Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení. Chce hodit minulost za hlavu a dál pokračovat prostou přítomností, kterou představují ilegální boxerské zápasy. Z tohohle komfortu ho vytrhne bývalá kolegyně, zběhlá agentka Nicky (Julia Stiles), která mu připomene, že na ty nejpalčivější otázky ještě odpovědi nedostal. Když ho pak málem dostane nájemný zabiják, pustí se znovu do boje s Agenturou, teď reprezentovanou tvrdým ředitelem Robertem Deweym (Tommy Lee Jones) a jednou nebezpečně chytrou analytičkou (Alicia Vikander). Jason Bourne se ocitá na staré známé horké půdě, kde nemůže věřit nikomu a ničemu a kde přežití vyžaduje, aby si vzpomněl na to, co se naučil v programu, který díky němu skončil. (Cinemart)

GreenEyedBoy

*slight spoiler alert* Veľmi som dúfal, že návrat môjho obľúbeného filmového špióna(sorry, James) bude dôstojným pokračovaním fantastickej trilógie. Bohužiaľ, nestalo sa. Tento film trpí podobným syndrómom ako Smrtonosná pasca 4 - sú tu staré postavy, niektoré vychytávky z minulých dielov ale už to skrátka nie je ono. Napätie a inteligetný príbeh vystriedala nuda a WTF hackerská story ktorá mi k postave Bourna absolútne nepasuje, napokon aj sám hlavný hrdina sa dostáva do diania tak akoby mimochodom. Námet na dejovú linku s Bournovým otcom beriem, ale jej vyvrcholenie a odhalenie pôsobí príšerne lacno a ja som sa počas sledovania tej scény nevedel ubrániť pocitu, ktorému som sa chcel pri tomto filme vyhnúť, a síce že toto už bolo robené fakt len kvôli prachom. Druhý pocit ktorému som sa nevedel vyhnúť nie počas jednej scény ale počas celého filmu bol ten, že to bolo robené strašne narýchlo a na kolene. Veľa postáv, málo priestoru, nedotiahnté dejové linky, proste to niekde začne a len tak skončí. Na Bourna sakramentsky málo. Vzhľadom na moje extrémne sympatie k pôvodnej trilógii tomuto filmu ešte určite dám šancu, avšak nateraz je to pre mňa veľmi tvrdý náraz zo špičky na zem, a napokon aj kritické dve hviezdičky namiesto troch, keďže kvalita jeho predchodcov ma núti hodnotiť o to prísnejšie. ()

goauld

Tak Jason opět řádí... a s ním celý štáb a to víc než je zdrávo. Film bych rozhodně nedoporučoval epileptikům, protože střihy míhaj střihy až oči přecházejí a kamera má co dělat, aby snímala (chudák střihač.... to musela být šichta :-)) . Navíc se mi líbí, JAK jedodužše ti amíci celkem složité věci "rozlousknou"... V podstatě se dá říct, že jasnovidectví se v USA nezdravě rozmohlo :-) Jason přesně ví kam má jít, kde co má vzít, kam co položit - všechno mu jede jak po másle - žádná negativní "souhra okolností" se nepřipouští (třeba nastartovat auto??? není možná aby to nešlo !!!! Metro ujet těsně před nosem??? Nepřijatelné !!!! :-) atd atd......) . Samostatná kapitola je IT... To se člověk musí smát pomalu pořád, protože takových "nesmyslů" tam je teda požehnaně.... (samozřejmě lidé neholdujíc této technice jsou těchto "přešlapů" odproštěni, ale i tak si musejí občas řikat, jak v tý americe (a nejen v americe, ale i po celém světě) je snadné se "nabourat" do všech možných a nemožných kamer, požárních sirén, bezpečnostních služeb, telefonů a laptopů pouze připojených na baterii - a nejlépe ještě vypnutých :-))) Naštěstí je realita jiná, nicméně nám zase amíci chtějí tímto naznačit, jak strašlivě strašně by moc a mocinky rádi měli všechno pod kontrolou a....ono to pořád nejde !!!!! Tak alespon, že ve filmu to jde a je všechno snadný :-)). Jinak ačkoliv se jedná už o páté (že by??) pokračování, tak je nutno uznat, že akce a napětí nemá sestupnou tendenci a tudíž i přes trochu delší stopáž film uteče celkem rychle. Naštěstí tu nejsou pro amíky typické klišé jako sex všude a vždy; baseball; vlajky na každým rohu; vojáci a hrdinní patrioti apod, tudíž se dá na to v pohodě koukat až do konce.... (tedy až zase na ten konec :-)) zase jasnovidec se projevil - jak mohl vědět do jakého auta má TO dát??? a navíc ještě jak mohl vědět jaký auto má sledovat??? Ještě, že měl u sebe ten scénář a nebo mu ochotně poradil nějaký ten pracovník ze štábu) No nic.... nemůže být přece všechno úplně bez chyb... ono by to totiž by se muselo pak o to víc hoooodně přemýšlet, aby se dané věci daly logicky vysvětlit a na to přece není čas a beztak.... amíci potřebují všechno polopaticky a zjednodužšeně, bo jinak by se v tom pak nevyznali a než by něco pochopili tak hup a je konec filmu :-)) ()

52637

Navrat Matta Damona se povedl (je to jeho role na miru), ale to je asi vse. Honicka a zaverecny souboj je super plus Alicia je skvela ()

Petbrick

Mám rád předchozí trilogii ale tento film mne zklamal. Po herecké stránce OK ale příběh je z mého pohledu špatný a režie bolestivá. ()

Ryorka

Bourne je nesmrtelný teda. jo dobré to bylo. Jediná výtka, která stála tu jednu hvězdu je za kameru. Z té i normální zdravý člověk chytne epileptický záchvat. to mě jako fakt vadilo. z kina jsem odcházela s bolavou hlavou a každý oko mi šlo jinam. ale jinak to jede ve svých kolejích ()

malahradna

úplne zbytočný návrat...Bourne mal skončiť a úplne zbytočne ho priviedli späť k životu...keby mu aspoň vymysleli lepšiu zápletku, motiváciu a dôvod na návrat...inak je to v podstate len mix prvých troch filmov ()

Janek14

Škoda že, Jason Bourne postrádá to, čím byla předchozí trilogie tak výjimečná. Akce je hrozně nepřehledná a příliš moderní. Bourneovi rozhodně více slušel civilnější a ne tak velkolepý vzhled. Přitom vývoj scénáře je velmi dobrý (až na pár scén, které už v trilogii byly). Matt Damon jako vždy nezklamal a Alicia Vikander je skvělá. Rozhodně to nebyl přůšvih, ale to, že se pokračování vyrovná trilogii se čekat nedalo. ()

mfanta

60% - Takový klasický Jason Bourne. Akční scény jsou zběsilé, ruční kamera trýznivě poskakuje, ale pořád se něco děje a děj dokonce dává jistý smysl. Hodně mě zaujala Alicia Vikander jako ředitelka oddělení. Její minimální mimika mi k roli přesně sedla. Tommy Lee Jones je standardně dobrý, Matt Damon taktéž. U mě dobrý ;-) ()

Marrakech86

Tak dlouho jsem se na tento film těšil, až to konečně přišlo. Co si budeme povídat, nic závrátného to tak úplně nebylo, ale nejvíce mě potěšilo, že v tomto díle se více řeší minulost Bourna. Na triky je tento film opět nesmírně bohatý, ale už to začíná být tak trochu odehrané, přesto Bourne je pro mě skvělým filmem. ()

PORTER44

Tak nevrátilo se to do tempa prvních třech dílů které měli větší grády ale zase lepší než poslední díl Bourneův odkaz .Opět se role zhostil M.Damon který půjde po staro nových známých kteří nejdříve zabijí jeho spojenkyni Niky a pak se snaží dostat i jeho.Objeví se nový profi zabiják se kterým už se Bourne v minulosti setkal.Akce o malinko méně,herecky v pohodě. ()

Btmn.99

OBSADENIE: 9/10 HUDBA: 9/10 EFEKTY: 10/10 AKCIA: 9/10 DOJEM: 9/10 II Akčný nášup jak sa patrí. Od začiatku až do konca... A vlastne ešte to neskončilo... Ešte sa to len rozbieha... ()

Awesome

Celý film jsem čekal, až se začne dít něco napínavého nebo akčního.... a ono nic. Působí to na mě takovým dojmem, že Greengrassovi, jenž do té doby fungoval při psaní scénářů k sérii velmi spolehlivě, někdo řekl "tak něco napiš, ať to můžeme natočit", a on to tak nějak ráno u kávy udělal. A udělal to tím stylem, že jsem v kině zhruba v půlce filmu na pár minut usnul, což je u akčního filmu opravdu dost smutný. ()

g.i.orge

Prostě nevěřte rádoby recenzím, které vás budou přesvědčovat že Jason Bourne je slabý film. Nenechá vás vydechnout. Tentokrát je to osobní a Vincent Casel (a nejen on) je zatraceně zkurvenej a rovnocenej protivník. Ale jedno je prostě jasné.. He never find the peace.. P.S. A až si cestou z kina přehodíte batoh na jedno rameno, budete vědět, že vás zase dostal. :) I remember everything... ()

Cezar209

vzhladom na to, ze som videl celu supravicku ...tak zatial to vyzera tak, ze vsetkym ucastnikom dochadza dych napriek tomu ze to cele ide dole kopcom.... Zub casu sa podpisal aj na povrchovej uprave nielen strihu a scenara ale aj kremiky zjavne dosli lebo miestami som mal pocit, ze matt a tommy vyzeraju starsi ako naozaj su (co dedukujem ze nebol ciel...ci ?). Asi uz bolo povedane vsetko co malo byt a uprimne 4 casti patrat po tom : who i am ... kks na to by prisiel uz aj forrest (sorry kamosko). Je mi to luto ale uz ma to akosi nevedelo drzat v sedle ako prve 2 casti. Aj ako laik vnimam, ze scenaristi si trhali posledne vlasy a napriek tomu s poslednymi vlasmi medzi prstami behali po klavesnici medzi dokumentmi bourne1,2,3 ...a skusali klavesove skratky ctrl c ctrl v...vela noveho sa tu totiz neda vidiet...(este ani ta motorka nie je model 2015-6 :o)) ) ()

Ekdahl

Greengrass je špičkový řemeslník, nepochybně v tomto ohledu soudobá světová extratřída, a dostane-li zajímavou předlohu, bývá to velký nářez se solidním existenciálním rozměrem (Let č. 93). Dostane-li jako předlohu brakové čtivo - což je případ Ludluma - těžko z toho může vzejít něco umělecky hodnotnýho, čím by mělo smysl se blíž zabývat, co by mělo smysl pouštět si k tělu. Čili celou tu bournovskou sérii nutno brát jako oddechovou záležitost, nic víc, je mi líto. Jak v tomto ohledu obstojí čtvrtá položka? Zhruba: první půlka blbý (nuda), druhá dobrý. V druhé půlce ubude žvanění, což je dobré. Zdařilé je nasazení "asseta" a konfrontace s Bournem. Víc se tím zabývat, jak řečeno, nemá mnoho smyslu. Bývalo by lepší nechat to jako zdařilou trilogii a už to nerozmatlávat, ale říkat tohle v dnešní době je jak házet hrášek na zeď. Na každou "poptávku na trhu" nutno reagovat,tak zní zákon trhu - a slabosti, mezi námi řečeno. ()

Jason Bourne se vrátí

Jason Bourne se vrátí

21.11.2023

Jakmile člověk získá Oskara za nejlepší cizojazyčný film, a k tomu tři další ceny Akademie, dveře do Hollywoodu se mu s nadšením otevřou. Své o tom teď může vyprávět režisér Edward Berger, jenž pro… (více)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

08.02.2019

Jason Bourne míří do televize

Jason Bourne míří do televize

17.08.2018

Americká stanice USA si čerstvě objednala 1. sérii nového seriálu ze světa Jasona Bourna, spin-off pojmenovaný Treadstone. Jméno samozřejmě odkazuje na tajný program pro výcvik agentů, kterým prošel… (více)