Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Tranda

Mangoldovi se klaním za neuvěřitelnou brutální, emociální a akční jízdu, kterou dokázal v posledním wolverinovském filmu. A Jackmanovi a Stewartovi tleskám ve stoje za jejich herecké výkony. Předešlé filmy Wolverina nebyly bůhvíjak dobré, ale Logan se povedl. Pro mě nejlepší film roku. Říká se, že poslední filmy trilogie občas stojí za nic, ale Logan již od traileru bylo znát, že film bude oslavovaný jak u diváků tak i u kritiků. Musím podotknout to, že nebýt Deadpoola, nebyl by Logan takový jaký je ! Pro mě spolu s CA Winter soldier nejlepší Marvelovka a možná i nejlepší komiksový film (Nolenův Temný rytíř je pořád nej) 10/10 ()

KuceraJohny

Neskutečný film. Nejsem moc velký fanda X-Menů, protože mi přijdou chaotický a bez pořádného příběhu. Ale logan to je úplně jiná liga. Příběh je jednoduchý, ale díky tomu je ten film skvělý. Myslím že zaměřit film na starší diváky byl dobrý tah. Někdy si říkám že tak měly X-Meni vypadat už od začátku. Deadpool byl taky pro starší a jaký sklidil úspěch. Je to opravdu hezká tečka za jednou z nejvíce známých filmových postav. Nikdy nehrál Wolverina nikdo jiný než Hugh Jackman a právě ten je v jeho posledním představením v roli nesmrtelného mutanta skvělý. Jeho herecký výkon byl hoden na nějaké ocenění. Přál bych si aby Loganem navždy zůstal Jackman a nebo aspoň co nejdéle. Byl to dost brutální film ale taky hodně hezký. Emocím se tu neubrání snad nikdo. ()

Skylwalker42

Naprosto vydařené zakončení X-menů. A je to z mutantního universa nejlepší pohled do tohoto světa. Ano, byl jsem nadšen z První třídy. Ale u Logana jsem přímo v extázi. Naprosto souhlasím s Pomem - akce jak vystrihnuta od Camerona. A Jackman dal do své životní role opravdu vše a tímto se důstojně rozloučil se svou ikonickou postavou. ()

alcachocolat

Ani nemůžu říct, jak moc jsem se těšila a jak moc jsem odcházela zklamaná. Pocit rozčarování, bezmoci a naprosté konsternace mě provázel celým filmem. Sledovat, jakou trosku udělali z profesora bylo téměř nesnesitelné. Vím, že většině lidí tento film přišel epický a skvělý. Nemůžu si pomoct, ale pro mě to byl nejhorší možný konec celé ságy x-menů. V podstatě jsme se nedozvěděli, proč už x-meni nejsou, co se stalo profesorovi, proč je na x-meny opět hon, existuje to místo z komixu, dostali se tam ty děti? Nevíme nic. Jen to, že z Logana je naštvaný morous, který ztratil svoje kouzlo a z profesora na prášcích závislá troska. Vážně je tohle konec, který si zasloužili? Ne, není. Vážně jejich smrt takhle odbyli? Ano, odbyli... A co ostatní x-meni? Co se s nimi stalo? Nevíme. ()

SinisterBlac

Tak a Wolverine to má za sebou... ale nechal nám tu roztomilú no zato krvilačnú dcéru ktorá bola v niektorých prípadoch lepšia ako Logan v najlepšej forme. Perfektné ()

Hrr.nec

Tak bohužel mé velké očekávání, způsobené pozitivními ohlasy, nebylo naplněno. Jako film je to dobrej, ale žádný extra zážitek si z něj neodnáším. ()

hesonic

Premyslim, ze kdyby mi bylo 20, nejspis bych tento film nechapal a dal bych mu maximalne 2-3 hvezdicky, nebot temata v nem obsazena (stari, boje z oslednich sil, blizici se konec) jsou mimo schopnosti mozku 20-ti leteho cloveka. O 20-30 let pozdeji, kdyz spousta veci cloveku dojde a jeho pohled na svet je zcela jiny, je to ale jine drama. ()

Vaisak

Vskutku parádní zakončení jedné éry a rozloučení se s Wolverinem v podání Hugha Jackmana..bude mi chybět.. ()

kodwin

Hodně brutality, málo překvapení. Sice vizuálně hezká, ale nijak nadstandardní marvelovka, které stejně moc nemusím. Hvězda nahoru za Jackmana. ()

vladi3

Pomo sa asi musel udriet do hlavy, ked o tomto pise, ze je to dospelacky akcny bijak... toto je vsetko mozne, len nie dospelacke... Spoiler: Hugh je masina a ani sa necudujem, ze to takto dopadlo... Nikto nemoze dlhodobo drzat taku formu, aku mal on... On bol jediny, kto ma celu dobu drzal v napati a komu som cely cas drzala palce... Na nom stal cely film a padal na detskych hrdinoch... Je to trosku drsnejsia rozpravka pre pubertiakov... Spracovanie skvele, hudba skvela a Hugh famozny... Dospelacke ale na tom nie je nic... ()

Dupac

Celá x-mení sága se ve světle Logana smrskla na sešitek comicsu, kterej žmoulá v ruce zmutovaná Laura. Postavy prokreslené tak, že by se ustrnul i člověk, který pod sebe běžně nedrobí popcorn na marvelovských premiérách (snad jen projevy mozkové indispozice Profesora X ohrožují nejen davy poblíž, ale i celou jeho pracně vybudovanou legendu). Jako vyvrcholení série v mých očích o třídu překonává přeceňovaného Temného rytíře. R.I.P, Wolverine, po tomhle finále nejde zapomenout. ()

Camel91

Surové, drsné prostě nářez do slova, takto měl být film o Wolverinovi pojatý už od začátku v R-kovém stylu. Když se odehrávala scéna na farmě, zažil jsem jedno z největších překvapení. V kině jsem se zabořil do sedačky a jen koukal co to. X23 pohodová a její první rozhovor se svým taťkou je pro mě celkem kultovní. Rozloučení s postavou Logana bylo celkem důstojné ikdyž mohli ho zakončit trochu jinak, věčně zadejchaný Logan mi prostě vadil, to už jsem viděl v předchozím snímku, přesto prostředí se mi vizuálně líbilo, na druhou stranu to absolutně ignorovalo předchozí natočené filmy. Trochu mě mrzí dvě věci a to že nevysvětlili co se vlastně stalo s ostatními (tam mohl být krásný příběh, ať už že to byl Logan jak ho Charles obvinil a nebo že Charles sám záchvatem zabil všechny - náznak tam byl a obraz nikoliv, škoda že to tam není alespoň prequelová vzpomínka) a druhá že nebyla žádná zmínka o Viktorovi od prvního dílu. ()

SONITA

Obrovské sklamanie a to som si myslela že ten trailer je naschvál taký suchý aby nám samotný film priniesol to najlepšie. Ani tretia Wolverinova sólovka u mňa nefungovala. Nie Nie a ešte raz nie takto som si ja rozlúčku s mojím obľúbeným x-manom určite nepredstavovala. Bola som pred vyše dvoma rokmi na tento film v kine a ľutujem tých peňazí. Nie ja rozhodne nebudem patriť k tým ovečkám ktoré sa tu odbavujú na tom že vo filme to bola samá krv. Samotné dvd-čko si kúpim možno ak ho konečne zlacnia na 1,99 lebo aj 3,99 by bolo veľa. Toto sa vám ľudia páči ? Toto ? Dívať sa vyše 2 hodiny na malé dievčatko ktoré s neskutočne iritujúcim vreskotom morduje jedného človeka za druhým ? Keby to robil iba Wolverine tak to beriem. To vážne tak milujete násilie ? Detské porno je všeobecne považované za niečo zvrátené neprijateľné dokonca trestné ale dívať sa ako malé dievča brutálnym spôsobom vraždí ľudí ( hoci len akože ) je vítané s búrlivým potleskom ? To je logika. No mne osobne to príde choré a zvrátené. Možno som puritánka no neviem proste pripadalo mi to v kine hrozne nepríjemné sa na to dívať. Áno aj Deadpool je krvavý ale nemá na násilí postavený celý film. Ale ešte väčším prúserom je samotný dej - príbeh. Čo to malo akože byť ? Najprv sa idete v kine unudiť k smrti a potom len sledujete neustále utekanie a zabíjanie. Ani hlava ani päta. Tu Logan depkuje tu sa s niekym rozpráva a už zrazu zabíja a uteká a stále dookola až kým nepríde KONIEC. Takto že skončia títo legendárni mutanti ? Takto ? ( SPOILER ) Zakopaní v lese ako zdochliny ? Prečo tam nemohli dať Victora Creeda ? Veď na konci prvého Wolverina si to doslova pýtalo ďalšie stretnutie bratov. Zaslúžilo si to niečo veľkolepé niečo podobné ako sme videli v Endgame. Ale hlavne že sa všetci idete odbavovať na tom aké je to krvavé. Jednu hviezdu tomu dám lebo mám Hugha Jackmana rada rovnako ako aj postavu Wolverina ale toto sa proste nemalo stať. A fajn aby som len nekritizovala tak uznávam že po hereckej stránke zo seba Hugh vydal viac ako zo všetkých x-men filmov kde sa ako Wolverine objavil. Ale inak celkovo SKLAMANIE. ()

Eric.Kosar

Jakožto člověk, který chová úctu k temnějším filmům, jsem snad v kině zažil orgasmus. Žádný návaznosti na předešlé X-Meny, funguje to jako samostatný článek v jedno složitém mixu. Film si s vámi pohraje v tom smyslu, že vás jednou všichni opustí a na všechno budete sami, plus teda do toho ten lov na malou Dafne Keen. Na filmu ani není nic co bych změnil nebo snad odstranil, depresivní a stále komiksová jízda, která všechno zakončí v jednom zaslouženě Rkovým filmu. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu