Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Pecival

Lazenby nakonec (pro mě překvapivě) není zas takový tragéd jak jsem si myslel nebo jak zde někteří referují. Jistě - herecky je to fakt prkno, ale zvykl bych si na něj. Co je ovšem bez pardónu je celkové vyznění Bonda. Místo cinického kurevníka, je tu romantický hrdina, který sice tu a tam hodí nějakou hlášku (a přefikne zhypnotizovanou štětku), ale do toho háže moudra o lásce a svatbě. No fuj. V tomhle je teda obrovský rozdíl proti Moorovi, kterej si z toho sám dělal legraci a zálibně se šklebil jen co ženskou ucítil. A to mi sedí určitě víc. Jinak v akci není zdaleka tak topornej jako Connery nebo již zmiňovaný Moore, ale zase to trochu ničí poněkuď šílený střih, zrychlovačky, pošahané úhly kamery - ne řekněme že akce je svá. Jo a těch 140 minut je fakt moc, zvlášť když se v první půlhodce jenom pindá a nic se neděje. Nicméně jako jistá "raritka" a odklon od klasičtějších kousků to asi stojí za vidění. ()

Liqid

Bohužel asi nejslabší bondovka, která leč měla potenciál, tak nebyl využit. Lazenby vůbec není "bondtype" je to spíš sportovec než gentleman. ()

P1tr

Lazenbyho jako Bonda jsem se velice bál a nakonec jsem zjistil, že nebylo čeho, neboť se v mých očích jedná o jednu z nejlepších Bondovek vůbec. Příběh je chytlavý a napínavý a díky velkému důrazu na osobní život 007 a lásku získává děj nečekaný náboj a mnohokrát dokáže silně chytit za srdce. Vizuální zpracování je také na výši a na svojí dobu vykresluje krásné záběry, za které by se nemuseli fimaři stydět ani dnes. V tajné službě Jejího veličenstva je díky Lazenbymu opomíjený klenot v rámci série, který se od ostatních dílů velmi liší a je velmi kvalitním snímkem, který mě neskutečně chytl a který je něčím hlubším, než jen dalším špiónským dobrodružstvím. ()

Looser

Asi nejhorší Bond a to jak film tak i představitel, ani se nedivim ze Lazenby hrál jenom v jednom dílu. Bond girl taky nic moc, snad jedine Kojak s kočkou zachránili alespoň dvě hvězdičky. ()

ZkuKol

Lazenby vcelku není špatný Bond, ale má smůlu, že zde pouze supluje ikonu, přitom je mnohem snesitelnější nežli Moore (hereckých výrazů má méně, akce mu jde lépe). Příběh je fajn, Salavas dokazuje, že umí něco víc, než jen Kojaka a Diana je první bondgirl, jež hraje rovnocenou partii. Ač se tvůrci snažili, z Lazenbyho Conneryho neupleteš a 007 se ženit nemá! James chce Blofelda, je schopen se kvůli tomu i oženit, akorát netuší, kolik se toho kvůli tomu nalyžuje... 70% ()

kenkaku

Vím že tuhle Bondovku mnoho lidí doslova nenávidí. Po milovaném Connerym jiný herec (což je i nadlehčeně komentováno hned ze začátku filmu po prvním agentově selhání) a celkem "drastické" lidštější pojetí představitele (víc city, méně superman) který si dovolil se dokonce oženit... (ty vole že já teď něco vykecal). No hnus. Hnus na plný počet a aspiraci na jednu ze tří nejoblíbenějších bondovek. Tak moc se mi Ve službách Jejího Veličenstva líbilo. ()

Babous

Uvolněná bondovka, která těží především z nedbale zachycené atmosféry šedesátých let. Hodně lidí nadává na Lazenbyho, ale podle mě roli zvládl na jedničku - určitě líp než Daniel Craig, jehož Bond naprosto postrádá smysl pro humor a nadhled. (I když to je asi částečně vina scenáristů). Bondgirl Diana Rigg je správňácká, o to víc mě bolel ten závěr. Podle mě jeden z nejsmutnějších konců v historii kinematografie, mimochodem. ()

Arkanoid

George Lazenby je so svojou neotrasiteľnou sebaistotou príjemným osviežením po prejedení sa šarmu Seana Conneryho. Film má spád, ani chvíľu sa nenudíte, či už ide o netypickú bondovskú polohu (začiatok príbehu bez konkrétnej misie, randenie vo voľnom čase, ani nie kvôli misii, skôr len pre hladký priebeh misie), strih, čo nedáva vydýchnuť, výbornú akciu, zaujímavé lokácie (niektoré obrazy mi pripomínali filmy Karla Zemana), neopozerané uhly kamery (stolovanie), všetko tu dýcha novotou a Bonda príjemne resuscituje. Keďže je to bondovka, stručný priebeh deja a vývoj postáv (tak vývoj možno nie, ale nejaký posun v postave som badal až vo filmoch s Danielom Craigom) poznám dopredu a to mi zabraňuje siahnuť po najvyššom hodnotení. ()

James87

Dlouho jsem přemýšlel o čem to vlastně je a po hodince a půl jsem zjistil, že o ničem. Lazenby nebyl zase tak hrozný jak se říká a člověk by si časem určitě zvykl, ale prostě a jednodušše, film byl utahanej a dlouhej. Pobavila narážka na Conneryho. ()

remy

Lazenby poprvé a naposled, za to skoro nejlíp jak to jde. (I když on sám je tak trochu paradoxně největší problém filmu).  Ve službách Jejího Veličenstva je minutu od minuty lepší a lepší podívanou, která se pomalu proměňuje v ultimální strhující nářez. Ta obří stopáž mě lehce děsila, ALE to pomalé budování příběhu je tady (na rozdíl třeba od Thunderballu, o něco méně pak narozdíl od Žiješ jenom dvakrát) naopak hlavní devizou. Suma sumárum, na svou dobu nesmírně poutavá bondovka, že se upřímně divím té znuděné modré barvě. Když se odprostím od toho, že se na filmu celkem výrazně podepsal zub času, což se projevuje jak na stylistické i formální úrovni, tak pro mě Lazenbyho bondovka představuje srovnatelně opojný zážitek jako sledování Goldfingera. U bobového finále jsem si mimochodem říkal, jak bych hrozně rád viděl upgrade téhle scény pro 21. století. ()

misstake

Zajímavá bondovka s prapodivným příběhem popírajícím mnohé logiky. Nejlepší hláška: Tohle by se Connerymu nestalo. Není to špatmé, ale ten konec, to je děs, úplná krávovina, která tam nemá co dělat. ()

PALINO

Čím najviac udrie táto bondovka do očí, to je predstaviteľom hlavnej úlohy Georgeom Lazenbym, ktorý sa ohrial v postave Jamesa Bonda iba jedenkrát a to podľa mňa ani nie je tým, že by bol vyslovene zlý, ale mal jednoducho tú smolu, že musel nahradiť nezabudnuteľného Seana Conneryho a to sa mu aj napriek snahe príliš nepodarilo. Lazenby má skrátka úplne iný štýl ako Connery, Bonda hrá citlivejšie, mierne ho poľudšťuje a v závere dokonca predstupuje pred svatobný oltár. To je síce všetko pekné a mne osobne i sympatické, ale nemyslím si, že niečo podobné patrí k postave Jamesa Bonda. Čo sa týka kvalitatívnej stránky v poradí šiestej bondovky, nepatrí medzi vrchol ani dno, ale okupuje zlatý stred. V úlohe záporáka sa nám opäť predstavuje starý-dobrý Blofeld, tentokrát s kojakovskou tvárou a bez mačičky v ruke a je to práve jeho vysokohorská rezidencia a okolité snehové prostredie, ktoré prinášajú tie najzaujímavejšie momenty. Prestrelka v Blofeldovom dome alebo sankársky duel Bond vs. Blofeld sú jednými z takýchto momentov a čerešničkou na torte je možnosť po prvkýkrát zhliadnuť typickú bondovskú disciplínu, ktorou je lyžovanie. ()

xaver

Jediná Bondovka s George Lazenbym a asi nejslabší z celé série. Ani se nedivím, že s Lazenbym nenatočili další. DVD jsem koupil jenom proto, abych měl celou řadu kompletní. Hodnotím mezi 2 - 3, ale je to Bondovka, tak se nakonec přikláním k trojce. ()

BlackTom

Prekvapivo výborné. Lazenby síce nie je Connery, no je tak trochu škoda, že Bondovi nestihol dať niečo zo seba, keďže to bola jeho jediná bondovka. Takisto charizmatický Telly Savalas sa celkom dobre vyrovnáva s Donaldom Pleasencom z minulého dielu. Prostredie Švajčiarska a Álp sa mi páčilo, takisto bond-girl Tracy bola chutná a zápletka diabolsky geniálna, koniec-koncov, ako sa na Blofelda patrí. Dychberúce finále robí z filmu unikátny zážitok. ()

Han22

Bond č. 6: Tahle bondovka je úplně jiná než ostatní, plná rozporů. Už ten začátek, kde Bondovi zachráněná dívka uteče a následně v titulkách není žádná písnička. Není tu žádný vynález, vše se odehrává skoro na jednom místě. Je tu George Lazenby, který není zdaleka takový frajer jako Connerry, ale ve finále je o to lidštější. Film trvá skoro dvě a půl hodiny a z toho hodinu a hodinu a půl se nic neděje, ale finální hodina je strhující akční film s nonstop lyžařsko-automobilovo-bobovou akcí a skvělou čistkou základny. Záporák a jeho plán je v pozadí a prakticky o ničem a přesto je Blofeld Tellyho Savalase ten 100% nejlepší. Film obsahuje vyloženě trapně komické scény, kde si Bond hraje na nesmělého lorda a klátí jednu dívku za druhou, ale na druhou stranu obsahuje asi nejuvěřitelnější romanci ze všech klasických bondovek, zakončenou neskutečně smutným způsobem. Ano poslední scéna mě rozsekala, protože jsem si ji nepamatoval a proto nemůžu dát míň jak 4*, tenhle díl totiž (neúspěšně) zkusil přijít s něčím trochu jiným. Akční film roku 1969. ()

HiddenDragon

BOND 06 - LAZENBY // Jedina bondovka s Australanem Lazenbym pusobi dost "mimo misu" a kupodivu to nejmensi, co mi vadilo, byl prave novy hlavni protagonista. Opravdu se na Bonda hodi svou atletickou postavou, pokud tedy snesete tu obri witch-like bradavici na jeho tvari. Problem je, ze filmari nevedeli, ceho se drzet, zda knih nebo filmove souslednosti. Na jednu stranu se pry jedna o vernou adaptaci predlohy, kde se Bond a sef SPECTRE Blofeld neznaji, na druhou snimek obsahuje uz v uvodnich titulcich (poprve bez pisne) minividea ze vsech predchozich bondovek a tutou navaznost pak jeste zminuji tim, ze Bond uz po Blofeldovi dva roky patra. Neboli od chvile, kdy se stretli tvari v tvar v "Zijes jenom dvakrat" (1967). A pak? Nejvetsi fail, co mohli udelat. Bond a Blofeld na sebe cumi, jak kdyby se neznali. A vpodstate i ano, protoze misto Conneryho a Pleasence je tu Lazenby a Savallas. Mozna to mel byt jakysi vtipek, ale mne to prislo spatne. Proc tvl! PROC jsem si rikal celou dobu, ze pomerne normalni obstojnou bondovku srazili do kolen takovym strasnym rozhodnutim. Jdu tedy na 2*. Krome teto boty totiz divak musi prekousnout take pomerne amaterske akcni sceny. Tretina je rozmazana, tretina ve studiu a tretina zrychlena a "vysperkovana" naprosto dementnim rychlym strihem. A take zapletka, cili to, cim chce padouch svetu uskodit, mi prisla trochu divna a krecovita, ba nerealna. Bohuzel to nezachrani ani charismaticka D. Rigg, prvni typ Aston Martin DBS nebo krasne prostredi svycarskych Alp. Lazenby good, zbytek na dnesni dobu zastaraly. Ale uz asi chapu, kde bral Nolan inspiraci pro svou zaverecnou zasnezenou scenu v "Inception" :) ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg