Spalovač mrtvol

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina - zaměstnanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako mrtvoly a její přeměny v prach a popel. Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou ideologií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí. (Bontonfilm)

L.O.T.R

Neskutočne nadčasový film, kedy si v druhej tretine uvedomíte, o čo ide a tretej už len ostávate s úžasom a zároveň nechuťou. Hrušinský v démonickej podobe blázna a psychopata, zaslepeného rastúcou hrozbou z Nemecka. Je až choré, ako sa podarilo precízne a po častiach dopracovať k finálnemu výsledku. 100% ()

Anděl

Kdyby mi tenhle film někdo pustil a neřekl by mi z jakého je roku a kdybych nevěděl, že někteří herci co v něm hrají, jsou už po smrti, zcela určitě bych nepoznal, že je přes 50 let starý. Skoro to vypadá, že je to černobílé čistě ze záměru, ne proto, že to ani jinak nešlo. Nadčasová kamera, líbilo se mi jak byl hlavní ''hrdina'' přehnaně zahraný, ale zároveň takový.. hmm.. český? Horor s ryze českým nádechem. Myslím, že tímhle se můžeme skutečně chlubit. Je to jeden z těch hororů, co mám opravdu rád a kterých je až vzácně málo - žádné násilí ani krev, ale čirá podstata věci, záměr hlavního ''hrdiny'', jeho osobnost, pohled na svět a jeho děsivé činy, ze kterých jde strach. Děsivé prostředí, ve kterém jsou postavy prostě úplně normálně v práci. Neskutečně morbidní, říznuté černým humorem, člověk neví zda Kopfrkingl žertuje nebo to myslí vážně, depresivní černobílý a vyděšený dojem z toho, že ta postava je prostě skutečná. Tohle ani jinak hodnotit nejde. Je to zlato naší kinematografie. Další film, na který se klidně znovu podívám. Ale tenhle si zasluhuje pravou noční atmosféru, nebo opuštěné mlhavé tiché ráno:) ()

Booxtronic

Unikátní film natočený podle unikátní knihy, která rozhodně není pro každého. A tak je to i s tímto filmem. Buď ho milujete, nebo nechápete a nesnášíte. Myslím si, že bez přečtení oné knihy bych neměl zážitek z tohoto veledíla kompletní a také bych se při sledování ošíval, ale s Fuksovou knihou jako průvodcem jsem film zhlédl se zatajeným dechem a jakýmsi morbidním požitkem. ()

Tsukii

Tak som si to práve pozrela a musím povedať, že nechápem, prečo má tento film také úžasné hodnotenie. Nevravím, že som sklamaná, ale zas nie som ani žasnutá, aké to bolo. Herecké výkony boli geniálne, pri čom niektoré scény boli zbytočné, iné zas mohli byť lepšie prepracované. U mňa je to tak 50-50. ()

Ospalek

Spalovač mrtvol dávkuje hrůzu a napětí tak pomalu, že se z toho člověk může pos... Řekl bych, že Rudolf Hrušínský je opravdu herec pro každou roli a ať už má ztvárnit komediální roli nebo roli dramatickou, zhostí se toho se vší pílí a důsledností. Jako další mě zaujal zanícený nacista Ilja Prachař, pro mě je to jeho nejlepší výkon v roli, jaký znám. Spalovač mrtvol se zkrátka jednou za čas musí vidět, aby člověk nezapomněl, co se stalo a co se ještě stále stát může. ()

niki7123

Jedním slovem zážitek. Výborný hororový snímek plný napětí, skvělých dialogů a naprosto mistrovského výkonu pana Hrušínského. ()

maro0902

pravdu povediac som rád že už to nemusím viac razy pozerať,bo by som skolaboval asi.....ja vážne nemusim takéto veci.. ()

DANJELKO

na tie roky perfektný film svetovej úrovne, síce sa nestal mojím obľúbeným a ani mu nedávam 5 hviezd ale 5 hviezd dávam hereckému koncertu pána Hrušinského ktorý ma udivil tým že niekto kto dokáže hrať aj také komické role ako Švejk a potom zahrá úplne charizmaticky takúto bezcitnú postavu. Z nej nešiel ku koncu filmu ani strach ale aj čosi oveľa viacej, kamera je perfektná a tie monológy sú úplne tak správne ako sa na filmy tohto druhu filmu patrí ubíjajúce. 4 hviezdy pre film a 5 pre pána Hrušinského ()

Hornet.CZ

87% / Jedna z legend domácí kinematografie se konečně dostává ke mě, a mé pocity byly ze začátku velmi rozporuplné... Bez předchozích pochyb rozhodně mohu pochválit, kameru, střih, hudbu a i skvělé herecké výkony, kterými film opravdu září. O něco horší je to v rámci děje, kdy film až do zapojení hlavní postavy ke straně je poněkud nudný a mírně nezáživný, avšak poté je nám ukázáno co dokáže citově chladný člověk když mu do hlavy narvete ideologii, což je ještě k tomu provedeno velmi pozoruhodným způsobem, který překvapivě funguje. Rozhodně mohu doporučit, ačkoli přiznávám, že film rozhodně není pro každého. ()

wollfy

Měl jsem možnost sledovat tento skvost v pardubickém krematoriu, kde se film natáčel. Po představení se podávaly věnečky a rakvičky. Zážitek maximální. Na filmu je všecko dobře. I ten malý drzý Jan Kraus je tam skvělý. ()

InsulinBoy

Excelentní zpracování románu od Ladislava Fukse. Za mě se jedná o nejlepší český film s hororovým nádechem. Rudolf Hrušínský společně s ostatními herci a božským soundtrackem Zdeňka Lišky tvoří až mrazivou atmosféru toho, jak dokáže člověka změnit politický režim. Není pochyby o tom, že se jedná o jeden z klenotů československé kinematografie! Já osobně si tento skvost pro jeho mrazivou a temnou atmosféru pustil několikrát a nelituji toho! ()

opatstviolov

Nejlepší československý horor a dost možná i nejlepší československý film vůbec. Hrušinský je fenomenální. Film překypuje kreativitou. Na Spalovače mrtvol jen tak nezapomenete. 10/10 ()

SLPHR

Výborný film z předválečné Prahy o zaměstnanci krematoria, který se snadno nechá zmanipulovat fašismem a této ideologii zasvětí svůj život. Kromě výborného příběhu a atmosféry, je zde i herecký koncert Rudolfa Hrušínského a skvělé spojení hudby a kamery. ()

Zemřel herec Jiří Hálek

22.06.2019

Karlovy Vary odhalují program

Karlovy Vary odhalují program

17.04.2019

54. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech včera odhalil netradiční plakát a částečně taky hlavní program. Festival se bude konat od 28. června do 6. července a jak už je tradicí… (více)