Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

awokado

Uf, to byla jízda:). David přináší filmařsky dokomalý, atmosférický, podmanivě chladný snímek.Kdyby přitlačil trochu víc na depresivní pilu chladnokrevnosti, bylo by to pět hvězd a jeden z nejlepších filmů poslední doby. Výborné postupné dávkování fincherovské atmosféry. Celé dvě hodiny a půl hodiny dokonale orámoval první a poslední záběr, které trefují hřebíček na hlavičku změny, kterou to v člověku zanechá. ()

Alergius

Rosamunde je prostě nádherná, už od bondovky, co jsem ji poprvé viděl. A přidejte k tomu ještě chladnou kalkulující náturu a jsem v kolenou, nevím proč. Aflek oproti tomu monotónní až to bolelo. Stísňující, burcující a další očekávané přídomky si to přivlastnit nemohlo, každopádně oproti dnešnímu mainstreamu jednoznačně nadprůměr. ()

tynuska37

Spoilery!!! Koukám, že se tady pěje samá chvála, ale moje pocity jsou dost smíšené. Nečetla jsem předlohu, takže nevím, jestli to v ní bylo podáno líp, nebo jestli spílám filmu za něco, co pro něj naporcovala už sama autorka. Fakt je, že až do chvíle, než se poprvé ukázalo, co se s milou Amy stalo, mi to přišlo jako super kriminálka. Super atmosféra, super zápletka, super napětí. No, a pak se to teda ukázalo, psycho ženuška se vybarvila a byla přitom tak hrozně moc psycho, až jsem jí to odmítala brát. A ještě víc jsem odmítala brát to, jak jí to nakonec všechno prošlo, protože ji národ miluje a ona je chudák (to milování národem je mimochodem přesně ten americký humus, který mi je odporný kdekoliv - to je u nich fakt normální, že se sobě vzájemně se**u do života a všechny problémy řeší společně a veřejně?? Ježíš...) Chápu, co se autoři snažili vytvořit, mrchu, která dokáže do detailu podělat něčí život a sama z toho dokonale vybruslit, a film to není špatný, ale na můj vkus prostě moc přehnaný. ()

Uesbe

Už po hodine je to zúfalstvo. Konečne reklama. O.K. mačka je super, unikátny prejav a skvelá práca s ušami a fúzikmi. To vysedávanie na kuchynskej linke, tak originálne! Ale, ale! Tyler Perry je v obleku.....pánskom. NPH....aspon že to. Konečne je to drasták. ()

hazdrova

Bóže to je mrcha. Rosamund to zahrala strašne presvedčivo. Strih a hudba boli zaujímavé. Násilné ale neprehnané. 4* ()

papadoce

Pozor, pozor, celé spoiler. Nonšalantne natočený cool temný psychologický srillerík z dielne pána Finchera. To bol tak krute prepracovaný scenár. Úplná pecka. Úžasná Ejmy vytvorila dokonalý plán, ale že bola brutálne psycho. Citát z filmu “postúpila od svojho znásilnenia, k vlastnej vražde”. Príbeh sa nádherne stupňuje, to jak naberá na napätí, pribúdajú informácie, ktoré vás vlastne zavedú na zlú stopu. To všetko je Fincher. Dokonalý Fincher. Ani kožený Ben sa nestratil, no a moja nádherná zvrátená Rosamunda bola dokonalá. Mala dostať zlatú sošku. Takéto psycho nezahrajate len na základe hereckej školy, to musí byť vo vás. V Rosamunde je. Ale byť jej manžel, nespím už nikdy. Prisám bohu. Ja vlastne aj tak veľa nespím. ()

G04T

Osobně nesdílim to všechno nadšení over here. Možná jsem puntíčkář, ale já jsem ve Zmizelý našel tolik nelogičností, píčovin a zbytečností. Vlastně... není se čemu divit, když je to podle knihy kterou napsala žena, která si plus k tomuhle filmu napsala scénář. Navíc - koho zajímá nějakej pár, ze kteryho se ztratí jedna polovička a ta druhá si neví rady? Připadalo mi to celý jako nějaká jednoduchá televizní kriminálka námětem počínaje a endingem konče. Fincherův filmovej talent nepopírám, to bych byl fakt magor, ale jsou i filmy který se mu prostě nepovedly viz. Klub rváčů nebo právě Zmizelá. Tenhle film (nevím jestli i knížka, kterou jsem nečet) je hrozně zamotanej. A to v tom smyslu, že chce říct toho tolik (většinou to všechno ani nedává pořádnej smysl) ale na divákovi nechává, aby si vybral z těch neuvěřitelně hodně myšlenek, který film nese. A to já rád nemám (ale na Jokerovi z 2019 mi to nevadilo). Ženy by od filmu měly dávat ruce pryč co se týče scénářů, režie atd.. Ať si hrajou kde chtěj, ale ať nepíšou scénáře. Dopadá to pak opravdu katastroficky. ()

LuW

Já bych jí jednu třískla!!! Tenhle film jsem si pustila bez očekávání, a poposedala jsem si každou chvíli nervozitou nebo pobouřením nad tou blonďatou čubkou! :D Hrozně mě bavila gradace filmu, to jak se zápletka pořád prohlubuje a jak musíte držet krok, jinak vás po cestě děj ztratí, a to prostě nechcete, potřebujete to objasnit :) Ros Pike a její mrtvý výraz je geniální, mám ráda záporáky, co mě nenechají klidnou. ()

JohnZ87

Film působí svým pojetím poměrně civilně a tajemně zároveň. Příběh se velmi zajímavě vyvíjí a divák si vlastně po celou dobu není zcela jistý, jak to celé dopadne. Závěr bych se nebál označit za "morálně neuspokojivý". 80% ()

V1ctor_

Grandiózní drama, od kterého nejde odlepit oči. Příběh plný zármutku od A až po Z, vyprávěn jistou paralelnosti, která však neprozradí nic s čím by autoři předem nezamýšleli. Avšak naplněn mnohým klišé, kterého si nejde nevšimnout. Jediné co mohu podotknout je směrodatné směřování závěru, které se dle mě vymklo kontrole. Již od momentu, kdy si svůdná Amy uvědomí, že zmizet ze světa není až taková hračka, jak by se mohlo zdát. ()

maramashi

Tak dlho som odkladal tento film až prišiel čas si konečne tento kritikmi vychvaľovaný film pozrieť a absolútne toho neľutujem. Dosť ma odrádzalo to že všetci v mojich obľúbených to hodnotili 4 hviezdami čo pri Fincherových filmoch nebýva zvykom, dosť ma odrážalo ešte to že budem pozerať dve a pol hodiny na film ktorý bude pravdepodobne tak nudný a zdĺhavý ako bol Zodiac ktorý ma absolútne nechytil. No opak je pravdou vôbec to tak nebolo. Film nás od začiatku drží v napätí a drží si svoju záhadnosť ktorá nám pomaličky odkrýva celý dej a vlastne pointu vyvrcholenia filmu. Povedzme si to takto, tá žena je psychopat a ako toto mohol dakto vymyslieť doteraz nechápem. Film je prešpikovaný v detailoch a zvratoch ktoré nastávajú za každým rohom. Pár krát som sa pristihol ako sedím s otvorenými ústami a pozerám čo sa deje. Herecké výkony sú adekvátne oscara (áno tým myslím Rosamund Pike) pretože niektoré emócie v tomto filme sú naozaj neopísateľné. Dokonca aj mnou nenávidený Neil Patrick Harris mi tu až tak nevadil a zahral úlohu na ktorú akoby bol stavaný, presne taký zbohatlý úchiláčik ktorý svoje nešťastie kompenzuje peniazmi. Počas celého filmu som si kládol otázku: "Ktorí z nich je vlastne ten správny ?", nooo to som doteraz nezistil. Koniec som si predstavoval trošku inak ale to som si pri Fincherovkách už zvykol že nekončia úplne podľa mojich predstáv ale pravdupovediac ani ja sám neviem čo by som spravil na jeho mieste. Ľutujem že som film tak dlho odkladal ale film som si užil na plnej čiare. nemôžem inak hodnotiť ako takmer plným počtom 95% ()

Pulper

Výkon Rosamund Pike dechberoucí. Líbily se mi i dějové zvraty v půlce a ke konci (postelová scéna). ale jinak jaksi nic. Připadalo mi, že většina postav se chovala nepřirozeně, bylo to zbytečně dlouhé a takové rozblemtané, a ten konec mě vyloženě zklamal. Ač jsem dal tři hvězdičky, což za mě není úplně málo, nemám potřebu na to koukat znovu. ()

inmax

Asi nejsem cílovka tohoto filmu, prostě mě to nudilo a ničím neusadilo na prdel. Občas hutná hudba, jinak nic moc. ()

zubrik66

Príbeh ťaží z nekonečnej a nevysychajúcej témy manželstva a medziľudských vzťahov. Kto manipuluje viac, Amy či médiá, ktoré ťažia z jej situácie? Keby sa dal cynizmus zhmotniť, iste by bol väčší ako XC90 v ktorej sa vozí Nick. Výborne zahraté a fantastická hudba. Škoda len malých zakopnutí, ale ako sonda hlbín ľudskej psychiky veľmi fajn. ()

quentinT

Jak toto hodnotiť... Tak hudba na 100%, celé dobré, ale proste z pohľadu trestného práva by to takto jednoducho neskončilo ... Ani náhodou. Proste by sa všetko do podrobností muselo vyšetriť takže v reálnom živote by sa tá paní z toho len tak nevykecala. Takže z tohoto pohľadu sa s tým nemôžem stotožniť na sto percent a preto jedna hviezda dole. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi