Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

gemi

Akčňák západního střihu. Skoro... Nehemží se to tady drahými efekty, ale film ani chvilku nenudí a výprava je na český film nevídaná. ()

Lupes

Zmatek, absence vysvětlení, jak se Krejčíř ke svým penězům dostal a dostává... Neustálé záběry tisknutí peněz vyvolává dojem, že si prostě jen koupil tiskárnu... Vyšetřovatelé jsou skutečně trapní statisté, rušivé jsou i zasvěcené komentáře o tom, jaký byl Krejčíř drsňák a jaká šméčka vymyslel, neb jim chybí to podstatné. Zobrazení toho, o čem se povětšinou vedou jen zasvěcený kecy. I tak se ale jedná o lepší český průměr, o snahu věrně zachytit skutečnost. ()

rublik05

Na české poměry opravdu solidní kriminálka, které nechybí kvalitní filmařské zpracování, vynikající herecké obsazení a zajímavý děj založený na skutečných událostech. Klobouk dolů před Hynkem Čermákem, jeho bezchybný herecký přednes mě přímo vystřelil z trenek, moc mě bavil i charismatický Predrag Bjelac, ale i ostatní herci hrají suprově. Snímek působí nesmírně autenticky a realisticky, až na pár výjimek prakticky nemá hluché místo, neustále se něco děje, tempo je poměrně svižné. Jako největší slabinu vnímám to, že pokud se divák v dané kauze ani trochu neorientuje, budou mu s největší pravděpodobností unikat jisté souvislosti a leccos asi ani nepochopí. Pár scén mi také přišlo buď nevyužitých, nebo zbytečných, celkově ale spokojenost a vzhůru na druhý díl. 7/10. ()

Psycho.R

Jsem rád, že se někomu podařilo natočit český film, kde se dobře pracuje s kamerovým filtrem, který dotváří v jednotlivých scénách atmosféru. Jen bych řekl, že Hynek Čermák je až příliš charismatický při porovnání se svojí předlohou. Na druhou stranu, díky tomu můžete částečně i antihrdinovi do jisté míry fandit. ()

RAFT

Na český film ,který je naprosto po dlouhé době parádně natočený,taková ta česká krimi.Hlavní role herce Čermáka tak,ta mu sedla přímo dokonale .Atmosféra dosti dobrá ,režisér natočil parádní film.Těším se na další díl Gangster Ka: Afričan 80% ()

Knor

Ano, takto to chodí v čechách. asi to tak chodí v mnoha zemích světa. Mafie vládne, takovíto lidé počítají miliony jako obyčejný občan stokoruny a nikdy si nemůže bejt nikdo na sto procent jistý jestli na něj zrovna někdo nekouká skrz zaměřovač. To všechno většina lidí ví a nic jinýho my ten film neřekl. ()

ForGump

Žádná vyloženě převratná záležitost, podobající se předloňskému Příběhu kmotra. Ve výborném hlavním predstaviteli - porovnání Vetchý vs. Čermák si netroufám, neboť oba jsou jedineční. Dále v podobném principu. Krade se, intrikuje se, souloži se a černě vtipkuje. A v obou případech víte, jak to dopadne. V celkovém součtu nelze říct, že je Gangsterka lepší nebo horší, navíc obě vizuální zpracování jsou velice profi. Má podobně docela zajímavý scénář, dobrou režii i herce. Příběh kmotra mi ale přinesl větší zábavu, a tak bych ho upřednostnil. Můžeme mít ale radost, že se i u nás dají vytvářet takovéto filmy a vcelku na úrovni, akorát to pomyslné wau se nekoná. 60% ()

Shitonit

Nemá smysl to komentovat víc, než... pravdivě pravdivá superiózně natočená česká realita s bourákovitým borcem v hlavní roli.. Díky za to, smíchy jsem si téměř přehryzzzl jazyk :-) těším se na Afričana.. ()

Marty7CZ

Já se snad po**ru!!! Ukázka toho, že někdo umí v Česku natočit fakt dobrej biják,na kterej se mimo Pelíšků podívám určitě víckrát!!!!!!! Pachl, RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 75% u českýho filmu je u mě něco totálně kosmickýho............................ ()

Sharles

Strašne chaotické rozprávanie príbehu. Scenár aj réžia pôsobia veľmi stroho bez zmyslu pre detail. K postavám vzťah nemáte, čo je asi aj preto, lebo postavy, ktoré majú komplexnejšie napísaný charakter sú len dve, ostatné vedľajšie postavy sú len na okrasu. Bjelac a Čermák hrajú solídne, soundtrack prekvapivo veľmi dobrý, tak ako aj kamera. Film sa však strašne ponáhľa, nie je v ňom ani náznak akejkoľvek emócie, nemá žiadne napätie, ktoré by mu svedčalo, a výsledok je veľmi vlažný. ()

Mijagi

Oproti odfláknutému, tematicky podobnému Příběhu kmotra je Gangster Ka povedenější, ale pořád se nemohu zbavit dojmu, že se u nás tento druh filmu točí jen jako rychlý přehled událostí. Neúměrně krátká stopáž oproti velkému množství informací má za následek to, že všechny postavy působí plasticky, není šance se jim dostat pod kůži, získat si sympatie nebo naopak antipatie a nezaznamenal jsem ani žádné pořádné napětí. Mafiánským kauzám prostě sedí víc formát seriálu, příkladem může být legendární Chobotnice s Michelem Placidem v hlavní roli. Slabé tři hvězdy. ()

Azrail

Na českou produkci velice, velice kvalitně natočeno. Dobrý výběr herců, Čermák zahrál Krejčíře/Kravjece výtečně. Nebudu se protentokrát nějak rozepisovat, ale vážně se mi po delší době hodně líbil český film. Smutnou stránkou je, že tohle se opravdu v realitě a našem státě děje... ()

TommyDiamond

Příběhy o zločincích a gangsterech se točí po celém světě a tam se nestydí věci nazývat pravými jmény..... I tak je nám všem jasné o kom a čem celý snímek je. Pro obyčejné lidi byl snímek spíš taková osvěta co všechno znamenají peníze a že se za ně dá koupit v čechách naprosto všechno. I kdyby byl příběh jen z deseti procent pravda, stejně je to všechno humus.... U mě má tak filmek gangster ka za svoji upřímnost, příběh i herecké výkony rozhodně kladné body..... ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Škoda toho "dokumentárního" zpracování. Děj skákal mílovými kroky, do toho plno informací a nespočet jmen a postav. Na český film ale dobrý. ()

papadoce

Ja sám neviem čo mi na tom vadilo, ale niečo tomu proste chýbalo. Chcelo to byť moderné, surové a bolo, a predsa..... Predrag Bjelac je Kingpin. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku