Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (63)

Uno (2015) (S01E01)

Už je to víc než rok, co jsem dokončil Breaking Bad a k Saulovi jsem se dlouho vůbec neměl a byla to velká chyba! Čekal jsem, že jeho sólo mise (s příměsí pár postav, co taky známe) bude minimálně ze začátku dost vlažná, ale opak je pravdou. ()

Mijo (2015) (S01E02)

Saul se vykecá fakticky ze všeho a už jen proto Odenkirka tak žeru. První vypjatá půlka naprosto úžasná. ()

Nacho (2015) (S01E03)

Ta chemie mezi Saulem a Mikem nám ještě přinese spoustu skvělých situací. Honba za balíkem peněz opravdu výborná. ()

Hrdina (2015) (S01E04)

První náznak toho, jak se vlastně zrodilo jméno Saul Goodman. To mě zajímalo už od momentu, kdy jsem zjistil, že nejde o skutečné jméno. ()

Pasáček z hor (2015) (S01E05)

Za mě poprvé mírné polevení, to ale ani v nejmenším neznamená, že sleduju sakra kvalitní seriál. ()

5–0 (2015) (S01E06)

Mě počátky Mikeovy sólo cesty zatím tolik neodbouraly, je ale jasné, že se na tomhle základě bude stavět pořádná linka. ()

Bingo (2015) (S01E07)

Furt trochu vlažnější pojetí ze startu vysoce nastavené laťky, ale nic to nemění na tom, jak mě tahle zrovna ne dvakrát poctivá právničina sakra baví. ()

Rico (2015) (S01E08)

Zpočátku dílu jsem byl trochu zmaten a do půlky se skoro až nudil, pak ale Jimmy přijde zase s tak neskutečnými troufalými nápady, jak dostát svých cílů, že jsem jak na trní, čím vším si mě dokáže získat během následujících 5 sezón. ()

Pimento (2015) (S01E09)

U žádného jiného seriálu jsem dlouho netrpěl tím, jak složité se bude k němu vracet po delší neodvratitelné odmlce. Cestování a školní povinnosti způsobily, že jsem se Saulovi pořádně nevěnoval bezmála 3 týdny a za tu dobu člověk lecco zapomene. I tak pořád skvělá epizoda. ()

Marco (2015) (S01E10)

Nepříliš zásadní season finale, po němž ale očekávám od nejen druhé řady zase pořádnou nálož sarkasmu a bezkonkurenčních argumentů Jimmyho McGilla. ()

Změna (2016) (S02E01)

Odmlka od Saula na pár týdnů zapříčinila, že mi ta jeho ukecaná huba už pekelně chyběla a konečná spolupráce s Kim (v pravém slova smyslu) slibuje zajímavou linku. I když věřím, že nevydrží navždycky. ()

Příštipkář (2016) (S02E02)

K pětce nechybělo mnoho, jen mi chvíli trvalo pospojit s Mikeovu potřebu povolat Jimmyho k dalšímu ne úplně poctivému případu. ()

Amarillo (2016) (S02E03)

Reklamní spot, který dokáže uhrát jen a jedině Jimmy McGill. Spolupráce s Kim už se zase dostává do očekávaného bodu mrazu. ()

Bez rukaviček (2016) (S02E04)

Mikeova linka válcuje tu Jimmyho, Tuco se dostavuje zase na pár minutek (a pravděpodobně poslední) a já musím trochu přidat, v tomhle tempu ne jenom že seriál jen tak nedokončím, ale špatně si pak vzpomínám, co se dělo naposled. ()

Rebecca (2016) (S02E05)

Na sledování Better Call Saul po absolvování Breaking Bad je super vídat postavy, které jsou sice v obou projektech vedlejšími, ale stále nosnými body celého propojeného příběhu. Vidět po takové době Hectora v člověku vzbuzuje dávku nostalgie. ()

Bali Hai (2016) (S02E06)

Postava Kim mě baví dost, ale ve druhé sérii Jimmyho hodně zastiňuje Mike. Nebýt jeho, tak se k Better Call Saul hodně přemlouvám, byť jsem byl nalákán stejně jako kdysi u slavnějšího sequelu, že se vše teprve rozjede. ()

Nafukovačka (2016) (S02E07)

Zajisté nejlepší epizoda celé druhé série. Škoda, že jsem nebyl obdobnými pocity opěvován i ve zbytku dílů. ()

Fifi (2016) (S02E08)

Jimmy je blázen, ale tím správným způsobem, všichni mu ty jeho ztřeštěné nápady zkrátka žereme. Díl by byl zase na 5, nevím ale, zda už jsem někdy zmiňoval, jak extrémně mi vadí postava Chucka. Už abych byl v úseku seriálu, kde se přestane vyskytovat. ()

Na komoru (2016) (S02E09)

Bez debat nejlepší epizoda, kterou celý seroš prozatím nabídnul! A to byl prý ještě slabý odvar. ()

Klik (2016) (S02E10)

Průběh dílu jsem po náloži z předchozího čekal více procítěný, úplný konec ale přináší slušné lákadlo na dění budoucí. Ještě že nemusím čekat roky, ale jen 14 dní než se k seroši zase dostanu. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)