Národ Z

• USA Z Nation
USA, (2014–2018), 48 h 56 min (Minutáž: 41–85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau (více)

Série(5) / Epizody(68)

Skupina se vydává na nebezpečnou misi: musí přes celé USA přepravit jediného člověka, který přežil smrtící zombie virus, protože doufají, že právě on je klíčem k vakcíně. (Netflix)

NairuWana

Tenhle seriál má spád a nápady. Některý momenty jsou strašně nelogický až absurdní, ale je to od studia Asylum - takže by mělo bejt každýmu jasný od začátku. Srovnávat s Walking Dead se to nedá, Walking Dead je převážně drama, Z Nation je v podstatě akční parodie. Jediný, co maj tyhle dva seriály společný, jsou zombie. Spousta lidí tu tvrdí, že Asylum kopíruje Walking Dead - řekněte mi v čem? Na rozdíl od WD se to nebere vážně, dělá si to srandu v podstatě ze všeho (nejenom ze zombie) a má to podstatně rychlejší děj. Navíc některý nápady se mi fakt líbí obecně - třeba Murphyho dějová linie by mě nejspíš bavila i ve vážnějším podání. Pokud tenhle seriál berete jako oddechovku, je to vážně pecka. Pět hvězdiček jsem nedala jenom proto, že nevim, jak se to bude vyvíjet dál. :) ()

MiKos

Velmi vtipný seriál parodující Walking Dead a vůbec post Apo žánr, jako celek. Svým způsobem dobře uvěřitelný svět, velká dávka sebeironie a žádná zásadní hloubka ze Z Nation tvoří výtečný koktejl zábavy. DJ Qualls dodává tu trochu extra koření, které z tohoto nenápadného seriálu, dělá chuťovku pro labužníky. Neříkám, že je to pro každého, neříkám, že to musí každému na první ochutnání chutnat. Nicméně, když tomu dáte prostor a budete mít patřičný úvod, jak tuto věc konzumovat. Není možné se do absurdnosti tohoto světa nezamilovat. 80% ()

numan

Zatímco z Walking Dead už se dávno stala smrtelně vážná psychologická sračka a do sebe zahleděný nudný family shit, na který se skoro nedá koukat, Z-Nation od začátku baví jako blázen. Bohužel spousta zde přítomných trdel natolik sviští v mediálním středním proudu, diktovaném mocnými globálními kulturtrégry od filmových kritiků přes všelijaké lobbisty až po masově respektované "vážné" tvůrce, že to prostě není schopná pobrat. (csfd 45% vs. imdb 6,0) Přitom faktická existence zombie tohoto typu v reálném světě je asi tak pravděpodobná jako existence upírů, vlkodlaků, kojotodlaků a podobných z prstu vycucaných potvor, takže nechápu, jaké hluboké pravdy tu místní rádobyinteligence řeší. Možná by na začátku každého dílu mělo přiletět peříčko a na konci zase odletět, aby v tom bylo to "velké umění" a dalo se u toho úspěšně usnout. Z-Nation je čistá zábava bez mindráků. Zombie-batole, zombie-pes, postapokalyptické kur*y (to všechno jen v prvních třech dílech) a k tomu spousta funny moments a super hlášky. Horrorová komedie jako víno - jen tak dál! ()

Seki

Poměrně dobrá zábava, která ale nesedne každému. Mnoho lidí odradí už jen skutečnost, že se jedná o dílo společnosti The Asylum, která je nechvalně známá produkcí velkého množství všemožných filmových braků. Narovinu musím konstatovat, že to nejde porovnávat s fenoménem The Walking Dead. Jde spíše o grotesku ze světa zombie. ()

MovieDevil

Protože je to Asylum, tak je to špatné? Ne, to vážně ne. Občas je to lepší než stereotypní The Walking Dead. Mimochodem The Walking Dead miluju... ()

Punkies

Nevím, proč má tenhle seriál tolik odpadu, ještě že jsem nedala na hodnocení. Jelikož jsem fanda zombie filmů a seriálů, a WD už jde spíš z kopce, Z nation je skvělým povyražením v tomhle žánru. Je tam pořád hodně akce, humoru i napětí. A to, že občas něco nedává smysl... bože, vždyť je to seriál o zombíkách... ()

faborka

Dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala k tomuto seriálu. Nakonec jsem sjela celou první řadu v jenom zátahu a neuvěřitelně mě to chytlo. Druhá řada je taky prostě vynikající. The walking dead mě nechytlo, bere se strašně vážně. Z Nation je i dost humorný, s napětím a skvělými postavami. Je jasné že tento seriál není určený pro typické masové publikum, ale bylo by fajn kdyby místní chytráci hodnotili až po shlédnutí jedné řady. Doufám že třetí řada bude následovat. Doplňuji - třetí řada se mi líbila taky. Jsem spokojená. ()

hesonic

Na zombie seriály nebo filmy nekoukám, neboť je považuji za naprosto nudnou ztrátu času. Tohle je výjimka! Jediný zombie seriál, na který se dá dívat a pobaví vás vtipem a nadhledem. ()

Jarv

Tak rychlý rozjezd, jako u tohoto seriálu, jsem snad nikdy neviděl. Běží zhruba dvě minuty, během nichž se zrekapituluje minulost, a náhle vás děj hodí přímo do akce. Pokud omluvíte trochu levnější vizuál a prakticky neznámé tváře, nudit by vás neměl, protože v každém díle se stane něco jiného a není toho málo. Co seriálu ubližuje, je poměrně rychlé odpravení stěžejních postav. Na některé z nich si ani nestihnete zvyknout. Bohužel, značná část těch krátkodobých hrdinů je možná nejsympatičtějších. Varování: Kdo čeká efekty na úrovni Game of Thrones, ať si to ani nepouští. Tohle není vysokorozpočtová srandička. Kdo je naopak zvyklý na béčkovu produkci (a má vrozenou skromnost), směle do toho, zklamání se snad nedostaví. 85% ()

Ajfist

Ale jo.Je to sice Asylum a od toho se odvíjí ostatní jako je logika chování postav i samotného děje,ale na druhou stranu je to zřejmě sice nechtěná,ale docela podařená parodie na Živí mrtví.Pokud tohle nebere člověk vážně,ale přistupuje k tomu jako k parodii,tak to koukatelné je.Nesmí se v tom hledat nějaká logika a nesmí se člověk divit mnohdy naprosto praštěnému a nelogickému chování hlavních postav.Ano s vážným pohledem by to byla naprostá zhovadilost,ale při sledování s nadhledem je to oddychovka nad kterou prostě není radno přemýšlet,ale brát to pouze jako béčkovou parodii na zombie filmy a seriály,které jsou tam dokonce zmíněny (Úsvit mrtvých).Takže i když je to nechvalně známé Asylum,tak je to koukatelné.Prostě tenhle seriál si na nic nehraje a je to prostě akční komedie se spoustou hovadin,které ovšem běžně v komediích bývají a jinde u jiných společností se nad nimi nikdo nepozastavuje a hodnocení se dávají vysoká.Tohle tady dostává odpad,protože je to prostě Asylum. ()

dago79

Tak tomuto sa povie extra sracka. Neviem ci to chceli natocit ako dokumentarny ciernobiely film z druhej svetovej ale ak ano podarilo sa, skodaze sa sekli skoro o 80 rokov. Otrasni herci, na cele s tym blbcom co hra v kazdej debilnej roadmovie. To je asi najhorsi pilot aky som snad videl. To si radsej pozriem Fatmagul na Joj plus ako toto. ()

Cukrous.rk

Lidi proboha proč to všichni srovnáváte s The Walking Dead? Mě osobně se ten seriál líbí! Co jsem zatím pátrala, tak to podstatná většina lidí porovnává a srovnává s TWD, je nás jen málo komu se to líbí a kdo to vůbec nesrovnává. Každý od tohoto seriálu očekává nabytou akci, přesně jako v TWD, ale pozor, takto to není. Producenti se ani náhodou nesnažili napodobit slavný a ničím nepřekonatelný seriál. Producenti si prostě řekli: „OK, mi to vezmeme z jiné strany“. A navíc jsem někde našla, že na to ani neměli moc peněz jako na TWD, takže já tomuto seriálu dávám plný počet bodů a kritizujte si mě jak chcete, toť vše můj názor ;) ()

buryman

TWD červena čisla tady sama kritika ANO není to tak filmřsky,kamerově,efektově dokonalé, ale je to mnohem zábavnějsi žadná hluchá mista neni to nudné,každy dil nejaká akce (narozdil od twd kde je dil akce a tři dily pindání o ničem) a je tu daleko lepší příběh konečne někdo kdo odoláva zombí nákaze+mikro příbehy ala star trek ( sny dokola,či imaginárni nepřítel atd) a hlavně si to nehraje na valku Z je to prostě uvolněné zábava na prvním mistě . Střízlivě bych dal 3 hvězdy ale musim se toho serialu zastat proto 5..jinak naprosty souhlas z komentem HAL ()

chlumecky

Byl jsem velice rád, když Harolda odstranili, jelikož jeho herecký výkon by zasluhoval malinu roku za nejhůře zahranou seriálovou postavu. Jinak s ostatními nemám až takový problém. Herci však nedokážou seriálu vnuknout patřičný náboj. Nejlépe na tom je doktor a Muphy, ostatní se jen vezou. Na to, že jde o výtvor Asylum, jde o celkem zdařilé dílo. Zombie vypadají věrohodně až odpudivě, Některé nápady jsou celkem originální. Ten kdo má rád zombie kult, bude tento seriál bavit., i když jde spíš o seriál pro nenáročného diváka odpad to určitě není, myslím, že existuje hromada jinejch seriálů, které tomuto nesahají ani po kotníky. S TWD nesrovnávám, jde o dvě odlišné věci a dávám 5*, jelikož se tohoto seriálu chci rovněž zastat ()

Karel.Racek

Ti, kteří hodnotí (odpad) seriál jen podle Pilotu, tak jsou padlí na hlavu. Seroš má šťávu, pořád se něco děje a je se na co dívat. Rozhodně o dost lepší než Živý mrtvý který se táhne jak sopel. ()

Prokop23

Oživlé mrtvoly jsou poslední dobou nějak in. Po nekonečném The Walking Dead přichází nový seriál na to samé brdo...a určitě taky nekonečný. A co všechno přidali? Kosmonauta, zombietornádo, zombítsunami, kanibaly, post-apokalyptické pasáky, týpka co sedí v „teple“ na základně v Arktidě? a vše pozoruje pomocí hájtek technologie a napovídá, no a taky divnou postavu, co je napůl zombík....napůl čuně, pardon člověk. Jo a zombíci začali běhat....Už tak nelágujuo (asi koupili lepší připojení nebo nainstalovali ovladač grafiky), takže se trochu zvedla obtížnost. Příběhově je to ještě o pár stupňů demence níže než Vólkin déd, které měl jakoustakou atmosféru ze začátku a hlavně propracovanou psychologii postav. Zí néjš je tak obsahově prázdnou kuchárnou (bouchni, střel, píchni do hlavy a uteč) opakující se do zblbnutí. Jedna hvězdička za vizuální zpracování a především za scénu s letícím Liberty Bell, u které jsem se nemálo pokutálel smíchy po zemi. ()