Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

kratajirka

Libózní biják v produkci českých ručiček. Velebit pana Krejčíře za to, jakým lehkým způsobem okrádal naší matičku vlast je asi zcestné. Prostě českej člověk to vždy vymyslí. Nicméně film sám o sobě je dílensky dobře zpracovaný. Rejža to tam servíruje zvostra a nebojí se tasit několik zbytečných a zmatečných postav najednou, které by vlastně ani nechyběly. Pan Čermák se do role Radovana perfektně hodí a za jeho výkon mu dávám 5 palců nahoře. Za hudbu rovněž. Jen mi nějak neseděla role Mrázka - zde jí hraje Etzler a v příběhu o samotném kmotrovi ji hraje Vetchý tak nevím kdo líp a kdo hůře. 4 hvězdy!! ()

hujerita

Celkom fajn film. Po dlhšej dobe som nekrútil hlavou že prečo načo a za čo. Niečo tomu chýbalo, možno viac akcie alebo napätia medzi postavami. Niektoré mi prišli len tak odfláknuté. Na jedno pozretie fajn, ale druhýkrát by som to už nedal. Zasa na druhej strane sa nemajú tvorcovia za čo hanbiť, ale mohlo to byť aj lepšie. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /škoda aut/telefonů a jiných, co neodpovídaly době děje a zkratkovitý děj, ve kterém se skákalo a byl chaotický/, + /podle skutečnosti, slušní herci - obstojně zvládnuto/, hodnocení - na české poměry dobrý film, slušně zvládnutý a docela zajímavý, těším se na 2. díl ()

kreyson13

Nevím, těšil jsem se na film na tohle téma. A asi až moc. Bylo to takový divný. Se skutečností to mělo společnýho pramálo, chvílema to bylo těžce přitažený za vlasy. Placák do vypuštěnýho bazénu a frajer nemá ani odřenej rypák...Navíc Čermák jako Krejčíř??? To byl asi vtip. Vypadal tam prcek vedle ostatních dost divně, vůbec mu to nesedlo. Prostě zklamání. Jedinej, kdo byl dobrej, byl Predrag Bjelac, toho bych se asi i bál. ()

r3musko

Prekvapivo dobrý film o mafiánoch z českého prostredia. Oceňujem, že film nekopíruje zažité predstavy o mafiánskych filmoch z Hollywoodu a ide si svojou cestou. Tu to naopak funguje. ()

Milonak

Za mě dobrý. Sice jsem knižní předlohu nečetl, ale shodou okolností jsem si pár dní před sledováním filmu přečetl 6-stránkový rozhovor s bývalým Krejčířovým bodyguardem a tak jsem trošku tušil, jakou má Krejčíř povahu a myslím si, že se ji Čerrmákovi podařilo výborně ztvárnit. Také jsem pochopil, koho mají ve filmu představovat Pyško a Etzler, stejně tak jako ostatní postavy. I díky tomu mě film vtáhl do dění a i když to chvílemi vypadalo, že to začne nudit, tak se tomu nestalo a bylo to zajímavé až do konce. Když jsem si přečetl zdejší komentáře, tak chápu jak ty 5*, tak trochu i ty 1* a odpady, ale nemyslím si, že si je tento film zaslouží - neustále se něco děje, děj je logicky časově poskládán a herci hrají velmi dobře. Pro mě milé překvapení. 75% ()

1990Jirik

A přichází na scénu mé oblíbené téma kmotrů, vrahů a všeobecně lidí , kteří ve skutečnosti řídí tento stát. Jo jo ať už je to život či film o něčím životě na každém šprochu pravdy trochu. To je přesně případ tohohle filmu, velmi mi připomíná film příběh kmotra i co se týče vyprávění na pozadí příběhu, který leč si to stěží přiznáme zná celý národ. Málo co bych měl na vytknutí. Co se týče filmu jako takového bych snad jedinou věc vytkl a to sice to , že místy a to hlavně ze začátku je dosti nepřehledné se zorientovat kdo je kdo, to ale postupem filmu značně odpadá zejména když se pak hlavní dějová linka odvrátí na káčko alá Krejčíře. Aby to nebylo tak ledabýle tak jakožto režisér, který nic nezrežíroval, jakožto herec , který nikde nehrál musím pochválit i celkové výkony herců, kde jejich role se opravdu popasovali s Gangsterskýma padouchama jakoby to byli sami oni. Skrátka zde se povedlo na český film vše co se mělo nehledě na to že Čermi opět zahrál skvěle a jeho rozčilováni a hněv je prostě z české sféry herců naprosto Best of the best!:-) Na druhou stranu i v realitě je těžké se zorientovat mezi zkorumpovanými panáky naší politické a vůbec celkové veřejně známe sféry gaunerů a zločinců. Téma filmu ganster-Ka mě facinuje a to hlavně z toho důvodu , že ať už je to káčko či filmový vedral tak všichni tito lidé měli jedno a to sice to , že věděli zpočátku jak doslova ojebat a podvést normální hloupé ovce a to jsme my kteří tady hodnotí příběh člověka , který dnes už tedy ne ale před pár lety měl doslovně na háku naprosto celou scénu a paletu lidí , kteří řídí tento stát respektive nás stádo řídí.... Naprosto faccinující a perfektní drama , které ač hodnotím ne poněkud filmově spíše jako realitu tak musím říct plných 5* a to za jeho život který ač to nerad říkám je pro mě i trošku inspirací, protože bych se hrozně moc chtěl vyprostit od toho stáda a ten život si užít tak jako on o kterém je tento film pojednává. Doufám tedy, že i nadále ať se vyskytne jakýkoliv kmotr tak film o něm bude tak reálný a tak popisující situaci u nás v ČR abych mohl opět na toto téma dát plný počet.... ()

Cima77

No celkem jsem se těšil na tenhle film kvůli knížce od Kmenty kterou čtu, ale zas a opět to dopadlo jako každý podobný český film.. A to znamená nic na co bych musel stát frontu! Film nedrží pohromadě a kdybych nečetl knížku tak ani nevím kdo je kdo. Celé je to takové chaotické a délka filmu je moc krátká rozhodně by bylo lepší kdyby se film natáhl na víc jak 2 hodiny a jednotlivé scény byly lépe propojeny a kdyby si nikdo pohrál s detaily filmu a víc nechal hrát Čermáka tak by z toho vylezl mnohem lepší snímek. ()

Irish Stout

: Jedna z najlepších mafiánoviek za rok 2015. Slušné herecké obsadenie, film odráža mafiánske pomery v Čechách. Film ma spad a je napínavý od začiatku až do konca. Nie sú v ňom hluché miesta. Jeden z naj za rok 2015. Už teraz sa teším na pokračovanie: “Afričan“ ()

Anubiska

Mrazivý film-takový pocit jsem měla po závěrečných titulcích. Čermák chvílema vypadal fakt jako Krejčíř a jen potvrzuje,jakým výtečným hercem je. Plný počet. ()

Melodrama

Skvělý Hynek Čermák !! Mě se líbil třeba ve filmu Nevinnost, ale role padouchů, to je zkrátka nářez (taky film Mr. Johnson). Pěkně vykreslení mafie vs politika. Hanzlík jako jeho otec, taky dobře zahráno. Škoda, že není na obrazovce vidět častěji. Určitě doporučuji. ()

mad.dog

Konečně pořádná česká gansterka se vším všudy a především s partou z Cirkusu Bukowski. Neskutečně démonický a excelentní Čermák, velmi kvalitní Bjelac a jako vždy Hanzlík. Opravdu se mi to líbilo. ()

KcarlosK

I kdyby byla pravda jenom půlka, tak je to nářez. Člověk při sledování neví, jestli se má smát nebo začít brečet. A kolik takových nám tu ještě běhá a kolik dalších ještě přijde? Jinak ale díky za jeden z mála kvalitních českých filmů. To se nám tu povede jednou, maximálně dvakrát za rok. Takže spolu s druhým dílem je letos vybráno. Škoda. ()

Alagaesie

Kraviec vesele okrádá stát, tiskne prachy, píchá a největší papalášové v republice (včetně premiéra – jakože S. Gross) mu jdou na ruku. Čermák exceluje, Bjelac výbornej. Mě příběh vtáhnul - a ani mi nevadil „vypravěč“), mělo to spád, nevšim jsem si hluchýho místa. Scéna s najatými vrahy mě dostala. Káčko prostě vychcanej jak díra do sněhu. Co je na celým tomhle příběhu nejmrazivější je že vykresluje ten humus, kterej tu je tak zhruba poslední čtvrtstoletí (tím netvrdím, že dřív se nekradlo, ale Strana přeci znárodňovala …). Svátková umělkyně (to sólo na cello nebo co) (!). S tím bordelem měl Káčko pravdu. O dani by se dalo polemizovat, esi to lidi ví/neví. Žralok kus. Celkem by mě zajímalo, kde si ho producent Dvořák půjčil. At je Káčko vostrej třeba jak Carolina Reaper, pro tátu -moralistu Lamberta, mimochodem výbornej Hanzlík, by Káčko dejchal, ačkoli si z jeho otcovských rad dělá pramálo. Táta z Káčka ovšem nadšenej není. Obrazy to dovrší. Málem bych zapomněl, neuvěřitelně mě bavily předěly v tiskárně. A vůbec - zestátnění peněz je síla. Trik s bankovkama je „výbornej“. Káčko prostě viděl díry v systému a státu tak řádně zatápěl. Chytrej kluk. Jak vopice. Fízli měli na Dardana/Vesca celkem slušný stohy. Zkorumpovatelný jsou všichni, zařídit se dá cokoli, záleží jen na financích. Mučit kardiaka je asi dost ošidný. Likvidace Hakla síla – no co? Holt mafie se nezapře. Verdikt soudu: Osvobozen. A Káčko docela vydělal. Když si v tiskárně množíte prachy, najmout „Řezníka“ je jak nic. A Sivák se bavil, Kraviec tentokrát krev na rukou nemá. Ze zubaře jinak ocelový Káčko sral jak ze sušenejch švestek, takže fízli ostrouhali. Zdánlivě ne na dlouho. Káčkův videovtip závěrem pobavil. Kanáry musej bejt ráj. Dobrej film. Správně drsnej. A tisk bankovek se rozjel nanovo … ()

Monco

Mě se to teda moc líbilo a bylo to určitě lepší než Příběh kmotra. Česká gangsterka se vším všudy ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku