Že si dvojka kaskadérů napíše přímočarý akčňák, který poté sestříhá způsobem, kdy jde rytmus filmu úplně do háje a celek tudíž místy nudí, to jsem vlastně čekal. Ale strašně mě mrzí, že ani formálně, ani choreografií nejde o nic lepšího než solidní práci, která smrdí spíš rutinou, než utržením ze řetězu. Na to, že se podle dostupných materiálů jednalo o srdcovku, kterou chtěli mít záměrně stylisticky ustřelenou směrem ke komiksům, bych čekal víc všeho. Dravosti, dynamiky, choreografických vychytávek, akční invence. Takhle si pánové musí často pomáhat jen tím Reevesem, kterému zabijáckou legendu věříte i přesto, že má ve filmu větší renomé než prezentované skills. Místy je to totiž víc John Luck než John Wick. Což mi u prý akčního filmu roku teda docela vadí.(28.3.2015)

Tak jsem slyšela, že se John Wick chystá do Karlových Varů. To místní obyvatelstvo jistě značně prořídne.(3.4.2015)

Že to ale zase trvalo Reevesi! Ruská genocida pokračuje, ukrajinská krize jasně naznačila že se Rusové na ulicích amerických měst mají čeho obávat! A taky že jo, Denzel to začal a Keanu praci dodělal. Počet úmrtí se hravě blíží asi někam k 50, těžko odhadnout. Mě ovšem nejvíce potěšila skvěle padnoucí hudba v akčních scénách. Pokud se někomu líbila přestřelka na diskotéce v Collateralu, tady je něho hodně podobného. Film má prostě styl. Tvůrci zřejmě vědí co mají diváci rádi a tak ani nenechají hlavního hrdinu žvanit a raději mu dají do ruky pořádné kladivo, aby si vyboural doma zbraně z betonových základů, rýč aby pochoval psa a zbytek obstará stará dobrá motivace POMSTA. 75%(29.1.2015)

Všichni, kdo si oblíbili Gun-Kata v Equilibriu a bylo jim líto, že ve výsledku si ho moc neužili, přináší John Wick jednu velkou spektakulární Gun-Kata show, která si vydechne jen v momentě, kdy je potřeba vyměnit zásobník, aby zase mohla rozdávat jednu headu za druhou (fakt.. nekecám !). Aneb co se stane, když ex-cleanerovy mafie odděláte roztomilé štěňátko, které dostal jako dárek na rozloučenou, od své mrtvé ženy .... jinými slovy "To nechceš ... to fakt nechceš !". Naopak vy chcete, chcete a dostanete .... a budete chtít víc. Snad se pan Stahelski nevzdá režie nekompromisních akčních fláků a my budem moci i nadále navštěovat biograf a chrochtat blahem .... a počítat headshoty !(24.10.2014)

Až moc velký Hype kolem Wicka je. Rozhodně se jedná o perfektní, adrenalinově mocný revenge s úžasným Reevsem, skvělou temnou atmosférou , ale má to hold i mínusy. Já teda osobně nikdy neřešil nějaké logické chyby, ale když Reevs sundá každého protivníka na ránu bez záváhání a najednou se ukáže hlavní šmejd, který je k němu na dostřel a on se né a né na 5 ran trefit!! jen proto, že by si tím pokazili zápletku mi příjde velmi hloupé a nedomyšlené. Když film nastolí nějaký řád/pravidla, měl by je dodržovat. Tohle je ovšem pro mě pouze malá výtka, spíše mi vadilo, že akce nepřidávala žádnou inovaci a vesměs byla pokaždé stejná jen okořeněna jiným headshotem, z jiného úhlu anebo rychlým odzbrojením, to mě trošku zklamalo(chyběl mi pořádný, delší fight), když to srovnám s Berandalem, kde se člověk na každou další akci těšil, protože nevěděl co příjde a když se objevila na scéně divák byl mile šokován,tak zde to nefunguje. Možná jsem příliš ovlivěn Asii a zním přísně, ale tak to vnímám. Ale i kladů je zde spousta, potěší i odlehčený humor( sexy a skvělá fena) a překvapivá brutalita je více než štavnatá, ale na pátou hvězdu se necítím. Solidních 75% si však John Wick odnese a nejlepší akčňák z USA za letošní rok to nejspíš je.(29.10.2014)