Asterix a překvapení pro Cézara

• Francie

Astérix et la surprise de César

• slovenský

Asterix a prekvapenie pre Cézara

Asterix vs. Caesar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1985, 79 min

Tohle bylo moje první setkání s Asterixem a impuls, který mě donutil se pravidelně dívat na všechny ostatní filmy s tímhle malým Galem a sehnat si všechny jeho komiksy, které jen sehnat jdou. A jeden z nejlepších dílů je právě tenhle.(15.4.2003)

Perfektní... to je to správné slovo, které vystihuje tohohle Asterixe.(18.11.2007)

Tento díl Asterixe mě pobavil zatím nejvíc. Je totiž opravdu vtipný. Pro mne je to další důkaz, že dobrému kreslenému filmu nesahá digitální film ani po kontníky. Všechny figurky jsou zde nádherně rozanimovány, opravdová pastva pro oči. Nemůžu taky nezmínit, že tento díl je jako jediný opatřen důstojným českým dabingem. Stará zlatá česká dabingová škola. To v Asterixovi v Británii je vidět, jak dokáže odfláklý dabing zprznit celý film.(26.11.2007)

• nascendi

Moje prvé stretnutie s Asterixom nedopadlo najlepšie. Výrazne som sa nudil a nemôžem vylúčiť ani občasné usnutie. Asi bolo treba tieto filmy sledovať v čase, keď som patril do cieľovej skupiny. To sa mi nepodarilo a tak všetko, čo môžem urobiť pre tento film je, že sa vzdám jeho hodnotenia.(28.5.2011)

Jeden z nejlepsich Asterixu. Vynikajici pribeh, krasne namalovano, dabing vcelku ujde. Obelixova role je vyborne promakana. Je to napinave, dobrodruzne a hlavne velice vtipne. A taky konecne vim, proc chybi kousek Kolosea :D(25.12.2006)