Asterix a překvapení pro Cézara

• Francie

Astérix et la surprise de César

• slovenský

Asterix a prekvapenie pre Cézara

Asterix vs. Caesar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1985, 79 min

Tady prostě patří i vícero hvězd než jen pět.(11.11.2012)

Je to o něco lepší, ale podle mého pořád platí to,co jsem napsal u dílu Asterix a Galové. Asterixe je lepší číst, než se na něho dívat. Někteří mí přátelé, rovněž Asterixovi fandové, mají stejný názor a tak doufám, že nejsem příliš subjektivní. Sešitová vydání jsou božská, animované podoby jsou nepovedené a pánové Goscinny a Uderzo se k nim nehlásili.(8.5.2003)

Lepší Asterix než ty dnešní hraný. 3 a půl hvězdy, 65%(7.3.2009)

Filmík pôsobí príjemne retro. Nemôžem mu však odpustiť, že všetky bitky sú vlastne bez bitiek (záber len na klbko pästí a mazaníc a je koniec)...(22.2.2014)

"Asterixi, mám být laskavý?" nebo "Ty debile jeden zelenej..." :-D Kopa perfektních hlášek, rozuzlení architektonického zborcení kolosea a zamilovaný Obelix, který by byl ochten snad kvůli lásce i zhubnout nějaký ten galský gram!!! Jako student archeologie a zájemce o Kelty vidím v Asterixovi skvělý studijní materiál. Komixy se mimochodem zakládají hodně na antických psaných pramenech (nejen Zápisků od Julka), což z nich dělá přímo lahůdkové (po)čtivo. A když už se dívat na Asterixe vertikálně, tak jedině na tyhle kreslené filmy. Tenhle vznikl v roce mého narození, vyrůstal jsem s ním, pak dospíval a ted s nostalgií znovu a znovu připomínám, je to zkrátka takový můj domácí pes, dobrej kámoš :-)(11.3.2011)