Mezi příznivci, a že jich nebylo jistě málo, byl "John Wick (2014)" očekáván .. velmi očekávaně!! :)) Osobně jsem dostal, co jsem čekal a ani o 1% méně či více. Za prvé ještě uvedu - nehulit silnou trávu při sledování filmu - z tohoto důvodu jsem si muse dát film ještě jednou "na čisto" a až potom došel ke kýženému sebeukojení ... :)) Dost srandiček, i když on se ten film nedá moc brát vážně... Můj problém je, že ať akční, tak hororový žánr (a martial arts ani nemluvě!!!!), přeferuji osobně asijskou produkci, takže to, co nabízí tato krásná americká přestřelka bez (konečně !!) amerického patosu, patolízalství. sebeprezentace a reklamy, .. by v asii místo oněch 80% za to, že to je Z-etko (Západ) by proti A-čku (Asii) propadlo o dobrých 40% na zbylých 40 % ... :-/ Ono prostě všechno šlape, žádný velký zastávky, Keanu nemá konkurenci, pšechny odrovnáná za pár vteřin a to vše proto, že mu v den truchlení po smrti manželky ukradl synáček ruského mafiána auto a zabil psa ... Keanu likviduje nepřátele s až uměleckou a "taneční" gracií, kdy se jednoznačně poučil ze choreografie asijské (zejména Japonsko bych řekl - katana souboje), tak stříleček a mlátiček. Osobní souboje, kde nepříide na řadu střelba jsou fajn, kombinují praxi - koukatelné a ladné aikido, judo, jiujitsu ,... prostě přehozy, lámání končetin, páky atd. ... Pistole je ale většinou součástí souboje a tak veškeré konfrontace končí během pár sekund. Otázka PROČ měl Wick takové problémy s jedným vysokým týpkem z ruské ochranky je prostá, je to Daniel Bernhardtnar. 31.8.1965 (49 let) Worblaufen BE, Švýcarsko. Přeborník v mnoha stylech, hlavně kopací techniky a aikido, přehozy atd. Je to skutečný mistr a učitel a Keanu se proti němu v reálu nemůže chytat a na soubojích (jsou dva ..) je jasně viděl, jak se Bernhardt musel držet zpět a moc toho ani nevyužít. Ale to jen detail, který zaujme asi málokoho. Je fajn, že amíci natočili něco bez keců a s kvalitní akcí. Každopádně můj pohled, hlavně po minulém roce, (ono je to rok od roku lepší snad..) míří ku Východu, kde údajně na Východě svítá a to prý na lepší časy ... tak uvidíme. :)))(17.1.2015)

Málokdy je v áčkovém filmu k vidění tak špinavá, neučesaná akce, kde se v záchvatu boje mlátí do právě zašité rány, protivníci se v 95% případů uzemňují tím nejjistějším způsobem, tedy headshotem, kde KONEČNĚ auta po nárazu nevybuchují a ženy se KONEČNĚ perou jako ženy (tedy přes sílu to nepůjde, tak úskokem), takže nekoukám na jejich tvrdé pěstní rány a kopy, které by vzhledem ke své fyziognomii nebyly schopny, jako se to naopak v rámci genderové pseudo-vyváženosti děje v drtivé většině filmů dnešního Hollywoodu. A navíc se tady vtipně ozvláštňuje klišé akčních filmů, takže nájemní vrazi mají svůj hotel se svými pravidly a nezpochybnitelným důvodem pro masakrózní hody je zabitý vořech. Což dokážu pochopit, mě kdyby někdo šáhl na křečka, John Wick by byl hadr i se svým arzenálem.(15.1.2015)

Jeden vymyslel gun-kata, druhý gun-fu, kdo se v tom, sakra, má vyznat? Bojové scény jsou zde fakt skvělé a s přístupem "headshot z pěti centimetru" také poměrně originální. Keanovi už to sice nekope tak jako v Matrixu, ale pořád je to důstojný návrat charismatického zabijáka. Bohužel film nepříjemně sráží soutěž o nejdebilnější scénář všech dob. Jeden by řekl, že film, kde zazní věta "that dog was the last gift from my dying wife" musí pracovat s nefalšovanou nadsázkou a mocně si pohrávat se satirou, jenže opak je pravdou. Postavy se snaží budovat atmosféru pouze tím, že neustále opakujou slova "John Wick toto" a "John Wick támhle", jenže ono to působí spíš směšně a ne tím správným způsobem... 6/10(17.1.2015)

Naprosto poctivá a přímočará řezničina, která nehledí vůbec na nic. Prostě jenom koná. A koná poměrně obstojně, což je příjemné zjištění, protože od Keanu Reevese bych takovou roli asi už ani nečekal. I když, nikdy se nesmí říkat nikdy. John Wick se tak vysloveně předvedl a já se po dobu 101 minut dobře odreagoval, vypnul a prostě a jednoduše bavil.(5.6.2015)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $43,037,835Tržby Celosvetovo $86,013,056 Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,406,801Tržby za predaj DVD v USA $10,501,520║ akčný nárez roka 2014, Keanu Reeves valí ako v kedysi Matrixe, priamočiara likvidačná akcia, ktorá schová aj konkurenta Equalizer, akčná smršť kde je non-stop na čo pozerať, ruky-nohy-náboje lietajú v rýchlom slede, proste masaker, akčná maškrta ktorá nemá konkurenta široko ďaleko, plus na vrch to má luxususné obsadenie a nápadito vytvorený svet zabijákov, kde nechýbajú pravidlá a samozrejme že príde aj na nevyhnutých "upratovačov" čističov obetí a po Johnovi Wickovi ich ostávali fakt kopy /100%/(17.1.2015)