Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení. Chce hodit minulost za hlavu a dál pokračovat prostou přítomností, kterou představují ilegální boxerské zápasy. Z tohohle komfortu ho vytrhne bývalá kolegyně, zběhlá agentka Nicky (Julia Stiles), která mu připomene, že na ty nejpalčivější otázky ještě odpovědi nedostal. Když ho pak málem dostane nájemný zabiják, pustí se znovu do boje s Agenturou, teď reprezentovanou tvrdým ředitelem Robertem Deweym (Tommy Lee Jones) a jednou nebezpečně chytrou analytičkou (Alicia Vikander). Jason Bourne se ocitá na staré známé horké půdě, kde nemůže věřit nikomu a ničemu a kde přežití vyžaduje, aby si vzpomněl na to, co se naučil v programu, který díky němu skončil. (Cinemart)

eexDon

Für mich - 75%, - /celé jakési nijaké, průměrné, ten scénář se moc nepovedl, hlavně, že tam byl Snowden, sledování netu.../, + /nějaká ta akce teda, Matt + Alicia, díky za Matta - aspoň něco/, hodnocení - obstojný akční film, nicméně taky docela průměrný, těžící hlavně z původní trilogie, jednoznačně horší než původní Jason a to jsem nikdy z původní trilogie nějak neskákal, nebýt té závěrečné honičky + souboje a Vikanderové, tak by to bylo za 70% ()

JerryPilsen

Trochu zbytečné pokračování skvělé série.Akce v pohodě,ale příběh se snaží mermomocí něco vytřískat z už vyčerpaného tématu. ()

72Nihlus

Z Damonových Bourneoviek jednoznačne najslabšie, ale aj tak sa jedná výborný akčný film s klasickým Greengrassovým dravým rukopisom. Poprosím si ešte jeden nejaký ukončujúci diel :) ()

stret

Mimoriadne nudná honitba. Ulicami nejakého mesta. Silne to pripomínalo francúzsku školu extra nudných automobilových honitieb, už podľa obsadenia francúza Cassela, ktorý ale nakoniec patril k tomu lepšiemu v tomto filme. Tesne vedľa, režisér je angličan. Keď som videl ako Cassel na tom policajnom vozítku rozbíjal cestu zapratanú stojacimi autami, bolo jasné že toto nie je ani priemer a má to znaky béčka. Predovšetkým bolo zrejmé, že režisér sa nejako snažil minúť vyčlenené peniaze, a už nič rozumnejšieho ako nudná automobilová honitba ho nenapadlo. Vikanderová odprezentovala svoju peknú tváričku a mala predstavovať "nových ľudí". Ako to v ďalších dieloch - v ére nových - rozumej mladých - ľudí takéto žabky utiahnu bez tak kvalitných špinavcov ako je Tommy Lee Jones - je záhada. ()

aznaho

Jako, je to nabušená akční podívaná. Ale ty do očí bijící nelogičnosti v ději musí znechutit i toho největšího snílka a liberála. Prostě, chvilkama si říkáte, Božemůj, to je ale pí**vina. Jinak OK. Na takové to domácí dívání, když nemáte do čeho píchnout😂 ()

Matt91

Stále je to vynikajúco natočené, zostrihané a zahrané, ale už je cítiť, že séria je vyčerpaná. Príbeh je oproti predošlým dielom slabší a povrchnejší. Navyše tu z Bourna urobili nezničiteľného zabijaka, ktorý predvída udalosti ešte než sa udejú. Séria mala ostať uzavretá Ultimátom. ()

neo101

Co si budem povídat. Mohlo to být lepší. Mám dojem, že i nadstavba s Rennerem je v mnohém lepší. Bourna vždy zdobila schopnost rychlé bezporstřední reakce na zapeklité situace. Geniálně vycvičený agent, který se podívá do mapy Moskvy v plné rychlosti a pod palbou, pronásledován zabijákem a policajty a bleskurychle má v palici každou křižovatku a únikový plán , se tady ztrácí. Chybí ty okamžiky, které dělají Bourna Bournem. Únik z letiště v Neapoli, z ambasády v Paříži, navigování reportéra na letišti, to vše tu chybí, bohužel. A souboje jeden na jednoho s propiskou, časopisem, knížkou.... Možná by bylo lepší už nechat Jasona vklidu dožít. ()

monia

Keď neviete, čo dať do scenára, použite dvojnásobný počet strihov... Pre mňa jednoznačne najslabší film zo série o agentovi Bourneovi. Dej sa scvrkol do dvojhodinovej jalovej naháňačky, plnej strihov a žiadneho reálneho deja. Všetci herci sa tvária "drsňácky" a do bezvedomia opakujú 2-3 vety (copy that). Slabý scenár, predvídateľný dej, gýčovité dialógy. Škoda zmareného rozpočtu a talentovaných hercov. ()

Bamayan

Trapné, neuvěřitelně trapné. Nebýt Vincenta, tak to ani nedokoukám. Ale nutno přiznat, že ani jeho výkon za moc nestojí, prostě je to je to jen charismatický frantík, na kterého se dobře kouká a pro mě tady vyloudil jednu hvězdičku... ()

Bruce0659

Nie je jednoduché napísať scenár tak, aby aj ďalší Bourne uspokojil kvantum divákov. Mnohí očakávali, že kvalitou a obsahom sa Jason Bourne vyrovná predchodcom, žial prešlo už takmer 10 rokov, očakávanie diváka je väčšie a veľké prekvapenie by bolo skôr zázrakom. Jason Bourne potrebuje oddych a pokiaľ sa ešte niekedy do kín vráti, tak bude musieť začať odznova, od zrodenia hlavného hrdinu... Paul Greengrass už ponúkol všetko, čo mohol a jeho výsledkom je kvalitný nadpriemerný akčňák, ktorý nielen mňa uspokojil. Škoda že celý dej sa viac nepodobal posledným 40 minútam, išiel by som kľudne na 5* ()

Ferguson

Zápletku jsem moc nepochopil (což je asi jedno) a celkově to bylo takové unylé. Nic nového. Tento formát Bourna se vyčerpal famózním "Ultimátem". ()

hanzikk

Až po shlédnutí tohoto Bourna jsem začal doceňovat kvality Bournova odkazu, který jsem před tím moc nemusel a nefandil mu. Celý příběh je prostě nudný a neupoutá nikoho do křesla, skoro mi až bylo celkem jedno, jak to vše vyústí. U Bournovy trilogie mne osobně příběh moc zajímal samotný Bourne byl luxusně zmatený a přitom pomalu rozplétal záhadu všeho co se mu stalo. Tento Bourne působí jako nějaký starý znuděný člověk, který vše dělá ne pro to, že skutečně chce, ale pro to, že mu to někdo nutí. I Damonovi sedly minulé díly více, zdál se mi o dost zapálenější pro svou roli. Tady to vypadá jak kdyby před něj chrstli scénář, on si jej přečetl a řekl:"No když to musí být". Prostě jak když maminka nutí děti mýt nádobí. K tomu všemu jsem se nedíval jestli je štáb kompletně vyměněn, ale kamera dosti pokulhávala, protože to byla jedna z věcí co dělal Bourna Bournem. Bournův odkaz udělal dobře, že nečerpal přímo Bourna ale jen se o něj otíral a sám si vyšlapal svou cestičku. Podtrženo sečteno. Slabý příběh, slabí herci, slabá kamera, slabé bojové scény. ()

Krastom

Na Jasona Bourna jsme s přítelkyní šli do kina a už si ani nepamatuji, kdo usnul první. Akční, špionážní film nás nějako nezaujmul. Za mě 30%. ()

lineker

Pro mne plnohodnotné pokračování ságy o špiónovy, který již špiónem být nechce. Bourneův odkaz nepočítám bo bez Matta se o Bourneovku nejedná. Ano možná trochu více akce na úkor logiky, ale tak už to chodí. Na Shakespeara si tohle prostě nehraje. Dostal jsem co jsem očekával. ()

Jason Bourne se vrátí

Jason Bourne se vrátí

21.11.2023

Jakmile člověk získá Oskara za nejlepší cizojazyčný film, a k tomu tři další ceny Akademie, dveře do Hollywoodu se mu s nadšením otevřou. Své o tom teď může vyprávět režisér Edward Berger, jenž pro… (více)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

08.02.2019

Jason Bourne míří do televize

Jason Bourne míří do televize

17.08.2018

Americká stanice USA si čerstvě objednala 1. sérii nového seriálu ze světa Jasona Bourna, spin-off pojmenovaný Treadstone. Jméno samozřejmě odkazuje na tajný program pro výcvik agentů, kterým prošel… (více)