Manželské povídky, které Vít Olmer psal pro časopis Playboy v době, kdy jeho šéfredaktorem byl Arnošt Lustig, mají v sobě vtip, často až absurdní pointu a nezapřou, že autor je bedlivým pozorovatelem života kolem nás. Pět z nich vybral pro svojí novou českou komedii, jejímž společným jmenovatelem se stal herec Jiří Krampol, hlavní představitel každé z nich.

Francouzská trojkombinace je humornou úvahou o tom, co může potkat úspěšného podnikatele, dá-li jednoznačně přednost práci před svoji mladší, atraktivní ženou. Protože i ta jednoho dne - vlastně zcela náhodou - pochopí, že peníze nejsou všechno...

Svatozář. Pan Divoký je zdánlivě tichý důchodce a bezbranný muž pod pantoflem. Že tomu tak docela není, pochopí až ušní lékař, který zase vzdoruje hned dvěma partnerkám najednou. Jen na okamžik zaváhá, zda by paní Divoká neměla znát pravdu o svém muži. Ale pak pochopí, že by svého pacienta připravil o jedinou zbraň a útočiště.

Sólo na bicí. Bimbo je "přerostlý" bigbíťák a jeho žena, které ne náhodou říká Yoko, už dávno rezignovala na to, že by někdy dospěl. Žijí spolu na chalupě a monotónní rytmus jejich dnů nečekaně změní vpád zločince, prchajícího před policií. Bimbo a Yoko jakoby se znovu setkali.

Ostrov lásky. Dovolená, ať už kdekoli, by měla být výletem za hranice všedních dnů. Ustaraný Ing. Zawinul ale u Jadranu neustále pracuje a řeší neřešitelné problémy ve své firmě. Toho si povšimne pan Rozvinul a nasměruje svého nového přítele na zcela jinou cestu. Někdy stačí opravdu tak málo.

Waterloo po česku je příběhem pražského památkáře Hrušky, zakřiknutého úředníčka, překážejícího ve světě své atraktivní ženy a ambiciózní dcery. Před každodenním papírováním, byrokracií a marnými diskusemi utíká do napoleonské doby a mění se v udatného maršála. A pak se mu jednoho dne podaří být hrdinou i v současnosti a utéct možná jednou provždy. (oficiální text distributora)

gjjm

Řekl bych, že se jako obvykle nechala velká část místních pseudointelektuálů zlákat tím, že se jednoduše přikloní k negativnímu hodnocení. Tyhle náměty mne většinou nezajímají, ale zkusím od toho odhlédnout a hodnotit objektivně. Není to dobrý film, ale není ani tak špatný, jak se říká, je to jen taková normálně podprůměrná komedie. V první povídce (slabší **) hraje Krampol úžasně cynického podnikatele, ale v nelogickém příběhu o otrávené manželce, nalezeném čoklovi, drzém veterináři a krachující firmě to moc nevynikne. Povídka je ovšem docela slušně technicky provedena a není vysloveně špatná. Druhá povídka (lepší ***), kombinace citátů z jakéhosi červenoknihovnového románu (které s milým patosem přednáší sám Olmer coby voiceoverový vypravěč) a anekdotické historky o nahluchlém důchodci u milosrdného ušaře působila úžasným kontrastem a byla i celkem vtipná. Zklamala technická a herecká složka (hlavně Holubová byla hrozná). Třetí povídka (**) je technicky hrozná (s výjimkou zmatené Vašáryové), příběh o podivínském Bimbovi, který si hraje na bigbítového hudebníka na české vesnici je ale docela slušně absurdní (svazovací scéna), ovšem je špatně vystavěný a jeho zápletka a konstrukce je dost debilní. Čtvrtá povídka (***) popisuje podivnou dovolenou v Chorvatsku z pohledu manželstvím i prací vystressovaného lékaře a amatérského psychologa Rozvinula, který se ho snaží rozveselit. Atmosféru magorů na dovolené a česko-moravských vztahů myslím vystihuje docela slušně, děj je ale silně nablblý, stejně jako dialogy. Pátá povídka (lepší ****) o rozpadlém vztahu dvou manželů a magorů na památkovém úřadu je z hlediska rodinných hádek velice realistická. Nápad o historikovi, který se stylizuje do role Napoleonova maršála Grouchyho je velice dobrý a filmařsky je to natočeno také velice slušně. Gagy ("dyť teď sežrala ty dvě novorozeňata a ještě se volizuje") jsou také docela slušné, povídka je docela nadprůměrná a velice nápaditá (třeba ovocné pojmenování postav). Film je výrazně povídkový, je spojen vlastně jen prostředím bývalých prominentů po sametové revoluci. Je fakt, že svou dobu vystihuje docela věrně a přes mně nezajímavé náměty není úplně špatný. Taky je na tom vidět, že to jsou jakoby ilustrace literárním povídkám, či spíše fejetonům, a proto působí dosti nefilmově. Ty povídky by mohly být zajímavé, jsou docela sympatické tím, jak se v nich mísí archaicky vysoce stylizovaný a vulgární jazyk. Na papíře by asi rozhodně působily líp, celkem čtivě a sympaticky ironicky. Krampol mne celkem příjemně překvapil, hlavně v první a poslední povídce, rozhodně není špatný herec. Rozhodně je lepší, než některé přeceňované budovatelské komedie, které tu jsou vynášeny do nebes. Olmer se snažil najít v české komedii novou cestu, což se mu nijak zvlášť nepovedlo, přesto je to IMHO lepší než některé zde přeceňované snímky. Normální podprůměrná komedie, v některých momentech i docela vtipná. Matematický průměr - slabší tři hvězdy + pošramocené mínění o schopnosti místních mít vlastní názor. S tebou je sranda jak s gumovým hovnem. () (méně) (více)

sskrblik odpad!

Pamatuju si na spot, kde Krampol představoval svůj film se slovy : "Já bych jenom co se týče toho filmu Waterloo po česku řek, že jsem tam hrál pět rolí a pokaždé ten chlap dopadl jako u Waterloo". Myslím, že těch 5 rolí v tomhle snímku mu vyneslo kandidaturu na pozici nejhorší český herec v dějinách naší kinematografie. Gratulujeme Jirko! ()

-ELFKA- odpad!

Keby sa to natočilo počas 2.svetovej vojny tak by sa to mohlo používať v koncentračných táboroch namiesto plynových komôr :-)) ()

JKL odpad!

W.P.Č. - Wostrý Projímadlo Čuramedánů... To raději budu luxovat celý kvartýr, než abych se na tohle díval... ()

ghatos odpad!

Hovadina je to v každém případě. Já se musím přiznat, že jsem se u toho svým způsobem bavil. Nejlepší je hned první příběh. Kurvování Jirky Krampola mě bavilo :) , všechny story jsou však většinou bez pointy. Chaos a absence soudnosti jsou hlavní faktory Waterloo po česku. Ač je to neuvěřitelné, podařilo se mi najít i dobré věci! Některé hlášky jsou perfektní. Třeba: "hovno je taky lidský produkt, tak jako myšlenka"! Ještě lepší je: "s tebou je sranda jak s gumovým hovnem". Absolutně nejlepší je ovšem: "To je sex! To by bylo lepší přefiknout čerstvě okoupanýho dědečka!" Už je kvůli tomu si zaslouží Vít Olmer 0,5 hvězdičky. 10%. ()

Kosmik 1 odpad!

Česká filmová kinematografie tímto dílem značně utrpěla. V tomto filmu chybí všechno, co by dobrý film mít měl. Postrádá jakýkoliv příběh, prakticky nulová zábava a i přes slušné herecké obsazení, jehož potenciálu je ovšem taky nevyužito, se tenhle film řadí k těm, které shlédnete jednou (a to možná ani ne do konce) a dost. ()

S_M_Lomoz odpad!

(odpad! + odpad!! + odpad! + odpad!! + odpad!) / 5 = odpad! Mohl bych pravda hledat někde v hlubinách tohohle výtvoru náznak toho, že to natočil filmař a herci, ale musel bych hledat hodně, hodně, hodně dlouho... Anebo přehodnotit všechny filmy, kterým jsem dal dvě hvězdičky a míň, a přidat jim o stupínek. V momentě, kdy jsou autor námětu, scénárista a režisér různé osoby, dá se mluvit o nepochopení. Ale nepochopení vlastního záměru? Jak ukrást Dagmaru je blábol, ale nemá žádné vyšší ambice. Waterloo po česku chtělo patrně něco říct. O to je to horší. A tím hůř, že Olmer není žádný debutant. Nejsou to ani Hry lásky šálivé (1. povídka) ani Kdo se bojí Virginie Woolfové (3. povídka). A dost. Mohl bych psát ještě hodně dlouho, ale za tolik času mi ten film (sic!) nestojí. ()

silent cut odpad!

Kdo si troufá vzít si Waterloo za své, riskuje, že dopadne jako sedláci u Slavkova....propůjčí-li pak hlavní roli vyschlému, ze solária opálenému Rambolovi, má to spočítané... ()

BloodMax odpad!

A já myslel, že špatný film se dá natočit jen v zahraničí, ale opět mě něco zaskočilo!!!! Jirko, Jirko, je to děsný.....co tam předvádíš. ()

P1tr odpad!

Za A) Jak může někdo něco takového vymyslet. Za B) Jak se k něčemu takovému může někdo hlásit. Za C) Jak mohl někdo dopustit aby to vzniklo. Za D) Má smysl pokračovat? ODPAD! ()

KingObscene

To je tak strašně zbytečnej film až mě svým způsobem fascinuje. Natočit něco tak takhle jalovýho a zoufale nevtipnýho, to je opravdu kumšt. Smekám a dávám za pět! ,,To je lepší přefiknout čerstvě vykoupanýho dědečka.”. ()

solskjaer odpad!

Co vás bouchne okamžitě do očí jsou nadstandartně toporné a idiotské herecké výkony, absence jakékoliv soudnosti a naprostá debilita. Doufám že Olmera bude jednou hřát cena kterou kdysi obdržel režisér Ed Wood ale v českém podání. ()

insurgentes odpad!

Byl jsem rozhodnut odpad za žádnou cenu nedat. Už jenom pro to jednotné hodnocení na csfd, které bývá většinou neklamnou známkou kvalitní kinematografie (Ulovit miliardáře, major Meisner a spol.). Ale nakonec jsem musel uznat, že zkrátka nějaký film nejhorší být musí, a tomuhle lze v tomto směru jen ztěží něco vytýkat. ()

Kanibal odpad!

Název filmu je typický alibismus, chtělo by se říci. Z Waterloo po česku čiší amaterismus, prvoplánovitost a trapná snaha o humor. Jiří Krampol přeříkává "roli" jako vtipy v televizi, ostatní herci nemají co hrát a když mají, tak bláznivě přehrávají a pitvoří se jako v silvestrovské estrádě. Vít Olmer už musí být senilní a bláznivý člověk, když je schopen tohle vůbec vypustit. ()

misstake odpad!

Naprosto neskutečná slátanina. Nepochopil jsem, co to má jako být...jestli jde o komedii nebo snad drama? Nakonec jsem dospěl k tomu, že to zřejmě bude neúspěšný pokus o něco, co by ti odvážnější nazvali filmem. ()