Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

honz

Jediný slušný film se Stallonem, který jsem viděl. Některé akční scény sice byly přitažené za vlasy, ale to u jeho filmů není nic překvapujícího. Za zmínku určitě stojí kamera, nádherné záběry horských scenérií. ()

lennyd

Po tragédii ve vysokých horách, kdy umírá přítelkyně jeho nejlepšího kamaráda Hala, opouští Gabe (Sylvester Stallone) vše, co do té doby miloval - přítelkyni, hory i svoji práci záchranáře. Když se po roce vrací pro své věci, je i s Halem zajat skupinou zločinců, kteří po pádu letadla v horách ztratili kufry s miliony dolarů, a po obou záchranářích chtějí, aby je k penězům dovedli. Gabovi se ale podaří utéct, a v záchraně svého přítele vidí možnost jak očistit své svědomí ... Zkušený horolezec by se asi tomuto filmu vysmál, ale my - v této oblasti laici - si tento filmeček budeme vychutnávat plnými doušky. Po dvou komediích se Stallone vrátil k žánru, který mu jde nejlépe, a ve kterém jej chceme vidět. Nádherné prostředí vysokých hor (zvlášt pokud jej člověk sleduje z tepla obývacího pokoje), spousta akčních scén, výborný záporák (John Lithgow), co víc si přát? Snad jen aby se Harlin nepouštěl do některých experimentů, které působí trochu směšně (závěrečná bitka na zříceném vrtulníku visícím na chatrném žebříku)... ()

tnp101

Doslova mrazivý akční thriller, při jehož sledování jsem měl v ideálně vyhřáté místnosti tendenci přemýšlet nad možností dojít si pro mikinu. Že se natáčelo převážně v reálném prostředí alpských hor, filmu ohromně prospívá, a i když má naprostá většina předváděných kaskadérských kousků k reálnému horolezectví očividně tak blízko jako Školní výlet k dobrému filmu, pocit nebezpečí je ve větších či menších dávkách všudypřítomný. Navíc je to i přes mírnou technickou zastaralost stále skvěle koukatelné. 70% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A „Cliffhanger“ je také dalším titulem na holení. Jde o další z řady „blůček“ vyrobených primárně pro distribuci v ČR, jak jsem však již mnohokrát v mých recenzích uvedl, i nyní jde již o regionální disk „nové generace“ a výsledná kvalita je tak srovnatelná se zahraničními verzemi. Obrazový přepis s kino-poměrem stran 2,35:1 příliš neoslní. Ostrost i drobnokresba nabývají různých hodnot v závislosti na dané scéně, ale ve výsledku se s přihlédnutím na věk jedná o průměr. Barvy nedisponují zrovna zářivými tóny, přičemž ani celkový zážitek nepůsobí tak „prosvíceně“, jak by se to od ve dne se odehrávajícího filmu v zasněženém prostředí dalo čekat, avšak i přes ne tak úžasnou pestrost nabízejí realisticky vyhlížející paletu. Černá je pak slušná, stejně jako hloubka a lze si bohužel ve větší míře všimnout zastaralosti efektů, i když ve výsledku mě to nijak neobtěžovalo. Takže přepis pro takto starý film maximálně průměrný, ale je hodně pravděpodobné, že lépe to již nešlo. To zvuk na druhou stranu překvapí. Originální anglická DTS-HD 5.1 MASTER stopa působí velmi svěžím dojmem s velkým důrazem na prostorovost a agresivitu. Subwoofer sice pořádně duní především u akčních scén, ale těch je tu dostatek. V souvislosti s takovými scénami pak musím zmínit i velmi slušné množství detailů. Výtku nemám ani na dialogy, a tak mi nezbývá nic jiného, než zvukovou složku pochválit. Česká stopa je pak, jak už jsme u regionálních disků zvyklí, zastoupena totožně formou HD stopy, ale mírný pokles kvality je slyšitelný. Samotný dabing z produkce Novy (Slye tentokrát dabuje Pavel Soukup) podle mě představuje na krátký poslech takový slušný průměr, ale na originální z VHS prý ani zdaleka nemá. Teď už však můžeme pozvolna přejít k bonusům. Těch se nám tu urodilo relativně dost (více jak 70 minut) a začneme 5 minutovým úvodem režiséra, následovaný 20 minutovým „making of…“, který nabízí slušný pohled do zákulisí produkce. Po něm tu máme jeho „dietní“ verzi v podobě 8 minutového „making of…“, jež nenabízí pranic nového, po němž se podíváme na ve většině případů již v předchozích materiálech viděné rozhovory v podobě 8 minutového videa. Následuje bonus sdružující dvojici zajímavých smazaných scén ve formě 8 minutového videa s podrobným komentářem režiséra. Dále se ve 4,5 minutách opět podíváme na plac a v následujících 7 minutách s námi režisér probere výrobu speciálních efektů. Následuje 12 minutové video se srovnávačkou „storyboardy / finální produkt“ tří scén a skončíme dvěma trailery a hromadou TV spotů. Všechny bonusy jsou prezentovány v SD rozlišený a opatřeny českými titulky. Přestože se v nich hodně věcí opakuje, jsou zábavné a poskytují dostatek zajímavostí. Ve výsledku se tak jedná o docela povedený titul, jehož technické i obsahové kvality filmu dostačují, ale mé finální hodnocení v tak silné konkurenci přesto nemůže vyčnívat ze slušného průměru. 60% () (méně) (více)

ywo666

jeden z lepších Stalloneho filmov (a aj tie horšie sú pozerateľné). Jediný problém s tým mám, že ako bývalí horoleztec viem, že veľa vecí bola blbosť. Je mi jedno keď je v akčnom filme nereálna bitka alebo prestrelka. Ale keď sa tíka niečoho, čo som aktívne robil a viem ako má vyzerať... . Každopádne aj tak film chválim. Harlin je dorbý režisér, škoda, že si tak posral kariéru a uspokojil sa s točením priemerných béčok. Ďakujem Geena Davis. Vo filme sa mi páčia aj záporáci aj klaďasy. A využitá je aj príroda. Proste old school ako vyšité. pocitivé 4*. ()

noriaki

Když jsme byli ještě děti, tak jsme se po každém akčním filmu hádali, jestli by to hrdina "dal". Rambo byl jasný, plukovník Matrix z Komanda taky. Ale i když byl Stallone v našich očích polobůh, realističnost Cliffhangera nikdo neobhajoval. Zkušenosti z Vietnamu ani z Val Verde nikdo z nás neměl. Po skalách jsme ale lezli a taková sranda to tedy nebyla. Tolik zhruba k akci. Když pominu scény popírající anatomii a meze lidských schopností - nedávno viděný Vertical Limit je ale ještě o řád pohádkovější, tak mi zůstane velmi slušný dobrodružný thriller se zvládnutou gradací a skvělými herci. Qualen je záporák hodný Stalloneho pozornosti a zbytek jeho nohsledů za ním v odpornosti moc nezaostává. Atmosféru podporuje i vynikající hudba a překrásné scenérie Dolomit. Filmu naopak škodí béčkový scénář a stěží průměrná režie. Nevadilo by mi do děje roztrousit pár hlášek, přepsat ty stávající a snímek trochu odlehčit. Tahle nepřiznaná variace na Smrtonosnou past totiž není vůbec špatná a s trochou péče by se mohla vyrovnat alespoň druhému dílu téhle série. ()

pytlik...

Báječná komedie, hodně jsem se nasmál už před tím, než jsem četl Enšpíglův komentář (jako já dodnes myslel, že ty chyby do svých zápisků seká proto, že zkrátka neovládá pravopis, nicméně "fronty na groky", to by snad nevyplodil vůbec nikdo, ne, to musel napsat schválně? Škoda, že nepracuje v nějaké reklamní společnosti, dočkali bychom se třeba "Grogů Františka Janečka). Komičnost celého filmu podtrhla i hlavní záporná postava, hergott, když si někdo nechá dělat kompletní plastickou operaci obličeje, tak ať si dá pozor, aby chirurgovi někdo nepodstrčil jako vzor fotku Jaroslava Duška, jako se to stalo v tomhle případě, ne? Navíc ani moc chytrý nebyl, přiváže Stalonemu k noze provaz a pošle ho na skálu pro kufr plný peněz, a pak se ho taháním za ten provaz snaží ze skály shodit a zabít, aniž by mu Stalone předtím ten kufr hodil?! Taky ten Staloneho parťák byl parádní komická figura, vyčítá Stalonemu, že moc vážil a tak příliš zatížil lano a nezachránil tak tu jeho květinku, kterou vytáhl na jakousi jehlu. Jinak myslím, že takový Adam Ondra každé ráno a večer děkuje bohu, že si Stalone vybral jako svůj obor herectví, které vůbec neovládá, a né lezení po skalách, které mu jde naopak výborně (zvláště úžasný je jeho styl, kdy se mohutně odrazí, vyskočí dva tři metry do vzduchu a stometrovou vertikální stěnu tak zdolá během pár sekund bez jakéhokoli jištění). Jinak film prokazuje, že každý hrdina je masochista (těžko říct, zda to platí i obráceně) - ne, on nemůže vyřídit padoucha na první dobrou, vždy se nejdřív musí nechat zmlátit, vyrazit pár zubů a nejlíp si nechat udělat dva tři průstřely, menší zlomenina taky neškodí, a až potom s padouchem zatočit. PS: Jinak Gilmourův návrh na distribuční název "Stallone na horách" bych změnil na "Silvestr na horách", páč už ten název by sliboval komedii, které se divákovi dostane v míře i na akční filmy nevídané. ()

Trustme

Italské Dolomity zažívají tu největší smršť. Režisér Renny Harlin stojí na nejvyšším bodě své kariéry výtečného akčního tvůrce a netuší, že bude následovat pozvolný pád... V prvé řadě hvězdou tohoto filmu jsou hory, jejich impozantnost. Směr akčního filmu odehrávající se většinou ve městech, uzavřeném prostředí je v Cliffhangerovi malebně přesunut do krásy zasněžených masivů, exteriérů a labužnických nájezdů (švenků) kamer (v kině dokonalé). Harlin v době, kdy většina žánrů se mění v komediální, rodinnou podívanou se nebojí prosadit krvavější scénu i nečekanou smrt hodné postavy. A tak bandu vedenou psychopatem Ericem Qualenem (v geniálně flegmatickém podání J. Lithgowa) považuji za velmi ostrou na svou dobu i v rámci soupeře. Tím není nikdo nezničitelnější než Sylvester Stallone. Nezničí ho ani svědomí, ani dlouhodobý pobyt na mrazu. Jeho Gabe Walker je takřka sám proti přesile, ale na své straně má mocného parťáka - hory. Zbraní jsou mu pouze horolezecký cepín...a ..krápníky. Cliffhanger patří k zlatému pokladu a odkazu klasických Mistrů akční tvorby. ()

Krysa SPK

Pro mě nestárnoucí snímek s výborným Slyem a akčními scénami, které mají co nabídnout i dnešnímu divákovi. Škoda jen nevýrazné hudby. ()

lykan9

Další nestárnoucí klasika se Slyem, která je zasazena do nádherného horského prostředí. Sympatické obsazení a skvělé akční scény dovršují podívanou k dokonalosti. ()

Sany33

Toto je geniálny filmový počin na ktorý sa dá dobre pozerať aj dnes a to sa píše rok 2019, kedy píšem tento komentár. Strhujúci začiatok, ktorý vás posadí do sedadla a nesiete sa na akčnej vlne po celú 110 minútovú stopáž. Geniálne všetky scény od začiatku až po koniec a občasná naivita a padanie do kaše vždy keď sa na to naskytne príležitosť mi v tomto prípade vôbec nevadila. K tomu si pripočítajme lSíliho , ktorý sa v dnešnej dobe hrdí titulom akčnej super hviezdy a máme postarané o popkornovú zábavu vo veľkom štýle. Mňa film ani na 5 pozretie nesklamal a stále mi ako nadšencovi do akčných trhákov má čo ponúknuť a viem sa na neho pozerať aj s odstupom času čo hodnotím ako veľké plus a dôvod prečo si odo mňa film zaslúži top hodnotenie. 95% ()

KASUGI

To ještě Harlin nezblbnul z Geeny Davis a točil slušné akčňáky. Johna Lithgowa nesnáším, takže casting tím, že ho dal do role hlavního záporáka zapracoval na výbornou. ()

homerr

Horské scény a scény kolem lezení jsou natočeny celkem slušně, parádní je úvodní scéna s vykradením letadla. Natáčelo se v italských Dolomitech. Skok na most, který právě vybouchne se nátáčel u vrcholu Cima Di Mezzo. ()

drackula

Akčná klasika rokov 90tich, ktorá asi nikdy neomrzí. Sly v tomto filme opäť dokazuje, že aj napriek tomu ako dlho je na scéne, mu akčné úlohy neuveriteľne sedia. Príbeh je zasadený do nádherného prostredia a najmä lokácie sú to, čo dáva množstvu akčných scén ten správny šmrnc. Napriek tomu, že sú niektoré scény prehnané, narozdiel od dnešných filmov neurazia a nepokazia celkový zážitok, ale skôr príjemne pobavia. 85 % ()

Ravi

Když se kouknu na dnešní podobné snímky, musím kroutit hlavou, protože Cliffhanger je vyroben z prakticky stejného těsta, ale přesto je nesrovnatelně lepší a napínavější. Možná je to skvělým záporákem, možná prostředím, možná je to kamerou. Jako celek to prostě funguje, kdežto dnešní xxx, české spojky a podobné filmy nesahají Cliffhangerovy ani na paty 4*. Dávám proto 85% = 4/5 ()

Autogram

Cliffhangera som si z dávnej minulosti pamätal ako oveľa lepší film. To je údel sledovania filmu po rokoch, keď príde vytriezvenie, a film doplatí na rokmi zmenené preferencie. Zostal mi nakoniec pocit, že sa k nádherným exteriérom pripojil divný príbeh a akčný Rambo na snehu. –––– Zabi pár ľudí a nazvú ťa vrahom. Zabi ich milióny a si dobyvateľ. ()

Jaro.Krafcik

Parádne prostredie parádny Stallone. Dejovo to ale nebolo zas tak dobré ako napr.. rocky akebo rambo. Cliffhanger mal jednoducho pekné akčne pasáže a dobré tempo to sa mi páčilo. Aj keď nezmyselných scén tu je viac než dosť, trhák 90 rokoch to musel byť. Ide o prvý film televizie joj? 4* ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)