Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

ssarka odpad!

vraždící malá holka...z prvních 20 minut bylo 19:40 minut plných neuvěřitelnýho násilí...nemám co k tomu víc ()

DarkViper

Podle mě snímek skvěle ukazuje rozdíl, mezi tím , jak si lidé vykreslují někoho koho neznají a tím kým daný člověk či v tomhle případě mutant doopravdy je, velmi silná atmosféra a finále z kterého zamrazí... podle mě pamětihodný konec. ()

Rastamania

Temný, surový, nekompromisní ..ale nejlepší kua, daleko nejlepší x-men a v každým případě nejlepší film od marvelu za poslední léta. Dokoukáno před 10min. takže chvíli bude trvat, než to zpracuju, ale tohle už vím teď jistě.. ()

Doffy

Logan: Wolverine je opravdu jiný než jeho předchozí dva díly. A určitě je také nejlepším z těch tří. Možná jsem měl moc velká očekávání, ale je to tak, že i tento film má pár nudných vlečících se momentů a zbrutálnění tohohle druhého pokračování adamantiového rosomáka nijak nezlepšuje jeho kvalitu. Je to právě dobrý příběh a ne krví nasáklé scény které z tohohle filmu dělají to, čím je. Je vidět, že si na tomto filmu dali scénáristé i režisér dost záležet a výsledkem je napínavý boj o přežití několika mutantů kterým po krku opět jde klasický záporák s vlastním komandem vycvičených zabijáků. Vítám originální nápad Logan vs Logan. Solidní rozloučení z milovaným Wolverinem. ()

HororSamael

Nejsem příznivcem, nebo spíše milovníkem X-men. Podívám se na to, nijak neodsuzuji a myslím si o tom své. Byl jsem nalákán na tento film s tím, že je to pecka. Ano, uznávám, líbilo se mi to moc a byl jsem velmi překvapen. Jednoduché, akční, vtipné a tak nějak zcela nové. Určitě zasloužené hodnocení v podobě 85% ()

Salamense

Za shlédnutí stojí každá minuta. Koukat se, jak můj oblíbený hrdina z dětství dostává přes držku, jak je těžší a těžší se postavit na nohy. Logan setrvá. Přestože by nejraději žil o samotě, měl od všech pokoj, zastane se bezbranných a naposled se postaví na odpor. ()

KraLuban

Žádný zázrak se nekonal, jakkoliv jsem to podle nadšených komentářů očekával. Ano, Logan je slušný, syrový a nostalgický biják...ale jen v porovnání s dalšími X-menovskými filmy, které obvykle žádná pecka nebývají. Zejména systém mutantů...kdo si v "náhodné mutaci" vypěstuje schopnost chrlit oheň, například. V tomhle je Wolverine docela střízlivý a ve své divoké brutální povaze fakt sympaťák. Ale tohle asi fakt ne - mám rád Logana chlapáka a zabijáka, ne umírající trosku s otcovskými city, totéž platí pro profesora Xaviera...kdo je ta troska na vozíčku? Slušný průměr, hlavně za bojové akce. Snaha o srdcervoucí scény pro mě ve spojení s Rosomákem ale nějak selhává. ()

Yamatosan

Po dvou předchozích wolverinovských hrůzach to působí - obzvláště s režisérem té větší hrůzy - opravdu úžasně. Docela mi sice vadily díry v logice, kdy např. zjevně velmi mocní spratci (a souhlasím se Superhero, přišli mi tam nadbyteční) nebyli schopni výraznějšího odporu, ale nakonec stejně nemohu než dát 5 za nej X-Men film, nej Wolverine film a nej Jackman film. .... Po čase změna pohledu, pořád OK film, akce skvělá, ale strašně mě začaly srát kulisy, ve kterých se to děje - ten svět je jak vytažený z mozku mašíblovských konspiračních teoretiků. ()

marekm030

Cele zle ... radsej to mali nechat tak a film s povodnymi postavami ani nenantocit, lebo takto ich ludom iba zhnusia. Proste staroba, upadok, slabota, smrt ... Opak toho, co robi mutantov X-men-mi ... A kde je, kurva, Magneto? X-man su rozpravka. Rozpravky su o tom, ze nase dobro zvitazi nad druhym dobrom, ktore pre odlisenie nazyvame zlom. Ale ked sa rozpravka zacne hrat na existencialnu dramu, tak potom: cele zle ... ()

Moredogs

Som velky X menovsky fanda tak je to pre mna silnejši zažitok. X meni odjakživa vynikali od inych komixov, a tak je to aj s ich filmami a tento kusok vynika celkovo, vyšši rating filmu pomohol rozvinut potencial ktory plni na 99 percent, bolo tam dost fakt dobrych scen a to ked si spomeniem na prvu triedu alebo buducu minulost tak to ma prinutilo premyšlat nad ludstvom :D . rozmyšlam okrem toho aj či si tento film nedam do oblubenych, davam jednoznačne ***** ()

michael99

Už dlouho jsem nedal komentář, protože mě dosud k žádnému z nich nic neinspirovalo, ale jo to tady ! Nevím, zda jsou moje pocity špatné nebo dobré. Ani nevím jestli jsem smutný nebo ne. A ani netuším, zda se mi film líbil nebo ne. Oproti ostatním filmům ze ságy X-men je toto zcela jiná liga, která je scénářem pojata úplně jinak. Pokud tedy někdo nemá rád změny ve filmech a má rád pořád tu stejnou nudnou opakující se blbost není to film pro něj. Ale pokud se jedná o typ lidí, kteří jen čekají na to jak se ten film bude od ostatních lišit, pak je toto jeho šálek kávy. Logan mě pobavil, ale zároveň ve mě vyvolal silné emoce, které se jen tak nedají popsat. Bylo to propojení obrazu a diváka. Naposledy ve mě vyvolal takové emoce, co se týče X-menů film, X-men Budoucí minulost, kde nakonec všichni zemřou, ale zároveň přežijí a do toho má Magneto svůj závěrečný proslov na kamery. Film Logan byl úžasným zakončením ságy Wolverine a já děkuji celému studiu MARVEL a všem ostatním za to, že jsem si Huga Jackmana užil v X-manech pořádně a odešel z pláten MARVELU jako skutečný hrdina a skvělý herec. ()

Pythonator

Komiksový film, který si hraje na něco víc, ale nejde mu to. Artové snahy skončily ovšem jak jinak, než unuděným žvatlaním a umírajícím tempem. S unylým tempem umírá i jedna z nejlepších komiksových postav všech dob, takže není moc o co stát. Jednoznačně nejhorší film s Rosomákem. ()

marketpla

No já musím za sebe říci, ze je Logan v první řadě Xmen. Ale bohužel spojitost na xmeny - žádná. V tomto filmu ožili 2 již mrtvé postavy. Proč? Nemocný rosomák? Jak? Kde vzali dna na dceru? Vůbec zkrátka nedodrželi nic z předchozích dílů. Film nedává smysl. A nezachránili to ani akční scény ani trapně sladký konec " tati". ()

PeterSch

Je to mezi 4 a 5 hvězdami, ale za to Rko si to zaslouží podporu. Ta krvavost opravdu komiksům sluší a jen více takových filmů. Povedlo se herecké obsazení a tak třeba X-23 si krade diváky pro sebe. Wolvieho bylo akorát dost a upřímně doufám že ho tvůrci již nechají pod drnem, vesmír xmenů má zajímavější postavy k zfilmování. Celkově ten komornější scénář filmu prospěl a digibordel mi ani nechyběl. Deadpoolem a Loganem byl nastaven zajímavý směr dospělích komiksových kousků, já jen doufám, že se v tomto trendu bude pokračovat. ()

Tomulka

Film se velmi povedl až na jednu věc a to, že působil uměle. Neměl žádnou srdcervoucí dějovou linku. Jsem zcela jistě ovlivněn čteným komiksem, protože i po druhém shlédnutí mne stále ovlivňuje velmi silný, nevídaný, nečekaný a velmi emoční příběh čteného. Což je mimochodem asi nejlepší komiks co jsem kdy mohl číst či vidět! Nic méně tento film se povedl až na jednu věc a to je punc umírání X-men. Fanoušek jako já nechce X-men vidět umírat! Wolverin přeci přežije všechno a to je prostě dogma! V tomto filmu bohužel ne. A faktem je, že pokud má velký tvrďák a hrdina formátu Wolwerina umřít tak by to mělo být ve velkém stylu a to je přesně to co chybí v tomto filmu-velikost. I při umírání Profesora X velký styl chybí. Xavier Charles umře jako důchodce. Je to jako reklama na domov důchodců.On by umřel za velký ideál on by umřel za každého člověka či mutanta a umře naprosto beze smyslu. Teda v uvozovkách skrytý smysl tam je , ale opět vyumělkovaný. Umře naprosto vágně, ale umře pro rodinu. Rodinu vymyšlenou a vyumělkovanou pro tento film. A umře jenom proto, že už je čas, že už musí umřít.Smutné ano, ale hodno Charlese NE! Ztělesňoval více zasloužil si lepší konec! ()

j1981

Bylo to hrozný,doufám,že už nikdy víc.A doufám,že ho už nikdy nikdo neožíví. P.S. Jinak je samozřejmě má nejoblíbenější postava X-manů,ale tohle si fakt mohli odpustit. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu