Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

suzanne1997

Prostě žij! Nevím, co jsem čekala, ale rozhodně ne tohle. Nemůžu napsat, že se mi film nelíbil nebo že byl špatný, ba naopak, ale postrádal něco co jsem očekávala a tomuhle filmu to zatraceně chybělo. Co takhle láska na celý život? Ochota udělat pro druhého maximum? Tohle mi něco připomíná .... Zrovna tenhle film, je rozhodnutá rozveselit ho a nabít novou energií. Dát do té práce všechno a nečekat nic dalšího. Důvodů, proč shlédnout tento film je několik, zaprvé velká dávka romantiky, zadruhé napínavý příběh, kdy nevíte, jak se Will rozhodne a doufáte a zatřetí, tenhle film naprosto rozdrtí vaši obrannou bariéru a dostane vás do fáze, kdy budete brečet, jestli štěstím, smutkem, zármutkem nebo radostí, to už nechám na vás, ať to zjistíte, protože nejenom kvůli těmto důvodům se stojí zato na něj podívat. ()

Dallas

Prv než začnete čítať pustite si nejakú hudbu. Napríklad čo ja viem toto. Ok, ak máte, tak super, ak nie, vaša chyba. Nikdy dopredu neviem či napíšem niečo. Priznám sa, že tu som to nečakal moc. Aj kvôli tomu, že som nechcel byť cynický :). Avšak už v momente ako sa spoznali som začínal cítiť, že niečo predsa len zosmolím a cynické to nebude. Tento film má srdce a je to z neho cítiť a to hlavne preto, že ho tam dali všetci. Emilia Clarke je tu úžasná, dokonalá kôpka láskavosti a radosti v srdci. Až by jeden zabudol na svet okolo. Ak by existovala súťaž "čo všetko dokážem s obočím", isto vyhrá :). Claflin toho moc nemohol, ale tiež mi presne sadol a výborne to dal aj keď len slovami a pohľadmi. A vlastne všetci a všetko sa hodilo. Jasné nejakému tomu klišé sa nedá vyhnúť, ale to mi vôbec nevadí. Podstatné je tu to srdce rovnako ako to, že mi to pripomenulo niektoré moje vlastné krásne chvíle. Aj tie nie vôbec krásne, ale to k tomu patrí. O tom má predsa umenie nech už akékoľvek byť. Preto dávam plné hodnotenie. Ak sa pýtate (ak vám to nedošlo) prečo tá hudba z úvodu komentára ... inak veľmi pekný soundtrack ... tak to preto, lebo pri tej správnej hudbe je tak nejak všetko silnejšie. Dokonca možno aj tento môj trápny komentár. Pretože ak vám hraje tá správna hudba, život je cítiť silnejšie. ()

H4ku11

Tak ako Sam výborne hral len tvárou, tak Emilia prehnane používala svalstvo svojej tváre na pre mňa neprirodzenú a nepríjemnú mimiku. Príbeh ma tiež až tak neočaril a neprinútil k slzám. Škoda Willa, to áno! Najkrajší moment filmu pre mňa bola úžasná pesnička od Imagine Dragons Not Today. ()

geimz

Približne do poslednej štvrtiny celkom príjemne ubiehajúca, priemerná a predvídateľná romantika. Vďaka tej šablónovitosti sa dá v hrubosti očakávať osud postáv, no spôsob, akým je v závere dosiahnutý, ma núti zobrať jednu hviezdičku, pretože je vykonštruovaný, umelý, pseudofilozofický a jednoducho debilný. ()

Nethar

Pěkná romanťárna na večer, myslel jsem, že Emilia Clarke mi způsobí příval aspoň jedné hvězdičky navíc, ale hrála tady takovou trochu jednodušší slečnu, tak to necháme na průměru. Já myslím, že v rámci žánru se zadařilo. ()

jasse

Hezký, silný příběh, ale nepřipadá mi příliš uvěřitelný. Ovšem ta závěrečná scéna na letišti byla dobrá. ()

lareinna

"Clarková" Emilia - Daenerys Targaryen je moja obľúbená postava z Game of Thrones. Vidieť ju takto "inú" bolo vážne skvelé a zábavné. Bola úžasná a strelená a v tom všetkom smutnom okolo pôsobila ako jediná ruža na lúke plnej poľných kvetov. A tak to aj malo byť. Veľmi som sa bavila. ()

simply

Ano vím, že to bylo lehce kýčovité a tak od poloviny jasné, jak to skončí. Ale moc se mi to líbílo, takový milý a strašně příjemný film. Navíc Emilia Clarke je spolu se svými modely úžasná... ()

Mimomisu

Nakonec slabsi ctyri i presto, ze me to celou dobu vlastne hodne bavilo. Klisovitost nekolika dialogu, i kdyz jich neni moc a co je na tom nejhorsi, vubec tam nemusely byt. Stejne tak pisnickovy soundtrack, ktery sazi na prvni dobrou a objevi se pokazdy, kdy je jenom naznak nejakyho prozitku. Na druhou stranu, scenar a pribeh funguou skvele, stejne jako herecke vykony a vlastne a mit to v ruce nejakej sikovnejsi dramaturg, ktery by to posunul vice do indie roviny (kde ten film tak jednou nohou porad trochu je), byla by to pecka za pet hvezd bez vahani. Trochu skoda, kazdopadne i tak stoji za zhlednuti. P.S.: Nedotknutelni byly nejen nametem docela jinde, ale taky je to dost precenovanej film (jo, to jsem rekl) ()

filipvrbik

Do děje jsme vrženi poněkud po hlavně, je to totiž jasné, že se do sebe Lou a Will zamilují.... i přesto, že Lou má přítele (nevím proč je tak divně ztvárněn, ve skutečnosti není vůbec hrozný).. no a Willova přítelkyně prostě po zranění přeběhla k jinému (tak to chodí). No a jak se zamilují , tak Lou zjistí, že se Will už rozhodl k Eutanázii (aby ne!) a snaží se ho od ní zase odmluvit, což se jí nepodaří...takže doják, ale zase ta chemie tak úplně nefungovala a viděl jsem lepší filmy s podobnou tématikou ...70% ()

Marys

Keď opomenieme úchvatnú tváričku Emilie Clarke s obočím, ktoré má zhruba o stovku svalov na hýbanie naviac oproti ostatným ľuďom, máme tu Intouchables s romantickým podtónom a trpkejším záverom. Niektoré postavy, ako premotivovaný atlét Neville Longbottom, boli až príliš zaškatuľkované a nereálne pôsobiace. Pozeralo sa na to dobre, no na môj vkus to bola až priveľká vykrádačka nápadov. ()

Ant_Antony

Obsazený je to teda neskutečně. Hvězda navíc za to jak nerušeně a nenuceně se celý příběh posouvá k nevyhnutelnému konci. ()

Eterninox

Britové opět potvrzují, že "chick flicky" umějí o několik tříd lépe než Hollywood. Sam Claflin se nemusí ani hýbat na to, aby byl ohromný sympaťák, a Emilia Clarke je jako roztomilé třeštidlo výborná. Hlavně ale mají velmi dobrou "on-screen chemistry", takže rozverné a romantické scény s nimi je radost sledovat, a opravdu jim přejete nějaký happy-end. Na druhou stranu Emilia přecejen trochu přehrává mimiku (hlavně obočím), a smutnější dialogy také nejsou její forte. Zbytku obsazení ale není co vytknout, a rozhodně se jen tak nevidí, že by Khaleesi měla za taťku pana Batese, chodila s Nevillem Longbottomem, a pracovala pro Tywina Lannistera. *** Příběh sice není bůhvíjak originální, nicméně standardním rom-comovým klišé se celkem úspěšně vyhýbá, a působí příjemně lidsky. Dočkáme se tak mnoha jímavých i hřejivých okamžiků, nicméně třeba z neobvyklého konce filmu, ale i z nemála dalších scén, se určitě dalo vytěžit víc. 70%, zaokrouhleno nahoru za čmelákové punčochy ()

dee.n

Film rozhodne není jako kniha, mnoho věci chybí, ale aspoň se upustí od přebytečné vaty. Naopak film je specificky svou atmosférou, která je překvapivě pozitivní a optimistická a opravdu člověku ukazuje, ze život je krásný a měli bychom si vážit každé vteřiny, kdy je nám umožněno jej prožívat. Samozřejmě nechybí ani dojemné části, které chytí za srdíčko a příběh filmových hrdinu ve vás dlouho zůstane. Největší pozitivum vidím v hereckých výkonech obou hlavních roli. Lou je proste sluníčko a nelze si ji nezamilovat. ()

Bezda202

To už je žánr romantický drámo docela v dobrym pekle, když je tu velebená taková debilita. A moc tomu nepřidala ani ta otravná kráva v hlavní roli (kdyby tam byl někdo jinej, šlo by možná hodnocení o půl hvězdy výš :D). Claflin v cajku. 1*, odpady dávám za ještě trošku větší pekla :D ()

Hepy13

Kombinace, střeštěnosti, pozitivní energie, romantiky a bezmoci. Barevného oblečení, úsměvu a zakřiveného obočí Emilie Clarke spustí vodopád slz. For me nejemotivnější film roku 2016. ()

Pawlisman

Za mě mezi 3-4*. Začátek nicneříkající nudná klasika. Vše přehrávané a naivní a o to méně uvěřitelné. když už by mělo být s Clarkovou kouzelné, originální, svěží, tak jak se jen ona umí ksichtit, chtělo by to napasovat na jiný scénář. Toto je divný mix pohádkovosti a vozíčkáře. Nevím, nesedlo. ()

Blueeyes

Tady jsem si hodně přišla na své. Nejen kvůli Samu Claflinovi - nejvíc sexy kvadruplegikovi všech dob, kvůli překrásné Emilii Clarke, která je nádherná i když zrovna není v roli Daenerys Targaryen. Kvůli jejich báječné britské angličtině. Film s velkým srdcem. Velkoryse a ráda odpouštím, že se v mnoha scénách prakticky jedná o vykrádačku spousty dalších filmů... Než si pro nás přijde, Klepání na nebeskou bránu, Zemřít mladý, Pretty woman nebo My Fair lady. Příběh o tom, že všichni máme možnost svobodné volby, ačkoli ta volba možná není až tak svobodná, protože nás limituje a předurčuje to, jací jsme. Tohle mi sedlo, fakt že jo. A že je to ryzí prachsprostá romantika? No, a co?! :-) ()

Heero

Když by se Emilia Clarke furt tak blbě neřihňala a nepřehrávala, tak by to možná mělo trošičku větší životní váhu, je to fakt otravný a umělý. Chápu, že tuhle postavu někdo takto napsal, ale vytvořil tak příběh o tělesně postižené a psychicky narušené osobě v jednom a to už je na mě v tomto béčkovém podání Nedotknutelných trošičku moc. Absolutně souhlasím s komentářem od Davies182. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys