Národ Z

• USA Z Nation
USA, (2014–2018), 48 h 56 min (Minutáž: 41–85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau (více)

Série(5) / Epizody(68)

Skupina se vydává na nebezpečnou misi: musí přes celé USA přepravit jediného člověka, který přežil smrtící zombie virus, protože doufají, že právě on je klíčem k vakcíně. (Netflix)

create

Kdyby nebyla hromada lidí a filmovejch "kritiků", který odsouděj celej seriál kvůli slabšímu pilotu a dál seriálu šanci nedaj, tak si myslim že by se rating seriálu pohyboval někde poměrně blízko u červený hranice... Posledních pár dílů, (psáno po shlédnutí s01e08) co jsem viděl se takřka kvalitativně vyrovnávají průměrným dílům TWD. Hodnotím 4/5 a dál budu fanouškem tohoto seriálu. ()

frozen1

Účel to plní robiť si srandu zo zombie apokalypsy. Začiatok dosť nudný ale potom sa nedá nesmiať preto "iba" 4* 1.séria 75% ()

recor

Opravdu po shlédnutí dvou dílů jsem chtěl přestat se sledováním. Parodie na Walking Dead, která mě moc nebrala. Po krátké odmlce a sledování FEAR the Walking Dead, které se mi taky nezamlouvá, jsem se vrátil ke sledování zpět. A můžu Vám říct, že větší blbost, která mě nějakým způsobem zaujala jsem ještě neviděl. Nakonec jsem shlédl celou první sérii :-D Nevím čím mě banda vtipnéj zombíků zaujala. :-D ()

Lavinia

Po 1. sezoně: Asylum obvykle produkuje odpad. Ale zde překonali sami sebe. Satira a parodie, i na sebe samé, ale hlavně na debilní zombíkárny, akce a švih, v duchu kulhánkovských knížek - bez mozku, ale bum bác a hláškujeme. S chutí shlédnu pokračování. P.S. Vážně tady řešíte, jak se přenáší něco, co neexistuje? ()

cheonsacz

Když to nesoudíte podle toho, že to natočilo The Asylum a berete to jako takovou oddechovou parodii na zombii apokalypsu, tak to není tak špatné :) ()

RedRose

Bylo zde řečeno: Zombie seriál SyFy, na CSFD hodnocený množstvím odpadů, povětšinou rovnou po pilotu - což asi vypovídá spíš o hodnotitelích, než o hodnoceném. A naprosto s tím souhlasím!! Pokud zde dává někdo odpad po 20-ti minutách pilotu, jak tady někde zaznělo, tak tady nemá co dělat!! Tohle je čistokrevná zábava a ne jako ta telenovela TWD (viz můj komentář k TWD)!! Má to parádní tempo, téměř každý díl je něčím jiný, co epizoda to jiná situace, událost, překážka, nebo cokoliv jiného, v tomto ohledu se zde originalitou fakt nešetří (pozor! pro některé honotící překvapivá informace: tvůrci TWD opravdu nevymysleli zombíky, taky je jen vykradli...)!! Má to slušnou vlastní dějovou linku (NSA & Občan Z & Operace kousanec), postavy jsou sympatické, každá je trochu jiná a přítomnost "nepostradatelně-nesnesitelného" Murphyho dává prostor ke vzniku neuvěřitelných až absurdních situací!! Být tam já, tak Murphy je už dávno mrtvej, ať si už svět skončí jak chce!! Tvůrci skutečně nešetří skvělými nápady (radioaktivní zombie, zombie tornádo, obří sýr, amish zombie, zhulenej zombie) i když občas je to už trochu za hranou (létající zombie dítě)!! Nechybí tomu ta správná porce nadhledu a celé dohromady je to jednoduše neskutečně zábavná akční jízda postapokalyptickou krajinou, která je navíc i hodně slušně natočená!! První série 79% a druhá série 78% (pro ty, kteří se nepodívali: TWD jsem dal 51%)!! Právě sleduji třetí sérii, situace z prvních dvou sérií se dramaticky změnila, ale pořád to vypadá, že tvůrcům ještě dech zdaleka nedochází... Uvidíme... ()

Cooller

mohlo to rozhodně dopadnout o dost lepe, je zde jedna hlavni linka kterou protagonisté následují celou serii no matter what přesto má jen malý dopad na jednotlivé epizody, respektive každý díl má své vlastni vedlejší postavy, svuj vlastni děj misty je to fakt naprostý nonsens, postavy bezcharakterní... overall strašně boring něco taovýho sledovat, max jako kulisa pro jinou činnost. ()

vox_populi

seriál je dôkazom toho, že i Asylum má (prekvapivo) svoje lepšie dni...nenáročná oddychovka dejovo upúta každého zombie-fanúšika...tri a pol hviezdičky ()

mikhail

Nechápem tie prísne hodnotenia. Na rozdiel od Walking dead, kde kvalita neustále klesá, sa Z Nation drží prakticky od začiatku svojej nastavenej béčkovej línie. Scenáristi neustále niečim novým prekvapia. Humorom a sarkazmom to v každej epizóde len tak srší. 4* dávam hlavne zato, že ten seriál sa na nič nehrá. Vie, že je to béčko, je s tým zmierený. Preto si môže dovoliť vylomeniny v deji, ktoré paradoxne pomáhajú scenáru v slabých chvíľkach. Postavy sú sympatické i keď oobčas prehrávajú. Ale to k béčku trochu patrí. A paradoxne aj úroveň zombíkov sa časom zlepšuje. ()

Solverino

Celkem slabé, zřejmě se to točí bez scénáře. Nesmyslný děj se točí pořád do kola a nemá to valného smyslu. Zřejmě se to vždycky natočí na srazu paintballistů. ()

Facerr

Moje přítelkyně prohlásila, že si přijde jako by byla nevěrná The walking dead a z jí vrozené poctivosti chvilku odolávala, než si se mnou dala druhý díl:). Je fakt že tenhle milenec je trochu míň inteligentní, míň charismatickej a strašně se opičí po "originálu", ale koule by docela měl. Srovnávat Z nation s The walking dead je jako byste srovnávali Lamborginy s trabantem, ale přesto se člověk srovnání neubrání. Nelogičnosti a necharismatické postavy se zatím daj přičíst právě zmíněnýmu srovnávání s TWD, jehož jsem sám hooodně velkým fanouškem, na druhou stranu akce a zombíků je tady dost. A protože tenhle žánr je moje krevní skupina s nadějí na další a stále se zlepšující díly dávám 3 hvězdy.... sorry Ricku, jsou jenom o dvě hvězdy za tebou:) .... UPDATE! (1. 10. 2014) Po shlédnutí třetího dílu budu ještě víc močit proti větru, ale přidávám hvězdu. Jestli se bude kvalita zvedat podobným tempem, možná bude mít TWD i vážnější konkurenci. ()

Dixieboy

Ty ses zamkla v té kleci? A kde máš klíče?... Asi jsem je ztratila. :O Zombie mimino, které se schovává a neútočí? TO JAKO VÁŽNĚ??? Ano laťka byla nastavena poměrně vysoko seriálem The Walking Dead, ale takovouhle srágoru už v pilotu jsem nečekal... ani tomu nechci dávat další šance. Herci jsou doslova příšerní :( ()

B3n

Dá sa stotožniť s väčšinou toho, čo o tomto seriáli napísali tunajší diskutujúci. (Písané po dvoch dieloch). V ostatnom čase majú Hollywoodski tvorcovia dosť nešťastnú ruku vo výbere hlavných hrdinov. Aj tu sa im podarilo vybrať niekoľko nesympatických hercov, s ktorými sa nedá stotožniť a v podstate mi je úplne ukradnuté, či niekto z nich zomrie. A ako sa poznám, nebude trvať dlho a moje sympatie sa prenesú na stranu zombíkov. (V TWD to bola napr. postava Lori, ktorú našťastie dostali a nesvinila viac výborný seriál). Výnimku z postáv tvorí zatiaľ tajomný "10 000", ktorý zatiaľ múdro mlčí. Už toto samotné uberá polovicu potenciálu seriálu. Ak sa sami tvorcovia porovnávajú s TWD, tak to vyvoláva skôr rozpačitý úsmev. Asi tak ako keby som sa ja v hokeji porovnával s Jaromírom Jágrom. Postava občana Z, hraného DJ Quallsom je len čerešnička na torte. Horror v kombinácii s komédiou je veľmi ťažká filmová kombinácia, som presvedčený o tom, že títo tvorcovia ju nemôžu zvládnuť. Je to dielo štúdia Asylum a podľa toho aj vyzerá. Ak sa človek nudí, dá sa s tým zabiť pár hodín a nie je to až taká katastrofa. Ak od toho ale človek niečo čaká (napr. nejaký obsah, slušné dialógy, nejaké posolstvo, poučenie,...), bude sklamaný. Čiže ak si chcete tento seriál pozrieť, nečakajte od neho nič a ani nič nedostanete. Je to len na zabitie času. ()

Reiner

Není to extra... ale dávat odpad může jen někdo s velkým problémem. Nedokonalý film/seriál, který ale zaujme. Oproti TWD jsou zde opravdu zombie všeho druhu a to je plus navíc ;) Navíc většina zde hodnotících nepochopila o čem ten seriál je - tohle má kromě jiného pobavit i rozesmát. Což má proti TWD velké plus.Čumět na připitomnělé ksichty s nudnými dialogy můžete u "konkurence" - zde se jedná o zážitek, akci, vtip ... ()

Sakulnikov

Ano mám slabost pro tvorbu dílny The Asylum. Mají dosti specifický humor, ale ten se projevuje ve všem. Prostě apokalypsa s humorem. Seriál se nesnaží hrát na nějaké psychologické drama. U TWD jsem vydržel jen jednu sezonu, protože mě štval šerif, který IMHO dával méně smyslu, než zdejší chodící lék. Jinak HAL a evilmind, to tady dříve vystihli přesně. ()