Želvy Ninja 2

Ninja Korytnačky 2

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Sci-Fi

USA / Hong Kong / Kanada / Čína, 2016, 112 min

• Huntelaar

By mě zajímalo, jestli to i před těmi pětadvaceti lety bylo tak moc cílený na dětské (mladistvé) publikum nebo to je jen klasická pohnutka doby, zalíbit se určitému typu publika a vytřískat i na merchandisingu. A chápu, že účty se nezaplatí sami, ale jestli to má i taková herečka, jako je Laura Linney, zapotřebí. Protože nad kvalitou většiny replik musí divák starší dvanácti let tázavě pozdvihnout minimálně obočí. Trochu to bolí, když Vám takovým způsobem šáhnou na modlu z dětství.(26.9.2016)

• LiVentura

Všechny klasické postavy se objevily.. Jinak nic.(24.9.2016)

Začnu tím, že někdy mám chuť pustit si Bergmana nebo Rivetta, abych se podíval na nějaký nemainstreamový snímek.... a někdy holt je chuť pustit si biják s mutantníma želvama, jak jí pizzu a kopou zadnice mutantního divočáka a nosorožce, zatímco kolem lítá mimozemský mozek ve svém brnění. Tohle je film, od kterého se nic neočekává. Tohle je film, kdy člověk může na necelé dvě hodiny vypnout a buď se bavit na stejné vlně nebo ne. Já se bavil. Viděl jsem jedničku, čekal jsem něco podobného a to jsem dostal. Takže ani nehaním, ani nechválím. Prostě odpočinek s hrdiny mého dětství.(2.1.2017)

• Jigy

Úplně stejná zbytečnost jako první díl + o něco více plastická Mega, černý Baxter, děsně nudný Technodrom a ztráta poslední propojenosti s původním seriálem.(25.2.2017)

Avengers meet Transformers. Je potřeba položit si otázku, co člověk vlastně očekává od filmu, kde se zmutovaný želvy snaží zastavit Japončíka s traumatem, který se spolčí v Dimenzi X s mluvícím mozkem, aby ovládli svět a k tomu si přizve dva bezmozky, ze kterých udělá prase a nosorožce. Je to stejně praštěné jako seriál, ale ten měl alespoň své kouzlo. To kouzlo nepostrádal ani první díl, ten druhý je ale infantilní až hanba, navíc plný strašně nepotřebných a natahovaných scén. Alespoň akce není mdlá (ale ninjutsu tam moc není).(3.6.2016)

• - Ve scéně, kdy želváci střílejí po Vernonovi (Will Arnett) z foukačky, je jasně vidět, že k nim stojí zády. Ale i přes to má Vernon kuličku po prvním zasáhnou nalepenou pod pravým okem a po druhém zásahu na čele. (Karn)

• - Trhačovo (Brian Tee) nové šedočerné brnění bylo vytvořeno podle jeho prvního brnění v seriálu Želvy Ninja (od r. 2003) . (Karlsberger)

• - Auto, ve kterém jezdí Casey Jones (Stephen Amell), je 2016 Dodge Challanger Hellcat. (Karn)