Osem náhodne vybraných nešťastníkov sa ocitá vo vnútri zvláštneho objektu zostaveného z miestností v tvare veľkých kociek. Nevedia ako sa dostať von a sú masakrovaní fyzikálnymi silami nadpozemských dimenzií. Panika prerastá v zúfalstvo, zúfalstvo v šialenstvo. (POMO)

Stíba

Méně je někdy více a tady tvůrci doplatily na snahu udělat z kostky velkolepou futuristickou podívanou která ale v žádném ohledu není dotažená a absolutně postrádá napětí. ()

Lord Fuck

Jsem rád že u tohohle snímku se nepotvrdil syndrom dvojky. Je tady lepší psychologie postav, ale ten závěr mě naštval :) ()

Hever

Nebýt těch posledních zhruba 3 minut, dal bych i 4 hvězdy. Nelíbí se mi, s čím vůbec si Sekula zahrává. Většinou když dochází na filmovou implementaci hypotetických teorií dopadá to víc než hrozně, nicméně v tomto případě myslím, že film byl obestřen takovou rouškou tajemna, že nad ním nemá cenu přemýšlet a tak ho můžem brát jen jako takové "netradiční" sci-fi. ()

VerteX

Velice slabá slátanina, která nejen že nepřináší oproti prvnímu dílu nic nového, ale ani původní skvělé nápady neslaví úspěch, protože The Cube byla postavena na originalitě. Nemůžu se zbavit pocitu, že scénaristé uvařili film z vody, a to z destilované. Dvojka už působí ohraně, prostředí, jehož tajemnost a barevnost slavily úspěchy, se změnilo na bílé krychle, které si v ničem nezadají s psychiatrickou léčebnou. Také se zde zjevně někdo držel pravidla "čím složitější, tím lepší", ale i toto se minulo účinkem. Doufám, že jsou autoři natolik soudní, aby další pokračování netočili. Mnoho lidí jim poděkuje. ()

prasklinka

První ze série Kostek kterou jsem viděla...moc se mi to líbilo a odstartovalo to to, že jsem se začala dívat na pro mě obdobně zaměřené filmy jako Saw a The Ruins. ()

Lorge

Vzali schéma z jedničky, zlého policajta vyměnili za zlého detektiva. Pasti vyměnili za jiné dimenze. Pár vychytávek (smrt v obětí krásky v červeném). Nic z toho ale nemohlo zabránit úbytku (rozuměj ztrátě) atmosféry a napětí. Ale líbil se mi poslední výstřel :) ()

mudvayner

Bože, to byla nuda. Nesmyslná, přeplácaná, zbytečná. Ale dle čsfd jsem věděl, že to nebude bůhvíjaká podívaná. Člověk se někdy musí podívat na špatný film, aby dokázal poznat ty lepší a vážil si jich. ()

eMatt odpad!

Čekal sjem něco podobného ale tohle je spíš okopírované a navíc nakonec to ani nedává smysl proč by to mělo dopadnout tak jak to dopadlo. Ztráta času oproti geniální jedničce. ()

Kingjiri

Ve všech ohledech o hodně slabší než první díl. Herci hodně slabí a některý z nich navíc dost nesympatický. Efektům taky tvůrci moc nedali (že by malej rozpočet?) a příběh z velký části nepovedená vykrádačka jedničky. Pasti tu byly asi tři, ale všechny stavěly na stejnym základu. Bylo hezký, že se ještě trochu víc rozvíela teorii kostky (co je zač apod.), jenomže zbytek příběhu tvořilo nereálný chování postav (kdo by měl čas a náladu při boji o přežití na sex?) a hodně velkejch logickejch kiksů (SPOILER: slepá hackerka, WTF? KONEC SPOILERU). Pointa mi nepřišla uplně debilní, ale chtělo na ní ještě zapracovat. ()

vincchuppo

Kamera se mi třeba líbila víc, než u jedničky. Ale jednička měla atmosféru, zatím, co dvojka jenom tuny spekulací o kvantové fyzice. 2,7* ()

Wyrdas

Musím jít proti proudu jednoznačně neomylných znalců tohoto portálu, protože druhá kostka se mi líbila několikanásobně víc, než její úvodní díl. Hyperkrychle se vydává jiným směrem a z původního nápadu si bere jen základ. Tvůrci si zde hrají s dimenzemi - jedná se o kvantovou kostku zacházející až na hranice časoprostoru, který je nejpřísnějším vládní projektem. Druhá kostka už neskýtá tak důmyslné pastě, jako ta první a proto Hyperkrychli neberu tolik jako horor, ale spíš jako psychologický scifi thriller. Na rozdíl od jedničky je zde i snaha o nějaké zakončení, což beru jako velké plus. Herecké výkony ovšem jdou po vzoru jedničky do kopru a některé postavy mi přišli přímo nelogické. Rozmýšlel jsem se mezi čtyřmi až pěti hvězdami, ale pro chronické hejtery druhých dílů jich dám pět. ()

GTS_PUNK

Od prvého filmu uplynulo päť rokov a v 2002 uzrela svetlo sveta druhá Cube. Tentokrát dokonca Hypercube. Nenechajte sa však pomýliť názvom, až tak hyper tento film nie je. Pôvodnú myšlienku doslova musí pokračovanie vykrádať z prvého filmu, keď sa postupne ľudia začnú navzájom nachádzať v útrobách Kocky, a nevedia ako sa tam dostali. Prv sa zoznamujú, a ako pomaly prechádzajú jednotlivé miestnosti, zisťujú, že každý má s týmito záhadnými priestormi čosi dočinenia. Teda takmer každý. Dej skoro ako cez kopirák, až do chvíle, kým Kocka nezačne ukazovať svoje zbrane. Divák v tejto chvíli zisťuje dve veci - nie je ich tu toľko ako v prvej verzii Kocky, a že efekty vraždiacich pascí sú dokonalým obrazom počítačovej grafiky zo začiatku storočia. Na rok 2002 to očividne stačilo, dnes sa nad tým človek nostalgicky pousmeje. A namiesto veľkého množstva pascí tu hlavy zamotáva Kocka svojim "väzňom" fyzikou a časom. Ani jeden z týchto elementov tu totižto nedáva väčší zmysel. Žiadna z kociek na seba časovo nenadväzuje a predstavuje inú dimenziu paralelne fungujúce popri tej, v ktorej sa skupina momentálne nachádza. Keďže mám osobne filmové hrátky s časom a priestorom veľmi rád, námet filmu ma zaujal, a preto som na jeho konci čakal aj na obšírnejšie vysvetlenie celého zmyslu tejto Kocky. Cliffhanger bez hlbšieho významu nenaplnil moje očakávania na záver snímku. Hereckými výkonmi film veľmi neoslňuje. Narozdiel od prvého dielu chýba výraznejší charakter, hoci snahu aj v tomto prípade nemožno uprieť. Len sa tak trochu menej vydarila oproti prvému dielu. Ak by som si však mal vybrať, najviac ma zaujal a najsympatickejšie pôsobil Neil Crone v roli Jerryho. Cube 2: Hypercube stavia na námete pôvodného filmu z roku 1997. Miestnosti však v tomto prípade nemenia farby, neponúka sa tak veľa pascí, ale to nahradzujú hry s časopriestorom. Námetovo sa jedná o veľmi dobrú a zaujímavú vec, ale kvalitu jej znižuje trošku horšie spracovanie a záver bez väčšieho zmyslu, ktorý by uspokojil diváka. Ako ľahká sci-fi thrillerová oddychovka s minutážou tak akurát, je to však dobrá voľba, pri ktorej by ste sa nemali tak nudiť. Filmové zázraky ale určite nečakajte. ()

Zikus

Herecky by to nebylo tak špatné- líbila se mi především ta blondýna, ale tak špatné počítačové efekty jsem už dlouho neviděl a tupý scénář tomu taky nepomohl. ()

KillerZeli

Tohle podle tvůrců neměl být horor, ale mělo to být... mělo to být ... mělo to být tak 100krát lepší - stačilo jen, kdyby byl mnohem lepší scénárista a ne jen nějakej pos*anej ideolog, kterej chtěl vytvořit nějakej originální filmeček. Takhle ztracená příležitost se jen tak nevidí. ()

Nixon

Osm nesympatických obětí 80 minut bloudí po stereotypních místnostech , vedou mezi sebou něco rádoby odhalující dialogy, umírají a zase obžívají, vůbec nevím o co jde a mám podezření že to neví ani tvůrci. A konec byl taky pěkně strohej. Možná to bude tím, že jsem nebyl poctěn jedničkou, ale je jasné, že KOSTKA 2: HYPERKRYCHLE je zbytečným, tupým a nudným filmem. 25% ()