Asterix a překvapení pro Cézara

• Francie

Astérix et la surprise de César

• slovenský

Asterix a prekvapenie pre Cézara

Asterix vs. Caesar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1985, 79 min

Je to sice náhodička jako víno, ale tohle byl i můj první Asterix. Nádherná role pro Obelixe (aneb jak vypadá láska v podání velkého galského dobráka:)))), perfektní legionářský výcvik:)))))(21.4.2003)

ale no jo, no... už jsem se nějak nedovedl dost oprostit od svého dospělého a vnímal jsem to asi dost normálníma (a trochu snad i kritickýma) očima... samozřejmě se tu a tam vyskytne univerzálně humorná scéna, ale většina z nich sází na fackovací vtipy a la šimon a matouš... být mi o dvacet míň, asi jsem z toho odvařenej, ale dnes se mi hlavně sbíhaly sliny na ty odvařený divočáky. 60%(3.7.2012)

• nascendi

Moje prvé stretnutie s Asterixom nedopadlo najlepšie. Výrazne som sa nudil a nemôžem vylúčiť ani občasné usnutie. Asi bolo treba tieto filmy sledovať v čase, keď som patril do cieľovej skupiny. To sa mi nepodarilo a tak všetko, čo môžem urobiť pre tento film je, že sa vzdám jeho hodnotenia.(28.5.2011)

Asterix až v Římě se diví, jak jsou ti Římani divný. Docela strašidelný díl, který mě nejvíc děsil v obraze se záplavymi a Idefixovo "roadmovie" po římských kanálech. Opět plný podivínských nápadů a parodiií na burokracii "zkostnatělho impéria - říše chcete-li". A zvětšující se včela a homo vrátný do lázní nemají chybu... stejně jako - "To není zelený debil. Je to imbecil..."(18.9.2006)

Asterix a Obelix málo kdy zklamou, i když novější příběhy jsou opravdu slabé, překvapení pro Cézara patří určitě mezi to lepší se zmíněnou galskou dvojicí. Příběhu se už tradičně některé prvky dají vytýkat, ale proč, když je to příjemná zábava, která není pouze pro děti. Zbytečné srovnávat s komiksem, který je prostě jiný a má jiné kouzlo než animovaná filmová zpracování.(31.12.2009)