Policisté Hank Rafferty a jeho parťák Charlie Reed se při akci dostanou do přestřelky, během níž je Charlie zabit. Vyšetřováním je pověřen detektiv McDuff. Zanedlouho se Hank dostane do sporu s užvaněným černochem Earlem Montgomerym, kterého právě vyhodili z policejní akademie. Když Earl propadne panice kvůli čmelákovi, pokusí se Hank hmyz odehnat obuškem. Náhodný svědek vše natočí na videokameru a nahrávku prodá televizi. Nešťastný Hank je vyhozen od policie a odsouzen za napadení na šest měsíců. Po propuštění nastoupí u bezpečnostní agentury a je odhodlán na vlastní pěst vypátrat vraha svého parťáka. V noci přistihne ve střeženém objektu zloděje a opět se dostane do přestřelky, do níž nečekaně zasáhne i Earl. Pracuje totiž jako strážný u stejné agentury. Zatímco zlodějům se podaří uniknout, Hank a Earl jsou zadrženi policií. Po propuštění pokračují v pátrání a dostanou se do kamionu zlodějů, směřujících do Mexika. Uvnitř najdou prázdné sudy. Když zjistí, že jsou zhotoveny z neznámé slitiny a že s pašeráky musí spolupracovat někdo od policie, ukryjí náklad tajně v garáži Hankovy bývalé přítelkyně Denisy. Oba muži pak vyrazí do akce, aby konečně dopadli zločince i jejich policejního spolupracovníka. (TV Nova)

walkingdead

Už 10 let před vznikem hnutí BLM hýbala Amerikou (naštěstí jen ve filmu) kauza rasového napadení bezúhonného černého muže ze strany zlého rasistického bílého policajta. Tehdy za to dostal ještě směšných půl roku... naštěstí se ve vězení napravil a po propuštění pomohl své někdejší oběti vyřešit velký případ, ke kterému se náhodou přimotali coby zaměstnanci bezpečností agentury. Je fakt, že normální člověk se asi diví tomu, že Hank Earla při opětovném setkání hned nezabil, ale nakonec jim to jako dvojce začalo docela fungovat, takže se film dal  v pohodě zkouknout. Nicméně ač je Lawrence především komik, tak mi daleko víc sedí v akčních scénách. ()

kridlo

tento film pre vas nebude zabavny ak nie ste clovek s otvorenou myslou. Vacsina vtipnych situacii vznika z absurdneho zneuzivania rasistickej otazky. Ono scenarista sa asi trochu netrafil, ked sa snazil zapracovat vaznu temu do komedie takze to nakoniec cele posobi rozpacito. ()

Goodlooker

Takový ten film na jedno odpoledne, u kterého se pětkrát mírně usmějete, ale za chvíli na něj zapomenete... Řádné tlachání o tom, jak Zahn nemůže Lawrence praštit protože je černej. Celej děj je děsná pí*ovina, herci silně podprůměrný, záporaci komičtí a klaďasové nesympatičtí. Stačí? ()

M0rSalis

Průměrná místy i podprůměrná komedie s pár světlými momenty (zahánění čmeláka a následující 15-20 minut filmu). ()

Pete1790

Perfektní film ve své kategorii. Dal bych více, ale přestřelky, mě prostě tak zničily svou nedokonalostí, že to nejde. ()

Saxos

Zodpovědnej a vážnej bílej polda a suplující lempl a rádoby tmavý komik. Oba spojení náhodnou událostí společně bojují s americkým zločinem. Pořád dokola a opět znovu. Smál jsem se, ale pouze scénaristům. ()

SakyLand

Tento film jsem bezmyšlěnkovitě koupil na popud známých a bylo to velké zklamání. Nic vtipného jsem na filmu nenašel a akční scény taky za moc nestojí. ()

lemoun

Na to, že je americkej !!! Tak je to dobrej film a v některejch pasážích je i humornej ... Hodnotím dobře. ()

aronofsky

Když do hlavních rolích obsadíte Negativa, který je nepříjemný, jak šmirglpapír na prdeli a Pozitiva, který je též nepříjemný, jako šmirglparpír na prdeli, tak ten film musí dopadnout, jak dopadl. Naivně hloupoučký, naprosto nerealistický a absolutně nevtipný. ()

Vig

Pokud se chcete jen zasmát a moc nepřemýšlet, je tohle velmi dobrá volba, leč nic jiného v tom nehledejte, mohli byste se zklamat. Dobré herecké obsazení. ()

chosan

Lawrencovi tyhle role sedí jako málo co. Nemám k tomuto filmu co dodat jen že je to jeden z nejlepších akčních komedií. Proto dávám 75%. ()

LOVE VOLE

Dookola omílané téma dvou rozdílných policistů nebo jedinců, co si na policisty hrají. Za chvíli má člověk dojem, že už to viděl několikrát s jinými herci. ()

Mr.Hackels

Na tenhle film jsem se těšil. Můj oblíbenec Martin Lawrence měl jako důvod ke shlédnutí stačit. Bohužel mě to hooodně zklamalo. Zasmál jsem se jen párkrát a u komedie se chci smát nepřetržitě :( ()

Beawish

"Velkohubý komik Martin Lawrence pocházející z Německa už dlouhá léta rozděluje diváky na dvě nesmiřitelné skupiny – na ty, co ho k smrti nenávidí, a na jeho obdivovatele." Rád bych se s ním (tím obdivovatelem) setkal a zeptal se, co proboha na Lawrencovi vidí. Po pěti minutách této "komedie" jsem měl silné nutkání nějak mu ublížit. ()

dave91

Jeden z toho obrovského zástupu průměrných amerických komedií.Jen tu a tam probleskne cosi veselého.Napětí je téměř na nule,akce lehce nad nulou.I přestože byl film relativně krátký,znamenal pro mě ztrátu času. ()