Želvy Ninja 2

(neoficiální název)

Ninja Korytnačky 2

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016, 112 min

Bola to jazda. Zábavná, farebná, explozívna. Bolo v nej veľa srdca, stratégie, logiky a svalov. A hlášok. Bol to návrat do detstva, ktorý sa vydaril. Korytnačí bratia majú každý svoj štýl, povahu and odlišný výzor. April je skvelá. Ako aj Casey. A Tyler Perry ako Baxter Stockman ma fakt bavil.(3.6.2016)

Ještě větší retro, než jsme doufali. Krang přetéká slizem, Trhač se vrací do brnění, asistuje doktor Stockman a pár ran rozdá i Casey Jones. Léto 2016 přeje mým dětským láskám a po Tarzanovi dostávají další šanci i Želváci, kteří se po svižném (byť dějově krkolomném) originu vrací v ještě lepší formě. Mají auto, mají elán, mají April a pořád parádně baví. Není mi už šest, takže nadšení musím chtě nechtě začít krotit, ale když se v závěrečných titulcích spustila nová (a přitom dokonale uctivá) verze té nejlegendárnější znělky, neměl jsem daleko k nefalšovanému dojetí. Kdo želvy miloval a chtěl ten pocit ještě jednou zažít, je v téhle stoce na správném místě.(9.7.2016)

Tak tohle byla epická pecka, uber bomba, želví nářez na druhou! Poslední dobou jsem byl v kině dosti často a tak jsem čekal kdy zase přijde po filmu ten "wow" dojem že si z něj "sednu na prdel", prostě budu odcházet z kina vyklepaný a nadšený, protože se tenhle pocit podezřele dlouho nedostavoval...tak, teď se teda konečně dostavil! Druhý film převálcovává první díl ve všem na plné čáře. Znáte původní animák z osmdesátých let? Převeďte si ho do hraného formátu a máte druhý díl. Je vidět že změna režiséra opravdu prospěla a Dave Green věděl co točí. Ano máme tu přesně to co jsem tvrdil že to bude "soft reboot". Trhač je více lidský a není již digitální, taky má větší roli a pouze jen nemlátí želvy po hlavě. Navíc přibyli Rocksteady a Bebop kteří chováním jako by vypadli z oka svým původním předlohám. Stejně tak retardovaný, zároveň geniální a nedoceněný vědec Backster Stockman. Je zde i Casey Jones, želvácké auto....Foot klan a Karai jsou konečně ninjové! Jo a pak je tu Technodrom...a Krang!!! Nečekal jsem že se ta obří základna mluvícího mozku fakt tak povede - obří oko, a přední dělo...jako by vypadl z oka předloze (akorát nejezdí, ale létá). Krang též suprový, styl mluvy přesně jako ze seriálu. Otravný Vernon a nulově herecky nadaná Megan Fox, teda April O'Neillová šli hodně do pozadí a nemají tam díky bohu tolik prostoru, želvy to téměř táhnou sami, akorát je občas zastíní Rocksteady a Bebop - protože záporáci jsou prostě cool, že? Navíc plno narážek na původní seriál a filmy. No a závěrečný song u titulků to všechno rozsekne :). Díky hromadě akce a zajímavým charakterů film neskutečně utíká, na rozdíl od prvního dílu. To je zároveň možná i jeho mínusem, protože je tu hromada postav a některé nemají dostatek prostoru který by si zasloužili. Například Trhač s maskou, Karai, Casey Jones...i ten Krang by tam mohl být více. Doufejme že se v této sestavě vše vrátí i do třetího dílu, protože příběh končí tak, že by se s ním dalo krásně pracovat dál.(4.6.2016)

Bavil jsem se daleko víc, než u ID4 nebo Warcraftu a to se mi do toho kina ani nechtělo. Nečekal jsem nic, dostal jsem docela fajn kulisu k vypití 4 piv. Je to výplachová píčovina pro 12 letý kluky. Hrozně mne bavil Rocksteady a Beebop, vůbec mne nebavila Megan Fox, její plastikový xicht je snad ještě horší, než její herecké schopnosti a komediální netalent. Vzít tam nějakou prsatici typu kate Upton by bylo možná lepčejší řešení. Docela bych to doporučil lidem, kterým nesedla jednička. příběhově je to vykradačka Transek 3 a Avengers, ale atmoškou je to hodně odlehčené a jiné. Bavil jsem se, sám se tomu divím. 7,5/10(1.7.2016)

Všechny tyhle nový komiksovky jsou na jedno brdo, z vesmíru, jiný dimenze se na nebi udělá zvláštní úkaz a hlavní hrdinové jdou zabránit konci světa. Že vám to připomíná Avengers? Ano je to to samý, jen tam jsou želvy. Bohužel , mé dětské já, který si ovazovalo hlavu červeným šátkem, za pásek cpalo vidličky a hrálo si na Raphaela je smutný. Bejt slátanina efektů, bez nápadu, bez příběhu, si nezasloužili. Jen za to že to jsou želvy dávám hvězdu navíc.(5.6.2016)