Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

MAAUZ

Po dlouhé době kvalitní české krimi podle skutečné události. Trochu zdramatizovaný, ale příjemně. Hudba to hezky doplňuje. ()

hero_bk

Materiálu v Kmentově knize je spoustu a 100 minut prostě není dostatek prostoru na to, aby ten materiál mohl být převeden na filmové plátno zcela srozumitelně a uceleně. Dostáváme tak značně děravý a zkratkovitý příběh, který je zajímavý pouze tím, že je o Krejčířovi - i když vlastně není, změnou jména dávají tvůrci jednoznačně najevo, že si nechávají licenci ke změně toho, co jim do příběhu nepasuje. Na podívání příjemný film se zběsilým tempem, ale podruhé už to vidět nepotřebuji, a zároveň to ve mně nezanechalo žádné hlubší pocity. ()

SONY_

Bohužel se zařazuji k menšině, film mě zklamal. Bylo to tak nezáživný a nudný, že jsem to musel po hodině vypnout. /15%/ ()

Hjuud

Sice jsem téměř nechápal, kdo je kdo, jak ty kšefty fungovaly, ale mělo to skvělou atmosféru, hrála k tomu bezvadná hudba a příjemně to uteklo. Pobavil jsem se, nepropadal jsem se do země a odcházel jsem obohacen. 3,8* ()

miki68cz

Snaha nabušit do hodiny a půl deset let složitých podvodů a machinací, vražd a lumpáren dopadla tak, jak dopadla, režijně nezvládnutou slátaninou, která spěchá k jasnému cíli, nalákat na pokračování ve stylu amerického trendu posledních let. Čermák je dobrý herec, ale na tuhle roli se z mého pohledu úplně nehodí. Slabý průměr, nedoporučuji. ()

Lucius55

Na české poměry opravdu dobrá filmařina. Chvíli mi sice trvalo, než jsem se smířil s voiceoverem více osob, ale nakonec jsem to nějak ustál. Hynek Čermák (taky se vám zdá nějak malý?;-)) podává skvělý výkon a naštěstí není sám... Z Mamonu jsem měl ještě profesionálnější pocit, ale na Afričana se rozhodně těším! ()

XXXXXXXX

Pro běžného Čecha, který je spolehlivě schopen dešifrovat, že Kravěc=Krejčíř, pouze další důvod k nasrání. Ale ozvučení to má solidní... ()

johnsnow

Tak samozrejme, že americkým gangsterkám to konkurovať nemôže ale je to brutálne vymakaný český počin. Klobúk dole a teším sa na dvojku. ()

kslaww

No vcelku to naplnilo co jsem očekával ...akce ale mohlo být víc...a jak psali kolegové větší tah na branku. ()

tatopulos

Je to klasa, nedá se tomu nic vytknout. Příjemné překvapení vidět, že umíme natočit "klasickou gangsterku" z českých reálií a nedopadlo to trapně primitivně, s hloupou zápletkou a špatnými herci a postavami jako u Bony a klid". Ten žralok v akváriu- to byl nápad ! ()

kubilov

Už v roce 2013 mě velice mile překvapil biografický snímek kmotra Mrázka neboli Vedrala s Vetchým a Vaculíkem. Na stejné vlně se veze i o dva roky mladší dvojfilm o Radovanu Krejčířovi neboli Radimu Kraviecovi s Hynkem Čermákem a Predragem Bjelacem. Soustředěná Pachlova režie, chytrý scénář adaptující částečně Krejčířův život a částečně legendy, které okolo něj panují, v dostatečně uvěřitelném mixu, který tak člověka dokáže u sledování osudu tohoto pozoruhodného člověka udržet po celé ty tři hodiny dvojité stopáže. Čermák si svou roli užívá naprosto do sytosti, Vlastina Svátková plní roli femme fatale také podobně dobře, ovšem pravým králem filmu je Albánec Predrag Bjelac. Toho fakt žeru. --- První díl jednoznačně lepší, což ale logicky vychází z atraktivity českého prostředí. ()

george82

Nevím no. Točení filmů o českých gangsterech mi spíš přijde jako jejich oslava a prostředek jak na tom vydělat, než to aby se tyhle zmrdi dostali tam, kam patří. Je mi zle z politiky v naší zemi a jaký sráče si volíme. ()

Romeroo

Po nepřehledné úvodní části, nám pan Pachl nabídne velmi svěží oder, který je snad závanem lepších filmových zítřků v naší krásné zemičce. Osobně mě už nebaví koukat na české hořkodramatické komedie, kterých produkujeme jako pacient předávkovaný projímadlem. Pachl natočil film, na který se rád podívám znova, aneb jeden z mála českých filmů co mají kvalitu co neurazí a jejich označení není komedie. Komedií je pouze skutečnost v jaké republice žijeme. Káčko zabralo a já mu dám pětku. A soundtrack je kuledrásající. ()

pekas

Tohohle filmu jsem se bál a dlouho ho odkládal. Včera jsem na něj měl konečně klid, tak jsem ho zkusil. A víte co? Není to špatný. Není to ani vyloženě dobrý. Je to - akorát na zdejších aktuálních 72%. Takže vlastně nad má původní očekávání. ()

ratpile

Deja vu. Odtazita kamera, voice over, vypraveni ala zrychleny souhrh novinovych clanku. Cermak je ale nastesti natolik zabavnym protagonistou a Svatkova natolik krehkym zenskym elementem, ze se u toho neda stihat nudit. Ze bych si to ale pamatoval dele nez druhy vecer, to nehrozi. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku