Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Wbcko

Knihu jsem nečetl, film tedy nehodnotím jako adaptaci ale prostě jako film. A ten mě trochu zklamal. Asi částečně díky příliš optimistickému hodnocení (které podle mě půjde dolů), částečně i díky tomu, že jsem čekal něco jiného. Drama, Thriller, Mysteriózní snímek. Více Finchera. Místo toho mi přišlo, že žánrově Zmizelá tíhla spíše k satirické komedii, koncem filmu některé postavy (Amy) působily až jako karikatury - přitom Rosamund Pike jakoby byla pro roli manipulativní mrchy jako stvořená. Ano, bavil jsem se, dvě a půl hodiny utekly jako voda, ale já čekal víc. Nějaký bombshell nakonec, prostě onu přidanou hodnotu, kterou umí dát filmu Fincher jako málokterý jiný režisér. Nic z toho nepřišlo a mne Gone girl během několika týdnů splyne s ostatními detektivkami a za pár měsíců už asi nebudu pořádně vědět o co šlo. 70% ()

Andrew78

Můj největší problém se Zmizelou spočívá v tom, že se přes veškeré úsilí nedokážu odpoutat od naprosto dechberoucí a nepředvídatelné knižní předlohy, která dokázala napnout, šokovat a hlavně bezchybně vykreslovat charaktery postav společně s jejich motivy. A v takové situaci nepomůže ani fakt, že se scénáře, který si napsala samotná autorka knihy, chopil někdo tak precizní jako David Fincher. Samotný snímek samozřejmě nijak špatný není, ba naopak, ale ať už je knize sebeoddanější, i tak je nakonec plný nedostatků a zjednodušených pasáží, které filmový zážitek zbytečně ochuzují. Stejně tak mě minul i herecký výkon Rosamund Pike, za což může s největší pravděpodobností vděčit scénáři, který její Amy pojal bohužel tak trochu jinak, než tu knižní. I přes veškeré neduhy zůstává Zmizelá kvalitním filmový dílem, nad kterým většina diváků uznale pokývne hlavou, ale já se rozhodl, že přivírat oči nebudu, protože to byl právě Fincher, kdo před lety bravurně převedl na filmové plátno neméně úžasné Muže, kteří nenávidí ženy. ()

Madlene

Bylo to...překvapivý, ALE...myslím, že ukočírovat tak komplikovanou strukturu příběhu je neskutečně složité a imho vymstilo se to i takovému borci jako je Fincher. Konec byl v mnoha ohledech trochu nelogický a vlastně mne mrzí, že nemůžu dát plný počet. ()

milancecil

217. Výborně vystavěné psychologické drama, až pedantsky, do drobných detailů promyšlené a bravůrně ztvárněné, od počátku nás diváky neponechávající na pochybách, že vše kolem náhlého, až mysteriózního zmizení mladé ženy, bude mít komplikovanější pozadí, než jak se původně jeví, že jde spíše o velmi podezřelou hru psychicky narušené osoby, o záludný způsob pomsty, který může skončit tragickým omylem s rozsudkem trestu smrti, i tak se před nás dostává mrazivá skutečnost mnohdy až vražedně fungujícího světa, kdy se z jednotlivých událostí vlivem zpracování v bulvárních médiích stávají senzační kampaně, manipulující veřejností často až do hysterické krajnosti, kdy zjednodušené a matoucí obsahové schema vítězně převládne nad pravdou, která se stává postupně stále méně přípustnou a konzumenty žádanou, kdy klam a výmysly ovládnou realitu jako mistrně režírovanou divadelní scénu, opravdu mimořádně zdařilé dílo, které by si určitě neměl přemýšlivější divák nechat uniknout, bravo!!! ()

jefff

Fincher je génius. On snad slabší film nenatočí a nenatočí. Každý zářez je unikátní svou dokonalou filmovostí. A u Zmizelé kromě perfektní režie, musím pochválit skvělý scénář a herecké výkony, kde i Affleck zahrál jednu ze svých TOP rolí. A Pike? Nejen, že je Zmizelá, ona je i dokonalá! ()

Alisa

Dala jsem na zdejší vysoké hodnocení a zašla do kina. No, bohužel jsem byla velice zklamaná. Film byl pro mě příliš předvídatelný a chvílemi dokonce nudný. Zkrácení by mu určitě prospělo. K tomu konci se radši ani nebudu vyjadřovat. ()

iantomasik

Eyes Wide Shut ve Fincherove podani okorene trochou misantropie. Obrazova slozka zde ustupuje zajimavemu hudebnimu doprovodu a byt je to cele dost remeslne na vysi, obavam se ze na rozdil od Zodiaca na tenhle film brzy zapomenu. Jako nahled do soucasne americke spolecnosti, pozerstvi a temnych zenskych (ale i muzskych) pudu je to vsak rozhodne zajimave a linka neexistence objektivity ci absolutni pravdy i zde zustava nepretrzena. ()

venca163

Na tomhle filmu mě nejvíc baví všelijaký ty narážky na to, že to je role psaná Benovi Affleckovi na tělo, protože jeho postava má být nevěrohodná a prkenná =). Osobně se mi nelíbí moc konec filmu, jednak očekávaný "rozuzlení", ale hlavně to, jak pokulhává v detailech. (85%) ()

Lenulinka

Nemyslela jsem si, že se to ještě někdy může stát. Že ještě natočí film, u kterého budete sedět s úžasem po celou stopáž. A hele... více než příjemné překvapení. Úžasný zážitek! ()

Almásy

Fincher je kráľ tohto žánru, spolu so Sedem absolútne neprekonateľný vrchol na ktorý sa nikto ani z kraja nechytá- excelentný materiál ktorý Flynnová v knihe ponúkla si sama perfektne zadaptovala- film som videl veľmi skoro po prečítaní knihy, správna zmes vzťahovej pitevne a strhujúceho thrilleru. A soundtrack je na oscara. ()

Narcis

Jako musím fakt uznat, že ty 2,5 hodiny pro mě utekly jak voda. Čekal jsem sice šokantější konec, ale i tak to skončilo zajímavě. Dále se musím zmínit o hereckém výkonu Bena Afflecka - líp jsem ho hrát ještě neviděl a to se mi hodně líbil v Městě a Armageddonu - těším se, co předvede v Batmanovi a Supermanovi ... Potěšili samozřejmě i další herci - R. Pike, N.P. Harris a S. Ward. ()

ZinedineCR7

Z tej ženy som hotový stále viac a viac. Rosamund Pike, ale vlastne aj jej kolega Ben Affleck dostali postavy šité ne mieru. Kým u Bena sme zvyknutí na pokrčené ramená a psí výraz v tvári, tak Rosamund konečne dostala možnosť predviesť v plnej paráde to, čím svojim spôsobom vbehla do filmového sveta(Dnes neumieraj) a tým si ma hneď získala. Úžasná, krásna, idúca za svojim cieľom a nakoniec zdvihnutý prostredník všetkým. Paráda. Síce pri Fincherovi som čakal ešte jeden definitívny zvrat, ale takto je to asi dobre. Síce jeden postreh by som mal a to ten, že na chatu išla dobrovoľne čo musela kamera zachytiť, ale verme, že sa s tým záznamom pohrali....aj keď kde má kamery sledovala vždy ;) No čo Ben? Pred sedemnástimi rokmi si Hľadal Amy...si rád, že si ju našiel? :) ()

Specs

Hlášky: Nick Dunne: - "Když myslím na svou ženu, myslím na její hlavu. Představuji si, jak rozbíjím její lebku, prohrabávám se jejím mozkem, snažím se získat odpovědi. Odpovědi na prvotní otázky každého manželství: Na co myslíš? Jak se cítíš? Co jsme si to udělali?" & Margo Dunne: - "Každý ví, že 'komplikovaná' znamená 'mrcha'." & Amy Dunne: - "Na co je ten laptop?" Nick Dunne: - "Na laptopování." & Tanner Bolt: - "Vy dva jste ti nejdivnější lidi, co jsem kdy poznal. A to jsou divní má specialita." & Nick Dunne: - "Ty zasraná píčo!" Amy Dunne: - "Jsem ta píča, kterou sis vzal. Sám sobě se líbíš jen tehdy, když se snažíš být někým, kdo by se té píči líbil. Já se nevzdávám, jsem ta píča. Zabíjela jsem pro tebe. Kdo jiný to může říct? Myslíš, že bys byl šťastný s milou holkou ze západu? Ani náhodou. Jen se mnou." Nick Dunne: - "Trpíš bludy. Jsi šílená. Proč bys tohle vůbec chtěla? Ano, miloval jsem tě. Ale potom jsme se jen nesnášeli, ovládali se navzájem. Způsobovali si bolest." Amy Dunne: - "Takové je manželství." ()

Pecival

Další Fincherova pecka, podpořená jako obvykle skvělým, místy překvapivým scénářem, precizní režií a vynikající Rosamund Pike, kterou věřím, že musela značná část mužského publika mít chuť zamordovat. ()

MichelSmith

Na rovinu Rosamund Pike je tu kurevsky macherská egoblahokultivovaná štetka svojou ťahovou prominetnosťou zahambujúc nejedného futbalistu FC Barcelona,nielen čo sa týka strategickej blízkošestnástkovej simulácie! Zato B.Affleck my temporálne hyperbolicky minutážovo pripomína svoju aksesorickú rolu v Good Will Hunting,kde mal tiež o koliesko menej ako ústredný hrdiňa,osobitne čo sa týka výpočtov a vecí s tým viazacimi sa až na scenáristický honorár... Bohužial zosnulý R.Williams tu už chýba a úbohej Amy nemá kto naznačit cestu ako nebyť kur ..,alebo aspoň ju tokom vody a neoptimálnym výhladom cez handru upriamiť na jej zhoršené vystupovanie... Finitný pasus som plne nepostihol a preto ešte repetívne budem analyzovať,no ked je to tak ako momentálne berem v úvahu moja mysel je neurčitá a zahmlená... ()

Hollohlaway

Pro mě překvapivě naprosto průměrný thriller o zmizelé manželce s předvídatelným dějem, byť s dobrými herci a výborně řemeslně natočený. Vzhledem k vysokému hodnocení a Fincherovým kvalitám jsem čekal mnohem víc, dva, tři, možná čtyři konce, více mysteriózní zápletku a napínavý děj. Tohle bylo jako kopie všech filmů o zmizelých ženách a obviněných manželech. Nepřekvapilo mě nic. Leda slabý konec. Jinak žádný větší zvrat, neotřelým způsobem řešená zápletka, nic. Prostě předvídatelný, byť dobře natočený průměr. ()

zsn

Dobré americké drama, jako je každý druhý film americké produkce. Ale výkon na Oscara? Si dělaj srandu, ne? V poslední době spíš než za um herců, ověnčují touto cenou spíše zajímavé dějové postavy. Lhát ve filmu a válet se v krvi dokáže přece každá obsazená herečka. Za ten poprask, který tento film vyvolal se svými opějnými echy od návštěvníků kina (díky nímž jsem čekala árii ve stylu Počátku s DiCapriem), předvídatelná Zmizelá opravdu nestojí. ()

jenik71

Úvodní minuty mě nijak nezaujaly a motiv zmizelé manželky mi nepřišel nijak zajímavý. Když ale vyšlo najevo, jaká manipulátorská mrcha se z ženušky vyklubala, už to bylo o něčem jiném a film byl konečně zajímavější. Zdejší hodnocení mi přijde vzhledem k tématu přece jen trochu přetažené, stejně jako stopáž filmu, takže já to na víc jak tři hvězdičky nevidím. Rozhodně bych ale na tak vypočítavou ženskou narazit nechtěl. ()

tommmy89

Na 10x pustený film u mňa nie je dobrý film. Medzi časom som si musel odskakovať od nudy pre jedlo, pitie ... však to poznáte. Čakal som nejaký zvrat, ktorý film premení na niečo exkluzívne a niečo, čo ma baví ... no nestalo sa. Nemôžem zároveň zas povedať, že je to zlý film, práve naopak. Film má veľmi delikátny scenár a rozuzlenie príbehu - o tom žiadna. Ale proste ja niesom na takéto táraniny a dievčenské pomilovania hodné filmíčky :) To je film pre dievča, ktoré si to chce pozrieť večer so svojím chlapcom :) ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi