Bláznivá dovolená

Griswoldovci

Dobrodružný / Komedie

USA, 2015, 96 min

• Cappuccino

Po detektívnom thrillery som chcel niečo na odľahčenie. Požiadavky neboli naozaj moc veľké, stačila by mi obyčajná, priemerná komédia s niekoľkými vtipnými scénami, ktorou by som sa v zamračený, nudný deň trochu odreagoval. Ale toto nebol ani priemer, toto bol fakt že podpriemer. Jediná scéna, ktorá mi aspoň trochu vyčarila niečo vo forme úsmevu bol gps kórejec. No a ešte možno Chrisov mega penis.(25.12.2015)

Tak tohle určitě není žádná rodinná komedie pro děcka! Já bych se nedivil, kdyby v kinech rozdávaly sáčky na zvracení, protože některé scény vskutku dávící reflex nakopávají solidně, až se divím tak pozitivnímu všeobecnému přijetí. Já jako hororový gurmán jsem otrlý a zvyklý na podobné záležitosti, takže já se při Komedii zasmál i nahlas, byť při scénách jako Kanibal kráva požírající vnitřnosti druhé krávy, atraktivní kočka zajetá kamiónem či koupel v hovnech a mrtvolách diváka spíše zarazí a pošle tisíc WTF signálů do mozku,ale potěší spousta Cameii jako Keegan-Michael Key, Chevy Chase, Michael Peňa,Norman Reedus a skvělý Chris Hemsworth, který si zde svou svůdnou roli užívá na sto procent. Drsným, sprostým, nechutným až morbidním humorem Vacation nepochybně disponuje a já se bavil skvěle. Not for everyone!80%(5.9.2015)

// Distribútor: Warner Bros. (New Line) // Počet premietajúcich kín v USA: 3,411 // Otvárací Víkend v USA: $14,681,108 //(6.10.2015)

Důstojný pokračovatel štrapácí rodiny Griswoldojc, ze kterých jsem však nijak zvlášť neuchcával ani jako pinďourek, vida je na véháeskách v kruhu mých tlemících se příbuzen. Samozřejmě s výjimkou potulky po Evropě, přesněji pak u buldočkova skoku z Eiffelovky směrem pryč, způsobeným reflexem ,,chyť frisbee, Azorku". To jsem se vám nahihňal, až hanba. Již ondyno jsem si plně uvědomoval, že předstíraný happy end dané akce v podobě jezírka s velice měkkou vodou byl přidán jen pro věkovku 1 - 3, aby skříťata bulením nerušila kinosál. Ve skutečnosti se hnusopes rozblemcl na Martových polích jak široký, tak placka, jen jedno z jeho basedowských očiček odhopsalo k Invalidovně, aby tam šibalsky mrklo na napoleonův vystrčený kanón. Co jsem to... Aha. Klasická dvoj až trojhvězdná zábava, kterou nic nezkazíte, stejně tak, jako vylepšíte zhola prd. Rusty je stále odporný jako pervitinová štětka, Audrey zbytečná a jen Chevy udělal ve svém mimoňství mílové pokroky směrem ku kazajce. Pozn. - při psaní komentáře nedošel k úhoně žádný živý tvor. Hezký, tedy. Oněch pár francouzských zrůdočků, na kterých jsem testoval dopady extrémního zrychlení, by počítal jen opravdový šťoura.(1.11.2015)

Je to pitomá, ničím nezajímavá, přízemní komedie. I tak jsem se prostě smál od začátku do konce. Neříkám, že v kuse, neříkám, že všem vtipům, ale smál jsem se. Nahlas. Třeba mladší brácha šikanující staršího mne bavil a příjemně mne překvapil Chris, kterého jinak více méně nemůžu vystát, v parodické roli macho-dream-kovboje. A třeba albánské auto nemělo nejmenší chybu... 80%(13.4.2016)

• Ed Helms