Manželské povídky, které Vít Olmer psal pro časopis Playboy v době, kdy jeho šéfredaktorem byl Arnošt Lustig, mají v sobě vtip, často až absurdní pointu a nezapřou, že autor je bedlivým pozorovatelem života kolem nás. Pět z nich vybral pro svojí novou českou komedii, jejímž společným jmenovatelem se stal herec Jiří Krampol, hlavní představitel každé z nich.

Francouzská trojkombinace je humornou úvahou o tom, co může potkat úspěšného podnikatele, dá-li jednoznačně přednost práci před svoji mladší, atraktivní ženou. Protože i ta jednoho dne - vlastně zcela náhodou - pochopí, že peníze nejsou všechno...

Svatozář. Pan Divoký je zdánlivě tichý důchodce a bezbranný muž pod pantoflem. Že tomu tak docela není, pochopí až ušní lékař, který zase vzdoruje hned dvěma partnerkám najednou. Jen na okamžik zaváhá, zda by paní Divoká neměla znát pravdu o svém muži. Ale pak pochopí, že by svého pacienta připravil o jedinou zbraň a útočiště.

Sólo na bicí. Bimbo je "přerostlý" bigbíťák a jeho žena, které ne náhodou říká Yoko, už dávno rezignovala na to, že by někdy dospěl. Žijí spolu na chalupě a monotónní rytmus jejich dnů nečekaně změní vpád zločince, prchajícího před policií. Bimbo a Yoko jakoby se znovu setkali.

Ostrov lásky. Dovolená, ať už kdekoli, by měla být výletem za hranice všedních dnů. Ustaraný Ing. Zawinul ale u Jadranu neustále pracuje a řeší neřešitelné problémy ve své firmě. Toho si povšimne pan Rozvinul a nasměruje svého nového přítele na zcela jinou cestu. Někdy stačí opravdu tak málo.

Waterloo po česku je příběhem pražského památkáře Hrušky, zakřiknutého úředníčka, překážejícího ve světě své atraktivní ženy a ambiciózní dcery. Před každodenním papírováním, byrokracií a marnými diskusemi utíká do napoleonské doby a mění se v udatného maršála. A pak se mu jednoho dne podaří být hrdinou i v současnosti a utéct možná jednou provždy. (oficiální text distributora)

L_O_U_S

Když je člověk doma a po večerech není moc co dělat, přijdou k duhu i nejrůznější bizáry české kinematografie. No, musím se přiznat, že jsem to čekal horší. Krampol určitě není kdovíjaké plus, ale divák si na něj zvykne. A vyloženě špatní herci tam nehráli. Pro Simonu Chytrovou mám jakousi slabost, i když herecky je to spíš kategorie Krampol. Nejhorší je vůbec celý koncept tohohle díla, kdy mi uniká pointa – a fakt si nejsem jistý, že je chyba na mé straně. Jasně, problematické partnerské vztahy stárnoucího muže a jejich řešení můžou být nosné téma, ale tady je to celé zpracované takovým divným a těžko uchopitelným způsobem i jako povídkový film. Všude je znát, že se dost šetřilo, na druhou stranu si štáb vyjel k moři, takže se nabízí otázka, zda ty vykozené ženské z pláže ve Španělsku vůbec věděly, že se stávají součástí filmu. Divné, nezajímavé, rozplizlé. (1 297.) ()

ilemas odpad!

Na film jsem se vydržel dívat snad 5-10 min, nechápal jsem. Názorná ukázka toho, kam naše kinematografie spěje, točí se stále horší a horší filmy. Od tak svělého režiséra, který natočil trháky jako Bony a klid, Nahota na prodej, Jako jed, Co je vám doktore?, Páni kluci bych tohle nečekal. ()

ZoltanCZ odpad!

Kdybych se měl na všechny filmy co jsem viděl podívat znovu, tento bych si pustil jako první - abych měl to nejhorší za sebou. Neskutečný odpad. ()

rakovnik odpad!

Přestože jsem se na to koukal skoro nuceně v autobusu nejmenované společnosti cestou z Brna, nedokoukal jsem. Nešlo to. Neskutečná hovadina. ()

Martin741 odpad!

Scenaristicke lajno, ktore zreziroval Olmer ....... koho zaujimaju scenaristicke a filmove vykaly, tak to je film presne pre takychto ludi. 0 % ()

cariada

Povídkový film s J.Krampolem v hlavní roli . No neskutečná nuda a blbost jednu hvězdu dávám za scénu s tím únosem a sousedem jak pomohl policiji ,když jateční pistolí zastřelí únosce. ()

MarekT odpad!

Než začnu, dovolte mi prosím, napsat jakýsi předkomentář. Dnes ráno jsem měl při čekání na autobus docela dost volného času a tak jsem přešel přes silnici, abych si u stánku koupil DVD Formanova Hoří, má panenko. V tu chvíli jsem zahlédl obal tohoto filmu. Jelikož jsem o zdejších referencích (3.nejhorší film) věděl, neváhal jsem obětovat padesát korun navíc a tak k Formanovi jsem přikoupil ještě Olmera. Zajímavá kombinace, že? Ještě toto odpoledne mi vypadl proud a jediné, co jsem měl po ruce, byl notebook na baterii. A tak jsem si pustil po Panence další film. Proč vám to vlastně vyprávím? Inu, asi bych se jinak nedonutil podívat. And now for something completly different - už konečně k filmu: Co se první povídky a její kvality týče, stala se pro mě přímou definicí slovního spojení "nechtěná komedie" nebo sloganu "tak špatné, až je to dobré". Dialogy, děj, pointa (pokud nějaká byla), herecké výkony (hlavně neblaze proslulá Simona Chytrová), to vše mě nutilo k smíchu. Pak jsem ale zkusil tento film a jeho druhou povídku brát trochu vážně. A vyklubala se z toho nekoukatelná křeč, něco, co mě nutilo vypouštět z úst jadrný slovník, prostě na nějakou dobu nezapomenutelný zážitek. Třetí a čtvrtá povídka už nestojí za řeč, pokračují v nastaveném stylu. Zajímavé jsou také charaktery, které Jiří Krampol zvtárňuje. K tomu připočítejte stupidní komentáře samotného režiséra vstupující do děje. Soudím, že distributorský text musel psát jedině on sám. Nechápu k tomu, co on si představuje pod pojmem erotika (viz další jeho stejně slavné dva filmy). Navíc tento film podobně jako oba díly Playgirls (a hádejte třikrát, kdo je společným jmenovatelem) je nekoukatelný tak, aby divák reálně upřeně hleděl na to, co se před ním odehrává. Tak to je asi vše, dlouho jsem čekal, než budu moci zkompletovat první pětici zdejších nejhorších filmů, a vyplnilo se mi to. K hodnocení mi mimochodem stačí jen shlédnuté dvě třetiny, jelikož se mi během sledování vybila baterie a pupeční sňůra spojující mě a tento film byla přestřižena. Možná se někdy dokoukám, každopádně o odpadu je asi opravdu rozhodnuto. Komentář zakončím stylově, citací z třetí povídky a následným doplněním. "Tulopylus felius, lidově horčák. Jediná houba dokáže zkazit celé jídlo a mohou nastat žaludeční a střevní potíže." Myslím, že v encyklopediích by se mělo též uvádět, že stejné či obdobné pocity ve vás může vyvolat i Waterloo po česku. ()

2mig1 odpad!

je až trestuhodný, že tenhle paskvil někdo považuje za filmy a že svýho času znásilňoval filmový plátna... olmer nevim proč zfilmoval svoje totálně nezáživný povídky publikovaný kdysi v playboyi, všechny z nich jsou zaplněný karikaturama největšího kalibru, v nichž nenajdete ani špetku lidkosti... pokud si pustíte film o filmu, kde všichni mluví o tom, jak jsou rádi, že tenhle film točí, vše korunovaný tvrzením olmera o tom, jak nedoceněnym hercem je krampol, bude to už čistá noční můra... ()