Asterix a překvapení pro Cézara

• Francie

Astérix et la surprise de César

• slovenský

Asterix a prekvapenie pre Cézara

Asterix vs. Caesar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1985, 79 min

,,TAK TO SE JĚŠTE UKÁŽE, KTO Z NÁS JE DEBIL A KTERÝ Z NÁS JE KRETÉN." __ Výborné hlášky a dialógy (české dialógy Jiří Křižan), krásna animácia a parádna hudba korunujú tento diel za najlepší s celej série a podľa mňa sa jedná aj o jeden z najlepších animovaných filmov všetkých čias! Svojho času (a vlastne aj teraz) sme sa s kamarátom šúlali na scénke keď rímsky veliteľ oboznamuje legionárov so životom v cudzineckej légii a jeden Bretónec sa stále pýta: ,,WHAT HE SAYS?" a Riman zase na to: ,,ČO TO POVEDAL?". Takýchto skvostov je tu viac, spomeniem ešte: ,,KDE SÚ TU INFORMÁCIE?" ,,NEVIEM, OPÝTAJ SA NA INFORMÁCIACH." , alebo: ,,JÁ JSEM KLIDNÝÝÝÝÝÝÝ!!!" Musím povedať, že 4* dávam hlavne kvoli tomu, že film som videl po dlhšom čase so slovenským dabingom a ten my veľmi nesedel. Záver ako z Ben Hura. __11. 3. 2008 - po dlhom čase opäť vzhliadnuté s prvotriednym českým dabingom pri ktorom som sa náramne bavil a zaspomínal si na detstvo, keď som to na VHS videl nespočet krát až sa nakoniec potrhala :-(. 5* si tento diel rozhodne zaslúži. ,,CHTĚLS TO TU OŽIVIT CO, DESÁTNÍKU A POVEDLO SE TI TO."(19.10.2007)

• nascendi

Moje prvé stretnutie s Asterixom nedopadlo najlepšie. Výrazne som sa nudil a nemôžem vylúčiť ani občasné usnutie. Asi bolo treba tieto filmy sledovať v čase, keď som patril do cieľovej skupiny. To sa mi nepodarilo a tak všetko, čo môžem urobiť pre tento film je, že sa vzdám jeho hodnotenia.(28.5.2011)

Perfektní... to je to správné slovo, které vystihuje tohohle Asterixe.(18.11.2007)

starý dobrý Asterix, který rozhodně neurazí.. ale já už jsem z toho zřejmě trochu vyrostl a k tomuto dílu navíc nemám žádný vztah z dětství, jelikož jsem ho viděl poprvé až teď, a tak dávám lepší 3*.. "Obelix úplně sám zničil Koloseum."(18.10.2010)

Je to sice náhodička jako víno, ale tohle byl i můj první Asterix. Nádherná role pro Obelixe (aneb jak vypadá láska v podání velkého galského dobráka:)))), perfektní legionářský výcvik:)))))(21.4.2003)