Bláznivá dovolená

• slovenský

Griswoldovci

Dobrodružný / Komedie

USA, 2015, 96 min

Vždy som letel na takýto strelený druh humoru. Ed Helms má síce od zlatého komediálneho veku Chevy Chaseho ďaleko, ale dokázal minimálne dôstojne v tejto skúške obstáť. Vo filme je pomerne veľa gagov podobných s tými s Prázdninami v Amerike, len v tomto prípade im autori dodali akúsi masku absurdnosti, často až šokantnosti. Niekedy to vyšlo, niekedy nie (ako napr. s tou blondínou na diaľnici), ale celkový dojem je pozitívny. Zároveň sa filmom tiahne akási smutná melanchólia a nostalgia za časmi dávno minulými, ktoré naberú na intenzite keď sa na scéne objaví vypapkaný a staručký Chevy Chase. Spokojnosť. 70/100(15.11.2015)

Původní filmy si vybavuju jen matně, tudíž sem byl asi ochuzenej o spoustu navazujích a odkazujících scén.Geniální gagy střídají trapný nebo nechutný, tak, jak sme už u amerických komedií zvyklí, na druhou stránku sme se občas opravdu nahlas zasmáli a to se počítá.Nic sem od toho nečekal a ono to spíš mile překvapilo, jen mě hodně zamrzelo, že udělali z postavy Chevyho Chaese takového kreténa.65%.(16.2.2016)

• tahit

Pravda, odreagoval jsem se i zasmál, ale jinak tahle legrační lovestory má potenciál tak na úrovni našich Babovřesk. Není to velký rozdíl. Maximálně dobré na vyprázdnění hlavy od starostí.(16.12.2015)

• heyda

Dlouho jsem váhal, jestli dát 1 nebo 2 hvězdy a nakonec jsem zůstal jen u jedné. Jako uznávám, že vzájemné šikanování bratrů a zpěv Sealovy Kiss from Rose nemělo chybu. Jenže jinak to bylo jedno velký klišé a to množství fekálního humoru, brrr, na to jsem obzvlášť alergický. Takže sečteno podtrženo = už to nechci vidět :-D(10.3.2016)

"To není drátěnka, to jsou chlupy z přirození" Spíš než filmy z původní franšízy mi to připomíná nedávno natočený Millerovi na tripu, což byl ale ve všech aspektech silnější a vtipnější film. Bláznivá dovolená čerpá z devadesáti procent z fekálního humoru, není to úplně špatné, párkrát jsme se zasmál a uteklo to rychle, ale znova už to vidět nepotřebuji. Za nejlepší část považuju Christinu Applegate při středoškolský party soutěži.(2.1.2016)

• Ed Helms