„JOHN SI PRO TEBE PŘIJDE. A TY S TÍM NIC NENADĚLÁŠ, PROTOŽE SE NIC DĚLAT NEDÁ…" /// John zrovna neprožívá šťastný období. Po smrti manželky potkal podobnej osud i jeho fenku Daisy. Tentokrát za to nemohla choroba, ale grupa ruskejch kryplů, kteří ji spolu s Johnem vzali bejsbolkou. Není třeba se v tom víc hrabat. Prostě nadešel čas ukázat, že nasrali špatnýho chlápka… Další z filmů, ve kterým je třeba někoho pomstít. Tohle prostě funguje, ať už v nich hraje kdokoliv a mstí se za cokoliv. Důležitý je na začátku zvednout adrenalin obecenstvu, který pak mačká palečky a lační po krvi. Kladný postavě tak nezbejvá nic jinýho, než kosit, kosit a kosit. Což Reeves zvládá na výbornou. Snaží se, co mu náboje a prostřílený tělo dovolí. Výsledkem mixu ruční práce a souvislý střelby je násilí a krev. To všechno dává dohromady sympatický béčko, ze kterýho stříká (kromě červený barvy) obdiv tvůrců k filmům s bojovým uměním, anime, ale i spaghetti westernům. Akční pecka, po níž je skóre dua Washington/Reeves vs. ruská mafie 421:0. P.S.1(poprvé).: Těch 421 berte s rezervou, rozlámal se mi sčot. P.S.2(podruhé).: 3a½!, takže 3*. Přeci jen bych úvítal alespoň malou myšlenku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nasral jsem chlápka, co tužkou (obyčejnou) vyčistil bar. 2.) Sáhli mi na štěně. (Plzeň 12%? Tak to bych vraždil!). 3.) Thx za titule „.Bac“ a „Clear“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Závěrem taková BLBOST (a přitom, kolik to muselo dát práce…)(16.1.2015)

Přímočará černobílá podívaná, v které jsou jasně rozdělené strany, a každé zlo a křivda jsou okamžitě po zásluze potrestány. Pořád mi to ale na ten slibovaný akční nášup přišlo proklatě málo.(11.2.2017)

Už dlouho jsem neviděl tolik prostřílených hlav. Béčko s naprosto jednoduchou zápletkou, ovšem natočené s evidentní chutí. Keanu na začátku filmu dokazuje, že stále umí být smutný, ovšem od chvíle, kdy rozmlátí perlíkem podlahu, je radost sledovat, s jakou urputností přepne do vyhlazovacího módu. Přestřelky, ani ruční a automobilová akce nepostrádají přehlednost a naštěstí také adekvátní rating, film má celkově spád a při relativně skromné stopáži tak nehrozí hluchá místa. Potěší i přítomnost Willema Defoa, Johna Leguizama nebo úklidová služba Davida Patrika Kellyho alias Sullyho z "Komanda". K tomu připočtěte úsporné ale účinné využití humoru, zajímavý nápad s hotelem Continental, zábavného padoucha, nekompromisnost hlavního hrdiny a výsledkem je pohodová akční oddychovka někde na 70%. Ale nic víc, událost bych z "Johna Wicka" nedělal.(17.11.2014)

Čekal jsem o krapet větší „pecku“, myšleno lehce nápaditější, ale i tak převládá spokojenost. Keanu Reeves je po několika matných projektech tam, kde ho mám rád, Chad Stahelski má několik kaskadérských zářezů a je na něm patrné, že osmdesátá a počátek let devadesátých jsou jeho šálkem kávy. Akčních perel je v posledních letech pramálo, samozřejmě tahle nabízí mnoho otázek na logické přešlapy, ale kdo si chce užít nářez plný zlámaných vazů a prostřelených hlav, je tu správně. Ostatní nechť si raději zapnou Tarkovského. Tady se jede na brakové vlně, příběh je přímočarý á la ztráta milované ženy, mrtvé štěně, banda cool zabijáků a jeden nasraný návrat na scénu. A tvůrci, kteří se jednoduše chtějí vyblbnout. Jednotlivé přestřelky šlapou v jiném tempu, mají různou atmosféru, škoda jen, že se víc nepodařilo prodat fyzično (jako v prvních 96 hodinách). Mile nadsazené, choreograficky elegantní a sakra přehledné.(6.2.2015)

• Dellamorte

Slušne vymazlený Keanu so svojím libanonsky odzbrojujúcim šarmom kosí "okolie". Pes a bohovské (!) fáro staćí.Je mi uvolnené prečo, koho, kedy, kde a vlastne aj ako. Viem totiž, že si budem pri tej kosačkovej tancovačke priasť. Keanu totiž spolu s Matrix Bros definoval žáner a upravil veškerú commercional agendu. Pre mňa vypásovaný adrenalínovaný romantik, ktorého nemíňam v žiadnej filmovej...polohe. Koment pitvačka je v tomto prípade nepotrebná.Tuším 2ku !!!(17.1.2015)

• - Kniha, ktorú má John Wick (Keanu Reeves) na konferenčnom stolíku, je monografia o portugalskom architektovi Alvárovi Sizovi, ktorý je vo svojom obore považovaný za jedného z najlepších na svete. (Laslo)

• - Chad Stahelski a David Leitch sa počas svojej kaskadérskej kariéry začali venovať aj boju s pištoľmi a vymysleli vlastný štýl, tzv. gun-fu, ktorý využili aj v tomto filme. (ywo666)

• - Pes, kterého dostal John Wick (Keanu Reeves) od manželky je štěně bígla a ve skutečnosti se jmenuje Andy. Pro film ho vybírala Kim Krafsky - trenérka ze společnosti Animal Actors International, která se zabývá výcvikem zvířat pro film. (Narcis)