začiatku do konca nemal potuchy, ako to vlastne skončí. Ani na jednu minútu ma však film neprestal baviť. Herecké obsadenie bolo úžasné, no najväčším prínosom bola rozhodne Rosamund Pike, ktorej výkon bol podľa mňa dokonalý a každá scéna v ktorej sa objavila jej jednoznačne patrila. Minimálne nominácia na Oscara ju snáď neminie. Nemám čo viac dodať, možno len to, že sa teším, kedy film uvidím znovu. ()

hroubek

Hodně velká spokojenost. Když, jsem se dozvěděl, že David Fincher bude točit nějakou detektivku jménem Zmizelá a nebude pokračovat v trilogii Milénium, tak jsem byl zklamaný. Pak se zašlo obsazovat a vyšli první fotky a já jsem byl hodně zvědaví, protože fotka jak Ben Affleck leží na pitevně vedle své filmové ženy byla, tak agresivní, že jsem se na ten film začal neuvěřitelně těšit. O něco déle vyšli další fotky a pak teaser, který nalákal na něco co jsem opravdu nečekal. Teaser jsem viděl několikrát a to samé mohu říci i o trailerech, které následovaly poté. Až jsem se dostal do bodu, kdy jsem si došel koupit knížku a během několika dní jí přečetl a byl jsem naprosto spokojený. A teď jsem viděl film, ze kterého mám podobné pocity. Dokud jsem nedočetl předlohu, tak jsem nechápal, co na tom Fincher vidí. Fincher si vybírá jen zajímavé projekty a Zmizelá je tím projektem na sto procent. Opravdu jsem nečekal, že se mu podaří vyprávění příběhu dostat, tam kam ho dostal. V knížce je spousta flashbacku a hodně voice-overu, které čtenáři pomáhají v tom se vcítit do dané situace a představovat si co prožívají hlavní postavy. Ve filmu jich moc není a kupodivu, to bez nich funguje skvěle, jelikož herci dané scény prodávají svými hereckými projevy. Samozřejmě, že v některých scénách by ten voice-over pomohl některé věci urychlit, upřesnit nebo jim dát jiný význam, ale jsem rád, že se Fincher a Gillian Flynn rozhodli jinak. Fincherova režie mě přišla velmi profesionální, řemeslná a hlavně pedantsky klidná. Je to pomalejší, žádné přehnané okázalé scény, zběsilý střih nebo různé hrátky z kamerou, nic takového. A i tak to skvěle funguje, atmosféra je mrazivá a napětí by se dalo ve spoustě momentech krájet a rychlost tepu je nebezpečně vysoké. Ale jsou tu i romantické scény plné něhy a lásky či humorné a satirické. Moje velké uznání patří Gilian Flynn, která svoji předlohu zredukovala na to nejdůležitější a napsala perfektní scénář. Jako čtenář, který předlohu dočetl před pár týdny a má jí v živé paměti to bylo občas trochu trpké, ale chápu proč zrovna, ta část šla pryč. Flynn krásně upravila delší pasáže, vyhodila zbytečné postavy a postavila celý příběh na Nickovi a Amy. V knize jsou různé odbočky, flashbacky, tady toho není tolik. Film má větší tah na bránu, jelikož není nafukovací jako kniha, kde postavy mohou na několika seti stránkách rozjímat co právě dělají a jak z toho ven. Hodně mě zaujala hudba, která splnila svůj účel. Tren Reznor a Atticus Ross udělali velmi zajímavou hudbu, která dodává některým scénám, takové mrazení v zádech až je to nepříjemné a jako bonus je tam slyšet rytmus, který vydává lidské srdce, jak se s napětí zrychluje nebo zpomaluje. To mě se mě hodně líbilo. Herci ve filmu podávají prvotřídní výkony a mám z nich upřímnou radost. Bena Afflecka mám rád a tady se mi hodně líbil. Svou postavu ztvárnil velmi dobře a podařilo se mu jí zahrát, tak jak je napsaná v předloze. Zaujalo mě jak moc má prázdný výraz a jak moc dobře funguje, když se v něm začnou objevovat emoce. Rosamund Pike podává nejlepší výkon v celé své kariéře. Ona je opravdu Úžasná Amy. Její výkon mě bavil od prvního zamilování až po své zmizení. A co předvede ve druhé půlce filmu nemá obdoby. Výborná ukázka skvělého herectví, a to jak se tváří, jak pronáší jisté věci nebo to co udělá. Opravdu si zaslouží každou cenu a minimálně nominaci na Oskara. Dále mě hodně zaujala Carrie Coon, kterou jsem letos objevil v Pozůstalých, která tady podává velmi dobrý výkon a je radost na ní koukat. Neil Patrick Harris nezklamal, ale čekal jsem že bude mít trochu více prostoru na hraní. Dost překvapil Tyler Perry, od kterého jsem nečekal nic, a dostal jsem dobrý výkon. Kim Dickens nebyla špatná, ale ve srovnání s předlohou nemá tolik prostoru. Nejvíce mě mrzí nevyužít Emily Ratajkowski, kterou si vůbec neužijeme, což je docela škoda. Rád bych se zmínil o pár scénách, který se mi dost zamlouvali, bohužel se o spoustě z nich zmínit nelze, jelikož by to bylo spoilerování první kategorie. První deníkový zápisky, scéna s kůlnou a se sklepem, útěk, návrat, rozhovor na chodbě atd. Co se týče jedné konkrétní scény, na kterou se jen tak nezapomene, tak můj názor je takový, že to bude mít pro naší filmovou generaci stejný význam, jak sprchová scéna z Psycha pro generaci, která byla před námi. Jediné z čeho jsem byl zklamaný, nebo lépe řečeno překvapený byl úplný konec filmu, kde jsem očekával doslovný konec jaký měla knížka, jelikož by to byla velmi nepříjemná podpásovka. Zmizelá je výborná adaptace výborné knížky, která sice není bezchybná, ale je to prvotřídně natočená podívaná, která umí neustále překvapovat a nenudí. PS: Na podruhé Zmizela funguje pořád skvěle, jelikož se můžete nechat mnohem lépe pohltit atmosféru filmu a všímat si více detailu a obdivovat herecké výkony a skvělou režii. () (méně) (více)

Mishqo

The ultimate abduction movie. Proste paráda. Scenár perfektný, s niektorými zvratmi skúseným divákom predvídateľnými a s niektorými nepredvídateľnými. tých 2 a pol hodiny človek ostal v strehu, ani raz som sa nenudil. Podtrhnuté výborným soundtrackom a neuveriteľnou Rosamunde Pike. 90% ()

skretik

drsny pribeh... ktory je mozno trocha vyhroteny, ale moze sa stat v podobnom zneni komukolvek okolo... perfektne spravene, perfektne vykony hercov ()

Tomatáš

S "dokonalými" ženami je neradno si zahrávat. Poučení: Není nic horšího než zhrzelé ženské ego! Geniální scénář a herecký výkon Rosamund Pike!Bravo. ()

nevermore

Do plného počtu mi chyběl vymakanější závěr. Jinak mám rád, když je z diváka dělán blbec tím, že se prohazují kladné a záporné postavy. ()

uglug

Zvětšující se divácký hlad po kvalitních promyšlených thrillerech s vykonstruovanými zvraty, kterých je poslední dobou žalostný nedostatek, se odráží v glorifikaci tohoto jinak nijak zvlášť nadprůměrného Fincherova kousku. 75% ()

VasaX

Ben opět potvrzuje, že je lepším režisérem, jak hercem. Jeho prkennost a několik repetitivních hereckých masek, které střídá, už nepřináší nic nového a dokazuje, že na rozdíl od režisérské sesle jeho herecký "talent" jede už na doraz. Takže Fincher se celkem snaží, scénář je dobrý, ale s Affleckem to není úplně ono. Ale kromě Bena je to všechno v pohodě. Rosamund Pike si svou roli obula jak střevíce na míru a zápletka se hezky rozvíjela, i když 145 minut dramatu může být pěkně náročných. Tak či tak, Gone girl je skvělá podívaná. Sice nemá potenciál si najít teplé místečko na poličkách filmových entuziastů, natož běžných konzumentů. Rozhodně ne tak, aby disk nezapadal prachem. Ale na první shlédnutí je to bez pochyby hodnotný filmový zážitek. ()

Ace.Anita

Jsem zamilovaná do celého toho konceptu "cool girl". Až to pleskne přes obličej, když se taková sexy kočička jako Rosamund Pike přizná k tomu, že už má pokrk té falešné hry na ztělesněnou fantazii obou psů Bena a Fleka - hry na vždy dobře naladěnou holku, co není jako všechny ostatní a jejíž největší charakterová vada spočívá v tom, že se nemůže rozhodnout, co je lepší, jestli Star Wars, nebo Star Trek, Americký Chopper, nebo Jackass, sledování fotbalu, nebo anální sex a hraní wowka, nebo brazilská depilace. Takže pak zjišťujem, že pod tou náloží plakátů z Cosmopolitanu se schovává Renée Zelweger z Návratu do Cold Mountain se sklony k burákovému máslu. To by byl boží obrat, jenže ona v tomhle filmu není ani trochu cool ani vtipná ani šarmantní ani milá ani nic. Je to prostě jenom nemocná psychopatka a to radši upeču třeba chleba a postavím třeba zeď, než abych se s ní identifikovala. Škoda, no. ()

Pump

Musím se na to podívat ještě jednou, abych byl schopen tak komplexní film hodnotit. Dojmy jsou zatím rozporuplné... ()

Eleanor05

Fincher si na neúměrně dlouhé ploše dvou hodin a půl hraje s nespolehlivými vypravěči, toť vše. Představitelé hlavních rolí nejsou ani trochu charismatičtí, takže vás po čase víceméně otravuje se na ně dívat a děj je v závěru dost překombinovaný. Zmizelá je nejslabší Fincherův film hned po Podivuhodném případu Benjamina Buttona a není ani dost zábavný na to, abych se na něj kdy chtěla podívat znovu... David se měl radši pustit do pokračování Millénia. ()

LEGACY

Předvánoční dárek mě letos nepřinesl tlustý chlápek se saněma, ale pan Fincher a jeho kapela. Psychologická lázeň, ve které sem se opojně vykoupal. Filmová slast a pět hvězdiček nutností. ()

sskrblik

Devadesátkovej Fincher je ten tam, co se do hodnocení týče i co se kvalit týče. Škoda, že neustále slevuje ze svých nároků a zabředává do čím dál tím většího mainstreamu. V případě nového kousku Zmizelá si rozhodně nezvolil špatné téma, bohužel se mu nepodařilo umocnit nervy drásající atmosféru. Po celou dobu šlo o jednoduchou "téměř" nenásilnou zápletku, kdy největší strach jsem měl o Bena a fleka (v podpaží). Chudák se při natáčení pěkně zapotil a znovu nám všem dokázal, že by se měl věnovat rejžování, nikoliv hrání. ()

JohnSmith

Po shlédnutí tohoto snímku jsem si říkal, jestli se mám oženit nebo ne. Zprvu milá, hodná, přitažlivá manželka se změnila v noční můru každého muže. Afflecka mi začalo být brzy líto a před výkonem Rosamund Pike jsem musel smeknout. Samozřejmě k tomu výborná režie Davida Finchera. ()

VanTom

Zmizelá má skutečně vynikající příběh a scénář, několikeré přelití divákových sympatií mezi Nickem a Amy je skvěle vystavěné a vyloženě jsem trnul, jak se bude vyvíjet dál (až k perfektnímu konci). Čili těžko odhadovat, zda to bude taková bomba i napodruhé. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi