X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Supa35

Jeden z horších dílů x-menů, děj po chvíli začal nudit, záporák nic moc, někdy je extrémně silnej a jindy zase slabej. X-meni někdy úplně hloupě nevyužívají svoji plnou moc. A konce je dost předvídatelnej. Čekal jsem víc. :( ()

Nortizop

S vysokými očekáváními jsem navštívil kino. Spokojen z 85%. Vizuálně velmi poutavé (natož na velkém plátně). Zápletka byla také nápaditá, ale oproti předchozímu dílu X-Men: Day of Future Past to nemá tak promyšlený / komplikovaný děj a zbytečně moc, dle mého názoru, je zde pozornost upřena na pro mě nudné či bezvýznamné mutanty, kteří se pouze pletli a zpomalovali děj (Storm, Scott/Kyklop), naopak zvýšený výskyt nightcrawlera či quicksilvra byl velmi prospěšný (SPOILER: quicksilver má jednu z nejlepších scén...když zachraňuje studenty ze školy při výbuchu). Trochu mi zde vadily proslovy od Raven, ale šlo to přehlédnout. Proč se Singer pokouší nenápadně napojit dění k prvním třem dílům, kde naši hrdinové nosí trapné komiksové kostýmy a tvoří skupinu X-Men : samozvaná superhrdinská jednotka dobra a spravedlnosti - to je na mě moc komiksové, utopické a vtíravé. ()

ANATHREIUS

Čekal jsem že boj s prvním nejsilnějším mutantem bude trošku drsnější, než nám nabídl film a hlavně samotné finále. Mladí x-meni celkem otravní, obzvláště Storm. Situaci zachraňuje Fassbender coby Magneto. Scéna s Quiksilverem potěší a aspoň na pár vteřin jsem si v duchu neříkal nuda. Aspoň jsme se dozvěděli jak přišel profesor o vlasy. Závěřem - neurazí, nenadchne. ()

Lockdown

Nevím. Na to, že filmová stopáž je skoro dvou a půl hodinová film nenabízí detailnější pohledy do charakteru postav. Jako hlavní slabina filmu se mi jeví právě postava Apocalypse, která sebou přináší ohrané dialogy a jako hlavní důvod ke zničení světa je ten , že se musí vytvořit svět lepší což v dnešní době slýcháme na každém kroku. Už podle traileru mě velmi lákaly postavy 4 jezdců, které však k mému překvapení nedostali skoro žádný prostor. Angel (Ben Hardy) a Psylocke (Olivia Munn ) by si zasloužili minimálně základní seznámení s jejich postavami. Místo toho zde oba z celou stopáž filmu pronesou maximálně pár vět. Další část která mi dělala trochu problém je ta, že se tvůrci absolutně vysrali na nějaké city a vazby(smrt jednoho z důležitých členů si zasloužila aspoň pár minut navíc). Ale abych nehledal jen to špatné : Nejzábavnější postavy na filmu jsou rozhodně Quicksilver a Nightcrawler, kteří si celé scénky kradou pro sebe. Vývoj ostatních postav, které všichni známe je taktéž zdařilý. Co se týče toho jak film vypadá vizuálně: viděno ve 3D a zde opravdu velký palec hore! Když se nad tím vším zamyslím X-Men:Apocalypse není vůbec špatným filmem. Singer zde uzavírá trilogii, ale vesměs i celou sérii tak, že se nyní můžeme vydat doslova kamkoli. Ideálně směrem potenciálních spin-offů. Za mě 70% ()

soadak

Pro mě poněkud zklamání. Hlavní dějová linie, tedy velmi mocný starověký mutant, který chce "očistit" zemi a vrátit moc mutantům, je ještě v pořádku a docela zajímavá. Všechno ostatní je jen prázdné pobíhání hlavních postav. Navíc se zcela vytratil humor. Shrnutí - 3x jsem se díval na hodinky, kdy už to skončí. 60 % ()

Shaman1135

Recyklovat iných je z trochou umu celkom jednoduché. Recyklovat sám seba, to je už ťažší oriešok. A Singer si na ňom škaredo vylamal zuby. Apocalypse nepriniesol prakticky nič nové, väčšinou len vršil už známe obrazy (namatkovo napr. QS a jeho sólo, Magnetove obrátenie sa na temnú stranu Nightcrawler a jeho modlenie sa, súboj v klietke, Xavierovie vyučovanie, priehrada...je toho skrátka príliš). Toto všetko, len v horšom prevedení, na menšom priestore a s menej výraznými hercami. James, Michael a Nicholas vlastne nemajú čo hrať. Oscar je namaľovaný na modro a neustále opakuje tie isté repliky. JL a Sophie Turner sú na zabitie. A taká Olivia Munn mala len jedinú úlohu, vyzerať dobre na plagátoch, vo filme mala jednu jedinú vetu. K tomu úžasný scenár, kde sa 70 minút regrutujú nový členovia (a to hneď do dvoch tímov) a pol hodiny sa behá po priehrade pod Strykorovym vedením (kde som to len videl?). V celom filme je vlastne len jedna nová a čerstvá linka a to samotný Apocalypse. Len keby mi tak extrémne nepripominal filmového Ultrona. Pri tom všetkom sa nestihne žiadna postava posunúť čo i len o krok dopredu, novi herci len odrozpravaju najznámejšie repliky a sú radi, že sa vôbec stihnú zaradiť do zaužívaných stereotypov. A to býval Singer v práci s postavami tak dobrý. Žiaľ, býval. Film sklamal, nebol zlý, len nudný a absolútne ničím zaujímavý. Len dúfam, že podobne ako DoFP i Apocalypse mi čo najskôr vyšumí z hlavy. ()

nakamura

Tak tenhle film se mi přesně trefil do vkusu. Vůbec celá novodobá série X-Menů je podle mě hodně povedená a to i díky skvělému obsazení, James McAvoy je skvělý profesor Xavier, Jennifer Lawrence a Sophie Turner mu pak zdatně sekundují jako Mystique a Jean. Filmu samozřejmě nechybí spousta akčních epických scén doprovázených skvělým hudebním doprovodem a ano, je to zároveň hlavní dějovou náplní, což ale vůbec nevadí, protože když jde člověk do kina na X-Meny, tak to podle mě musí očekávat. Vtipné pasáže nepovažuji rozhodně za znehodnocení filmu, právě naopak, podle mě mu to sluší mnohem víc,než kdyby celou dobu sázel pouze na drama a bral se příliš vážně. Za jednu z nejpovedenějších scén proto považuji "evakuaci" školy :) Za mě prostě velice kvalitní film, který nabízí divákovi všechno,co se dá očekávat v rámci jeho žánru - drama, akci, humor, napětí a velkolepé scény podkreslené skvělým soundtrackem. ()

zpek

Mnoho komiksových filmov sa premietlo pred mojimi očami za tých posledných pár rokov a netuším z akého dôvodu, ale až pri tomto filme som si na chvíľu pripadal ako malé decko, keď som si v jednom okamihu povedal, že aj ja chcem mať nejakú schopnosť. (scéna s vypustením atómových zbraní najlepšia). ()

Tomulka

Musím se hodně krotit ve výrazech.Co to jako mělo být? Totální úpadek Bryana Singera? Vždyť je to tak naivní a jednoduché, že je to snad pro desetileté nebo co? To si jako fakt všichni mysleli, že tento film spasí efektama? Které mimochodem nejsou v některých scénách vůbec povedené (opera v Sydney, kontajnery ....) A ty dialogy ve mně vyvolávaly dávicí reflex. Slátanina nehorázná! Raději končím, protože těch špatných věcí na tomto filmu je na slohovou práci :(((( ()

AmunRa

Poněkud chaotická pohádka s několika charismatickými postavami a množstvím komparsu. Bohužel se Singer nechal strhnout módou comicsových eposů se zbytečným množstvím "hlavních" postav a stejně zbytečnou délkou 143 minut. Své scény utáhnou bez problémů James McAvoy (Profesor X), Michael Fassbender (Magneto), Jennifer Lawrence (Raven) a kupodivu i Evan Peters (Quicksilver). U ostatních je střídavě zataženo a Sophie Turner (Jean Grey) na svou podstatnou roli absolutně nemá. Příběh je vyloženě chabý a logických chyb by se člověk nedopočítal. Nevidím nejmenší důvod, proč vytahovat na scénu supersilného Apokalypse, když svět musí zase ničit chudák depresivní Magneto jako v téměř každém dílu. Jiná zápletka by nebyla? Nabízí se srovnání s Kapitánem Amerika 3, který sice také trpěl přebytkem postav, ale vygradoval do komorního souboje. X-meni vygradovali do digitálního chaosu celosvětové apokalypsy a souboje všech proti všem. Scénáristé si navíc nevidí navzájem do karet, protože síla postav se mění scénu od scény a neustálé odbíhání od hlavní dějové linie ničí už tak slabé napětí. Není to úplná katastrofa a film obsahuje výborné scény (Magnetův pokus o normální život, Quicksilverova evakuace před výbuchem, rozpačitý Profesor-X s Moirou, Raveniny hrdinské proslovy), ale přesto je to jeden ze slabších dílů, na které se snadno zapomene. ()

Najnou

Nejubrečenější film, jakej jsem za poslední dobu viděl. Halt když už bulí i mladej Stark, tak je třeba se nenechat zahanbit a nabídnout řádné slzavé údolí. Vzhledem k výše řečenému mne překvapilo, že si ani jeden mutant nezavzlykal nad tím, jakej je praotec Iksmen trapák. Nu, odhlédneme-li od velehor posmrkaných kapesníků, které tentokráte na podlaze sálu předčily i kopce popkornu (kdo se přehmát, hořce zalitoval), tak to byla vcelku slušná řežba ozdobená sadou povedených dekoltů a stehnisek v sm oblečcích. Příště tam snad konečně vlítne Deadpool a přetáhne Sinistrovi jeho vlastní slipy přes ksicht (a pak to samý udělá Poolverinovi - když už jsme u něj, přiznejte se, kdo plakal při setkání dvanáctileté Džín s šedesátníkem Hjúem?). ()

lindanovak

Singer už nemá co nabídnout. Digibordel ze kterého jsem zezelenala jako to pozadí, před kterým herci strávili tolik času. ()

Marakoss

Tohle má být jako reklama na krakatoa? (software pro renderování např. kouře a písku) Nic jiného jsem totiž v tomto snímku neviděl. Jen velice přeplácané scény s lacinými efekty. Zavrhuji sérii x-men dokud nebude nový reboot a neujme se jej někdo schopný. 4/10. ()

kikinozka

Zdejší kritika Apokalypsy mi přijde trochu přísná. Sice se skutečně zdá, že xmenům dochází dech, ale to je v podstatě nevyhnutelný osud všech komiksových filmů. Nicméně vzhledem k tomu, že se bez spinoffů jedná již o šesté pokračování v sérii, je to stále vynikající podívaná se záblesky nových nápadů. Ovšem co naplat, xmenovský vesmír může být jakkoli rozsáhlý, avšak na filmovém plátně to při absenci Wolverina zatím vše stojí a padá na vztahu mezi Profesorem a Magnetem. A u něj už se s něčím novým přichází jen velmi těžce, přičemž se nezdá, že by jejich místo dokázal v blízké budoucnosti někdo nahradit. ()

luboss822

Ak mám byť objektívny tak je to za také slabšie 4 hviezdy, pretože sa rozhodne jedná o najslabší diel celej ságy či už po dejovej, alebo obsahovej stránke. Paradoxne mi to absolútne nevadí, pretože ide pre mňa o veľmi podarený spájajúci diel medzi "starými" a "novými" X-Menmi a považujem ho hneď po First Class za druhý najlepší diel. Vidieť zrod zrejme najpopulárnejšej trojice (Wolverina nerátam) Cyclopa, Storm a samozrejme zrejme najsilnejšieho mutanta všetkých čias Jean Grey-ovej (skvelo obsadenou a zahranou Sophie Turner) je hlavne pre fanúšika X-Men na nezaplatenie. Navyše hudobná scéna s Quicksilverom prekonala tú z minulého dielu a pre mňa ide o jednu z najlepších scén vo filme za posledné roky. Proste s pesničkou Sweet Dreams sa nedá toho veľa pokaziť. Záverečná scéna s Jean je taktiež veľmi podarená. Za vyše 2 hodiny som nenašiel vo filme hluché miesto a bola to svižná priama jazda. Chýbala mi však trošku nejaká vedľajšia zápletka, ale to nevadí. ()

Primus tesla

Když si vezmu Batman versus Superman, Captain America: Občanská válka a X-Men: Apokalypsa, Tak X-Men Apokalypsa mě bavilo nejvíc. Quicksilver a Wolverine pobavili velice. ale i ta osudovost celého příběhu mě chytla. ()

Sathine

Nebylo to špatné, ale po pár týdnech od vidění si už ani pořádně nepamatuju, kdo tam vlastně hrál.. Je to těžké, už je těch dílů tolik, že je z toho takový miš maš, že se ztrácím, co jsem vlastně viděla. ()

shalash

Jakž takž ještě zvládnu v Game of thrones sledovat ten tvůj ochotnický herecký výkon na úrovni dramatického kroužku z maloměsta (naštěstí je to vždy tak 1/10 času z toho dílu, čili to člověk nějak přetrpí), ale to že jsi ZABILA X-meny ti nezapomenu. Přeji ti Ramsayho!!! ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)