Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi. Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější. Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající. (CinemArt)

kodwin

Podařená česká komedie se skvělým Bartoškou a skvělou Vilhelmovou. Zajímavé téma, spousta vtipných hlášek a mnoho krásných obrazů. Pro mě to není film o chlapovi na ženské uzdě, ale obecně o touze po svobodě, kterou "trpím" také. Naštěstí ji mám dost, ale pohnutky veterináře Jana chápu velmi. Určitě jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Na závěr se musím zeptat: Proč v každé české komedii musí být pohřeb a nebožtík? Tahle móda mě fakt nebaví. ()

Aussigman

Šel jsem na to s despektem a vlastně jsem docela příjemně překvapen. S přítelkyní (což některé zdejší feministy asi docela překvapí) jsme se dobře bavili. Rozhodně nemám pocit, že by film proti stavěl muže a ženy obecně, to vůbec ne. Naopak z toho cítím vzkaz, že se vzájemnou tolerancí a důvěrou to ve vztahu nejdál dotáhneš. No a proti tomu nic. Bartoškovo zvlčení opravdu baví, na pět ovšem jít nemohu ze dvou důvodů (kupodivu k nim nepatří Kohák): SPOILER: Vilhelmové obrat v závěru nevěřím, resp. se zahráním problém nemám, tohle nevyšlo ve scénáři, takový veletoč mi přijde prostě nesmyslný, charakterní obrat o sto osmdesát za pár dní, tak to nefunguje. No a druhá věc - nechápu, proč se postava Koháka cuká s tím popelem. Díky tomu pouze čtyři hvězdy, ale bavilo to. Ani ten PP není tentokrát tak votravnej jako u zbytku český produkce, nebejt tam jednoho nejmenovanýho děsnýho ráda a piva, tak nad tím mávnu rukou úplně. (A šotouš si ještě jistě povšimne, čím Balzerová jede a z čeho pak mává. :) ) ()

Jekyl

Nestává se mi to často, ale musím říct, že v tomhle případě je film lepší traileru. Je to opravdu milej film o mužích, kteří se zlobí a všechno v nich tak nějak uzrává až prostě musí vypnout a utéct. Herecké výkony všech byly vynikající. Mile mě překvapil i Kohák, ačkoliv ho jinak příliš nemusím. Humorná stránka filmu byla příjemně nenucená a přirozená. Určitě jeden z těch nejlepších českých filmů posledních let. ()

Wolfvater

Pravdou je, že Teorii tygra by více slušely 4 hvězdičky. Ale když si člověk přečte některé bláboly zde hodnotících, kterým film asi šlápnul na kuří oko, nebo kritizují jen proto, že je to z naší produkce (můj praděda měl hezkou hlášku na takové: "Špatný pták, který do svého hnízda sere!"), zvednu to na plný počet. Protože nasrat blbce, to za tu jednu hvězdu navíc stojí. :)) ()

BlackMolla

Po dlouhé době tak dobrý český film, že prostě musím dát 5 hvězdiček! :) všichni jsme se v letňáku opravdu dobře pobavili, smáli jsme se od začátku až do konce.. chvílemi to možná bylo trochu přehnané, co ty ženské dělají, ale ne tak, aby to film zkazilo.. doporučuji ()

Signore

Uvažoval jsem i o pěti, ale pravdou je, že se v ději nachází jeden dějový lapsus (faul), který mě - když tak o tom přemýšlím - poněkud dráždí (poctivě je ale současně třeba přiznat, že při sledování filmu mi nevadil). Každopádně v kontextu české filmové tvorby posledních let určitě mimořádně dobrý film (od scénáře, přes režii a herce až k hudbě). Viděno v kině. ()

Lostris...

Jsem nadšená! Po dlooooouhééé době výborný český film. Pokud bych měla definovat slovo charisma, pak všem doporučím podívat se na tento film a zaměřit se na postavu Jiřího Bartošky... Neuvěřitelné, co tenhle chlap vyzařuje. Tohle v sobě buď někdo má, nebo ne. Film stojí za vidění od začátku do konce, ale Jiří má na tom má lví podíl, řekla bych. Byť bylo vyobrazení žen i mužů trochu černobílé, jako celek to všechno fungovalo naprosto perfektně. Dlouho se v českém filmu nestalo, aby byl prost trapných - rádoby světových - stylizací, klišé, nevtipných fórků atd. Moc se mi líbilo vyobrazení vztahu Koháka a jeho přítelkyně. Tak nějak si představuju bezpodmínečnou lásku. Nepátrat, nefňukat nad nespravedlností a přijmout určité věci tak jak přijdou. Vybrat si sklenici, která není poloprázdná, ale skoroplná. Děkuju za fajn zážitek. ()

inuyasha

Po osmi letech s přítelkyní dávám českému filmu pět hvězd. Dívala se na něj se mnou. A ta pátá hvězda je za "zelenina se zeleninou". ()

Stoupa07

Českou tvorbu posledních let moc nemusím. Ale občas zazáří skvosty, jako třeba Teorie tygra. Bartoška mi také ve starší verzi moc neseděl, ale v tomto filmu se mi opět líbil. Všichni to nemusí pochopit. Obzvláště ti, co jsou ještě čerstvě zamilovaní nebo ještě nezadaní. Pro ně to není. nepochopili by to. Není zde akce a crazy efekty, jak píše Tetsuo. Tetsuo, ano jsme na tom tak špatně. Ostatní česká tvorba zapadla do bezduchých kolejí, kde se vyskytují akční politická témata typu: bojoval jsem proti komunistům, za první republiky bylo skvěle, jak zlého stbáka napálil bystrý disident, plány komunistů zhatí naši vepři boubelatí apod. Toto je téma sice stokrát omleté, ale stále aktuální. V té snůšce ostatních to bohužel nebo bohudík vyniká. Hlavně pro nás starší. Ještě jsem zapomněl na vraždy na milion způsobů, ale to se vymyká z politické objednávky. ()

looki odpad!

Naprostá příšernost! Rozhodla jsem se napsat tento komentář, ačkoliv je normálně nepíši, ale tento odpad mě tak překvapil, že chci Vás ostatní varovat před ztrátou času. Scénář zní, jako by se nějaká zakomplexovaná feministka naštvala na svého rozvádějícího se manžela, že napsala tento film. Ikdyž se tím pomstila snad všem ostatním. Postavy jsou tak stereotypní, ploché a neuvěřitelné až je mi těch herců líto. Z názorů na vztah mezi mužem a ženou je mi doslova špatně. Upřímně, jestli to někdo doma tak má, je mi ho vážně líto a ženskou s takovými názory bych přivázala řetězem ke sporáku. Občas ani nestačím žasnout jak špatná může být kamera a střih, že si to vůbec dovolí takhle pustit do kin. Nedívejte se na to, je to o ničem a ani za toho Bartošku to nestojí. ()

Jarda68

Překvapivě smutný film....Bartoška po nemoci ve skvělé formě,ale nejlepší výkon za mě podal Jakub Kohák,který umí být i vážný herec,nejen šašek z reklam a pochybných TV soutěží....Jen nejsem vzhledem ke svému věku tak nadšen... "KDYŽ SI NEUMÍŠ VYBRAT,TAK SE NEŽEŇ":-) 75% ()

ssarka

pohoda babího léta..kvalitní film jak po technické stránce,tak po obsahové...všichni herci výborní, Kohák jako neherec překvapivě nevadil,jinak ho nemůžu ani trochu..jen mi nesedí,že tak krásní rodiče splodí takového syna,myslím,že mohli vybrat tipově lepšího herce...jediné,co mi scénaristicky vadilo bylo to,že vůbec nebylo vysvětleno,jak se finálně dostal z ústavu..jinak příjemná pecka.. ()

beruberu

Dokonalý snímek který by měla vidět každá ženská a hlavně dokonale zahraná vedlejší role kvalitní herečky Ivy Janžurové ()

Lucyyk

Příjemná česká hořká komedie tak nějak ze života, i když v některých místech samozřejmě nadsazená, ale je to film :-) Film byl vtipný i tak trochu smutný zároveň, ale tak nějak příjemně. Osobně se mi velmi líbili trefné hlášky a např. scéna na policejní stanici, kdy si Táňa přijde pro svého manžela a ten zjistí, že ho pomocí telefonu sledovala a chytí ji za tu pusu...Naprosto jsem chápala jeho rozčílení :-D A samozřejmě mnoho dalších vtipných scén. Povedlo se to, konečně český film, který má svůj příjemný chytrý humor. ()

agentkenny

Hodně příjemné překvapení tohoto roku. Výborně jsem se bavil, a to jsem myslel, že už nikdo v dnešní době nedokáže natočit skvělou českou komedii. Poklona panu režisérovi a hlavně výbornému hereckému obsazení. ()

Monditrade

Po dlouhé době Českých rádoby komedií pěkná změna.. člověk se sice nerve smíchy, ale zase to není trapné, klišovité a opravdu se člověk hezky zasměje. Ideální film pro většinu ženské populace, tak aby se podívali do zrcadla :-) ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017