Pilot: Spin of k Breaking Bad je jako návrat domů. Gilliganovi Heisenbergův svět očividně chyběl, tak o něj pečuje se stále stejnou láskou. Staří známí se v nápaditém scénáři vynořují zcela přirozeně, přesto je rozdílný tak akorát, aby stále bavil a neztratil svůj šmrnc. Odenkirk je pořád skvělý i v depresivnější poloze. První díl nabízí dost zajímavých otázek i nečekané odpovědi. První řada: Velice rychle si najde svou vlastní tóninu té velké Albuquerqueovské opery. Není to o prostém probuzení zloby, ale drobnostech měnících koleje životního směru. Bob Odenkirk je ještě lepší než v BB, tohle je skutečná one man show, kde se projevuje jeho talent. Pomrknutí na velkého bratra je tu tak akorát. Těším se na druhou sérii.(10.2.2015)

Zo začiatku som si Saulom nebol istý. Epizódy boli síce slušne natočené i napísané, ale neustále ma odrádzalo, že viem koniec príbehu, pretože ide o prequel k Breaking Bad. Navyše som mal pocit, že sám seriál nevie, ktorým smerom sa chce vydať (krimi, či právnická dráma). Ako sa však prvá séria blížila ku koncu, podarilo sa jej čosi výnimočné - všetky smery sa zliali do jedného a mňa do deja vtiahli natoľko, že som si zjavne podvedome vytesnil z pamäti udalosti z BB a v napätí čakal, ako sa všetko vyvŕbi. Bol som zvedavý, ako skončí čosi, čoho koniec poznám. Klobúk dolu Better Call Saul!(8.4.2015)

Podobně jako Breaking Bad, prostě to není nic pro mě... Ale přijde mi to vtipnější, hlavně ta scéna s Hummerem. :D(12.3.2016)

Po dvou dílech: Spin-off Breaking Bad to má solidně našlápnuté a zvládá servírovat příjemný mix komedie a dramatu který zaujme a přidá i něco navíc pro skalní fanoušky. Zatím tedy rezervované čtyři, pokud udrží nastavenou laťku, bez problémů přidám pátou.(12.2.2015)

90%. PŘED EDITEM: Souhlasím s tou částí místní komunity, která by ráda předcházela hodnocení seriálů po jednom nebo dvou dílech. Seriál, resp. jedna jeho řada, je holistický celek, a hodnotit jej po dvou dílech je skoro jako by někdo chtěl hodnotit film po deseti minutách úvodu, což by si, už jen pro úctu k audiovizuálnímu umění, troufl jen málokdo. Ale formality nechme stranou. Saul vtrhl na televizní obrazovky ve velkém, přesně tak, jak se čekalo. Není náhodou, že první dva díly oceňují především fanoušci Breaking Bad, zatímco ostatní zůstávají vlažnější. Ani jedno není na škodu, přece jenom máme za sebou pětinu série, a tak těžko odhadovat, s čím nás seriálový génius Gilligan ještě překvapí. Nicméně už nyní lze říct, že znovu vsadil na stejnou kartu, a sice důraz na postupný důkladný vývoj postav a empirickou degeneraci charakterů. Tím, jak Better Call Saul začal, tvůrci jasně naznačují, jakým směrem se bude ubírat - prioritizováním postav (především Saula, jehož vývoj bude pravděpodobně směřovat k tomu, jak ho známe z Breaking Bad, a i proto je v tomto spin-offu znatelně slabší, ubožejší a daleko méně sebevědomý) a posunutím děje až na sekundární kolej. To neznamená, že by ta metanarace nezačínala patřičně po gilliganovsku dynamicky a napínavě, ale soustředění na Saula a jeho pomalu se rýsující partu dostává spád už v pilotním dílu a zavdává příčinu předpokládat, že Gilliganovi ani zdaleka nedošly nápady, a to ani ty dějové, ani charakterové a ani režijně kreativní (úvodní B/W úsek byl naprosto bezchybný a jsem rád, že nás stejně jako v Breaking Bad zásobuje obsáhlou sadou podhledů, nadhledů a přeostřování). A Saul Goodman alias Jimmy McGill alias Bob Odenkirk je stále úplně stejně geniální, jak ho známe z Breaking Bad, jen o dost nudnější a jednotvárnější, což však značí jen to dobré, a sice, že se máme na co těšit. Jsem zatím nadšen, ovšem nechci to zakřiknout, a tak beru všechno zpátky. EDIT: Po předposledním díle první série jedu do plných. Better Call Saul má všechno, co měl jeho předchůdce, jen mu chybí trochu víc akce, to ale snadno dohání Saulovo (resp. Bobovo) neuvěřitelné charisma a důvtipnost, geniální provázanost charakterů a postupná, decentní, ale výrazná gradace příběhu, která mě nutí netrpělivě očekávat velké finále a další sérii. Je pravda, že Better Call Saul je příběhově slabší, ale o to víc je parádní z hlediska práce s postavami. Breaking Bad se Saulovi zatím překonat nepodařilo, ale skvěle mu sekunduje. Lépe spin-off Breaking Bad vypadat nemohl.(10.2.2015)