// Ále jó. Vyplatilo se počkat si, až to bude venku celé. Saul to už "by default" měl relativně těžké, protože dělat spin-off k nejlepšímu dramatickému seriálu všech dob (jak někteří tvrdí... a já víceméně souhlasím) rozhodně není jednoduchá věc. Gilligan si to ale zdá se dobře rozmyslel a přišel s dalším příběhem, který trvá, než chytne ale jakmile to udělá - už nepustí. Co vám mám říct, to městečko mi chybělo, ta atmosféra na mě dýchá z každého dílu víc a víc a ve finále, ta příběhová promyšlenost opravdu stojí za zmínku. Zkrátka tu je další závan geniality a jestli to bude gradovat podobně jako Breaking Bad, nebudu se VŮBEC zlobit. Po první sérii 8/10.(28.4.2015)

Pořád jsem čekal, kdy se to rozjede a nerozjelo. Možná v příští sezoně:-/ V těch prvních deseti dílech není žádná celková souvislá zápletka, jakou měl Breaking Bad, je to jen sled epizod, jak se Saul (pardon, Jimmy McGill) snaží prosadit v branži. Což někomu možná stačí (viz pětihvězdičkáři), ale za mě, pokud se to v další sezoně nezmění, tak se sledováním končím. Cliffhangřík na konci 10. dílu vypadal nadějně.(12.5.2015)

Z Breaking Bad se záhy stal (zasloužený) fenomén. Jde o jeden ze vzácných případů, kdy se na mimořádné kvalitě a přitažlivosti seriálu shodla odborná kritika i televizní diváci. Bylo proto logické, že se producenti pokusí z projektu vytěžit maximum. Protože osud hlavního hrdiny se naplnil, východiskem se stal spin-off. Ze zločineckého gangu ovšem zůstalo jen žalostně málo těch, jejichž životní příběh by se dal dále rozvíjet, řešením se proto stal prequel. Pozornost se soustředila na dvě postavy, které se svým charismatem a inteligencí vymykaly ze společnosti jednorozměrných gaunerů. Volejte Saulovi není jen příběh protřelého advokáta, který se dokáže pohybovat na hraně zákona a leccos umí zařídit nad rámec standardních právních služeb, ale i policejního veterána Mikea, někdejšího špičkového kriminalisty, který se ke stáru rozhodl prohodit dres a hrát už jen podle svých pravidel. Volejte Saulovi prozrazuje už zkraje rukopis zkušeného scénáristy, který cíleně využívá prvky a postupy osvědčené v Breaking Bad. Cool postavy, které jsou uvěřitelné a zasazené do reáného světa, smysl pro absurditu, černý humor a znalost různých pater zločinu. Seriál je schopen nabídnout to, co dokáže jen opravdová elita televizních děl. Zločin neromantizuje, nebagatelizuje ho, neredukuje jen na určité sociální prostředí a skupiny, je analytický a odhaluje fungování systému. Při tom všem je neuvěřitelně zábavný. Nicméně při všech svých kvalitách za Breaking Bad zaostává. Cesta Saula Goodmana k úspěchu je sice složitá a několikrát přináší i hořkost poznání, není ale zdaleka tak bolestná a převratná jako cesta Waltera Whitea. Breaking Bad přinesl velký lidský příběh a šokující proměnu charakteru, bylo fascinující sledovat, kam až je příkladný maloměšťák, starostlivý manžel a otec rodiny ochoten zajít při své cestě na vrchol organizovaného zločinu. Musel přitom řešit mimořádně citlivá dilemata a vyrovnávat se s extrémní existenční nejistotou, a to vše se Saulovi vyhnulo. Pro znalce Breaking Bad je seriál příjemný pro důvěrné pomrkávání tvůrců směrem k divákovi, jenže se zároveň vytrácí prvek překvapení. Víte zkrátka, kam to neodvratně směřuje a jakou cenu kdo zaplatí. Konečný verdikt: 4 hvězdičky a 85 % celkového dojmu.(7.7.2015)

• KevSpa

Úvodní díly spin-offu Breaking Bad slušně navnadily a vtáhly do děje. Rukopis Vince Gilligana je tu znát v každé scéně a Bob Odenkirk rozhodně nemá nejmenší problém tuhle seriálovou jízdu utáhnout. Velká natěšenost na další epizody. První dva díly - 90%(12.2.2015)

Po první sérii: je tam vidět rukopis tvůrců BB, a je to zábavné, místy drsné a místy vtipné. Jen to prostě není TAK drsné a vtipné jako BB. Třeba se to zlepší... Zatím u mne tak 85 %.(19.4.2015)