Bláznivá dovolená

• slovenský

Griswoldovci

Komedie / Road movie

USA, 2015, 96 min

Rozpočet $31miliónovTržby USA $54,943,586Tržby Celosvetovo $81,443,586 Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ tuctová planoba, kde nič poriadne nefunguje tobôž to otrasné obsadenie a prízemný humor tu nemá ten správny dopad a len vyprcháva do prázdna, na desať suchých gagov pripadá jeden vydarený, čo je strašne málo, oproti tématicky podobným My sme Millerovci je toto dosť zbytočná záležitosť /videl v kine: 35%/(1.9.2015)

• cashflower

Tešil som sa na odľahčenú komédiu {postačil by mi aj ukážkový priemer okolo 55%} ala Griswoldovci s Chevy Chasom, kde moje mozgové závity budú konečne nestrážené a doprajú si oázu pokoja, no dostal som vskutku čerešničku na torte pár rokov po dobe trvanlivosti. Snaha o sexuálne narážky či už vo verbálnom alebo vizuálnom prejave bola na zaplakanie a spolu s english hláškami používajúc teda "cooool" Urban Dictionary sa celý film dostáva na level suchého až dosť často trápneho humoru v jej exponenciálnom náraste - ¿asi? v domnení, že práve takto zvolený štýl pritiahne cielené publikum. Aj tie 2* sa mi tu trasú, že skončia jak ten dort = 30%.(25.2.2016)

• Vančura

Vyloženě přiblblý film, který je jednou velkou přehlídkou scenáristické ubohosti a nevtipné trapnosti. V mnoha scénách je dokonce člověku na zvracení, protože bezpečné pole dobrého vkusu je zde opuštěno způsobem, který mě osobně vyloženě nakopává. Obsazení jsem shledal dosti nesympatické (zde "vede" Ed Helms - na toho chlápka se vážně nedá koukat, jak je mi protivný; naopak Chris Hemsworth je nečekaně skvělý) a na většinu vtipů jsem reagoval spíš nevěřícným úžasem, jak tohle může někomu připadat vtipné (smetení hezké holky v kabrioletu budiž zmíněno jako pro mě asi nejvíce markantní ukázka toho, jak se můj smysl pro humor s tím filmovým míjí - vůbec celá ta scéna je vlastně neuvěřitelně debilní, protože ačkoli se ten fotřík sám prohlašuje lůzrem, který měl v životě jen tři ženský, nebrání jeho nulový sexappeal té krasotince v tom, aby s ním za jízdy flirtovala a následně za to zaplatila životem - to má být vtipné? aha!). Korunu tomu v závěru nasazuje zestárlý a ztloustlý Chevy Chase, jehož sešlost jako by symbolizovala dno, na něž se celá ta volná série nakonec dostala. Neříkám, že si ten film občas nevybere své lepší chvilky (úvodní i závěrečné titulky jsou super, stejně tak všechny scény s Chrisem Hemsworthem), ale jako celek je to hodně pokleslá podívaná, které by se měl podle mě každý trochu náročnější divák spíše obloukem vyhnout. Mimochodem brát na tohle do kina svoje děti mi přijde hodně divný - to není rodinná komedie ani omylem.(27.8.2015)

• peiton

Griswoldovci??To BOLA docela fajn rodinka,lenže to by nesmelo prísť toto pokračovanie na ktoré si zajtra z najväčšou pravdepodobnosťou ani len nevspomeniem.Nedá mi neporovnávať túto nevydarenú kopiu zo skvelou zábavou z 80-tych rokov.Novodobí Griswoldovci nám ukázali,aký plytký humor a zábava ovláda modernú Ameriku.Sorry,ale eventuálne komické scénky mi vylúdili len otrávený výraz na tváry.Modré vybuchujúce čudo na štyroch kolesách na diaľkové ovládanie??!Asi je so mnou niečo špatne,ale neverím,že toto sa mi má páčiť nieto ešte baviť.Neviem prečo vzniklo toto nepriame pokračovanie,asi to ani nebudem chcieť vedieť.(15.11.2015)

Není to koncepčně tak podařené, jako jízda Chevyho Chase, ale to je i dobou a odstupem času. Jako pokráčování jeho syna v rodinné tradici, to ale nedopadlo vůbec špatně, protože u nemála scén jsem se fakt poctivě zasmál a to je to poslání. Jako nejslabší část považuju návštěvu ségry s Thorem, to mě vůbec nebavilo. PS: Albánské auto je na nějakou nominaci, protože takovou obludu, nabušenou... ehm... "technologiemi" a krásně sedící tomuto snímku fakt neznám :-))(4.11.2015)