Asterix a překvapení pro Cézara

• Francie

Astérix et la surprise de César

• slovenský

Asterix a prekvapenie pre Cézara

Asterix vs. Caesar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1985, 79 min

Prostě další skvělý Asterix. Není to sice ten z nejlepších, ale opět velice vydařený. Navíc Obelix jako legionář je opravdu dokonalý :-).(24.2.2005)

Filmové hlášky si pamatuju strašně špatně, ale jedna z těch, co mi utkvěla, je právě z tohoto dílu Asterixe. "Já jsem klidný." "Ne, ty ne! Já, já jsem klidný!!!"(11.11.2016)

Animované příběhy o Asterixovi a Obelixovi zbožňuji už od dětství, tento spolu s 12 úkoly je můj nej, ale ani ty ostatní nejsou o nic horší.(16.6.2011)

Zřejmě nejlepší filmová adaptace Asterixových dobrodružství (na druhou stranu, 12 úkolů pro Asterixe je minimálně stejně zábavná podívaná)...(12.9.2002)

"Asterixi, jsou tohle přátelé? Já už tomu vážně nerozumím... Doma to byli nepřátelé, v Africe přátelé, to abych se na to zeptal Julka!" anebo... A: What he says? B: Co říká? A: What he says? B: Co říká? C: Já myslet, že on se ptát, co vy říkat! anebo... A: Obelixi, kolikrát jsem ti říkal ať neničíš ten les!? B: Jakéj les? Vždyť je tu jen saméj pitoméj strom! Nejlepší animák, co znám. Ty hlášky! Radost poslouchat:-) 10/10(20.12.2007)

• - Příběh filmu je kombinací komixů "Asterix legionářem" a "Asterix gladiátorem". (Czernozub)

• - Finále snímku se odehrává v římském Koloseu, které však v Cézarových dobách ještě nestálo. (L_O_U_S)

• - Scéna závodů vozatajů paroduje stejnou scénu z filmu Ben Hur (1959). (L_O_U_S)