Bláznivá dovolená

Griswoldovci

Dobrodružný / Komedie

USA, 2015, 96 min

• Hunt

30%, to, že každá scénka a fór byly předvídatelné bych zase jako velkou tragedii nebral, ale bylo dost smutné pokoukání, působilo to nuceně a ke smíchu to mělo hodně daleko - škoda, v každém případě, natočit dobrou komedii je náročné a chce to nejen vtipný scénář, ale i herecky a režijně zvládnuté vypointování. No jo, snad někdy příště(24.1.2016)

• Vančura

Vyloženě přiblblý film, který je jednou velkou přehlídkou scenáristické ubohosti a nevtipné trapnosti. V mnoha scénách je dokonce člověku na zvracení, protože bezpečné pole dobrého vkusu je zde opuštěno způsobem, který mě osobně vyloženě nakopává. Obsazení jsem shledal dosti nesympatické (zde "vede" Ed Helms - na toho chlápka se vážně nedá koukat, jak je mi protivný; naopak Chris Hemsworth je nečekaně skvělý) a na většinu vtipů jsem reagoval spíš nevěřícným úžasem, jak tohle může někomu připadat vtipné (smetení hezké holky v kabrioletu budiž zmíněno jako pro mě asi nejvíce markantní ukázka toho, jak se můj smysl pro humor s tím filmovým míjí - vůbec celá ta scéna je vlastně neuvěřitelně debilní, protože ačkoli se ten fotřík sám prohlašuje lůzrem, který měl v životě jen tři ženský, nebrání jeho nulový sexappeal té krasotince v tom, aby s ním za jízdy flirtovala a následně za to zaplatila životem - to má být vtipné? aha!). Korunu tomu v závěru nasazuje zestárlý a ztloustlý Chevy Chase, jehož sešlost jako by symbolizovala dno, na něž se celá ta volná série nakonec dostala. Neříkám, že si ten film občas nevybere své lepší chvilky (úvodní i závěrečné titulky jsou super, stejně tak všechny scény s Chrisem Hemsworthem), ale jako celek je to hodně pokleslá podívaná, které by se měl podle mě každý trochu náročnější divák spíše obloukem vyhnout. Mimochodem brát na tohle do kina svoje děti mi přijde hodně divný - to není rodinná komedie ani omylem.(27.8.2015)

Tak jo děcka, teď vám prozradím jeden fígl jak si tenhle film užít, je to jednoduchý takže : prostě si tenhle film nespojujete s původními filmy a když tenhle film, budete brát jako další praštěnou komedii, tak si ho užijete. Tento tip můžete uplatniti i u jiných dalších filmů a bude fungovat, je to zaručené a ověřené a nejlepší na tom je že je to zdarma !! No film se tady nebojí dělat z Američanů, to je dost odvážné, v dnešní době kde je všude samý terorista, uprchlík - terorista co dělá že neni terorista a tak dělá uprchlíka, ale přitom je to ten terorista, však šance že je to uprchlíky je stoprocentní) film hlavně naráží na klasický stereotyp Amíků, toť jest každý rok ten samý výlet, každý měsíc ta samá poloha v sexu, každý týden ty samé noviny, každý den to samé jídlo a aby to bylo fakt hořké, tak každá hodina je prostě ubíjející. No tohle nefunguje jen v Americe, ale všude po světe, i u vás doma bohužel, takže za tohle bod k dobru to chtělo odvahu. Takže mladej (teď velkej) Rusty Griswold, místo toho aby vzal svoji ženu do nejromantičtější země vůbec,(nééé Antarktida to fakt neni) je to Francie a svého syna - vagínu šoupl do holčičího tábora a toho druhé k SEALS, tak se rozhodl že je vezme do přes celou Ameriku do Walley Worldu. Takže opakuje chybu svého otce, protože ten jejich výlet byl cesta smrti, trapnosti, zoufalství a ke konci i šílenství. A ani teď to nebudou mít jednoduchý, do cesty se jim postaví násilnický kamioňák, tupý burani a jejich žumpa, vyvinutý nad samec vaší ségry, kráva, kanibalistický býk, neurotičtí policajti, přecitlivělí instruktor, slušná a morálně čistá rodina a nakonec albánské auto se svastikou, které je ještě korejsky seřve za to, že na něj sahají a ať to nedělají ! Jo a aby se neřeklo, že sem snad proti původnímu filmu, tak malé připomenutí https://www.youtube.com/watch?v=IbL3NfWJUQs . Takže pro mně komedie z minulého roku, rozhodně top. PS : Navíc ta bitka ke konci byla perfektní :-D .(3.2.2016)

• Fr

„MY ČTYŘI POJEDEME NA VÝLET AUTEM DO WALLEY WORLDU. UPADLI JSME DO STEREOTYPU. MUSÍME TO ZMĚNIT. STRÁVIT SPOLU TROCHU ČASU…“ /// Vy jste teda debilové! (mluvím k tvůrcům týhle sračky!) Starej Clark Griswold byl neuvěřitelně vynalézavej, kdežto potomek Rusty je jenom idiot. Nejdřív jsem myslel, že se s těma vagínami a penisama vyblbnou v úvodu. Trumfli to. Třeba zvracením. Obyvatelé Babovřesk dostali svoji vlastní komedii. Hodně se v ní mluví a čím víc je to trapný, tím víc to má bejt dobře. Na řadu přicházej sračky (v pevným i tekutým stavu). To bych se kurva (sorry cenzore a puritánský čtenářstvo, tohle fakt jinak napsat nejde!) poblil! Aspoň že vynechaj trapný keci vo sexu – sou tam děti… ouou – na scéně je Chris Hemswort se svoji klobásou, takže můžou bejt spokojení všichni! Tahle rodina není vtipná, ale pošahaná. Abych nekecal, 2x mě dostali! (neřeknu! Najdi si ty fóry sám!) V rodinným kruhu to nepouštějte. Místo stmelení kolektivu by ho tihle Griswolďáci spíš rozesrali. Dementní komedie pro dementy! A tak jsem se na ni podíval… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám. 2.) Millerovi jsou nudná a nevtipná rodina! 3.) Mám IQ 70 (i míň). 4.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“ /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(20.10.2015)

• URBAN

Ed Helms je dobrý herec, ale nejspíš jen když ho někdo vede viz. série Hangover, ale k filmu tento film je cesta nikam od ničeho k ničemu. Párvtipů by se tu našlo, ale to byly spíš trapné vtipy. ( 10.12.15/MAC )(10.12.2015)

• Ed Helms