• verbal

Když jsem se tu ještě před zhlédnutím po kolena brodil v čerstvém ejakulátu místních nadšených „akčních fajnšmekrů“, připadal jsem si, jako bych v rubrice „Vážná seznámení“ nalezl inzerát následujícího znění: „Divoká bruneta, 26, občasná modelka, pevné čtyřky, katalogová prdelka, finančně nezávislá, s vášní pro obstarožní otyloně hledá společníka pro zaplacenou bezuzdnou multiotvorovou půlroční all inclusive dovolenou na Bora Bora. Zn. Verbal vítán.“. Reagoval jsem. Jaké pak bylo mé překvapení, když se na koordinační schůzku přišourala vydojená oplácaná čtyřicítka, které už kapku začínalo smrdět z huby, a zeptala se, jestli bych ji nechtěl někdy o prázdninách pochcat v Bělském lese. Sice asi lepší, než si zhoršovat artritidu v zápěstí a uhonit si na stará kolena tenisový loket, ale, kurva, čumět hodinu a tři čtvrtě na to, jak nejhrozivější, nejobávanější a nejlepší nájemný vrah Kínu, kterého v jednom kuse někdo mlátí, bodá a jinak mu ubližuje, asi tak dvacetkrát nachlup stejně ukáže nějakým statickým Rusákum, jak se hezky naučil ippon seoi-nage, přičemž dalších asi tak sto bez lekrace, jakéhokoliv nápadu, drajvu nebo děje střelí do hlavy, to opravdu nestojí ani za tu námahu rozepínat si zip. Dám dvě, aby mi zase nějaký ten mentálně vyrovnaný pomocnoškolský Rambo nevyhrožoval do pošty, že mě za to „vikuchá a znasliní mi roďynu“, ale s odřenýma koulema a náramně pokřivenou držkou.(14.1.2015)

Trailer mě navnadil na nějakou drsňáckou nahláškovanou badass střílečku, která přišla nepřišla. Keanu se opět celý film tváří zarputile stejně a přispívá k celkovému vyznění filmu bez duše. I samotná cesta za pomstou je trochu pochybná, jelikož jí předcházející soužití s tím psíkem trvalo asi dvě noci. Čili šlo spíš o pouhý princip. Celkové ladění filmu a New Yorku je do černo-šedo temné, akce nekompromisně eliminační (spousta kulek do hlavy a do krku), rozhodně jsem se nenudil, ale čekal asi víc takových momentů co se mnou zachvějí - JOHN WICK je místo toho poněkud nevzrušivý film.(27.10.2014)

Jeden vymyslel gun-kata, druhý gun-fu, kdo se v tom, sakra, má vyznat? Bojové scény jsou zde fakt skvělé a s přístupem "headshot z pěti centimetru" také poměrně originální. Keanovi už to sice nekope tak jako v Matrixu, ale pořád je to důstojný návrat charismatického zabijáka. Bohužel film nepříjemně sráží soutěž o nejdebilnější scénář všech dob. Jeden by řekl, že film, kde zazní věta "that dog was the last gift from my dying wife" musí pracovat s nefalšovanou nadsázkou a mocně si pohrávat se satirou, jenže opak je pravdou. Postavy se snaží budovat atmosféru pouze tím, že neustále opakujou slova "John Wick toto" a "John Wick támhle", jenže ono to působí spíš směšně a ne tím správným způsobem... 6/10(17.1.2015)

Je to nadpriemerný akčný film s Keanu Reevesom v hlavnej úlohe. Má výborný príbeh o prvotriednom zabijakovi so skvelou povesťou, ktorý kvôli svojej manželke so svojou prácou pre mafiu už dávno skončil, no nanešťastie mu umrela, ale zanechala po sebe psa, aby sa mu s tým lepšie vyrovnávalo. Lenže už pár dní po jej smrti ho prepadne vo vlastnom dome syn vplyvného mafiána s pomocníkmi, pričom mu psa zabijú, ukradnú auto a jeho zrania a tak sa zabijak rozhodne na nejaký čas vrátiť, aby sa vydal na cestu pomsty. Spracovanie nie je zlé, ale pôsobí na mňa až príliš rozporuplne, keďže na prvý pohľad to má všetko, čo mám v tomto žánri rád, ale v konečnom dôsledku sa neubránim čiastočnému sklamaniu. Ešte tá rozbehová prvá tretina mi prišla pre potreby filmu úplne ideálna, sadol mi hlavný hrdina, ten jeho smútok za manželkou, ale aj následný pekný vzťah so psom, čo tomu dodáva emócie, k tomu celá tá atmosféra okolo prakticky nepremožiteľného zabijaka, pred ktorým má rešpekt každý, kto ho pozná, takže som sa na túto cestu pomsty skutočne tešil. Ale keď sa to už následne rozbehne, už ma to až tak nebavilo. Na jednu stranu určite musím pochváliť skvelé tempo, keďže tu nie je ani najmenšia šanca nudiť sa, neustále sa niečo deje a striedajú sa zaujímavé lokácie, takže sa je na čo pozerať. Ale zároveň sa tu všetko vsádza na tú štýlovosť, ktorá je až moc výrazná a síce mi v niektorých sekvenciách sadla, ale väčšinou ani moc nie, takže práve kvôli tomu som z filmu necítil to, čo mám v tomto žánri bežne tak rád. A tiež sa tu nájde niekoľko prvkov, ktoré síce sú celkom originálne, ale prišli mi úplne mimo, obzvlášť ten hotel pre zabijakov. Akcie je tu plno a je aj celkom slušná, ale tiež sa neubránim trochu rozporuplných pocitov. Opäť na prvý pohľad má snáď všetko, čo mám rád, bojové umenia, prestrelky, pričom tu sa to navyše často kombinuje, pôsobí to kontaktne, nechýba dostatok krvi, množstvo zabitých, určite si nemôžem sťažovať ani na vizuálne pojatie a chválim aj výber prostredí, ale jednoducho tá prehnaná štýlovosť tomu uberá, prestrelené hlavy nevyzerajú ani zďaleka tak efektne, ako očakávam a aj tá choreografia je miestami taká zvláštna, pôsobí to tak umelo. Ale určite musím pochváliť celú akciu v nočnom klube, kedy mi tá štýlovosť skvelo sadla a viacero vydarených momentov, ako rozstrieľanie protivníka v priebehu jeho nabratia autom. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavný hrdina Keanu Reeves síce pre tento žáner nemá potrebnú charizmu, ale celkom ma bavil, k tomu dvojica výrazných záporákov Michael Nyqvist a Daniel Bernhardt a v menších úlohách potešia aj Willem Dafoe a John Leguizamo. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tvorcovia odviedli kvalitnú prácu a viditeľne všetko tak, ako aj mali v pláne, len osobne by som skôr uprednostnil klasické pojatie pred týmto moderným s atmosférou videoklipov. A celkom slušná je aj hudba. Takže mám skutočne zvláštne pocity, na jednu stranu to určite nemôžem výraznejšie kritizovať, zvládnuté je to kvalitne, len jednoducho uprednostňujem iné pojatie, tohto žánru, zápletky a aj akcie. 63%(17.1.2015)

Až moc velký Hype kolem Wicka je. Rozhodně se jedná o perfektní, adrenalinově mocný revenge s úžasným Reevsem, skvělou temnou atmosférou , ale má to hold i mínusy. Já teda osobně nikdy neřešil nějaké logické chyby, ale když Reevs sundá každého protivníka na ránu bez záváhání a najednou se ukáže hlavní šmejd, který je k němu na dostřel a on se né a né na 5 ran trefit!! jen proto, že by si tím pokazili zápletku mi příjde velmi hloupé a nedomyšlené. Když film nastolí nějaký řád/pravidla, měl by je dodržovat. Tohle je ovšem pro mě pouze malá výtka, spíše mi vadilo, že akce nepřidávala žádnou inovaci a vesměs byla pokaždé stejná jen okořeněna jiným headshotem, z jiného úhlu anebo rychlým odzbrojením, to mě trošku zklamalo(chyběl mi pořádný, delší fight), když to srovnám s Berandalem, kde se člověk na každou další akci těšil, protože nevěděl co příjde a když se objevila na scéně divák byl mile šokován,tak zde to nefunguje. Možná jsem příliš ovlivěn Asii a zním přísně, ale tak to vnímám. Ale i kladů je zde spousta, potěší i odlehčený humor( sexy a skvělá fena) a překvapivá brutalita je více než štavnatá, ale na pátou hvězdu se necítím. Solidních 75% si však John Wick odnese a nejlepší akčňák z USA za letošní rok to nejspíš je.(29.10.2014)

• - Vo filme bolo použitých niekoľko zbraní. John Wick (Keanu Reeves) vytiahol z kufríku Heckler & Koch P30L a Glock 26. V scéne pri prestrelke vonku na parkovisku bola použitá zbraň Coharie Arms CA415 a brokovnica typu Kel-Tec KSG. Po zadržaní Johna sa presúvame do prázdneho skladu, kde bodyguardi Vigga Tarasova (Michael Nyqvist) držia v ruke Heckler & Koch MP10. Marcus (Willem Dafoe) mal pri sebe hlavne pušku Ruger M77 a Browning HP. Perkinsová (Adrianne Palicki) vytiahla pištoľ Walther P99. (RatBoj)

• - Chad Stahelski a David Leitch majú vlastné bojové štúdio s názvom 87Eleven, v ktorom pripravujú hercov na akčné filmy. Sám Keanu Reeves (JohnWick) už využil prípravu v 87Eleven v minulosti, takže s režisérmi sa už poznal pred realizáciou filmu. Herec tentoraz potreboval doplniť hlavne chmaty z juda a jiujitsu, boj so strelnou zbraňou a kaskadérske šoférovanie. Na úlohu sa pripravoval niekoľko mesiacov, pričom mával 5-6 krát do týždňa celodenné tréningy. (ywo666)

• - Postava Johna Wicka (Keanu Reeves) byla přidána do gangu ve hře "Payday 2" z roku 2013 2 dny před uvedením hry na trh. (Ouwen)