Perfektný Prídavok k BB. Postup advokáta samozrejme neobsahuje toľko naliehavosti a dramatickosti ako prerod stredoškolského učiteľa na prominentného výrobcu drôg, ale ostatné atribúty ostali. Saulovmu príbehu pridáva potrebné basy zápletka okolo pána Ehrmantrauta, odkazujúca na nestarnúce zvyky westernu a hard-boiled príbehov, čím sa asi naviac približujeme k pôvodnému príbehu z podsvetia Nového Mexika, na ktorý sa napája. ___ Dôsledná réžia, maximálne herecké výkony, starostlivé vyberanie uhlov kamery, náladotvorná hra so svetlom a tieňom, zmysel pre vizuálne pointy a metafory, cinefilné odkazy, priam erotické snímanie púštnych scenérií, bezchybne vyskladaný soundtrack.... Na základe týchto vlastností sa veľakrát môže zdať, že sila Saula nespočíva ani tak v príbehu, ako skôr v genitalite vystavania jednotlivých scén. Či už ide o súrodenecké rozpory, napínavý príchod Ehrmantrauta do vlastného domu v štýle China Town, zostup do pivnice na začiatku prvej série pripomínajúci Tarantina až do chvíle, keď zistíme že násilie nie je prča, ale fakt to bolí (ako je u Gilligana zvykom), použitie kultovej dvojexpozície detailu hlavy a neónových svetiel nočných podnikov alebo absurdná snaha o dostanie výpovede, Better Call Saul vždy atakuje hranicu zaručenej kultovosti. ___ Jednotlivé štýlové scény vyplnené ohromnými filmovými znalosťami a dovtipom Gilligana a skupiny okolo neho (istú cinefiliu prejavuje aj postava Saula prostredníctvom veľmi trefných odkazov na staré americké kulty, napr. Soylent Green), absurdným humorom, perfektnou vizuálnou štylistikou a vyšperkovanými dialógmi, dohromady spája veľmi realistické, pomalé tempo bežného života. V Saulovi stále cítime reálny svet. Nič sa neudeje cez noc, na každý krok musíme trpezlivo čakať, pomedzi výbuchmi smiechu a nápadov sa nenútene rozkračuje všedná každodennosť. A to robí Saula tak príťažlivého, blízkeho. ___ Na záver len toľko, že sa strašne teším na ďalšie série. Prvé dve sú úžasný rozbeh - alebo lepšie povedané vykročenie.(29.5.2016)

• KevSpa

Úvodní díly spin-offu Breaking Bad slušně navnadily a vtáhly do děje. Rukopis Vince Gilligana je tu znát v každé scéně a Bob Odenkirk rozhodně nemá nejmenší problém tuhle seriálovou jízdu utáhnout. Velká natěšenost na další epizody. První dva díly - 90%(12.2.2015)

TV-seriál. Zarytý komplex distribuce Perníkového táty je v Better Call Saul velice znát, což myslím samozřejmě jen a jen v dobrém. Třeba se postupem času poodkryjí nějaké ty právní maličkosti, které nám v Perníkovém tátovi unikly. Nechejme se podat. Prozatím jsem spokojený. | 1.série (80%) > Průměr: 80% (4*) |(12.2.2015)

Zo začiatku som si Saulom nebol istý. Epizódy boli síce slušne natočené i napísané, ale neustále ma odrádzalo, že viem koniec príbehu, pretože ide o prequel k Breaking Bad. Navyše som mal pocit, že sám seriál nevie, ktorým smerom sa chce vydať (krimi, či právnická dráma). Ako sa však prvá séria blížila ku koncu, podarilo sa jej čosi výnimočné - všetky smery sa zliali do jedného a mňa do deja vtiahli natoľko, že som si zjavne podvedome vytesnil z pamäti udalosti z BB a v napätí čakal, ako sa všetko vyvŕbi. Bol som zvedavý, ako skončí čosi, čoho koniec poznám. Klobúk dolu Better Call Saul!(8.4.2015)

Začátek pomalejší, místy i nudný, ale skvělý konec pilotu. Zato druhý díl už do toho šel naplno a jsem zvědavej, kam se děj posune ve druhé a třetí sérii a kolik známých postav ještě potkáme...Právě druhá série nastavila laťku proklatě vysoko. troll! don´t feed him! :D :D(12.2.2015)