Asterix a překvapení pro Cézara

• Francie

Astérix et la surprise de César

• slovenský

Asterix a prekvapenie pre Cézara

Asterix vs. Caesar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1985, 79 min

Perfektní... to je to správné slovo, které vystihuje tohohle Asterixe.(18.11.2007)

Jeden z tech lepsich filmu o Asterixovi, jen skoda, ze tu opet nejde do akce cela vesnice, jen jednou a kratce. Jinak pribeh je zase takova zachranna mise, ale tentokrat tu je fakt dost bitek, vtipku a zajimavejch napadu. Ja se dobre bavil, ale na tech 5* to nebude.(22.12.2007)

Zřejmě nejlepší filmová adaptace Asterixových dobrodružství (na druhou stranu, 12 úkolů pro Asterixe je minimálně stejně zábavná podívaná)...(12.9.2002)

Já Asterixe zbožňuju už od dob, kdy jsem byl malý pacholík a filmy viděl ve východoněmčině a tedy většině děje nerozuměl. Tohle je hodně povedený díl - i když mám pořád díl s úkoly o malý kousek výš.(11.8.2016)

Pre mňa najzábavnejší Asterix z celej série. Opäť skvelá animácia a rovnako tak príbeh. /90%/(12.1.2007)

• - Scéna závodů vozatajů paroduje stejnou scénu z filmu Ben Hur (1959). (L_O_U_S)

• - Finále snímku se odehrává v římském Koloseu, které však v Cézarových dobách ještě nestálo. (L_O_U_S)

• - Příběh filmu je kombinací komixů "Asterix legionářem" a "Asterix gladiátorem". (Czernozub)