X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

OwenBobby

Již trailery naznačovaly, že spíše než o originální a chytrou podívanou půjde o hluchý blockbuster plný "digibordelu", ale až tak tragický scénář jsem opravdu nečekal. Singer měl po Budoucí minulosti vyklizené pole, resetováná minulost přímo vybízela k novým dobrodružstvím a chytřejším a komornějším příběhům, jako se Vaughnovi podařilo s První třídou, místo toho ale opět dostáváme poněkud násilně sepsaný apokalyptický příběh, který vyvolává až příliš WTF momentů, než aby mohl být brán vážně. McAvoy s Fassbenderem jsou tradičně skvěli a scéna s Quicksilverem se též vydařila, i když šlo převážně o kopírování scény z Budoucí minulosti. Škoda promarněného potenciálu. ()

HellsAngel

V kontexte celej série je to rozhodne krok späť. Singer režíruje veľmi opatrne a v podstate len recykluje už mnohokrát videné prvky, pričom sa zároveň snaží značne kostrbato a príliš nasilu vyjsť v ústrety skalným fanúšikom. Výstižným prirovnaním je scéna s Quicksilverom, ktorá je po remeslenej stránke omnoho lepšia, no žalostne jej chýba ideový posun. Zároveň aj keď celá katastrofická premisa okolo návratu Apocalypse síce nie je úplne marne napísaná, vo výsledku pôsobí hrozne nemastne-neslane. Mnohým scénam totiž chýba hĺbší význam a značná časť scenára je neprehľadne rozlietaná. Taktiež musím zdôrazniť, že aj keď som sa veľmi snažil, ani náhodou som nedokázal vstrebať vizuálne stvárnenie hlavného záporáka. Na druhej strane tu ale máme skvelú dejovú linku s Magnetom, podarenú Wolverinovovu sekvenciu a správne nostalgickú atmosféru Xavierovej školy, spolu s fungujúcimi vzťahmi medzi novými mutantmi. Poteší aj záver, ktorý sa nielen že nezvrhne v prestrelený digibordel tak veľmi, ako by som čakal, no taktiež prinesie aj pár vcelku dobrý nápadov. Druhé pozretie to ako celok robí prekvapivo stráviteľnejším, no aj tak nemôžem ísť s hodnotením vyššie a zároveň po nociach kľudne spávať. ()

belinko

No, takže v tomto filme sa vlastne dozvieme, že mutanti sú dobrí, a vždy ten úplne najhorší (v každej časti pochopiteľne niekto iní a vždy silnejší - mi to pripomína tie reklamy na vložky, kde každé nové sú proste vždy najlepšie) je vytvorený vlastne ľudmi. V predošlej časti je Miško Fas-Bender ten najmilší a dobru najpomocnejší mutantík avšak pri každom jednom diely - flashbacku dozadu sa vlastne dozvedáme, že vždy nanovo pochopí, že sú mutanti len otroci ľudí a pridá sa k strane zla. Už toľko krát zmenil stranu, že ja byť McAhojom, tak ho už mám za kkta a sám by som ho držiac sa za spánok hlavy poslal za ženou a dcérou. A moc tomu ani nepridáva príchod nových postáv, ktorých je toľko, že by možno aj Krausovi na jednu sériu paneláku vystačili. Och, toto sa Vám ľudia páči? No dobre, teda... Hviezdičku sa quicksilverovú vtipnú scénu ()

RomaS

Už si nepamatuji kdy mě X-Meni bavili jako teď. Musím přiznat, že od posledního dílu mi některé spojitosti docházely až později. Nedal jsem hold před shlédnutím povinou připomínačku. Přesto to nevadilo. Byla to kombinace všeho tak akorát. Hodně akce a destrukce, sympatičtí herci i postavy, uvěřitelná motivace hrdinů i antihrdinů a hlavně úžasný záporák. Nechci tentokrát zacházet moc do detailů, shrnu to prostě jednoduchou frází. Úžasně zábavné. ()

bonovox

Ďalšia slušný zárez v X-men vesmíre. Ale nebyť skvelej spomaľovačky, bolo by hodnotenie už horšie. Singer sa už evidentne pomaly ale isto vykráda a ak v budúcnosti vznikne nejaké ďalšie pokračovanie, nech ho už radšej sám nerežíruje. Podarená zábava. ()

BORKLASER

Popravdě nevím co si o tomto snímku mám myslet.Na jednu stranu špatný film to není,ovšem se nedá vytknout věk jednotlivých postav...Pokud by bylo na mě tak použiju staré herce z puvodní trilogie...postavám by mělo být kolem 50 let a vypadaj na 20-30...Jedna z těch světlejších chvilek je nový origin Wolverina jenže tohoto wolverina kterého jsme viděli v tomto filmu už nikdy neuvidíme.Ono není až tak těžké si v hlavě srovnat tu timeline u x-men serie ale tek věk se odpustit nedá když by v tuto dobu měl McAvoy vypadat jak Stewart. ()

M.J

+ Skvělý Fassbender a McAvoy, QuickSilver scéna (Bože, chci ho víc!) - Příšerný záporák, strašna Sophie Turner, akce nemastná, neslaná.....Cyclops nevyužitý..... Asi nejhorší týmovka z X-menů...Kdo chtěl proboha vidět sedmý díl Mumie? Chvilí to tak totiž vypadalo .... 50% ()

Franki69

Ultramega padouch, vyhrabaný z písku v Egyptě je fakt tuhý protivník…iksáči mají opět co dělat, abychom jako lidstvo nezhynuli v ohni a prachu. McAvoy cerebruje, magneto magnetuje, storm stormuje a Quickliver našel tatínka…Tenhle film má jednu skvělou vlastnost. Můžete ho začít sledovat od jakékoliv stopáže a nebudete mít pocit, že jste o něco přišli. Je to taková klipová přehlídka, co jednotliví mutanti umí (máchat křídly, plivat, dělat čmoudíky, nebo telepatovat…) a jak tu dovednost využijí v boji. Kdo s kým je celkem jedno, stejně to bude za 5 minut jinak. Scénaristé vnesli konflikt (opět) mezi Magneta a profesora X, jinak by si s dějem nejspíš nevěděli rady. Fassbender si tak zase jednou zahrál záporáka. Nakonec ale POCHOPÍ, je to sakra hlavně pohádka! CGI bordel nevadil, a že ho bylo dost, dávám pěkných 55%. ()

Muf911

Slabší díl. V podstatě jde o to, že vyhrabali egyptského mutanta z 3000 let BC a ten se snaží zničit svět. Samozřejmě je poražen. Kromě zdůvodnění, jak Charles Xavier přišel o vlasy tu v podstatě nic nového pro děj není. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

TesterX

Nemam moc rad univerzum X-men a nenasel jsem ani jeden dil, ktery by mne presvedcil o vyjimecnosti cehokoli, ale zaroven tuto cast nepovazuju za nikterak hroznou. Prvni polovina je solidnim vtahem do minulosti nekolika mutantu a skuhra to az v te polovine druhe, kde se odehrava tupy pribeh o svrzeni hrajusinabohanekoho. ()

PTuranyi

Príbeh Apokalypsy vracia svet X-menov na jeho počiatok. Nie na ten, o ktorom sa zmieňovali predošlé príbehy, ale ešte ďalej.  Dozvedáme sa teda, že počiatky mutantov sú až v starovekom Egypte. Takže tu máme akéhosi kríženca s Múmiou. Opäť stretávame všetkých dôležitých superhrdinov, ale v mladom až pubertálnom štádiu. Magneto a Xavier ešte nie sú nepriatelia, ale to sa ešte zmení. Mihne sa aj Wolverin. Celému filmu však trónia megablastické efekty a logika musí ísť často inou cestou ako príbeh. Plán hlavného odľuda a prafaraóna je jasný = apokalypsa. No a partička pubertálnych superhrdinov pod vedením Xaviera mu v tom musí zabrániť. James McAvoy v roli zakladateľa mutantskej školy sa snaží ale zo začiatku dosť tápe, takže nie je veľmi uveriteľný. Časom sa to zlepší hoci možno za to môže strata vlasov. Jediný kto si tu drží charakter je Magneto. Raven sa s ním snaží udržať krok, ale z úst jej vychádzajú len frázy. Zbytok je len efektný komparz. Vlastne až na Quicksilvera, ten je aspoň vtipný. ()

HMTD

Pokud nejste fanatický fanoušek X-Menů odeberte si jednu hvězdu z mého hodnocení. Pro mne je to bomba a při některých scénách obecenstvo při filmu tajilo dech. Já osobně chtěl po konci tleskat, ale to nutkání jsem vydržel. Opět pár geniálních scén, bohužel opět občas děsivé záběry přesvětlených nebo špatně nasvětlených scén točených jako ve filmu z 80 let. A z faktickými chybami si opět nikdo hlavu nelámal. Jinak ale nelze než doporučit, lepší než Kapitán Amerika a jeho občanská válka(ne že by byla špatná, také super film) ()

Jardys88

Za Jeniifer a Sofii tomu dávám 4*...no a za scénu s pizza psem samozřejmě taky protože tuhle pasáž jsem se proválel smíchy. Už možná těch restartů a změn budoucnosti a divných pokračování bylo dost. Začínám v tom mít solidní zmatek a vůbec mi nepřijde, že by to mělo hlavu a patu.... Na podívání dobré, peněz mi líto není a se zážitkem jsem spokojený. ()

Corrivati

Singer se ve filmu velmi okatě posmívá třetím X-menům (viz. scéna s kinem) a sám přitom natočil dost podobný výplach. Film stojí především na tricích, které však působí v mnoha momentech velmi lacině. Hlavní záporák je charakterově i vzhledově podobný tomu fialovému mamelukovi z prvních Strážců Galaxie. Jeho póza "jsem pravěký šmejd, co vás přišel zmasakrovat prostě proto" už dnes nikoho nenadchne. Z celého filmu mohu vypíchnout snad jen scénu s Quicksilverem, která je zpočátku vtipná, následně přijde dlouhá a ke konci trikově odfláklá. Zbytek je průměr, často podprůměr. Dialogy byly utrpením, ze kterého dostanete krvácení do mozku, motivace postav se recyklovaly z minulých dílů a už to smrdí plísní. Chci návrat ke komernějšímu dramatu tak, jak jej představil Matthew Vaughn. Vrtá mi hlavou, jestli tenhle film netočil spíše Michael Bay. Ikdyž ten by alespoň ty triky udělal o třídu výše. ()

ondra.p

Epické. Konečně tu máme X-Menovskou řež, ve které každý ukáže to nejlepší ze svých schopností. Správně děsivý Isaac jako Apocalypse se svými služebníčky dává našim starým i novým známým pěkně na prdel. Díky parádní akci a napínavému stupňujícímu se ději odpustím i nezbytnou vatu, především okolo Magneta. Dostal jsem v podstatě to co jsem chtěl. Po nechutnosti jménem Deadpool a stále víc upadajícím "Avengers" vesmíru to X-Meni rozsekli, za mě (zatím) nejlepší Marvelovka roku. Super popcornovka, na kterou se půjdu rád znovu podívat. Jo a Jennifer Lawrence musíš milovat. Profesor X a jeho tým to mají za 85%! ()

bigmatko

tento krát ma x meni bavili určite viac ako Avangery a boli aj vtipnejší aj akčnejší aj mali ucelenejší príbeh ak sa to teda pri marvele dá vôbec povedať. krátky vstup Wolverina je jedna z najlepších častí filmu a samozrejme filmový moment Quicksilvera, ktorý by mohol mať aj viac priestoru. celkovo však film hodnotím pozitívne aj keď tomu stále niečo chýba. Humoru a akciu vie marvel určite spojiť aj lepšie. ()

Rikku

Patrně nechtěná narážka, že třetí díly X-Men jsou vždy nejhorší, bohužel platí i v tomto případě, a nejen pro Ratnerův Poslední vzdor... Divím se, že se Singer k tomuto filmu upsal, nebo že by scénář na papíře nevypadal tak zle?? ...Ano, film má velmi silné momenty, z nichž až mrazí (Fassbender a jeho snaha o normální život), a naprosto geniální až parodující Quicksilverovu sekvenci... Bohužel, vše zabíjí hromada nelogičností; od momentu, kdy se v jisté části plynule přechází v dialozích z polštiny do angličtiny, po fakt, že od First class uběhlo minimálně patnáct let a postavy nijak výrazně nezestárly, a nakonec, že se X-Men nejspíš odehrávají v izolovaném vesmíru, protože jde o první film z celé série, kde se až na pár výjimek nevyskytují běžní civilisté, ač se celý závěr odehrává uprostřed Káhiry... Foxové to měli zapíchnout u Budoucí minulosti - byla by to krásná tečka na konec, která vrátila celé sérii jistou úroveň... Pokud jde o série, skončit se má v nejlepším. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)